Článek

Hledání krátkého jména ČR byl těžký porod, píší zahraniční média

 
Za „těžký porod”, který trval více než dvacet let, označil autor komentáře na webu německé televizní stanice ARD hledání krátkého označení pro Českou republiku. Podle listu Südwest Presse bylo dlouhé české tápání zdrojem pobavení pro celý zbytek Evropy.
15.04.2016 09:25 |

podobné články

Podobné články

Gorila Kamba těžký porod přežila, mládě zřejmě zemřelo

 
Nejstarší gorila pražské zoologické zahrady Kamba dnešní těžký porod přežila, její mládě ale zřejmě ne. Ředitel zahrady Miroslav Bobek na svém  facebookovém profilu  uvedl, že se gorila probírá z narkózy. Zároveň naznačil, že mládě nepřežilo. Podrobnosti chce zoo zveřejnit na pondělní tiskové konferenci. Kamba už jednou podobně těžký porod prodělala, mládě při něm také zemřelo. 
24.02.2013 21:05 |

podobné články

Celá Evropa se Čechům smála. A teď to zrovna moc nevylepšili. Hádejte, o čem takto píší německé noviny

 
Za "těžký porod", který trval více než dvacet let, označil komentář zpravodajského webu veřejnoprávní německé stanice ARD hledání krátkého označení pro Českou republiku. Podle listu Südwest Presse bylo dlouhé české tápání zdrojem pobavení pro celý zbytek Evropy. Informuje o tom ČTK.
15.04.2016 13:30 |

podobné články

Ministerstvo zahraničních věcí vysvětluje doplnění překladů krátkého názvu "Česko/Czechia" do databází OSN

 
Název Czechia - nejedná se o přejmenování České republiky jako státu, ale pouze o doplnění překladů krátkého názvu "Česko" do databází OSN. Standardizace krátkého názvu Česko proběhla již v roce 1993 publikací Českého úřadu katastrálního a zeměměřičského a jazyková správnost byla potvrzena Ústavem pro jazyk český.
24.04.2016 16:40 |

podobné články

První a těžký porod levhartice Jacquelin: Boj o život mláďat!

 
Těžký porod má za sebou levhartí samice Jacquelin (7) z královédvorské zoo. U spontánního porodu jí začaly docházet síly, mláďata i ona se ocitly v ohrožení života, a musel zasáhnout veterinář. Ze čtyř koťat se dvě bohužel narodila mrtvá.
16.05.2013 12:15 |

podobné články

Porod Kate byl možná divadlo, spekulují ruská média

 
Ruská média si pohrávají s myšlenkou, že porod Kate bylo dobře zinscenované divadlo pro veřejnost.
04.05.2015 12:30 |

podobné články

Z dcery Filipové je hvězda: Porod Lenny málem skončil tragédií!

 
Vymodlená dcera Lenka (19) se zpěvačce Lence Filipové (59) narodila až na prahu čtyřicítky. Porod byl tak těžký, že ho protagonistka hitu Zamilovaná málem nepřežila! Dokonce si pak musela naordinovat nedobrovolnou pracovní pauzu, která nakonec trvala několik let.
25.06.2013 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Filipová (95 článků) , Lenny Filipová (59 článků)

Marta Jandová: Těžký porod a obavy o miminko! Máme fotku Marušky

 
Slavná dcera slavného otce přivedla na svět dcerku Marušku. O tom jsme vás již informovali. Co ale nevíte, je, že porod byl velmi náročný. Marta Jandová (39) navíc prožívá úzkostné stavy a o děťátko se velmi bojí. To je v poporodním období celkem běžné, za pár měsíců se to poddá. Konec konců má vedle sebe milujícího manžela, gynekologa Miroslava Vernera. Chcete vědět, co se Martě honí hlavou?
30.09.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Marta Jandová (844 článků) , Miroslav Verner (85 článků)

MZV: Vláda schválila zákon o zahraniční službě

 
Vláda ČR schválila 14. prosince 2016 návrh zákona o zahraniční službě, který předložilo Ministerstvo zahraničních věcí. Přijetí zákona umožní nastavit stabilní podmínky pro řádné fungování zahraniční služby a povede k vyšší míře právní jistoty a možnosti kariérního růstu zaměstnanců vykonávajících zahraniční službu. Tento předpis dosud v právním řádu ČR jako jedné z posledních zemí EU chyběl, a omezoval tak funkčnost zahraniční služby.
15.12.2016 07:35 |

podobné články

Írán provokuje. Revoluční gardy testují rakety krátkého doletu

 
Armáda testuje rakety krátkého doletu v rámci vojenského cvičení elitních íránských revolučních gard.
27.09.2009 08:45 |

podobné články

Máme nový protiraketový systém krátkého dosahu, tvrdí Írán

 
Írán vyvinul protiraketový systém krátkého dosahu, který je určený na obranu proti střelám s plochou dráhou letu.
02.05.2010 16:45 |

podobné články

Indové úspěšně otestovali rakety krátkého doletu schopné nést jaderné hlavice

 
Indická armáda ve středu úspěšně otestovala rakety krátkého doletu, které jsou schopné nést jaderné hlavice. Informuje o tom agentura AFP.
22.12.2010 10:15 |

podobné články

Hulvátství by mohlo stát Krátkého až 10.000 korun

 
Mandátový a imunitní výbor sněmovny se bude zabývat vulgárním výrokem poslance ČSSD Jiřího Krátkého na úterním jednání sněmovny.
21.09.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krátký (33 článků)

Poslanci se dnes budou zabývat výroky svého kolegy Krátkého

 
Poslanci ze sněmovního mandátového a imunitního výboru se dnes odpoledne sejdou, aby řešili případ svého kolegy z ČSSD Jiřího Krátkého.
05.10.2011 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krátký (33 článků)

Severokorejská armáda zkušebně odpálila rakety krátkého doletu

 
Severokorejská armáda v pátek odpálila několik raket krátkého doletu do Japonského moře. Zkušební střelba se odehrála v době zvýšeného napětí na Korejském poloostrově, kde se situace vyostřila po únorovém severokorejském jaderném testu. Informovala o tom jihokorejská agentura Jonhap.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Severní Korea odpálila tři rakety krátkého doletu. Co se děje?

 
Severní Korea dnes vystřelila z východního pobřeží Korejského poloostrova tři rakety krátkého doletu. Všechny se zřítily do moře.
18.05.2013 11:20 |

podobné články

KLDR vypálila tři rakety krátkého doletu, všechny skončily v moři

 
Korea dnes vystřelila z východního pobřeží Korejského poloostrova tři rakety krátkého doletu. Oznámilo to jihokorejské ministerstvo obrany a potvrdilo Japonsko. KLDR akci podle tiskových agentur nijak nekomentovala a její důvod není znám. 
18.05.2013 11:45 |

podobné články

KLDR údajně vypálila čtyři rakety krátkého doletu

 
Severní Korea dnes odpálila čtyři rakety krátkého doletu. Informovala o tom jihokorejská tisková agentura Jonhap s odvoláním na jihokorejské ministerstvo obrany.
27.02.2014 13:10 |

podobné články

KLDR odpálila střely krátkého doletu: Prý na protest proti cvičení USA

 
Severní Korea dnes odpálila ze svého východního pobřeží dvě střely krátkého doletu, které po asi 490 kilometrech dopadly do moře. Rakety KLDR odpálila jen několik hodin před začátkem pravidelného společného vojenského cvičení Jižní Koreje a USA, napsala agentura Reuters. Severokorejské odpálení raket vzápětí ostře kritizovalo Japonsko, podle nějž představovalo ohrožení námořního i leteckého provozu.
02.03.2015 07:55 |

podobné články

KLDR protestuje proti cvičení USA. Odpálila střely krátkého doletu

 
Jen několik hodin po začátku společného cvičení Jižní Koreje a USA vystřelila Severní Korea ze svého východního pobřeží dvě střely krátkého doletu, a to bez varování. Podle Jižní Koreje šlo o provokaci, Japonsko čin kritizovalo s tím, že rakety mohly ohrozit námořní i letecký provoz.
02.03.2015 08:40 |

podobné články