Článek

Hlavatému může překazit návrat do Senátu sedm soupeřů. Holovská to nebude

 
Na Trutnovsku už jsou jasná jména všech kandidátů doplňovacích voleb do Senátu. Ti se na začátku ledna utkají o křeslo, které svým zvolením do Sněmovny uvolnil továrník Jiří Hlavatý (ANO). Ten se následně poslaneckého mandátu vzdal a rozhodl se znovu přihlásit do senátních voleb. Podmínky pro kandidaturu splnil on i sedm dalších adeptů. Trutnovský městský úřad nezaregistroval pouze Terezii Holovskou z Prahy.
07.12.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hlavatý (5 článků)
Podobné články

Kandidaturu Topolánka a spol. má překazit žaloba. Holovská a Toman chtějí na Hrad

 
Dva neúspěšní kandidáti na prezidenta se obrátili na Nejvyšší správní soud (NSS). Josef Toman nadále trvá na tom, že byly ukradeny podpisové archy se 75 tisíci podpisů za jeho kandidaturu a měl by být zaregistrován. Terezie Holovská naopak žádá vyškrtnutí Petra Hanniga, Marka Hilšera, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka a Mirka Topolánka. Vadí jí, že někteří senátoři svým podpisem vyslali do boje o Hrad více než jednoho kandidáta.
29.11.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2021 článků) , Josef Toman (12 článků) , Marek Hilšer (6 článků) , Vratislav Kulhánek (5 článků) , Jiří Kulhánek (26 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Petr Marek (153 článků) , Jiří Marek (275 článků)

Na Hrad chce i „mlsná tygřice“. Alchymistka, co zná Bartoše, loví poslance

 
Prezidentský souboj může mít o další jméno navíc. Svůj zájem o přesídlení na Pražský hrad oznámila Terezie Holovská, pražská podnikatelka a někdejší místostarostka Prahy 8. Holovská provozovala klub Mlsná tygřice, kam často chodil šéf Pirátů Ivan Bartoš. Sama o sobě mluví jako o tygřici především proto, že se narodila v roce Tygra. Informovaly o tom Lidové noviny.
31.10.2017 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (771 článků)

Zruší Topolánkovu kandidaturu? Jedna z odmítnutých adeptek se toho u soudu domáhá

 
Na Nejvyšší správní soud (NSS) se před dnešním vypršením lhůty obrátili nezaregistrovaní kandidáti na prezidenta Terezie Holovská a Josef Toman. Holovská se domáhá zrušení registrace Petra Hanniga, Marka Hilšera, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka a Mirka Topolánka, a to kvůli tomu, že někteří poslanci a senátoři podpisem podpořili více kandidátů. Ministerstvo vnitra v duplicitě podpisů nevidí problém, píše ČTK.
29.11.2017 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2021 článků) , Josef Toman (12 článků) , Marek Hilšer (6 článků) , Vratislav Kulhánek (5 článků) , Jiří Kulhánek (26 článků) , Jiří Marek (275 článků) , Petr Marek (153 článků) , Jiří Marek (275 článků)

Babišův senátor Hlavatý kandidoval do sněmovny. Teď se chce vrátit do senátu

 
Majitel největší české textilky Juta Dvůr Králové nad Labem Jiří Hlavatý se definitivně rozhodl, že bude kandidovat za hnutí ANO v doplňujících senátních volbách na Trutnovsku. Senátorské křeslo, o které se bude bojovat, přitom uvolnil sám, když za ANO kandidoval do sněmovny a lidé jej do dolní komory takzvaně vykroužkovali. Mandát v senátu tak Hlavatému automaticky zanikl, což podnikatel kritizoval, připomněla ČTK.
02.11.2017 18:25 |

podobné články

Dva miliardáři dobyli horní parlamentní komoru

 
Průnik do vysokých pater politiky se podařil dvěma miliardářům a to Ivo Valentovi a Jiřímu Hlavatému. V Uherském Hradišti zvítězil v boji o křeslo Senátu zakladatel loterijní společnosti Synot Ivo Valenta (Strana soukromníků ČR, SsČR). Porazil místostarostu Ostrožské Nové Vsi Pavla Botka z KDU-ČSL.
18.10.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Valenta (100 článků)

„Voliči na něj klekli.“ Hlavatý od ANO svalil vinu na kroužky a ocitl se pod palbou kritiky

 
Senátor, nebo poslanec? Jiří Hlavatý (za ANO) hořce zalitoval toho, že ho voliči vykroužkovali do Poslanecké sněmovny. Přišel o mandát senátora, za vinu to dal v rozhovoru pro Aktuálně.cz právě voličům. A chce se stát v doplňovacích volbách znovu senátorem. Jeho ambice se však stala terčem kritiky politických oponentů i komentátorů. „Podvedl voliče!“ či „Voliči na něj klekli“ zní z úst současných i nyní již bývalých poslanců. Proti Hlavatému se ohradil i předseda Senátu Milan Štěch.
05.11.2017 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (628 článků)

Senátor – poslanec – senátní kandidát Hlavatý dostal „nařezáno“ od některých kolegů

 
Podnikatel Jiří Hlavatý v roce 2014 kandidoval do Senátu za hnutí ANO Andreje Babiše. V roce 2017 se rozhodl podpořit Babišovo hnutí ve sněmovních volbách a byl velmi překvapen, že ho lidé volili. Podle jeho vlastních slov se vracíme do totality, pokud si nemůže člověk vybrat, zda chce být poslancem nebo senátorem. On nikdy poslancem být nechtěl, takže se přihlásil do senátních voleb, které sám vyvolal svým přestupem mezi poslance. Někteří kolegové za to Hlavatému vyčinili.
05.11.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků)

Britové se učí, jak překazit teroristům útok v "bombajském" stylu

 
Policisté Scotland Yardu a členové přepadových jednotek SAS v těchto dnech procházejí výcvikem, aby byli schopni překazit teroristický útok ve stylu, jaký zvolili atentátníci v roce 2008 v Bombaji. Informuje o tom v úterý webový portál stanice BBC.
26.10.2010 15:20 |

podobné články

Výhrůžka bombou měla překazit třídní schůzky na škole v Praze

 
Vymyšlená bomba měla ve střední škole v Praze překazit třídní schůzky. Student chtěl podle policie bombovou výhrůžkou zabránit svým rodičům, aby se na schůzkách dozvěděli, že ve škole skončil. Devatenáctiletý muž poslal vedení školy i fotografii údajné bomby, na které byl tištěný spoj s digitálním číselníkem. Policie zjistila mladíkovu totožnost, nyní mu hrozí až čtyři roky vězení, oznámil dnes na webu policejní mluvčí Jan Daněk.
08.05.2015 14:40 |

podobné články

Rekordní odškodnění za smrt rodičky: 3,5 milionu za život mámy! Tvrdý flastr pro třebíčský špitál!

 
Měli opravený dům, právě se odstěhovali od rodičů a těšili se na další miminko. Život ale Jaroslavu Hlavatému (42) z Myslibořic na Třebíčsku zasadil z hodiny na hodinu krutou ránu. Při porodu třetího dítěte, holčičky, v třebíčské porodnici manželka Jitka (†36) umřela. A vinou doktorů!
01.09.2012 12:10 |

podobné články

Sparta zná jména dvou soupeřů na soustředění v Rakousku

 
Fotbalisté pražské Sparty, kteří v úterý zahájili přípravu na nový ligový ročník, už znají jména dvou soupeřů na soustředění v Rakousku, kam mužstvo odcestuje příští týden.
17.06.2011 12:30 |

podobné články

5 soupeřů Rockyho Balboy! Kdo z nich byl pro Italského hřebce nejtěžším oříškem?

 
Málokdo za život dostane tolik do hlavy, jako dostal Rocky Balboa. Kdo z jeho soupeřů měl největší ránu? A kdo z nich byl naopak jen čajíčkem k obědu?
27.09.2015 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Rocky Balboa (14 článků) , Rocky Balboa (5 článků)

Na hřebenech Krušných hor odklízejí silničáři sníh

 
Na hřebenech Krušných hor napadlo do rána místy až 20 centimetrů sněhu a stále ho přibývá. Na silnicích se proto tvoří sněhové jazyky a silničáři doporučují řidičům v polohách nad 400 metrů zvýšenou opatrnost. Situaci ztěžují i předměty, které vzal vítr s sebou na silnici, řekla za krajské silničáře Lenka Holovská. V Rumburku dokonce spadl nad ránem na ulici strom.
08.12.2011 09:15 |

podobné články

FOTO Haha: Přibyl další „kandidát na Hrad“. Opravdu vypečený. A jiný by se hned „šel vysrat“

 
Kromě známých prezidentských kandidátů se na scéně objevují i občanská aktivistka Jana Yngland Hrušková, zadlužený občan Vladimír Boštík či pražská alchymistka Tereza Holovská. Všichni tito přemýšlí o kandidatuře a snaží se pro sebe sehnat podporu. Boštík tvrdí, že má dostatečné množství podpisů pod peticí. Tento průběh prezidentské volby inspiroval různé vtipálky, kteří si z celé akce začali nepokrytě dělat srandu.
02.11.2017 12:45 |

podobné články

Ráda by vystřídala Zemana na Hradě a říká: Je čas na dámskou jízdu

 
První českou prezidentkou by chtěla být Terezie Holovská (55), která v politice sbírala zkušenosti jako místostarostka Prahy 8. O podporu požádala dopisem 44 nově zvolených poslankyň. Zatím ale žádnou odezvu nemá...
03.11.2017 12:05 |

podobné články

Odneste to, zakopejte to někam, zavelel šéf Senátu na zpívající notebook

 
O kulturní vložku se postaral dnes v Senátu notebook jednoho ze senátorů. Ten se totiž na začátku dnešní schůze senátorů rozezněl na stole přímo v jednacím sále písní připomínající skladbu ze známého filmu Kmotr. „Odpojte to, vyneste to ze sálu,“ reagoval na to se smíchem předseda Senátu Milan Štěch. Podle senátora Jaroslava Kubery má jít dokonce o novou znělku Senátu. Kancelář Senátu ale o tom nic neví, znějící notebook byl prý jen nedopatření.
25.04.2012 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (580 článků) , Milan Štěch (628 článků)

ČSSD se pokusí ovládnout kraje. Překazit to může Babiš

 
Po Senátu se opoziční ČSSD pokusí zvítězit i v krajských volbách. Záměr jim může zkazit nový subjekt podnikatele Andreje Babiše ANO 2011, který hodlá podporovat nezávislé kandidáty. Otázkou je, zda po Věcech veřejných voliči uvěří novému uskupení, bilancuje Josef Kopecký ze serveru iDNES.cz.
30.12.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10854 článků)

Kvitová může rozjeté Šarapovové překazit návrat na trůn

 
Bilance - Šarapovové. Deset vyhraných zápasů v řadě
07.06.2012 00:45 |

podobné články

Štěch nebude kandidovat do vedení ČSSD, je po operaci

 
Předseda Senátu Milan Štěch nebude kandidovat na post místopředsedy ČSSD. Před několika dny podstoupil operaci a rekonvalescence bude trvat zhruba čtyři týdny. Po dobu zotavování bude Štěchovy pravomoci v rámci Senátu vykonávat první místopředseda horní komory Přemysl Sobotka (ODS), uvedla mluvčí Senátu Eva Davidová. Kvůli současnému zdravotnímu stavu se Štěch nezúčastní ani sjezdu strany.
09.03.2015 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Milan Štěch (628 článků) , Eva Davidová (11 článků)