Článek

HK ČR: Regulátoři, firmy i akademická sféra usednou ke kulatému stolu

 
Sdílená ekonomika se stále častěji citována v médiích a je již součástí reálného života, v některých zemích EU se jí zabývají i soudy. Jak skloubit nové moderní služby v dopravě typu Uber a klasickou taxislužbu nebo ubytování typu Airbnb a tradiční ubytovací služby? Na jaké potíže a právní překážky nové trendy narážejí a jaké scénáře vývoje sdílené ekonomiky můžeme očekávat?
21.07.2016 11:05 |

podobné články

Podobné články

Prezident Zeman v neděli živě na Blesk.cz: Zhoršuje se jeho zdravotní stav?

 
Exkluzivně v Lánech. V neděli už pojedenácté usednou ke kulatému stolu takzvané Masarykovy pracovny v prezidentském zámku prezident Miloš Zeman (72) a moderátor David Vaníček (33). O čem bude v pravidelném živém rozhovoru řeč? O nadcházejících parlamentních a prezidentských volbách, o pokračování řádění teroristů na evropském kontinentě a v neposlední řadě také o tom, co protikandidáti považují za Zemanův největší handicap: prezidentův alespoň na pohled se zhoršující zdravotní stav.
23.08.2017 20:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vaníček (44 článků) , Miloš Zeman (20434 článků)

Českomoravskou komoditní burzu Kladno využívají k nákupu energií vysoké školy i akademická sféra

 
Univerzity, řada vysokých škol i Akademie věd ČR si zajišťují dodávky energií od roku 2012 na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK). Některé vysoké školy začaly na burze nakupovat v roce 2013, kdy poprvé využily služeb Střediska společných činností AV ČR.
03.04.2017 15:05 |

podobné články

Kůrovcovou válku mají ukončit jednání u kulatého stolu

 
Po bezmála měsíci blokády kácení kůrovcem napadených stromů v lokalitě Na Ztraceném u Modravy zasedly v pondělí večer obě znesvářené strany k jednacímu „kulatému“ stolu. Více než tři týdny musela na Šumavě zasahovat policie. Nyní by mělo na Šumavě zavládnout příměří.
15.08.2011 19:05 |

podobné články

Zasedání druhého kulatého stolu o jednotě Ukrajiny doprovází demonstrace

 
Proruští aktivisté vyšli do ulic Charkova demonstrovat proti druhému kulatému stolu, jehož dnešní zasedání má vést k uklidnění ukrajinské situace a obnově národní jednoty. Aktivisté kritizují především skutečnost, že k diskuzi nebyli přizváni předáci z řad separatistů.
17.05.2014 14:15 |

podobné články

Kolínská (SZ): Očekávám, že setkání u kulatého stolu pomůže uklidnit situaci

 
Náměstkyně primátorky Petra Kolínská vítá pozvání ČKA ke kulatému stolu o územním plánu.
24.10.2016 21:40 |

podobné články

Recept: Vánoční štola na drážďanský způsob

 
Droždí, 1 lžíci cukru, 4 lžíce vlažného mléka a trochu mouky zpracujeme na kvásek. Dáme do tepla a necháme vykynout na dvojnásobek. Nahřejeme mísu. Do ní prosijeme mouku se solí a do středu vyhloubíme důlek. Kvásek, zbylý cukr, zbylé mléko, rozkvedlané vejce, citrónovou kůru, koření a hořkomandlovou silici přidáme do důlku. Máslo rozpustíme a rovněž přidáme. Všechny přísady smícháme a zpracováváme tak dlouho, aby se těsto dobře oddělovalo od mísy. Z těsta uválíme kouli, posypeme moukou a necháme přikryté odpočívat cca 30 minut. Rozinky a sultánky omyjeme, okapeme a smícháme s rumem. Pak zapracujeme do těsta i kandovanou citrónovou a pomerančovou kůru, mandle a pistácie. Těsto ještě jednou prohněteme, poprášíme moukou a necháme dalších 30 minut kynout. Troubu zahřejeme na 190C. Těsto na pomoučeném válu lehce válečkem zploštíme na jedné straně. Silnější polovinu štoly přehneme přes slabší polovinu. Plech vyložíme papírem na pečení a štolu na něj položíme. Štolu na plechu postavíme asi na 10 minut do chladu, pak pečeme asi 50-60 minut. Po pečení potíráme horkou štolu rozpuštěným máslem tak dlouho, dokud se nespotřebuje. Štolu okamžitě silně pocukrujeme moučkovým cukrem. Doba a teplota pečení se mění podle velikosti štoly. Štola smí být jen světle žlutá, jinak se vysuší. Raději ji vyzkoušíme špejlí.
28.09.2010 05:15 |

podobné články

Bude z nás národ oslů, varovali demonstranti u jednání o penězích pro vědu

 
Zhruba 150 akademiků v pondělí přišlo podpořit šéfa Akademie věd Jiřího Drahoše, který přišel diskutovat o budoucnosti vědy ke kulatému stolu. Do Lichtenštejnského paláce ho na pondělí poprvé svolal premiér a předseda Rady pro výzkum a vývoj Jan Fischer.
31.08.2009 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Uherské Hradiště: Občanská diskuze k problematice sportu

 
Město Uherské Hradiště Vás zve ke kulatému stolu na téma "Podpora a rozvoj sportu v Uherském Hradišti".
19.03.2011 21:30 |

podobné články

Kováčik (KSČM): Odložme pravolevé spory a zasedněme ke kulatému stolu

 
Projev na 16. schůzi PS PČR dne 5. 5. 2011.
05.05.2011 15:50 |

podobné články

Kůrovcovou válku má uvolnit zřízení horké linky pro řešení problémů

 
Po bezmála měsíci blokády kácení kůrovcem napadených stromů v lokalitě Na Ztraceném u Modravy zasedly v pondělí večer obě znesvářené strany k jednacímu „kulatému“ stolu. Více než tři týdny musela na Šumavě zasahovat policie. Tříhodinové jednání však zásadní průlom nepřineslo, protože aktivisté dohodu odmítli.
15.08.2011 22:00 |

podobné články

Církve mluví jak za totality, srovnala ČSSD skóre s Dukou

 
ČSSD vítá společenskou diskuzi, která se rozjela kolem církevních restitucí, které strana považuje za nespravedlivé. Podle sociálních demokratů je nutné návrh přehodnotit a znovu zasednout ke kulatému stolu se všemi zástupci politických stran. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka označil slovník církví za podobný hluboké totalitě, stejně totiž dnes zástupci církví označili kampaň ČSSD.
09.08.2012 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Církve mluví jak za totality, srovnala skóre s Dukou ČSSD

 
ČSSD vítá společenskou diskuzi, která se rozjela kolem církevních restitucí, které strana považuje za nespravedlivé. Podle sociálních demokratů je nutné návrh přehodnotit a znovu zasednout ke kulatému stolu se všemi zástupci politických stran. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka označil slovník církví za podobný hluboké totalitě, stejně totiž dnes zástupci církví označili kampaň ČSSD.
09.08.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Sebrat jim to, nám neutečou! KSČM drsně vytáhla proti černým penězům

 
Sněmovna bude v těchto dnech projednávat komunistický návrh zákona o majetkovém přiznání. Návrh na stejné téma předkládají také VV a během několika týdnů i ČSSD. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly předsedů poslaneckých klubů Pavla Kováčika (KSČM) a Jeronýma Tejce (ČSSD), oč těmito návrhy usilují, a zda by nebylo moudřejší, před podáním těchto jednotlivých návrhů do sněmovny, usednout ke kulatému stolu a vytvořit společný opoziční návrh.
14.05.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (657 článků) , Pavel Kováčik (236 článků)

Kohoutová (ODS): Nejen mráz přichází z Kremlu

 
V minulých dnech jsme byli svědky dalšího zcela šokujícího vyjádření ze strany jednoho z představitelů ČSSD. O nevládních neziskových organizacích odjela ke kulatému stolu diskutovat kolegyně poslankyně Lesenská, a to až do Moskvy.
20.05.2013 14:35 |

podobné články

Vláda na spadnutí: Koalice dohodla právo veta i zrušení poplatků 30 Kč u lékaře

 
Rodící se silná koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL opět zasedla ke kulatému stolu a jednala o společném vládním programu. Společnou řeč nenašla jen v některých daňových otázkách a ve zdravotnictví, ale podstatná část koaliční smlouvy je téměř hotová. Její součástí je i právo veta všech tří stran. Změny čekají však i prosté občany: Třeba zrušení třicetikorunového poplatku u lékaře.
07.12.2013 21:30 |

podobné články

Zaorálek potvrdil: Česko opět zasedne s Izraelí ke kulatému stolu

 
Česko chce pokračovat ve společných zasedáních s izraelskou vládou. Další takové setkání se uskuteční nejspíš na podzim. ČTK to dnes řekli premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD). Společná zasedání letos budou i se slovenskou a polskou vládou. 
30.03.2014 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2402 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Spor o písmo. Rozpoutali jsme souboj drsných argumentů mezi grafoložkou a písmoznalcem

 
ROZHOVOR Zpochybněny tisíce soudních rozsudků, znalkyně bojuje se státním ústavem. Takto otitulkovaný článek vzbudil velké pobouření u odborné veřejnosti. Letitý soudní znalec z oboru písmoznalectví Jiří Straka se článku vysmál. Znalkyně Anna Grabowská si v něm stěžovala, že písmoznalci z Kriminalistického ústavu v Praze (KÚP) zcela ovládli soudy a ničí konkurenci. Proto jsme je oba posadili ke kulatému stolu a došlo k souboji argumentů.
09.05.2014 22:05 |

podobné články

Janeček (OK strana): Praha je ekonomický motor ČR, musí se udržovat a opět do ní investovat

 
Zvu všechny lídry na pražského primátora za účasti medií ke kulatému stolu.
26.08.2014 13:01 |

podobné články

Znesváření Korejci obnovili mírová jednání

 
V demilitarizované zóně mezi Severní Koreou a jejím jižním sousedem startovala ve středu obnovená mírová jednání. K pomyslnému kulatému stolu usedli generálové obou zemí. Napětí mezi Pchjongjangem a Soulem sice opět dlouhodobě stoupalo, v posledních týdnech ale KLDR projevila zájem o obnovení kontaktu s vnějším světem. 
15.10.2014 12:05 |

podobné články