Článek

Hetjman Havel: Místo předčasných voleb fungující koalice

 
Reakce na článek Mgr. Jaroslava Borky (KSČM) k rozpadu koalice ČSSD a KSČM ve vedení Karlovarského kraje (30. 3. 2015, Do náruče pravice, Parlamentní listy).
01.04.2015 15:41 |

podobné články

Podobné články

Dva měsíce do voleb a všichni na billboardech slibují fungující zemi

 
Prosadíme dobře fungující stát. Dáme zemi do pořádku. Ano, bude líp. Práce místo sociálních dávek. Zatímco sněmovním volbám v roce 2010 dominoval státní dluh a hrozba řeckého krachu, v předčasných volbách stranické slogany naopak sázejí na lepší budoucnost.
30.08.2013 18:10 |

podobné články

Seďa: ČSSD je moderní levicovou stranou

 
Česká strana sociálně demokratická jde do předčasných voleb s cílem prosadit dobře fungující stát, jehož základem nejsou pouze kvalitně a spravedlivě fungující instituce, ale i rozvíjející se občanská společnost.
04.09.2013 19:00 |

podobné články

Ficovi dal nejmenší partner nůž na krk: Chtějí předčasné volby, jinak mizí z koalice

 
Nejmenší slovenská vládní strana Most-Híd žádá v reakci na politickou krizi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky vypsání předčasných voleb. V případě, že koaliční strany k dohodě o nových volbách nedospějí, Most-Híd vystoupí z koalice premiéra Roberta Fica. Novinářům to po dnešním jednání širšího vedení strany Most-Híd řekl její předseda Béla Bugár. Dodal, že Fico, který je předsedou nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie, konání předčasných voleb při jednáních odmítl.
12.03.2018 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (850 článků)

Hetjman Netolický: Švédsko může být při budování dopravní infrastruktury inspirací

 
Dopravní stavby, organizace veřejné dopravy, rozvoj dopravní infrastruktury, ale také systém zadávání veřejných zakázek. To byla hlavní témata jednání delegace Pardubického kraje vedené hejtmanem Martinem Netolickým a náměstkem zodpovědným za dopravu a dopravní obslužnost Jaromírem Duškem se zástupci místní samosprávy v Södertälje ve Stockholmském kraji.
26.09.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dušek (25 článků)

Hetjman Půta navštívil několik domovů pro seniory

 
Hned několik domovů pro seniory navštívilo v závěru roku vedení Libereckého kraje, aby zdejším klientům popřálo příjemně strávené vánoční svátky a hodně zdraví a spokojenosti v novém roce. Návštěvy vánočních besídek využili radní k tomu, aby si prohlédli prostředí, v němž starší lidé žijí, a současně se seznámili s novinkami v domovech pro seniory.
28.12.2015 05:35 |

podobné články

Komunisté: Jsme připraveni jednat o předčasných volbách. Do toho

 
Komunistická strana Čech a Moravy je připravena jednat o schválení zákona, který by podle ústavy rozpustil sněmovnu a umožnil konání předčasných voleb v červnu. Na středeční tiskové konferenci to řekl předseda strany Vojtěch Filip. Současně vyzval vládu k demisi. Komunisté podle něj také vítají usnesení grémia ČSSD, které dalo svému předsedovi Bohuslavu Sobotkovi mandát jednat s ODS, TOP a KSČM o předčasných volbách.
04.04.2012 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Vojtěch Filip (992 článků)

Havel by měl začít natáčet film Odcházení v červnu

 
Dramatik a bývalý prezident Václav Havel by měl začít natáčet celovečerní film podle své poslední divadelní hry Odcházení v červnu. S uvedením snímku do kin se předběžně počítá v březnu příštího roku, řekl ČTK a České televizi Havel. Havel si filmovou režii vyzkouší poprvé.
09.04.2010 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Vojenský zásah v Libyi bude nutný, myslí si Havel

 
Bývalý prezident České republiky Václav Havel má za to, že v případě pokračování občanské války v Libyi bude nutný vojenský zásah západních zemí. Libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Havel označil za šíleného zločince, kterého je nutné odstranit. Západ by se podle něj měl poučit ze situace v bývalé Jugoslávii, kde se zásah proti Srbsku příliš dlouho odkládal. Havel to uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN)
07.03.2011 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Kubera se děsí třídy V. Havla. Co takhle šachta Havel I, Havel II, Havel III?

 
Podepsat petici je snadné, domyslet důsledky už těžší, komentuje snahu přejmenovat ruzyňské letiště senátor Jaroslav Kubera z ODS. Pořád je ale lepší, že podle Havla nechtějí pojmenovat některou z velkých pražských ulic. Poslanec Vítězslav Jandák naopak hodnotí kladně obě "havlovské" petice osobností české kultury- za přejmenování letiště i za to, aby komik Petr Čtvrtníček pojmenoval svého syna Havel.
11.01.2012 03:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (155 článků) , Vítězslav Jandák (383 článků) , Jaroslav Kubera (591 článků)

Novým hejtmanem Karlovarského kraje je Martin Havel z ČSSD

 
Hejtmanem Karlovarského kraje byl dnes zvolen Martin Havel (ČSSD). Po rezignaci Josefa Novotného (ČSSD) povede novou, širokou koalici všech stran v krajském zastupitelstvu bez KSČM. Ta před dvěma lety v kraji volby vyhrála a do nedávna tvořila koalici se sociálními demokraty. Havel získal v tajné volbě 32 hlasů z 37 platných hlasů. Tři zastupitelé byli proti, dva se zdrželi. "První na řadě bude, že si musíme říct s novou radou priority. To znamená, na kterých projektech se bude pracovat přednostně a které přijdou na řadu potom. A samozřejmě příprava na nové programové období," řekl ČTK po svém zvolení Havel.
09.03.2015 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Josef Novotný (187 článků) , Martin Havel (137 článků) , Josef Novotný (187 článků)

Pokračování koalice nebo předčasné volby? Experti se v názorech různí

 
Politologové vidí různé varianty řešení vládní krize, nevylučují pokračování současné vládní koalice ani předčasné volby. Podle nich bude záležet i na strategii prezidenta Miloše Zemana. Politolog Jan Outlý míní, že Zeman nebude chtít jmenovat nový kabinet složený ze stran současné koalice, když ji v minulosti kritizoval. Možnou variantou je podle něj spíš přechodná vláda a konání předčasných voleb na přelomu léta a podzimu. 
17.06.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20432 článků)

Václav Havel volá po změnách, aby se zabránilo povolebním patům

 
Exprezident Václav Havel považuje za důležité, aby se politické strany shodly na trvalé ústavní změně, která usnadní způsob vyhlašování předčasných voleb. Chtěl by ale, aby změna zahrnovala i nástroj, který by zabránil povolebním patům. Uvedl to v prohlášení, které zveřejnil na svém webu.
02.09.2009 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

Václav Havel rozumí soudcům a zlobí se na politiky

 
K napjaté situaci kolem předčasných voleb se vyjádřil i bývalý prezident Václav Havel.
02.09.2009 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4806 článků)

TOP 09: Po předčasných volbách nevstoupíme do koalice s ČSSD

 
TOP 09 nevstoupí po předčasných volbách do koalice s ČSSD. Chce být věrohodnou pravicí a nechce "kolaborovat" s levicovými stranami. Novinářům to dnes ve Sněmovně řekl předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petr Gazdík. Na možnost, že by se pravicová strana po volbách mohla spojit s levicovými sociálními demokraty, dnes ve Sněmovně upozornila šéfka poslanců Věcí veřejných Kateřina Klasnová. 
08.08.2013 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (876 článků) , Kateřina Klasnová (516 článků) , Petr Gazdík (865 článků)

Kalousek: Zbavme se odporných Věcí veřejných v předčasných volbách

 
Místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek v úterý reagoval na oznámený odchod Věcí veřejných z koalice návrhem na uspořádání předčasných voleb, které vidí jako nejpoctivější řešení. Další postup nicméně hodlá koordinovat s ODS a premiérem Petrem Nečasem.
03.04.2012 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Miroslav Kalousek (6371 článků)

ODS i TOP 09 došla s véčky trpělivost, mluví o předčasných volbách

 
Premiér a předseda ODS Petr Nečas v úterý v reakci na oznámený odchod Věcí veřejných z koalice prohlásil, že odmítá vydírání a ultimáta a že očekává, že VV mu své požadavky přednesou osobně a ne přes média. V případě pádu vlády preferuje co nejrychlejší vypsání předčasných voleb. Pro ty se vyslovil i místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek.
03.04.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9260 článků) , Miroslav Kalousek (6371 článků)

Zeman rozpumpoval bývalou koalici, už mluví o předčasných volbách

 
Politici z bývalé pravicové koalice začali ve středu hovořit o vypsání předčasných voleb. O možnosti začali hovořit poté, co prezident Miloš Zeman ve Sněmovně prohlásil, že i kdyby ho na kole lámali, žádný druhý pokus o jmenování premiéra nepodnikne předtím, než skončí vyšetřování v kauze Nagyová.
07.08.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20432 článků)

ČSSD a TOP 09 zahájily jednání o předčasných volbách

 
Strana ČSSD ve středu večer potvrdila, že zahájila s TOP 09 jednání o podpoře rozpuštění Sněmovny a tím vyvolání předčasných voleb. Stalo se tak poté, co padla deklarovaná většina 101 poslaneckých hlasů pro vládu bývalé koalice, kterou pohřbili dva poslanci ODS. TOP 09 se shodla na tom, že pokud při hlasování nebude stojednička pevná, bude chtít rozpuštění Sněmovny.
07.08.2013 20:50 |

podobné články

Senát: Sněmovna se rozpustí dnem předčasných voleb

 
Sněmovna v současném složení skončí dnem předčasných voleb. Ty se mají konat nejpozději v pátek 9. a v sobotu 10. října. Umožnil to Senát čtvrtečním hlasováním.
28.05.2009 10:55 |

podobné články