Článek

Hingisová snad nemá srdce: Podívejte se, jak světu vysvětlila svůj likvidační úder!

 
Úder, který otočil celý zápas a zmařil české šance na postup do finále. Martina Hingisová je ale na něj pyšná a ještě se chlubí, jak má velkou rána. Ta pumelice ale možná bude znamenat pro českou tenistku operaci!
15.08.2016 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)
Podobné články

Medik radí - 9. díl - Základy anatomie - Srdce

 
Srdíčko? Jak vypadá z čeho se skládá a jak vlastně funguje? Vydrží hodně? Nebo je křehoučké? Dozvíte se dál. Jen chci uvést, že zde uvádím opravdu základy, srovnatelné se střední školou. Pokud někdo má zájem o medicínu, jen pojmů k srdci je v anatomii asi 500 a embryonální vývoj a fyzikální proudění krve zde úplně vynechávám. Srdce(cor) je orgán vážící pouhých 300 gramů. Dokáže mimo jiné za klidových podmínek přečerpávát každou minutu pět litrů krve. Jistě bychom si svého srdce více vážili a snažili se předejít jeho onemocnění, kdybychom věděli, co tento nevelký orgán (váží pouhé 0,3 kg ) dokáže. Stavba Srdce se skládá ze dvou síňí a dvou komor. Levá síň(atrium dextrum) do které vstupuje dolní a horní dutá žíla(vena cava inferior a superior).Krev dále putuje přes trojcípou chlopeň(valva atrioventricularis dextra) do pravé komory(ventriculus dexter). Zde je vypuzována nahoru přes poloměsíčitou chlopeň(valva trunci pulmonalis) do plicních tepen a dále do plic. Z plic krev (už okysličená) putuje 4 plicními žílami(venae pulmonales sinistrae et dextrae) do levé síňě(atrium sinistrum) a déle přes dvojcípou chlopeň(valva atrioventricularis sinistra) do levé, mnohem mohutnější a silnější, levé komory(ventriculus sinister) a z té pře chlopeň aortální je rozváděna do celého těla tepnami a žílami se zas vrací do srdce. Srdce jako orgán vyživují tzv. koronární tepny. Jsou dvě arteria coronaria dextra et sinistra, které mají plno dalších větvení. Pokud se jediná ucpe a nedojde k opravě(bypass-přemostění šťepem z nohy nebo coronární angioplastika), člověk umírá. Srdce je mezi plícemi uloženo v osrdečníku(perikard),který pomocí epikardů naléhá na myokard(srdeční svalovinu) FCE Srdce za klidových podmínek přečerpává každou minutu 5 litrů krve ze žil do tepen, přičemž vypuzované krvi uděluje tlak potřebný k překonání odporu, který tepny kladou proudící krvi. Při tělesné práci se však srdeční výkon výrazně zvyšuje. Srdce musí za těchto podmínek přečerpat, a to pod ještě větším tlakem, 20, 30 i více litrů krve za minutu, aby se tkáním dostalo potřebné množství kyslíku a živin. To ovšem dovede jen zdravé srdce. Je-li srdce nemocné, odpoví na zvyšující se tělesnou zátěž varovnou bolestí. Ale i zdravé srdce je třeba na opakovanou zátěž přivykat, například pravidelným cvičením. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
26.08.2009 08:50 |

podobné články

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě: Hingisová za likvidační zákrok na Hlaváčkovou ve finále propadla!

 
Hingisová zlatou medaili na svůj krk nepověsí. Nejspíše ji dohnala karma, a to za agresivní útok na Andreu Hlaváčkovou v semifinále. Česká hráčka má po něm frakturu na obličeji a nejspíše ji čeká operace!
14.08.2016 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Hlaváčková (133 článků)

Když srdce krvácí – jak ho vyléčit?

 
Rozpadl se vám vztah a společně s ním se vaše srdce roztříštilo na milion malých kousíčků. Nezáleží na tom, zda vaše láska trvala několik týdnů, pár měsíců nebo dokonce řadu let. Pokaždé to bolí a pokaždé je to rána pod pás. Rozchod dokáže srazit na kolena i toho nejsilnějšího z nás, ať už se na okolí snažíme působit jako tvrďáci. Jistě se shodneme na tom, že neexistuje větší bolest, než když bolí srdce. Máte-li čerstvě po rozchodu, pak je logické, že vás bolí každý jeho úder. Najednou máte pocit, že nic na světě nemá smysl, všechno jako by pro vás skončilo. Neztrácejte však naději a vzpomeňte si na jedno známé rčení: pro jedno kvítí, slunce nesvítí! Jak vyléčit srdce, které krvácí? Je to samozřejmě jen slovní metafora, koho ale někdy srdce skutečně bolelo z nevydařené lásky, ten moc dobře ví, jakou má hloubku. Přijít o milovaného člověka, se kterým jste si třeba malovali budoucnost a na společné lásce stavěli vzdušné zámky bolí. A hodně. Pokud právě teď zažíváte srdcebol a máte dojem, že jste na tomhle světě zbytečně přečtěte si dnešní článek. Poradíme vám, jak dát srdíčko opět do pořádku! Alkohol? Jen s mírou! Pokud nám někdo zlomí srdíčko, většina z nás automaticky sáhne po alkoholu. Je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak alespoň na chvíli zapomenout. Jenže alkohol není lék a když už tak, jen dočasný. Pokud potřebujete spláchnout prvotní hořkost, klidně si nalijte sklenku vína, odvážnější mohou panáka něčeho ostřejšího. Pamatujte ale, že pitím ničemu nepomůžete, akorát vám bude ještě více zle. Vzpomínky? Jen na chvíli! Když se nám rozpadne vztah, vzpomínáme na to krásné, co jsme prožili. Hrabat se v minulosti k porozchodové fázi prostě patří a nemá cenu se tomu bránit. Jestliže si chcete zavzpomínat na chvíle, kdy vám bylo krásně, klidně můžete. Ale jen na... Čtěte více Příspěvek Když srdce krvácí – jak ho vyléčit? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2017 08:25 |

podobné články

Hingisová útočí na Hlaváčkovou: Měla jsi s tím počítat!

 
Martina Hingisová se po tom, co svým úderem zranila Andreu Hlaváčkovou, provinile necítí. Dokonce tvrdí, že soupeřka měla podobný úder čekat, protože se to jednoduše ve čtyřhře může stát. Kdo ale může očekávat střelu, která mu následně způsobí zlomeninu?
16.08.2016 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků) , Andrea Hlaváčková (133 článků) , Andrea Martin (40 článků)

Kokainová princezna Hingisová (28): Je z ní tanečnice

 
5:00 – Tašky s raketami pořád ještě musí mít složené ve skříních, nadále běží její dvouletý zákaz činnosti za nález kokainu v těle. Proto si švýcarská tenisová princeznička Martina Hingisová (28) našla jinou zábavu – bude tančit! Kývla na účast v další sérii britské soutěže Strictly Come Dancing, což je obdoba i v Česku populárního tančení s hvězdami alias StarDance.
28.08.2009 02:30 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Tenistka Hingisová vypadla v britské StarDance hned v prvním kole

 
Bývalá špičková tenistka Martina Hingisová pohořela v britské verzi taneční soutěže StarDance. Přestože se chlubí pěti grandslamovými tituly, soutěž BBC Strictly Come Dancing opustila hned v prvním kole.
20.09.2009 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Hingisová vypadla jako první z britské obdoby Star Dance

 
Bývalá světová tenisová jednička Martina Hingisová nenadchla Brity svým tanečním uměním a televizní soutěž celebrit, obdobu české StarDance...když hvězdy tančí, opustila v sobotu už po prvním dílu. Vítězka pěti grandslamových turnajů byla první osobností, která z pořadu BBC Strictly Come Dancing vypadla.
21.09.2009 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Tenistka Hingisová uvažuje o návratu na kurty

 
Bývalá světová jednička Martina Hingisová přemýšlí o návratu k tenisu, alespoň ve čtyřhře.
08.09.2010 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Bývalá světová tenisová jednička Hingisová se vdala

 
Švýcarka s českými kořeny Martina Hingisová se v pátek odpoledne v úzkém rodinném okruhu provdala za čtyřiadvacetiletého Thibaulta Hutina.
11.12.2010 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Hingisová přijela do Prahy na exhibici i se svou polovičkou

 
S manželem po boku dnes přijela bývalá světová jednička Martina Hingisová do Prahy na tenisovou exhibici. V sobotu se Švýcarka narozená v Košicích střetne na Štvanici s Danielou Bedáňovou. Na kurtu se proti sobě v rámci semifinálového dne Strabag Prague Open 2011 postaví v 15:00.
06.05.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Hingisová přijela do Prahy na exhibici i s manželem

 
S manželem po boku dnes přijela bývalá světová jednička Martina Hingisová do Prahy na tenisovou exhibici.
06.05.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Hingisová v Praze!

 
S manželem po boku včera přijela do Prahy bývalá nejlepší tenistka světa Martina Hingisová (30). Dnes se Čechošvýcarka střetne v 15 hodin na Štvanici v exhibici s Danielou Bedáňovou.
07.05.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Slavná Hingisová v Praze: Jsem jen turistka...

 
Bývalá světová jednička Martina Hingisová (30) nepřijela do Prahy jen odpinkat tenisovou exhibici. Ještě před mačem s Danielou Bedáňovou vzala o šest let mladšího manžílka Thibaulta Hutina na prohlídku města.
08.05.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Hingisová: Návrat k tenisu! Na Australian Open má hrát mix s Federerem!

 
Tak přece se vrací! Po čtyřletých prázdninách! Někdejší tenisová královna Martina Hingisová (31) bude startovat v lednu na grandslamovém Australian Open.
05.10.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Kvitová je jediná, kterou mě baví sledovat, vysekla Kvitové poklonu Hingisová

 
Bývalá švýcarská tenistka a někdejší světová jednička Martina Hingisová ocenila hru současné světové dvojky a české hvězdy Petry Kvitové.
21.12.2011 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1485 článků) , Martina Hingisová (33 článků)

Hingisová umí překvapit! Nejdřív nevěra, teď návrat k tenisu

 
To je překvapení! Bývalá světová jednička Martina Hingisová plánuje návrat k tenisu. Dvaatřicetiletá Švýcarka chce na přelomu července a srpna startovat ve čtyřhře na turnaji v kalifornském Carlsbadu
16.07.2013 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Martina Hingisová (33 článků)

Tenisové legendy Navrátilová a Hingisová se utkají v exhibici ve Stromovce

 
Bývalá světová tenisová jednička Martina Hingisová a wimbledonská vítězka Jana Novotná se představí v exhibici v rámci pátého ročníku Sparta Prague Open. Turnaj kategorie ITF se v pražské Stromovce uskuteční od 12. do 18. května a titul přijede obhajovat Lucie Šafářová. Ve startovním poli se objeví i další fedcupová reprezentantka a hráčka pořádající Sparty Klára Zakopalová. 
01.04.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Šafářová (478 článků) , Klára Zakopalová (148 článků) , Jana Novotná (40 článků) , Martina Hingisová (33 článků) , Martina Navrátilová (156 článků)

Hingisová se po sedmi letech vrací na Wimbledon! Turnaj živě na NOVA Sport a VOYO

 
Bývalá světová tenisová jednička Martina Hingisová se po sedmi letech představí ve Wimbledonu. Třiatřicetiletá Švýcarka dostala divokou kartu pro účast ve čtyřhře, kterou bude hrát s Ruskou Věrou Zvonarevovou. Možnost startu ve dvouhře od pořadatelů dostala Kristýna Plíšková, jež v All England Clubu vyhrála v roce 2010 juniorku.
12.06.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Věra Zvonarevová (23 článků) , Martina Hingisová (33 článků) , Kristýna Plíšková (52 článků)

Tenisová fraška! Soupeřka se zranila, tak Hingisová hrála trojhru

 
Kdo neviděl, neuvěří. I tohle je možné v tenisu. Když Taylor Townsendová svým úderem zranila spoluhráčku Liezel Huberovou, rozhodla se, že čtyřhru dohraje proti dvojici Hingisová - Rodionovová sama. A byla to fraška.
26.07.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Liezel Huberová (8 článků)