Článek

Hojda (KSČM): Chce náš stát a EU uklidit ČD a.s. do bezvýznamnosti?

 
EU požadovala na ČR po vstupu do EU, aby důsledně oddělila infrastrukturu pro železniční dopravu od provozu na železnici. To bylo splněno, ale ne zcela, ČD nadále musela provozovat nádraží a poskytovat služby zákazníkům jiných dopravců.
15.03.2016 06:30 |

podobné články

Podobné články

Inspirace – jak vymalovat byt

 
Vymalovat byt není aktivita na jedno odpoledne. Není se proto čemu divit, že tohle rozhodnutí děsí nejednu rodinu. Inu jen si to představte: nejdříve musíte všechno uklidit a co nejde uklidit nebo schovat, zabalit do igelitu, srolovat koberec, vymalovat, uklidit nepořádek a pak všechny věci zase vrátit na své místo. Pokud jste dospěli k názoru, že je ten nejvyšší čas vymalovat byt, dobře si předem rozmyslete, kde a jaké barvy použijete. Jedině s dobrým plánem, rozmyslem a pečlivostí se vyhnete chybné volbě a nutnosti vymalovat znovu. A pokud si nevíte rady, najděte si inspiraci v našem článku! Zaostřeno na obývací pokoj Obývací pokoj je centrem každé domácnosti, kde nejen trávíte čas s rodinou, ale kam zvete své přátele a blízké. Vzhledem k tomu, kolik času zde trávíte a že jde o společenskou místnost, je velice důležité vsadit na takový odstín, který ve vás vyvolá líbivé a příjemné pocity. Ideální volbou je oranžová, která celý prostor opticky zvětší a rozzáří. Jak vymalovat ložnici? Ložnice je místem, kam chodíte za odpočinkem – a tomu byste měli přizpůsobit i výběr barev. Netřeba v tomto interiéru experimentovat, přeci jen si zde chcete především odpočinout a nabrat síly. Nevhodné barvy do ložnice jsou například ostře červená, modrá nebo šedá. Naopak s klidným srdcem můžete vsadit na zelenou, o které se říká, že uklidňuje a velice pozitivně působí na lidské vnímání. Vybarvěte dětský pokojíček V dětském pokojíčku jsou barvy nepsanou nutností. Pokojíček učený dětem by měl být veselý, hravý a měl by působit útulně a příjemně. Pokud se barev nebojíte, je ideální volbou do tohoto prostoru jasně žlutý odstín. Žlutá barva se pyšní schopností zesvětlit jakýkoli prostor. A co koupelna? Koupelna je bezesporu jedna z nejvytíženějších místností v celé domácnosti. Pokud si pohráváte s otázkou, jakou barvičkou si koupelnu vymalovat, dovolíme si vám doporučit modrou. Pokud... Čtěte více Příspěvek Inspirace – jak vymalovat byt pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.08.2015 08:25 |

podobné články

ČSSD: Návrh Klause na vystoupení z EU je cestou do bezvýznamnosti

 
Návrh bývalého prezidenta Václava Klause na vystoupení České republiky z Evropské unie je cestou do bezvýznamnosti, tvrdí sociální demokraté. Členství je podle nich naopak přínosem a ČSSD volá po větším zapojení do evropského dění.
03.10.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9026 článků)

U2 jsou prý na hranici bezvýznamnosti

 
Zpěvák populární irské rockové skupiny U2 Bono Vox nedávno směle prohlásil, že jeho kapela se momentálně nachází na hranici bezvýznamnosti. Uvedl to v rozhovoru pro BBC Radio 1.
14.02.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Bono Vox (45 článků)

Reakce z Ukrajiny: Tymošenko chce v Česku uklidit špinavé peníze

 
Politický azyl Oleksandra Tymošenka v Česku je podle ukrajinské vládní Strany regionů motivován finančně. Manžel bývalé premiérky, který v ČR podniká, chtěl údajně v zahraničí "uklidit" peníze, které jeho manželka získala od "politických sponzorů". Ukrajinským médiím to dnes řekl poslanec Strany regionů Vadym Kolesničenko.
06.01.2012 17:00 |

podobné články

Ježek (SZ): Jarní úklid

 
Příroda se probudila a je třeba se jí věnovat. Když se tak dívám na své okolí, je opravdu nutné uklidit, než vyroste větší zeleň a poschovává nám naše nepořádky. Jen něco patrně uklidit nepůjde a to je politická scéna, ať už komunální nebo republiková.
30.04.2012 14:45 |

podobné články

Cabrnochová (Zelení): Černé skládky zezelenají - zelení pomůžou uklidit i posílit vztahy

 
Zelení se na desítkách míst v Česku již po několikáté přidají k celostátnímu projektu Ukliďme Česko, který proběhe v sobotu 18. dubna. Zúčastní se řada z nich, například v Praze, Brně, Havířově, Krnově, Trutnově, Vsetíně i dalších městech. Cílem dobrovolníků bude i letos zvelebit veřejný prostor a uklidit černé skládky na více než sedmi stech místech po celé České republice.
11.04.2015 06:36 |

podobné články

Uklízeč sebral ženě na ulici boty: Nechtěla uklidit po svém psovi

 
Když se v neděli dopoledne obyvatelka Prahy 7 vydala venčit psa své dcery, netušila, že se domů vrátí v šoku a bosá. Napadl ji totiž pracovník komunálních služeb, když prý odmítla uklidit po svém psovi.
14.05.2015 11:00 |

podobné články

Stínový ministr průmyslu KSČM nařezal Klausovi i kapitalistům. Jde jim prý jen o zisk

 
ROZHOVOR Pavel Hojda je respektovaným parlamentním poslancem KSČM za Karlovarský kraj. Má pověst velmi pracovitého ekonomického experta, nejen v rámci svého regionu. V parlamentu například vedl podvýbor pro letectví a kosmonautiku a společně s kolegy prosadil, aby byl v Praze umístěn globální navigační družicový systém Galileo. A v KSČM dokonce zastává funkci stínového ministra průmyslu, dopravy a hospodářství.
05.10.2013 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Hojda (26 článků)

Hojda (KSČM): Přínos církevních restitucí dle NERVu a premiéra

 
Vyjádření poslance Parlamentu ČR a stínového ministra KSČM pro rezort dopravy a průmyslu Pavla Hojdy k tvrzení člena Národní ekonomické rady vlády (NERV) Jiřího Schwarze o výhodnosti církevních restitucí pro stát.
01.09.2012 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Schwarz (32 článků) , Pavel Hojda (26 článků)

Hojda (KSČM): Co znamená převod majetku ČD, a. s., na SŽDC

 
Poslanecká sněmovna a Senát schválily i přes odpor a nesouhlas poslaneckého klubu KSČM v roce 2002 zákon o oddělení dopravní cesty od provozovatele železniční dopravy prý proto, aby byl umožněn konkurenční boj provozovatelů železniční dopravy. Bohužel, zůstalo pouze u tohoto kroku, který byl proveden jaksi napůl a nyní je stát postaven před problém řešení převodu majetku Českých drah, a. s., (nádraží a pozemky pod kolejemi), potřebného pro užívání i ostatními provozovateli na železnici.
12.08.2014 15:30 |

podobné články

Zwyrtek (Nezávislí): Strach evropských elit z cesty do bezvýznamnosti

 
Víte, co zajímá evropské představitele po Brexitu? Jejich koryta, jejich platy, zkrátka hojný život na náš účet. A co je nezajímá? Evropani! EU je tou, která nás dnes rozděluje.
26.06.2016 15:30 |

podobné články

Hojda (KSČM): Stát neumí utratit miliardy na stavbách?

 
Reaguji na článek v E15.cz. Článek konstatuje, že v letošním roce nedokáže stát utratit ze SFDI (státní fond dopravní infrastruktury) cca 2,3 miliardy korun a k tomu náležejících cca 5,5 miliardy korun z evropských zdrojů, tedy OPD 1 (Operační program doprava 1). Jaké hlavní příčiny vidím já.
29.08.2013 17:55 |

podobné články

Hojda (KSČM): Opravdu chce německá vláda zpoplatnit silnice?

 
Řidiči osobních aut by měli od roku 2016 platit za využívání všech německých silnic. S tímto návrhem přišel na jednání vlády ministr dopravy Alexander Dobrindt. Zpoplatněním silnic podle něj státní rozpočet získá navíc 2,5 miliardy eur za čtyřleté volební období. Roční známka by měla stát průměrně 88 eur (kolem 2 400 korun). Konkrétní cena se bude lišit podle stáří vozu a objemu motoru a dopadu na životní prostředí.
08.07.2014 18:45 |

podobné články

Hojda (KSČM): Blokádou silnic proti rozšíření mýtného?

 
Vyjádtření poslance Parlamentu ČR a stínového ministra KSČM pro resort dopravy, průmyslu a obchodu Pavla Hojdy k návrhům na zavedení mýtného na silnicích II. a III. třídy a k signalizovanému protestu dopravců.
26.05.2011 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Hojda (26 článků)

Hojda (KSČM): Agentura pro dohled nad systémem Galileo je v Praze a co dál?

 
Vyjádření poslance Parlamentu ČR a stínového ministra KSČM pro resort průmyslu a dopravy Pavla Hojdy k problémům s přestěhováním GSA (evropské agentury pro dohled nad systémem Galileo) do Prahy.
04.08.2011 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Hojda (26 článků)

Hojda (KSČM): Konec rozvoje dopravní infrastruktury

 
Vyjádření poslance Parlamentu ČR a stínového ministra KSČM pro resort dopravy a průmyslu Pavla Hojdy k nedostatečnému financování dopravní infrastruktury.
14.08.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Hojda (26 článků)

Hojda (KSČM): Dokáže lékař řídit průmysl?

 
Vyjádření stínového ministra KSČM pro resort průmyslu a obchodu Pavla Hojdy ke jmenování Martina Kuby novým ministrem.
18.11.2011 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Hojda (26 článků)

Havel nebyl mým prezidentem, odůvodnil poslanec KSČM neúčast na pietě

 
Poslanec KSČM Pavel Hojda odůvodnil svou neúčast na úterním pietním shromáždění ve Sněmovně tím, že Václava Havla nepovažoval za svého prezidenta. Místopředseda komunistů Stanislav Grospič pak ke své absenci na poctě Havlovi prohlásil, že působení zesnulé hlavy státu nepovažoval za něco výrazně pozitivního.
21.12.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4811 článků) , Pavel Hojda (26 článků) , Stanislav Grospič (109 článků)

Hojda (KSČM): Mýty a fakta o reklamaci závad na D 47

 
Vyjádření poslance PČR a stínového ministra KSČM pro resort dopravy a průmyslu Pavla Hojdy k informacím o reklamaci stavby D47.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Hojda (26 článků)