Článek

Hejtman společně s ministrem zdravotnictví otevřeli nový operační trakt znojemské nemocnice

 
Hejtman Michal Hašek spolu s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem a ředitelem VZP Zdeňkem Kabátkem otevřeli 6. října 2015 zrekonstruovaný operační trakt v Nemocnici Znojmo.
06.10.2015 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2318 článků)
Podobné články

Komise ministerstva zdravotnictví uzavřela šetření v souvislosti s incidentem v OC Nový Smíchov

 
Postup Psychiatrické nemocnice Bohnice nebyl v rozporu s platnou legislativou, s vnitřními pravidly nemocnice ani s doporučenými postupy České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a nemocnice tedy ve svém jednání nepochybila. To je hlavní závěr komise ustanovené ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem v souvislosti s tragickým incidentem, při kterém v OC Nový dne 21. července 2016 pacientka bohnické nemocnice usmrtila ženu.
26.08.2016 18:55 |

podobné články

Oční chirurgové Pardubické nemocnice získali špičkový operační mikroskop

 
Ve výrazně lepším prostředí v novém roce pracují oční chirurgové Pardubické nemocnice. Na operačních sálech mají tři novinky, které významně přispívají ke kvalitě zdravotní péče o pacienty. Oční oddělení získalo dva moderní operační stoly a především špičkový operační mikroskop, který nahradil již dosluhující zařízení.
07.03.2017 10:20 |

podobné články

SEX ZA 200 Kč! Nabízely ho ženy ve znojemské nemocnici!

 
Ženy chodily do znojemské nemocnice za příbuzným, zároveň pacientům nabízely placený sex.
26.05.2011 16:50 |

podobné články

Pardubický kraj: Kraj volá po stabilitě ve financování zdravotnictví

 
Pardubice (17. 4. 2014) – V rámci dvoudenního výjezdního zasedání Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky na Pardubicku se jednalo také na hejtmanství. Pohled kraje na situaci ve zdravotnictví, systém financování nemocnic poskytujících akutní lůžkovou péči či problematika přesčasové práce lékařů, to jsou jen některá témata, která dnes na jednání otevřeli hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a jeho 1. náměstek zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.
18.04.2014 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (281 článků)

Sobotka a Němeček budou diskutovat o českém zdravotnictví. Bez Babiše

 
O stavu českého zdravotnictví, vizích, záměrech i očekávaných změnách ve zdravotnictví budou dnes diskutovat na konferenci Zdravotnictví 2015 premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) a hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD) se zástupci lékařů, nemocnic, zdravotních pojišťoven, zaměstnavatelů i odborů. Největší kritik současného zdravotnictví ministr financí Andrej Babiš (ANO) na setkání v hotelu Diplomat ohlášen není.
27.11.2014 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Svatopluk Němeček (368 článků) , Jiří Němeček (40 článků)

Úspěšný Regionální operační program Střední Čechy rozdělil za sedm let na více než tisícovku projektů téměř 15 miliard korun

 
Regionální operační program (ROP) Střední Čechy patří k jedněm z nejúspěšnějších v historii čerpání pomoci České republiky od Evropské unie. V programovém období v letech 2007 až 2013 proplatil ROP Střední Čechy příjemcům dotací částku převyšující 14,9 miliardy korun. V procentuálním vyjádření to je 100,3 % přidělené alokace. „Zatímco celá řada jiných českých fondů měla problém vyčerpat přidělené peníze, středočeský operační program nejenže bezezbytku využil veškeré svěřené prostředky, ale v konečném zúčtování jsme částku v povolené toleranci i přečerpali,“ zdůraznil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který je zároveň i předsedou výboru Regionální rady Regionu soudržnosti střední Čechy.
18.07.2016 14:55 |

podobné články

Někdejší hvězda pěvecké soutěže se chce za Babiše stát ministrem zdravotnictví. Jsem připraven, ujistil

 
Jednatřicetiletý právník Adam Vojtěch, jenž měl před pár lety našlápnuto ke kariéře úspěšného zpěváka, kandiduje za hnutí ANO do Poslanecké sněmovny za hnutí ANO. Když byl ministrem financí šéf hnutí ANO Andrej Babiš, Vojtěch mu dělal poradce pro oblast zdravotnictví. Moderátorovi Luboši Xaverovi Veselému v internetové televizi mimo jiné prozradil, že je připraven stát se českým ministrem zdravotnictví.
10.10.2017 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12424 článků) , Vojtěch Adam (130 článků) , Adam Vojtěch (101 článků)

Lidi ze znojemské radnice vyšetřuje protikorupční policie

 
Aktivitami znojemské radnice se zabývá protikorupční policie. Řekl to ve čtvrtek mluvčí tohoto policejního útvaru Roman Skřepek. Podrobnosti neuvedl s tím, že vyšetřování je teprve v počátcích.
23.09.2010 15:00 |

podobné články

OBVINĚNÍ: Tajemník znojemské radnice Krejčíř namočen v korupci

 
Tajemníka znojemské radnice Vladimíra Krejčíře obvinila v pátek protikorupční policie ze zneužití pravomoci veřejného činitele.
24.09.2010 13:00 |

podobné články

Tajemník znojemské radnice skončil kvůli úplatkům ve vazbě

 
Okresní soud v Břeclavi vzal v sobotu tajemníka znojemské radnice Vladimíra Krejčíře, obviněného z korupce, do vazby. V kauze je stíháno celkem pět lidí, z toho čtyři na svobodě.
25.09.2010 15:15 |

podobné články

Tajemník znojemské radnice, stíhaný za korupci, rezignoval

 
Tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř, stíhaný za údajné braní úplatků, dnes rezignoval na svoji funkci, sdělil znojemský starosta Petr Nezveda (ODS). Písemnou rezignaci převzal od Krejčířova obhájce. Píše v ní, že z postu odchází, aby neočerňoval radnici. Tvrdí, že je nevinný a doufá, že to prokáže před soudem. Je ve vazbě.
27.09.2010 12:45 |

podobné články

Znojemské podzemí patří mezi nejlepší Top cíle jižní Moravy

 
Velkého úspěchu se dočkalo Znojemské podzemí, které se umístilo v hodnocení kvality za loňský rok v konkurenci dvaceti nejlepších Top výletních cílů na jižní Moravě na krásném 3. místě.
31.03.2011 09:50 |

podobné články

Znojemské vinobraní letos uvítá tisícovku umělců

 
Znojemské historické vinobraní patří k nejvýznamnějším kulturním podnikům v zemi.
25.07.2011 19:30 |

podobné články

Extajemník znojemské radnice Krejčíř má jít na rok do vězení

 
Bývalý tajemník znojemské radnice Vladimír Krejčíř, který má stejné příjmení jako známý uprchlý podnikatel odsouzený za rozsáhlou trestnou činnost, má jít za zpronevěru a podvod na rok do vězení. Musí taky zaplatit stotisícovou pokutu. Rozhodl tak brněnský krajský soud.
26.02.2013 14:25 |

podobné články

Afričtí podvodníci zkusili své finty na znojemské vinaře: Velké krádeži zabránil řidič!

 
Měl to být kšeft jako hrom, jenže z toho vylezl do detailu propracovaný podvod! Obchodní řetězec Aldi, sesterská firma známého Lidlu, si u znojemské společnosti Lahofer objednal dodávku 13 tisíc lahví vína za 1,5 milionu korun. E-maily a telefonáty mezi oběma partnery objednávku stvrdily, zbývala maličkost. Naložit na jihu Moravy zboží a odvézt do slunné Francie.
14.04.2017 19:50 |

podobné články

Strašidelné znojemské podzemí: Pod městem řádí kostlivci!

 
Znojemské podzemí je jedním z nejrozsáhlejších podzemních labyrintů ve střední Evropě. Uvidíte tu alchymistickou dílnu i kostlivce v rakvích!
01.05.2017 09:05 |

podobné články

Sbohem, pane učiteli! Znojemská škola se loučila s ubitým kantorem, do nebe mu poslali balonky

 
»Pane učiteli, navždy zůstanete v našich srdcích!« Tento vzkaz zaslali do nebe Miroslavu Ch. (†50) učitelé a žáci největší znojemské základní školy. Kantor zemřel ve znojemské nemocnici poté, co jej zbili zatím neznámí útočníci.
20.03.2018 13:25 |

podobné články

Česká krajina: Vyhlídku u divokých koní a praturů v Milovicích dnes otevřeli hejtman Miloš Petera a starosta Milan Pour

 
Lepší výhled na divoké koně a pratury mají ode dneška návštěvníci milovické rezervace. Středočeský hejtman Miloš Petera a starosta Milovic Milan Pour tam dnes dopoledne slavnostně otevřeli dvojici vyhlídek.
02.10.2016 18:50 |

podobné články

Krajská nemocnice Břeclav se zapojila do charitativního projektu Život v kufříku

 
Náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťána Malá, která má v gesci majetek a investice, tento týden navštívila krajské nemocnice ve Znojmě a v Břeclavi. Ve znojemské nemocnici byl předmětem diskuse s ředitelem Miroslavem Kavkou další postup kraje při další rekonstrukci nemocnice, která by mimo jiné mohla umožnit úplné vyklizení historických budov staré nemocnice a jejich prodej za pro kraj výhodnějších podmínek. V Břeclavi podpořila projekt „Kufřík života“ pro odložené děti.
26.08.2017 13:10 |

podobné články