Hokejová dvacítka porazila Slováky a výrazně se přiblížila postupu do čtvrtfinále

Česká hokejová dvacítka se i ve svém druhém zápase na mistrovství světa střelecky trápila, přesto se však dočkala své první výhry. Čeští mladíci se vydřeným vítězstvím nad Slováky výrazně přiblížili postupu do play off.
28.12.2015 16:15 |

Hokejová dvacítka za rok narazí na Švédy, Rusy, Švýcary a Dány

Česká hokejová dvacítka se na příštím mistrovství světa v Kanadě utká v základní skupině B v Torontu v Air Canada Centre se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem a Dánskem. V 'áčku' budou hrát v Montrealu v Bell Centre úřadující mistři světa Finové, domácí Kanada, Spojené státy americké, Slovensko a Německo. Turnaj se hraje od 26. prosince 2014 do 5. ledna 2015.
06.01.2014 09:05 |

Hokejová dvacítka se vrátila z MS! Kouč Přerost se neukázal

Hokejová dvacítka se ze světového šampionátu vrátila domů. Přiletěl i kritizovaný kouč Miroslav Přerost, který po turnaji v Torontu zkolaboval.
07.01.2015 20:41 |

Senzace! Dvacítka na úvod MS porazila obhájce titulu

Česká hokejová dvacítka získala na úvod mistrovství světa skalp úřadujících šampionů z Finska. Svěřenci trenéra Jakuba Petra rozhodli o svém vítězství 2:1 necelou minutu a půl před koncem základní hrací doby, když seveřany poslal do kolen útočník Michael Špaček. Národní mužstvo si ale příliš neoddychne, už dnes jej čeká další utkání proti Švýcarsku.
27.12.2016 02:40 |

Osobnosti: Michael Špaček (6 článků) , Michael Petr (66 článků) , Michael Michael (1019 článků)

Dvacítka před čtvrtfinále: Musíme zůstat nohama na zemi

Tři minuty dělily hokejovou reprezentaci do 20 let na světovém šampionátu od boje o udržení. Nakonec ale svěřenci kouče Miroslava Přerosta duel s Dánskem zvládli a následně porazili také silné Rusko. Díky tomu obsadili ve skupině druhé místo a zajistili si postup do čtvrtfinále. A právě bitva se Slováky rozhodne rozhodne o úspěšném, či neúspěšném turnaji.
02.01.2015 13:12 |

Hokejová dvacítka utekla z průšvihu! Porazila Dány v prodloužení

Mladí hokejisté do 20 let mají za sebou infarktový zápas s Dánskem. Po vítězství 4:3 v prodloužení stále mohou pomýšlet na účast ve čtvrtfinále turnaje. Ještě 3 minuty před koncem prohrávali, nakonec ale po gólech Kubalíka a Pastrňáka vydolovali naději.
29.12.2014 21:36 |

Hokejová dvacítka prohrála ve čtvrtfinále MS s Finskem 3:5

Čeští hokejisté do 20 let prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa v Malmö s Finskem 3:5, přestože v utkání vedli 3:1. Českému týmu se tak opět nepovede ukončit čekání na medailový úspěch. Naposledy junioři postoupili do semifinále v roce 2005, kdy získali bronz.
02.01.2014 17:20 |

Hokejová dvacítka nezvládla přestřelku s Finskem a ve čtvrtfinále narazí na USA

Čeští hokejisté podlehli na mistrovství světa hráčů do 20 let v závěrečném utkání základní skupiny B Finsku 4:5, obsadili třetí místo a v sobotním čtvrtfinále play off vyzvou tým USA. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Švédsko se Slovenskem, Rusko s Dánskem a obhájce titulu Kanada narazí na Finy.
31.12.2015 20:55 |

Hokejová "20" ukázala svoji sílu. V přípravě porazila výběr USA

Česká hokejová reprezentace do 20 let porazila v noci na středu v přípravném zápase před mistrovstvím světa v Kanadě tým Spojených států amerických 3:2 po samostatných nájezdech.
23.12.2009 08:50 |

Češi ve čtvrtfinále, Slováky čeká duel pravdy s Francií

Čeští hokejisté mají po prohře Lotyšů 0:2 od Dánů definitivní jistotu postupu do čtvrtfinále.
14.05.2012 19:05 |

Federální bitva se Slováky nebude, Čechům se ve čtvrtfinále postaví Američané

Stejně jako předloni se čeští hokejisté utkají ve čtvrtfinále mistrovství světa s nevyzpytatelnými Američany (čtvrtek 15.15). Ti sice v přímém duelu o poslední zbylé místo v play off podlehli Slovákům 2:3, jenže stalo se tak až v prodloužení. A bod zámořskému výběru, který na turnaji porazil jen Bělorusy, Francouze a Maďary, k postupu dál stačil. Slováci vedli, poté dokázali vyrovnat na 2:2, Daňův rozhodující zásah však přišel až v čase 60:59… Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Finsko s Dánskem, Rusko s Německem a Kanada se Švédskem.
17.05.2016 14:55 |

Česká dvacítka bude na příštím MS s Kanaďany, USA, Finy a Dány

Česká hokejová dvacítka bude hrát za rok na mistrovství světa hráčů v základní skupině B v Edmontonu s domácí Kanadou, Spojenými státy americkými, Finskem a nováčkem Dánskem.
06.01.2011 09:25 |

SKVĚLÉ! Junioři skončili na MS pátí, rozstříleli Slováky

Na nejlepší umístění za poslední čtyři roky dosáhla česká hokejová reprezentace do 20 let na mistrovství světa v Kanadě, kde obsadila konečnou pátou příčku. Rozhodlo o tom středeční vítězství nad Slováky 5:2, už po první třetině vedl juniorský výběr o tři góly.
05.01.2012 07:20 |

Start MS: Obrat na poslední chvíli a výhra nad Slováky 3:2! Sledovali jsme ONLINE

Hokejová reprezentace se hned na úvod světového šampionátu pořádně zapotila. V zápase se Slováky za ni tahal horké kaštany z ohně hvězdný Jaromír Jágr, který zařídil vyrovnání na 2:2 teprve 2 minuty a 7 sekund před koncem. Odvrátil tak hrozbu první prohry českého národního týmu v zahajovacím zápase MS v historii. Obrat pak dokonal v prodloužení Jakub Klepiš. Zápas jsme sledovali ONLINE.
09.05.2014 19:55 |

EU se dohodla s Tureckem, výstavba plynovodu Nabucco se výrazně přiblížila

EU pod taktovkou Topolánka podepsala s Tureckem deklaraci. Otevřela se hedvábná stezka ze střední Asie a přiblížila se výstavba plynovodu Nabucco.
08.05.2009 13:25 |

Síť Alzheimercentrum se přiblížila hranici 1 000 lůžek, je tak největší v ČR

Síť Alzheimercentrum se otevřením svého devátého zařízení výrazně přiblížila hranici 1 000 lůžek. Nyní jich má 980 a je tak největším poskytovatelem služeb pro nemocné Alzheimerovou chorobu a jinými formami demence na území bývalého Československa.
01.07.2015 12:26 |

Finové po bitvě udolali Slováky 4:3, Češi skončí sedmí

Dalšími semifinalisty hokejového mistrovství světa se stali domácí Finové, kteří v dramatickém čtvrtfinále v Helsinkách udolali Slováky 4:3, přestože promarnili tříbrankové vedení po první třetině. Porážka svěřenců trenéra Vladimíra Vůjtka znamená, že český tým skončí celkově sedmý, právě před Slovenskem.
16.05.2013 17:45 |

Hradecká postupuje. Ve Štrasburku si zahraje první letošní čtvrtfinále

Tenistka Lucie Hradecká se ve Štrasburku dočkala prvního letošního postupu do čtvrtfinále turnaje WTA. Česká fedcupová reprezentantka v generálce na grandslamové Roland Garros porazila ve druhém kole 6:2, 6:2 Američanku Lauren Davisovou.
22.05.2013 14:20 |

Osobnosti: Lucie Hradecká (217 článků)

Kvitová porazila v Madridu světovou trojku a je ve čtvrtfinále

Česká tenistka Petra Kvitová si na turnaji v Madridu zahraje ve čtvrtfinále. Ve třetím kole ve středu na španělské antuce porazila třetí hráčku světa Věru Zvonarevovou z Ruska 6:1, 6:4.
04.05.2011 13:15 |

Osobnosti: Petra Kvitová (1455 článků) , Věra Zvonarevová (23 článků)

Kvitová porazila Makarovovou a prošla v Eastbourne do čtvrtfinále

Tenistka Petra Kvitová si pošesté v sezoně zahraje na okruhu WTA čtvrtfinále. Turnajová pětka wimbledonské generálky na trávě v Eastbourne ve středu porazila ve 2. kole Rusku Jekatěrinu Makarovovou dvakrát 7:6.
15.06.2011 14:20 |

Osobnosti: Petra Kvitová (1455 článků)