Článek

HK: Podporou jmenování nového radního ministr vyšel vstříc návrhům odborné veřejnosti

 
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek navrhne na post člena rady Českého telekomunikačního úřadu publicistu a pedagoga Ing. RNDr. Jiřího Peterku.
02.06.2015 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Mládek (667 článků)
Podobné články

DPP vyšel vstříc natáčení hollywoodského filmu. Ridley Scott bude filmovat v metru

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vyšel vstříc žádosti hollywoodské produkce pod vedením Ridleyho Scotta. Jelikož se jedná o náročné natáčení, požádala produkce o omezení přepravy na lince metra B zejména ve stanici Anděl a v úseku Smíchovské nádraží – Florenc. Provoz metra tak bude omezen ve dnech 23. až 25. srpna, a to pouze v pozdních večerních a ranních hodinách.
15.08.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Ridley Scott (83 článků)

Šťastný rezignoval na post radního, platí nabídka pro TOP 09

 
Šéf pražské ODS Boris Šťastný ve čtvrtek předal novému primátorovi Bohuslavu Svobodovi podle vlastního slibu rezignaci na místo radního. Místo jedenáctého radního je neobsazené a prý je stále k dispozici pro TOP 09.
01.12.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Bohuslav Šťastný (40 článků)

Komunisté se postavili za radního Kučeru. Pro rezignaci prý není důvod

 
Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola vyzval k rezignaci Václava Kučeru ve funkci uvolněného radního Jihočeského kraje pro rozvoj venkova a zemědělství, důvodem byla informace o jeho spolupráci s StB. Jihočeští komunisté se však za Kučeru postavili. "Nevidíme důvod, proč by měl odstoupit z funkce krajského radního," uvedl pro iDnes.cz Petr Braný, lídr jihočeských komunistů.
22.02.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Braný (15 článků)

Politika v mém jmenování nehrála roli, říká nový ředitel Národní galerie

 
Nový ředitel Národní galerie (NG) Jiří Fajt vnímá své dnešní jmenování od ministryně kultury v demisi Aleny Hanákové (STAN) jako rozhodnutí, které je podloženo odbornými argumenty a je nepolitické. Je připraven se funkce od 1. září ujmout, řekl dnes v rozhovoru pro ČTK. Při jmenování byly podle něj zváženy jeho odborné kvality a kompetence. Fajt nyní působí na univerzitách v Lipsku a v Berlíně, kde zřejmě své závazky ukončí.
04.07.2013 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Huml: Kdo je Karolína Peake?

 
Tak nám přežil nečas; do církevních restitucí. S podporou přeběhlíků, kteří nejsou přeběhlíky. S podporou poslanců zvolených za levicový program s pravicovým smýšlením, hlasováním a chováním. S podporou podivného uskupení, podivné vicepremierky, nominované za neexistující stranu. S nepodporou veřejnosti. Ale Bárty se, alespoň na oko, zbavili. Umyli si ruce.
29.04.2012 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1607 článků)

Praha 11 zvolila nového radního pro investice: Stal se jím Jan Frey

 
Vedení Prahy 11 má nového radního. Stal se jím zastupitel Jan Frey, který byl do zastupitelstva zvolen za Hnutí pro Prahu 11. Do funkce jej ve čtvrtek 15. prosince jmenovali zastupitelé městské části.
16.12.2016 15:55 |

podobné články

Seďa (ČSSD): Výzva k zastavení jmenování ředitele Slováckého divadla

 
Podle informací má Rada města Uherské Hradiště na svém nejbližším zasedání rozhodnout o jmenování nového ředitele Slováckého divadla (SD), který byl vybrán výběrovou komisí. Na základě zjištěných informací radu města žádáme, aby jmenování nového ředitele zastavila.
19.09.2014 17:05 |

podobné články

Klaus naznačil, že by Putnu jmenoval. Je to spor o Ústavu, dodal

 
Bývalý prezident Václav Klaus dnes nepřímo řekl, zda by on jmenoval literárního historika Martina C. Putnu profesorem. Jeho nástupce Miloš Zeman jmenování Putny odmítá, důvody neuvedl a svým krokem pobouřil akademickou obec i řadu politiků. Klaus nicméně řekl, že on za svá dvě funkční období všem návrhům na jmenování profesorů vyhověl, ač nad některými "vzdychal". Dodal, že by si povzdechl i nad jmenováním Putny. Připomněl, že spor o to, jak se má vykládat výraz "prezident jmenuje" uvedený v Ústavě a dalších zákonech, ho provázel po celou dobu ve funkci hlavy státu.
18.05.2013 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Klaus naznačil, že by jako prezident Putnu jmenoval

 
Bývalý prezident Václav Klaus dnes přímo neřekl, zda by on jmenoval literárního historika Martina C. Putnu profesorem. Jeho nástupce Miloš Zeman jmenování Putny odmítá, důvody neuvedl a svým krokem pobouřil akademickou obec i řadu politiků. Klaus nicméně řekl, že on za svá dvě funkční období všem návrhům na jmenování profesorů vyhověl, ač nad některými "vzdychal". Dodal, že by si povzdechl i nad jmenováním Putny. Připomněl, že spor o to, jak se má vykládat výraz "prezident jmenuje" uvedený v ústavě a dalších zákonech, ho provázel po celou dobu ve funkci hlavy státu.
18.05.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Zarmoucená Helena Vondráčková: Rodina jí vyšla vstříc s termínem pohřbu otce Jiřího

 
Pohřeb Jiřího Vondráčka staršího (†90), milovaného otce Heleny Vondráčkové  (64) a Jiřího Vondráčka (60), se bude konat 20. prosince. S tímto datem přišla sama zpěvačka, která do té doby nebude kvůli pracovním povinnostem v České republice a posledního rozloučení se svým tatínkem by se nemohla zúčastnit. A bratr Jiří jí vyšel vstříc.
09.12.2011 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (928 článků) , Jiří Vondráček (81 článků)

Posluchači brání svou školu proti Dvořákové: UJAK nám vyšel vstříc, na rozdíl od státu

 
Studenti soukromé vysoké školy Univerzity Jana Amose Komenského založili iniciativu ChcemeStudovat.cz. Na příslušné internetové stránce jsou zveřejněny příběhy a postřehy studentů, kteří svou školu hájí před akreditační komisí v čele s Vladimírou Dvořákovou. Není prý pravda, že by škola vzdělávala nekvalitně. A oproti vysokým školám má jednu výhodu. V maximální možné míře vyšla vstříc učitelům, kteří si musí podle zákona doplnit kvalifikaci.
13.02.2015 18:51 |

podobné články

Zeman je zvědavý, zda Babiš ve vládě dostojí svým slibům

 
Prezident Miloš Zeman podle svých slov vyšel koalici vstříc, pokud jde o jmenování Andreje Babiše do vlády. Prezident tak prý učinil i proto, aby šéf hnutí ANO jako ministr financí ukázal, jestli je schopen dodržet své předvolební sliby a uspořit ve státním rozpočtu na příjmové i výdajové straně. Řekl to na dnešní tiskové konferenci. 
10.01.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12396 článků) , Miloš Zeman (20457 článků)

Nový ministr spravedlnosti Blažek rezignuje na post radního Brna

 
Nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) rezignuje na funkci radního města Brna. Rezignační dopis už odeslal, skončit chce ke dni nejbližšího jednání zastupitelstva, které je svoláno na 5. září. Blažek zůstane zastupitelem Brna a městské části Brno-střed.
18.07.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (550 článků) , Pavel Nový (386 článků) , Pavel Nový (275 článků)

Ministr Pelikán zrušil jmenování Ondráška do čela Vězeňské služby

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) podepsal rozhodnutí, které ruší jmenování Pavla Ondráška do funkce šéfa Vězeňské služby z dubna 2014. Podle ministerského přezkumného řízení bylo Ondráškovo jmenování nezákonné, protože nezákonné bylo i předchozí odvolání Ondráškova předchůdce Petra Dohnala. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva Tereza Schejbalová s tím, že okamžikem doručení rozhodnutí bude Ondrášek služebně podléhat Dohnalovi.
19.01.2016 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (414 článků) , Petr Pavel (433 článků)

Ministr Pelikán: Do jmenování nových soudců jsme promítli takzvaný dynamický model

 
Prezident Miloš Zeman v tomto týdnu na Pražském hradě jmenoval 33 nových soudců a soudkyň, z nichž je 24 žen a 9 mužů. Noví soudci nahradí ty, kteří skončili či skončí ve své funkci do 31. srpna 2016. Jmenování se zúčastnil také ministr spravedlnosti Robert Pelikán. Při jmenování nových soudců ministerstvo opět zohlednilo dlouhodobou přetíženost některých soudů.
28.08.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20457 článků) , Robert Pelikán (414 článků)

Ministr spravedlnosti zaslal vládě návrh na jmenování 28 nových soudců

 
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán zaslal vládě k projednání návrh na jmenování 28 nových soudců a soudkyň. Vybraní kandidáti částečně nahradí soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do konce září 2017. V návrhu na jmenování nových soudců ministerstvo zohlednilo dlouhodobou přetíženost některých soudů.
15.08.2017 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (414 článků)

Opozice chce odvolat radního za KSČM v Karlovarském kraji

 
Opozice i zástupci veřejnosti chtějí na čtvrtečním jednání zastupitelstva Karlovarského kraje vyzvat k odvolání krajského radního pro školství Václava Sloupa z KSČM, někdejšího politruka pohraniční stráže. Má je podpořit zhruba 3000 podpisů pod peticí, kterou chtějí organizátoři předat zastupitelům. Jestli se podaří návrh na odvolání vůbec dostat na program jednání, ale bude záležet na koalici, řekl novinářům opoziční zastupitel za ODS Jiří Šindelář.
12.02.2013 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (73 článků) , Jiří Šindelář (11 článků) , Jiří Šindelář (11 článků)

Chládek: Ministr Fiala usvědčuje Nečasovu vládu z naprosté bezradnosti

 
Sociální demokracie oceňuje kroky ministra školství Petra Fialy, který vychází vstříc dlouhodobé kritice ČSSD a stahuje chybné novely, jež proti názorům opozice i odborné veřejnosti prosazoval bývalý ministr Josef Dobeš - novelu vysokoškolského zákona i novelu zákona o financování regionálního školství.
30.05.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1312 článků)

Rozpočtovým návrhům chybí jasná podpora ve Sněmovně

 
Premiér Jan Fischer se ve čtvrtek setkal s lídry ODS a ČSSD a projednávali kroky, které je nutno podniknout kvůli případnému snížení očekávaného schodku státního rozpočtu. Podle premiéra by řešením mohly být návrhy ministra financí Eduarda Janoty. Obě strany se však k návrhům staví zdrženlivě.
27.08.2009 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků) , Eduard Janota (204 článků)