Článek

Hnutí ANO Praha 11: Věříme, že nebude vypovězena koaliční smlouva

 
Prohlášení hnutí ANO k zastupitelstvu Prahy 11:
27.03.2016 22:06 |

podobné články

Podobné články

Klíma (TOP 09): Každý otřes na radnici vyvolává další vlnu negativního vnímání, ale...

 
Prohlášení starosty Městské části Praha 5 Radka Klímy k odstoupení od koaliční smlouvy (25. dubna byla vypovězena koaliční smlouva uzavřená mezi kluby politických stran TOP 09, SZ, KDU-ČSL a ČSSD):
26.04.2016 09:15 |

podobné články

Šokující zvrat ve Varech. Kvůli losovačce padne další koalice

 
Parlamentní Listy dlouhodobě upozorňují na velmi vážné neshody v koalici K 20, která ovládá statutární město Karlovy Vary. Sestava složená z Karlovarské občanské alternativy, strany Alternativa, Hnutí O co jim jde? a TOP 09 měla na kahánku od samého počátku. A nyní je její konec skutečností. Včera večer byla vypovězena koaliční smlouva.
20.06.2011 15:10 |

podobné články

Odbory koaliční smlouvu pochválili: Je to nejlepší koaliční dohoda za posledních 23 let

 
Koaliční smlouva ČSSD, ANO a KDU-ČSL obecně odpovídá politice odborů, uvedli na dnešní tiskové konferenci předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Odboráři především vítají návrhy na zvýšení minimální mzdy, zrušení druhého pilíře důchodové reformy a větší podporu rodin s dětmi. Naopak jako výrazné vidí riziko, že se nepodaří všechny návrhy koalici profinancovat. Koaliční smlouva totiž podle nich nejasně nastiňuje výdaje a příjmy veřejných rozpočtů. 
16.12.2013 11:45 |

podobné články

Nečas: Koaliční smlouva je jednostranně vypovězena, jednání K9 už nemá smysl

 
Vyjádření premiéra Petra Nečase k pondělnímu jednání Grémia VV.
23.04.2012 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9189 článků)

Podle ANO koaliční smlouva v Praze platí. Řešení situace musí najít sama Trojkoalice

 
Pražská koaliční smlouva zatím platí. Je na Trojkoalici, aby současnou situaci vyřešila, má na to měsíc. V rozhovoru s ČTK to řekl předseda zastupitelského klubu ANO Michal Hašek (ANO). Vyjádřil se tak ke sporům, které koalici ANO, ČSSD a Trojkoalice v posledních dnech provázejí.
12.02.2015 15:46 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2257 článků)

O krok blíž: Hnutí ANO schválilo koaliční smlouvu

 
Předsednictvo a výbor hnutí ANO dnes jednomyslně schválily návrh koaliční smlouvy se sociálními demokraty a lidovci. Konstatovaly, že smlouva je zdravým základem programového prohlášení vlády. Novinářům to po jednání stranických orgánů řekl šéf poslaneckého klubu strany Jaroslav Faltýnek. Koaliční smlouvu schválily již dříve také ČSSD a KDU-ČSL. Vznik vlády se ale zadrhl na požadavku lidovců mít ministerstvo zemědělství.
18.12.2013 18:37 |

podobné články

Nová koaliční smlouva nebude smlouvou dvou stran, tvrdí Němcová

 
Podle předsedkyně Sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) nebude nová koaliční smlouva smlouvou dvou stran (ODS a TOP 09) a několika poslanců. Třetím subjektem má být platforma Karolíny Peake. Němcová to řekla v Otázkách Václava Moravce v České televizi (ČT).
29.04.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1304 článků) , Karolína Peake (1599 článků)

Koaliční smlouva slibuje majetková přiznání politiků na internetu

 
Majetková přiznání zveřejní politici na internetu, kde budou k mání i smlouvy veřejné správy uzavřené nad určitou částku. Počítá s tím koaliční smlouva, kterou dnes představily ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL v části dokumentu o protikorupčních opatřeních. Cílem rodící se koalice je i větší průhlednost u vlastnictví akcií a zákon na ochranu oznamovatelů uplácení a nechybí ani prokázání původu majetku. 
13.12.2013 16:55 |

podobné články

Němec (LEV 21): Koaliční smlouva vnitřní bezpečnost ČR dost podceňuje

 
Koaliční smlouva - ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL - vnitřní bezpečnost České republiky dost podceňuje.
18.12.2013 19:47 |

podobné články

Sobotka: Program vlády bude podrobnější než koaliční smlouva

 
Programové prohlášení nové vlády ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL bude podle budoucího premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) o něco podrobnější než koaliční smlouva. Poslanci by měli dokument dostat aspoň den před hlasováním o důvěře kabinetu. Na prvním zasedání vlády by měli ministři projednat vedle harmonogramu přípravy programu taky legislativní plán, řekl dnes Sobotka v Rádiu Impuls. 
13.01.2014 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (8223 článků)

Pražská koalice ještě není u konce. ANO už chce ale vyjednávat novou

 
Hnutí ANO bude jednat o budoucí pražské koalici se všemi politickými stranami v zastupitelstvu. Zároveň bude chtít od dosavadních partnerů, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), vědět, zda platí koaliční smlouva. Po pondělním jednání klubu to řekl jeho předseda Michal Hašek. Koaliční krizi vyvolalo hlasování v pátek v noci na jednání zastupitelstva, kdy byli odvoláni čtyři radní včetně Haška. Koaliční jednání se uskuteční v úterý.
26.10.2015 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2257 článků)

ČSSD porušilo koaliční smlouvu, zní z hnutí ANO. Skončí vláda?

 
Návrh poslance Jana Chvojky (ČSSD) omezit v novele zákona o střetu zájmů podnikání ministrů považuje ANO za porušení koaliční smlouvy. Novinářům to řekl místopředseda strany Jaroslav Faltýnek po pondělním mimořádném zasedání předsednictva ANO. Pokud budou koaliční partneři takto pokračovat, budou to oni, kdo může být zodpovědný za konec koaliční spolupráce, stojí v usnesení předsednictva.
21.03.2016 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Faltýnek (103 článků) , Jan Faltýnek (21 článků)

Lessy vypověděl smlouvu policejním odborům. Podle nich se mstí

 
Policejní prezident Petr Lessy vypověděl smlouvu největší policejní odborové organizaci – Nezávislému odborovému svazu. Kolektivní smlouva prý byla vypovězena, neboť nezahrnovala další odborové organizace. Svaz v tom ale vidí pomstu.
16.01.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Petr Lessy (798 článků)

Důvod odvolání neznám, řekl advokát Zoufalý poprvé na magistrátu

 
Odvolaný advokát Vladimír Zoufalý dnes poprvé promluvil na půdě magistrátu o svém odvolání z kauzy Škodova paláce. Vedení města mu prý dosud nesdělilo žádný důvod, proč jeho kanceláři byla vypovězena smlouva a dosud jej ani nikdo nepřizval k žádnému jednání, řekl Zoufalý na jednání magistrátního kontrolního výboru.
15.04.2015 20:16 |

podobné články

Jan Urbach: Turecko hrozí, že dohoda může skončit

 
Jestliže nebudou pro občany Turecka zrušena víza, mohla by být smlouva s Evropskou unií vypovězena ještě v tomto roce, řekl turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Çavuşoglu. V rozhovoru se švýcarským deníkem "Neue Zürcher Zeitung" oznámil, že „trpělivost Ankaty se vyčerpává“ a jestliže v nejbližší době nepřijde od Evropské unie odpověď, Turecko smlouvu vypoví.
05.11.2016 21:40 |

podobné články

V Praze 4 se rozpadla koalice Trojkoalice, TOP 09 a ČSSD

 
V Praze 4 se rozpadla koalice. Trojkoalice vypověděla koaliční smlouvu s TOP 09 a ČSSD. Starosta Petr Štěpánek (SZ/Trojkoalice) na jednání zastupitelstva bez upřesnění řekl, že byla porušena koaliční smlouva a podepsána je podle něj nová. Nesdělil ale, s kým ji Trojkoalice uzavřela. Podle TOP 09 je stále platná ta současná koaliční smlouva, má totiž tříměsíční výpovědní lhůtu.
20.03.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (540 článků) , Petr Štěpánek (540 článků)

Porušili jste koaliční smlouvu, zaútočila Trojkoalice na ANO a ČSSD

 
Koalice na pražském magistrátu získala ve čtvrtek před jednáním zástupců ANO, ČSSD a Trojkoalice nové trhliny. Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL, STAN) obvinila své koaliční partnery, že středečním odebráním kompetencí náměstkovi Matěji Stropnickému (SZ) byla porušena koaliční smlouva. Podobné výtky, ale ze strany ANO směrem k Trojkoalici, zazněly už ve středu.
03.09.2015 11:20 |

podobné články

Hnutí ANO zvažuje připomínky ke koaliční smlouvě v oblasti daní

 
Hnutí ANO zvažuje, že bude připomínkovat programovou část koaliční smlouvy například v oblasti daní nebo zdravotnictví. K procedurální části koaliční smlouvy nemá podle předsedy poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka připomínky. Faltýnek, jehož hnutí má případné připomínky zaslat do pátku, to dnes řekl ČTK. Lidovci ani sociální demokraté zatím zásadní změny neavizují.
22.01.2015 14:02 |

podobné články

ANO má pár dní čas na připomínky ke koaliční smlouvě

 
Hnutí ANO požádalo v pondělí koaliční radu o více času na sdělení připomínek ke koaliční smlouvě. Vyjádřit by se mělo do pátku, poté se koalice znovu sejde, aby se dokumentem zevrubně zabývala. Informovali o tom zástupci vládních stran po jednání koaliční rady.
19.01.2015 22:07 |

podobné články