Článek

Hned tři případy žebrajících osob ve věku do třiceti let museli v noci řešit strážníci z Prahy 1

 
Všechny případy byly svým průběhem skoro stejné. Strážník si ve svěřeném okrsku povšiml osoby, která klečela na zemi a před sebou měla položenou čepici, do které jí mohli kolemjdoucí vhazovat peníze. Strážníci tyto přestupce z místa vykázali a udělili jim na místě blokovou pokutu ve výši jednoho tisíce korun. Ačkoli strážníkům zákon v tomto případě dovoluje uložit na místě pokutu až do výše pěti tisíc korun.
05.08.2016 19:45 |

podobné články

Podobné články

Mozek zraje až do třiceti, zjistili vědci z Harvardu

 
Vědci se domnívali, že mozek člověka ukončuje zrání v období mezi osmnácti a pětadvaceti roky. Ale vědci z Harvardovy univerzity teď přišli s důkazy, že zrání mozku se nezastavuje do třiceti let. A pokračuje i poté. Teprve v tom věku se ukončují zásadní vývojové změny. Nicméně to vysvětluje, proč má u osob do třiceti let konzumace alkoholu tak zhoubný vliv na chování, myšlení a paměť.
08.01.2017 15:30 |

podobné články

Dlabajová (ANO): Státy Unie by měly zakázat žebrání dětí. Zisk versus zdraví a bezpečnost

 
Europoslankyně patří mezi 10člennou skupinku autorů písemného prohlášení o zákazu žebrání dětí a dětského doprovodu žebrajících osob:
29.03.2015 14:36 |

podobné články

Poslední školní den strážníci kontrolovali mladistvé: Alkohol jich pilo jen několik

 
Jako každý rok se strážníci z celé Prahy zaměřili v poslední školní den na partičky mladistvých, které rády vyrážejí popíjet do ulic. Letošní rok byl však oproti minulým klidnější. Už v průběhu týdne ale zadrželi jen v Praze 14 podnapilých osmnáct dětí. V pátek řešili jen ojedinělé případy. Například v Praze 6 takto řešili pouze tři případy, Černý Most byl až na jednoho mladíka výjimečně bezproblémový. Denní služby se letos zúčastnil i redaktor Blesk.cz.
01.07.2017 07:35 |

podobné články

Mladík rozházel na ulici popelnice, od strážníků dostal pokutu, za chvíli rozbil reklamní poutač a strážníci k němu museli znovu

 
V sobotu 26. července těsně po půlnoci přijali strážníci telefonické oznámení o tom, že v prostoru autobusového nádraží v Třebíči dochází k výtržnosti. Strážníci na místě zadrželi 22letého mladíka z Třebíče, který rozkopával popelnice. Za toto jednání mu strážníci uložili blokovou pokutu.
28.07.2014 12:55 |

podobné články

Strážníci z Prahy 7 si na holešovickém nádraží všimli tří hledaných mladíků

 
Ve středu kolem druhé hodiny ráno si strážníci ze sedmého pražského obvodu v rámci běžné hlídkové činnosti všimli ve vestibulu vlakového Nádraží Holešovice tří osob, které odpovídaly popisu hledaných osob.
23.07.2014 11:25 |

podobné články

Ostravští strážníci řešili incident 50 osob, z davu vyběhl mladík, který udeřil strážníka do zátylku a dal se na útěk

 
Dne 8. července 2014 byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Mariánských Hor, kde se dle oznamovatele na tísňovou linku měla napadat větší skupina osob. Na místě pak strážníci zjistili, že došlo ke konfliktu mezi dvěma většími skupinami osob. Na místě se nacházelo asi 50 lidí, kteří na sebe navzájem pokřikovali a vyhrožovali si.
09.07.2014 12:20 |

podobné články

Kdo je nejvíc vydělávající celebritou do třiceti let?

 
Možná že zpěvačka Adele vévodí slavným do třiceti let na území Spojeného království, ale v rámci celého světa nemá na mladší kolegyni Taylor Swift. Ta se svými 170 miliony dolarů za rok získala titul nejvíc vydělávající celebrita do třiceti let roku 2016. Magazín Forbes tvrdí, že v této věkové kategorii si nikdo na světě nevydělal víc.
28.11.2016 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Taylor Swift (289 článků)

V Moravskoslezském kraji stoupl počet vykázaných osob

 
V Moravskoslezském kraji stoupl počet vykázaných osob z obydlí, vyplývá to z meziročního srovnání prvních šesti měsíců předchozích let. Letos moravskoslezští policisté vykázali z obydlí v uvedeném období 71 osob, v roce 2015 celkem 50 osob a v pololetí roku 2014 celkem 65 osob.
30.07.2016 17:25 |

podobné články

Strážníci zadrželi pachatele pokusu vloupání do bytu, jeden z nich procházel pátráním

 
Ve středu odpoledne bylo oznámeno na linku tísňového volání “156“, že se někdo vloupal do bytu v ulici Pštrossova. Na místo okamžitě vyjeli strážníci z Prahy 1, kteří zde kontaktovali oznamovatele. Ten jim sdělil, že z okna svého bytu spatřil dva muže a jednu ženu, kteří nějakým nářadím otevřeli vstupní dveře a vešli do domu. Také dal hlídce i přesný popis podezřelých osob. Strážníci nejdříve nalezli ženu, která čekala na své spolupachatele ve vchodu u poštovních schránek a následně proti hlídce přicházela i dvojice mužů, kteří odpovídali popisu oznamovatele.
17.07.2014 21:20 |

podobné články

Krize v Sýrii dopadá na děti. Už dva miliony z nich nechodí do školy

 
Ještě před půl rokem existovaly syrské rodiny, které pomáhaly druhým, jež na tom byly ještě hůř, a na ulicích se nepohybovalo tolik dětí či žebrajících lidí. Nyní se situace v zemi výrazně zhoršila, přibývá náletů, situace začíná být nepřehledná a po nedávném chemickém útoku vzrostl počet uprchlíků směřujících k hranicím sousedních zemí. Tak popisuje situaci v zemi zmítané krvavým konfliktem Dagmar Fousková, která od letošního února do srpna vedla misi společnosti Člověk v tísni v Sýrii. 
29.09.2013 11:00 |

podobné články

Fleischer (SPR-RSČ): Politika Marksové – štěnice na sociálních ubytovnách v Brně

 
Píše se rok 2016 a na ulicích v Brně jsem za 15 minut potkal 5 žebrajících o peníze na jídlo a navíc jsem se dozvěděl, že v ubytovnách v centru Brna je nesnesitelná špína, zápach a ohromné množství štěnic. Ministryni Marksovou z ČSSD to ale nezajímá.
22.12.2016 21:40 |

podobné články

Houbaře zahnal rozzuřený pes na strom: Agresivní zvíře museli zahánět strážníci

 
Pořádně vyděšení byli dva houbaři z Kadaně, na které na jejich poklidné procházce vyběhl rozzuřený pes. Celou věc museli nakonec řešit strážníci.
12.11.2016 15:55 |

podobné články

Děsivé statistiky smrti: Jak umírají slavné Češky? Z pravdivosti těch čísel mrazí…

 
Podle statistik jsou v Česku nejčastější příčinou smrti u dětí od 10 let věku, mladistvých a dospělých do 45 let vnější příčiny – úrazy, dopravní nehody, sebevraždy, utonutí apod. Ve věkové skupině 20–24 let pak tvoří více než dvě třetiny všech úmrtí (76 % u mužů a 45 % u žen). Zatímco u mužů vedou vnější příčiny až do 44 let, ženy to mají od věku 34 let trochu jinak. Jejich nejčastějším zabijákem jsou zhoubné novotvary a rakovina. Ta bývá příčinou úmrtí u obou pohlaví nejčastěji ve věku 65–69 let (1886 žen, 2914 mužů). Od věku 70 let už se ale umírá nejvíc na nemoci oběhové soustavy. Ženy z věkové kategorie 50 let umírají kromě rakoviny (34 %) také na nemoci srdce a cév (20 %), na nehodu u nich připadá 14 % úmrtí a na hormonální problémy 7 %. A co slavné české ženy? Kvůli čemu nejčastěji odchází do hvězdného nebe?
26.06.2016 06:25 |

podobné články

Šokovaní strážníci v Břeclavi: Cizinci u nás vyhazují z auta své psy!

 
Dva mladé psy v rozmezí pouhých několika dnů našli u silnice břeclavští strážníci. Vyhodili je jejich majitelé, když projížděli kolem města. Jak strážníci přiznali, nejedná se ani zdaleka o ojedinělé případy.
27.09.2017 09:20 |

podobné články

Velebný (ČSSD): Problém Romů jsou ve skutečnosti Romové

 
Kdyby Romové četli více noviny a zajímali se o dění ve světě, měly by je zaujmout dva případy z Ameriky poslední doby. Prvním je osvobození George Zimmermanna porotou v případu smrti Trayvona Martina. Druhým je vražda Australana Chrise Lana, kterou spáchali tři černošští mladíci ve věku od patnácti do sedmnácti let. Tyto dva případy totiž ukazují budoucnost romské menšiny v případě, že se rychle nevzpamatuje a nezačne řešit svůj problém sama se sebou.
30.08.2013 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Chris Martin (142 článků) , Chris Martin (143 článků) , George Martin (31 článků) , Chris Martin (143 článků) , George Martin (31 článků) , George Martin (31 článků)

Nejkurióznější případy olomoucké policie: Nahá žena v papíru i zlobivý králík

 
Olomoucká městská policie se letos opravdu nenudila. Řešit musela hned několik kuriózních případů, které znějí jako z absurdního filmu. Strážníci se tak museli vypořádat s nahou ženou zabalenou do papíru, manželskou hrou končící nožem v zádech a dalšími šílenostmi.
15.12.2016 18:45 |

podobné články

Loni strážníci řešili přes milion přestupků: Pokuty platili hlavně řidiči

 
Pražští strážníci loni řešili 1,055 milionu přestupků. Většinu tvoří přestupky v dopravě, a to více než 900 tisíc. Celkem strážníci uložili blokové pokuty za 68 milionů korun. Dobrou zprávou pro řidiče je, že strážníci využívají odtahů a botiček čím dál tím méně. Pro turisty je naopak důležité, že se postupně zvyšují kontroly nepoctivých taxikářů, loni jich bylo téměř 50 tisíc.
23.02.2017 17:25 |

podobné články

Letošní Silvestr plně vytížil pražské záchranáře

 
Letošní oslavy Silvestra v Praze plně vytížily pražské záchranáře. Řešit museli o 20 procent více případů než loni, situaci jim komplikovalo také náledí. Občas tak lidé museli na příjezd záchranky čekat, sdělila ČTK mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová. Zatímco ale před rokem museli záchranáři, hasiči a policisté zasahovat u vraždy nebo několika smrtelných úrazů a vážných zranění, letos řešili především požáry kontejnerů nebo případy způsobené opilci. Záchranáři také ošetřovali devět lidí, které poranila pyrotechnika.
01.01.2015 09:11 |

podobné články

Naděje pro Maddie? Dětští únosci jako Fritzl nebo manželé Garridovi věznili své oběti až desítky let!

 
Případů zmizelých dětí neustále přibývá. Mnoho z nich zůstane navždy nevyřešeno, jsou ale případy, kdy jsou po letech často už dospělé „děti“ nalezeny ukryté ve sklepech a chýšíšch svých únosců. Živé, ale poznamenané. Mezi ty nejznámější případy patří Natascha Kampusch vězněná 8 let nebo Jaycee Lee Duchard vězněná 18 let! Podobné případy pak dávají naději zoufalým rodičům, jejichž děti zmizely náhle a beze stopy.
11.12.2016 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Natascha Kampusch (40 článků)