Článek

Hejtman Novák: Stavbu pozastavil Vít Bárta, nyní je hrozba zažehnána

 
Hejtman Moravskoslezského kraje komentoval rozhodnutí zastupitelstva, které schválilo koupi soukromého pozemku ve Velké Polomi, přes nějž má vést plánovaná silnice I. třídy č. 11 z Mokrých Lazců na západní okraj Ostravy. Byla tak odstraněna poslední překážka bránící dostavbě dálkové silnice mezi Ostravou a Opavou:
09.05.2015 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)
Podobné články

Kalousek a Sobotka se shodli. Zase, pozastavil se Bárta

 
Předseda poslanců Věcí veřejných Vít Bárta po televizní debatě ministra financí Miroslava Kalouska a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky se pozastavil nad jejich shodou nad půjčce Mezinárodnímu měnovému fondu.
29.01.2012 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6372 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Vít Bárta už má zpět řidičský průkaz

 
Když vloni přišel o řidičský průkaz Vít Bárta v pozici ministra dopravy, vyvolalo to pořádné pozdvižení dokonce i v zahraničních médiích. Mezitím se stala řada nepříliš dobrých událostí jak pro něj osobně, tak i pro Věci veřejné. Kvůli chodu záležitostí kolem údajného uplácení uvnitř strany, které se stále ještě vyšetřuje, nakonec Vít Bárta na svoji funkci ministra rezignoval - údajně do doby, než se očistí. To se sice zatím nepodařilo, avšak alespoň řidičský průkaz už má zpět.
21.06.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Ostuda zažehnána. Paralympionici v Londýně hymnu uslyší, slibuje Filip

 
Rozhádaní paralympionici se už zase dali dohromady. Hrozba, že na paralympiádu do Londýna pojedou někteří handicapovaní sportovci jako soukromé osoby, tím byla zažehnána. Člen petičního výboru Vojtěch Filip prohlásil, že naznačené hororové scénáře byly jen nadsázkou, která však neměla reálný základ. Paralympionici budou mít na olympiádě v Londýně vše zajištěno.
15.12.2011 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1015 článků)

Bárta přišel na stavbu v lakýrkách

 
Konečně dobrá zpráva pro občany Bohumína! Ministr dopravy Vít Bárta totiž včera slíbil, že místní skřečoňský most se dostaví. Stavbu v příhraničním městě původně zařadil na seznam zastavených investic. Lidem na severu Moravy se včera za svůj omyl chlapsky omluvil.
27.08.2010 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Most, jehož stavbu Bárta zastavil a pak zase povolil, už stojí

 
Zhruba s pětiměsíčním zpožděním dokončili stavbaři most v Bohumíně-Skřečoni. Právě stavbu tohoto mostu zastavil vloni v srpnu exministr dopravy Vít Bárta (VV). Nečekaný tlak veřejnosti a petice s více než 10 tisíci podpisy ho ale přiměly rozhodnutí změnit.
14.10.2011 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Bárta ve Sněmovně zřejmě zůstane, počká na pravomocné rozhodnutí

 
Vít Bárta pravděpodobně vyčká až pravomocného rozhodnutí soudu a do té doby zůstane jako řadový poslanec ve Sněmovně. Vyplývá to z kuloárních informací i z toho, že Bárta se zatím mandátu nevzdal, ale jen odstoupil z postu předsedy poslaneckého klubu a pozastavil členství ve straně. Poslanecký klub VV ho ke složení mandátu v pátek nevyzval.
13.04.2012 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Největší černou stavbu Šumavy rozebraly bagry. Možná ji ale ničí bez povolení

 
Hrubou stavbu Relaxačního centra Prášily, která byla považována asi za největší černou stavbu Šumavy, rozebraly v minulých týdnech bagry. Objekt, který byl oproti původním plánům a stavebnímu povolení výrazně větší, se nelíbil obci, správě parku ani některým místním lidem. Centrum začala stavět v roce 2009 společnost Šumavské centrum zdraví, v níž figuruje vlivný advokát Miroslav Zámiška. Úřady ale stavbu zastavily.
17.08.2015 10:45 |

podobné články

Bárta na jednání VV pozastavil členství, rozloučil se a odešel

 
Po rozsudku vyneseném nad faktickým šéfem strany Vítem Bártou se sešla strana Věci veřejné, aby projednala nastalou situaci. Sám Bárta se na jednání zdržel půl druhé hodiny, během které složil funkci šéfa poslaneckého klubu VV a pozastavil své členství ve straně. Kdo by ho měl ve funkci nahradit zatím není jasné. Jedná se i o výzvě šéfů pražských buněk VV k odstoupení předsedy strany Radka Johna.
13.04.2012 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Bárta má vyhodit podřízenou kvůli přítelkyni ministra kultury

 
Ministr dopravy Vít Bárta má napilno. Musí řešit předražené dálnice, propad preferencí "jeho" strany a nyní mu navíc přibyl další problém. Dvě jeho podřízené se rozhádaly a Vít Bárta (VV) musí jednu z nich vyhodit. Kupodivu vyhodí výše postavenou Ditu Schautovou. Druhá z žen, Blanka Kosinová, je totiž partnerkou ministra kultury Jiřího Bessera (TOP 09). A ten odchod Schautové údajně požadoval.
06.11.2010 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Besser (317 článků) , Vít Bárta (2829 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Jiří Bárta (246 článků)

Kočí: Bárta posílá bratrovi peníze ze zisků ABL v obálkách po jeho řidiči

 
Bývalá funkcionářka Věcí veřejných, nyní zavržená rebelka Kristýna Kočí tvrdí, že neformální šéf VV Vít Bárta je i nadále napojen na bezpečnostní agenturu ABL, kterou kdysi založil. Podle Kočí Bártův bratr Matěj, který firmu převzal, posílá peníze ze zisku ABL sourozenci v obálkách prostřednictvím osobního řidiče. Kočí doufá, že Vít Bárta bude obžalován z korupce, VV se jí omluví a vezmou zpět do klubu.
04.01.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Kristýna Kočí (698 článků)

Vít Bárta má nového hrdinu. Utekl od Babiše a prozradil, jak to tam chodí

 
Vít Bárta, předseda VV a nyní kandidát za hnutí Úsvit přímé demokracie, označil odchod podnikatele Tomáše Březiny od Andreje Babiše a jeho hnutí ANO za hrdinský čin. Na svém webu pak Bárta chválí ústy Okamury hnutí Úsvit přímé demokracie, které prý jako jediné není rozhádané, protože mu nejde o kšefty, ale o prosazení idejí přímé demokracie.
28.09.2013 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (12448 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Bárta nakonec stavbu dvou silnic na Ostravsku nepřeruší

 
Ministr dopravy Vít Bárta (VV) v pátek přehodnotil zastavení dvou silničních staveb v Moravskoslezském kraji. Bárta řekl, že stát dostaví most v Bohumíně na Karvinsku a prodlouží Místeckou ulici v Ostravě.
27.08.2010 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Gears of War 4 recenze: Nejdrsnější akce omládla

 
Hrozba Locustů byla na planetě Sera zdánlivě zažehnána. Od finální bitvy uplynulo 25 let, ale klid nenastal. Koalice COG změnila svůj postoj a již není taková jako dřív. Planetu navíc sužují děsivé bouře, které je zázrak přežít. K tomu se objevuje nová hrozba a je jenom na nové generaci hrdinů, aby se jí postavili a planetu zachránili. Gears of War 4 se může rozjet na plné otáčky.
11.10.2016 14:40 |

podobné články

Exsenátor Alexandr Novák je na svobodě. Máme dostatečné záruky, tvrdí státní zástupce

 
Bývalý senátor Alexandr Novák byl ve středu po deseti měsících, které strávil v německé vazbě, předán do rukou českých úřadů. ČTK to dnes sdělila mluvčí vrchního zemského soudu ve Frankfurtu nad Mohanem Gundula Fehnsová-Böerová. Novák, který má německé občanství, v Česku čelí obvinění z manipulace při rozdělování evropských dotací. Podle informací serveru iDnes.cz se Novák krátce po návratu do Česka znovu ocitl na svobodě.
27.10.2017 12:10 |

podobné články

Bárta: ABL do tendru na náramky nepůjde, šlo o diskomunikaci s bráškou

 
Příští ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné) v pátek odmítl slova svého bratra Matěje, který prohlásil, že pokud bude vypsán nový tendr na elektronické náramky pro domácí vězně, možná se do něj přihlásí i firma ABL. Tu Vít Bárta založil a dříve vedl.
02.07.2010 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)

Bárta půjčil statisíce na čestné slovo!

 
Vít Bárta tvrdí, že smlouvy na půjčky peněz pro bývalé členy Věcí veřejných nemá. "Je to chování, na které jsem zvyklý. U mne platí čestné slovo." řekl Vít Bárta v Otázkách Václava Moravce. Slovo dalo slovo a je tu vládní krize.
10.04.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků) , Václav Bárta (1138 článků)

Vít Bárta: Vylezl z Nory!

 
Už se zdálo, že Vít Bárta (VV), ministr dopravy v demisi, vyklidil pozice. Včera ale usměvavý vystoupil v pořadu TV Prima Partie. A měl důvod. Má naději na návrat. Místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda připustil, že pokud se Bárta očistí, může se vrátit do vysoké politiky. To doslova rozzuřilo šéfa opoziční ČSSD Bohuslava Sobotku, který chce po Velikonocích shodit celou vládu.
18.04.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9472 článků) , Marek Benda (501 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Bárta šikuje za Johna: Nikdo si z něj nebude dělat srandu

 
Faktický lídr Věcí veřejných Vít Bárta se rozhodl vzdát kandidatury na předsedu nejmenší vládní strany. VV se podle něj mají sjednotit za svým dosavadním šéfem Radkem Johnem. "Z Radka Johna ani z Věcí veřejných si nikdo dělat srandu nebude," prohlásil na tiskové konferenci Vít Bárta
11.05.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků) , Vít Bárta (2829 článků)

Vít Bárta: Šel jsem na poštu a...

 
Vít Bárta, který byl v dubnu odsouzen k podmínečnému trestu za podplácení, reaguje na informaci, že by si soudní rozsudek stále nepřebral. Na svém facebookovém profilu tvrdí, že má dopis již dávno u sebe. Na poštu prý chodil pravidelně, ale rozsudek tam nebyl, píše Bárta.
12.06.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2829 článků)