Historický úspěch. Čeští motocyklisté jsou třetí na slavné Šestidenní

Čeští motocykloví reprezentanti obsadili na endurové Šestidenní ve Španělsku třetí místo. O nečekaný úspěch se postarala čtveřice Ondřej Helmich, Patrik Markvart, Jaromír Romančík a Jiří Hádek. Její zásluhou se Česká republika prosadila na stupně vítězů poprvé od roku 1994. Z vítězství se radovali Američané, druzí skončili Britové.
16.10.2016 11:40 |

Úspěch na Šestidenní vystřelil české enduro až na MS

Letošní úspěšná sezóna českých motocyklových reprezentantů v enduru, kdy obsadili bronzovou příčku na legendární Šestidenní a Patrik Markvart se stal mistrem Evropy, může znamenat historický průlom. V příštím roce by totiž mohli někteří reprezentanti startovat i ve vybraných závodech mistrovství světa.
01.11.2016 19:25 |

V Evropě jezdí budoucí motocyklisté bez učitele, ten je doprovází na jiném motocyklu či v automobilu

V Evropské unii jsou budoucí motocyklisté od samého počátku vedeni k tomu, že jejich bezpečnost na silnici je plně v jejich rukou. I při závěrečné jízdní zkoušce musejí prokázat schopnost pohybovat se v silničním provozu samostatně a bezpečně. Hodnotí se i to, nakolik jsou schopni reagovat na pochybení jiných.
22.04.2016 15:20 |

Rosnička Mráčková ukázala šestidenní dceru Karlu

Rosnička Karla Mráčková opustila v pátek krátce po dvanácté hodině s manželem a šestidenní dcerou Karličkou porodnici Na Bulovce. Obě Karly jsou v pořádku.
27.11.2009 15:05 |

Osobnosti: Karla Mráčková (61 článků)

Podívejte se: Tohle nádherné šestidenní miminko se narodilo císařem Radce Fišarové

Tak to je on - šestidenní syn Radky Fišarové, kterého zpěvačka porodila císařským řezem 27. prosince. Termín porodu měla sice až 24. ledna, ale malému Oskárkovi se zachtělo na svět o měsíc dříve.
02.01.2012 18:50 |

Osobnosti: Radka Fišarová (68 článků)

Akcie ruských podniků ukončily šestidenní pokles

Ruské akcie dnes zamířily vzhůru díky známkám spolupráce mezi proruskými separatisty na Ukrajině a mezinárodními vyšetřovateli pádu malajsijského letadla. Ukončily tak šestidenní pokles, během kterého přišly o deset procent své hodnoty.
22.07.2014 11:25 |

Loni zemřelo na silnicích historicky nejméně lidí. Strašákem jsou dál přejezdy

Historicky nejméně lidí zemřelo loni při dopravních nehodách podle předběžných policejních statistik. Mnohem odpovědnější byli cyklisté, motocyklisté i chodci. Naopak nejzranitelnější skupinou zůstávají senioři. Podle Národní strategie bezpečnosti silničního provozu by letos mělo dojít ke snížení počtu obětí dopravních nehod o téměř 25 procent. Je to ale spíš zbožné přání, přiznává dopravní expert Týmu silniční bezpečnosti Roman Budský.
04.01.2017 22:55 |

Biker Kulhavý dosáhl na historický úspěch, je mistrem Evropy

Český jezdec Jaroslav Kulhavý se stal mistrem Evropy v cross country na horských kolech. Historický úspěch v pátek vybojoval v Haifě s pohodlným náskokem 40 sekund. Druhý skončil Švýcar Lukas Flückiger a třetí dojel Ital Marco Aurelio Fontana.
09.07.2010 14:05 |

Osobnosti: Jaroslav Kulhavý (92 článků)

Komunisté se těšili na historický úspěch, ve druhém kole ale propadli

První kolo doplňovacích senátních voleb dalo komunistům naději na historický úspěch. Do druhého kola postoupilo 12 komunistických kandidátů, uspěl však pouze jediný, když svůj post obhájil stávající senátor Václav Homolka.
20.10.2012 17:25 |

Osobnosti: Václav Homolka (19 článků)

Fotbalisté už jsou v Emirátech, zažili teplotní šok

Čeští fotbalová reprezentace má za sebou šestihodinový přesun na Arabský poloostrov, kde ji čeká téměř šestidenní pobyt.
13.11.2009 20:20 |

Bizarní televizní zábava: Norsko bude vysílat pletení svetru v přímém přenosu

Norská televizní společnost NRK se 1. listopadu chystá odvysílat další z řady bizarně dlouhých pořadů: tentokrát divák v přímém přenosu bude moci sledovat vznik svetru v přímém přenosu. V minulosti již televize slavila úspěch s takřka šestidenní arktickou plavbou či dvanáctihodinovým záběrem ohně.
16.10.2013 09:05 |

Pešek i Abraham v kvalifikaci na VC Malajsie bourali

Čeští motocyklisté Abraham a Pešek si pro nedělní závod "dvěstěpadesátek" zajistili 15., resp. 17. místo na startovním roštu.
24.10.2009 10:25 |

Kaskadéři v Praze předvedli jízdu smrti v železné kouli

Jízdu v tzv. globu smrti předvedli ve čtvrtek odpoledne před vchodem do Průmyslového paláce v Praze nejlepší čeští kaskadéři. Tři motocyklisté se v železné kouli o průměru 6 metrů přes sebe krouživými pohyby řítili 50kilometrovou rychlostí.
11.03.2010 17:30 |

Abraham s Peškem vyhořeli v kvalifikaci

Čeští motocyklisté Karel Abraham a Lukáš Pešek skončili v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska na 25. respektive 33. místě.
01.05.2010 17:15 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Karel Abraham (343 článků) , Karel Pešek (53 článků)

Motocyklisté Pešek s Abrahamem v Silverstonu nebodovali

Podruhé za sebou skončili oba čeští zástupci v mistrovství světa silničních motocyklů třídy Moto2 bez bodu. Lukáš Pešek dojel v pátém závodu v Silverstonu na 20. místě, pro Karla Abrahama skončila britská Grand Prix po pádu v posledním kole.
21.06.2010 10:30 |

Abraham i Kornfeil dojeli v San Marinu dvanáctí

Ve Velké ceně San Marina bodovali oba čeští motocyklisté v kubatuře do 125 ccm. Jakub Kornfeil skončil na 12. místě. Miroslav Popov, který startoval díky divoké kartě, dojel hned za ním a v šampionátu získal body poprvé v kariéře. Karel Abraham v královské třídě MotoGP obsadil 12. místo a po dvou nedokončených závodech rovněž bodoval.
04.09.2011 16:35 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Miroslav Popov (19 článků)

Nejhorší kvalifikační výsledek: Kornfeil skončil v Assenu osmnáctý

Čeští motocyklisté Karel Abraham s Jakubem Kornfeilem odstartují do Velké ceny Nizozemska ze šesté řady. Abraham dnes na okruhu v Assenu obsadil v MotoGP 17. místo, Kornfeil byl v Moto3 o příčku horší a zaznamenal nejhorší kvalifikační výsledek v sezoně.
28.06.2013 15:55 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků)

Abrahamovi se kvalifikace nepovedla. Zbytečně jsem chyboval, nadával si jezdec

28.06.2013 16:35 |

Abraham i přes těžký pád nastoupil do kvalifikace, s Peškem vyjedou až z osmé řady

Čeští motocyklisté Lukáš Pešek a Karel Abraham do nedělní Velké ceny v Indianapolisu odstartují z osmé řady. V dnešní kvalifikaci dojel Pešek na 22. místě, Abraham se umístil hned za ním. V kategorii Moto3 si Jakub Kornfeil vyjel 16. příčku.
17.08.2013 22:35 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků) , Karel Abraham (343 článků) , Jakub Kornfeil (156 článků) , Karel Pešek (53 článků)

Dakar: Plechatý dojel mezi čtyřkolkami třetí, motocyklisté selhali

Slavná rallye Dakar pokračovala čtvrtou etapou, která zavedla závodníky z Argentiny do Chile.
05.01.2010 19:30 |