Článek

Hejtman Netolický: Na méně vytížených autobusových linkách uvažujeme o zavedení mikrobusů

 
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý v Jihlavě sídlo společnosti ICOM transport a.s., která patří mezi největší autobusové dopravce v zemi. Hejtman se po jarních jednáních o nárůstu platů řidičů autobusů zajímal především o současný stav a vývoj mezd, ale také o další směřování společnosti a její působení v Pardubickém kraji, kde prostřednictvím ČSAD Ústí nad Orlicí zajišťuje více jak 13 milionů autobusových kilometrů ročně. Jednou z možných novinek v oblasti dopravní obslužnosti je například zavedení mikrobusů na méně vytížených linkách či v nočních hodinách.
12.08.2017 18:25 |

podobné články

Podobné články

TĚŽKÁ NEHODA! Řidič mikrobusu vyjel do PROTISMĚRU a SESTŘELIL NÁKLAĎÁK! 6 ZRANĚNÝCH!

 
Zranění šesti lidí si v pondělí ráno vyžádala srážka nákladního vozidla a mikrobusu mezi obcemi Třebichovice a Hrdliv na Kladensku. Všech šest cestujících v mikrobusu bylo lehce zraněno, potvrdila informace Mediafaxu policejní mluvčí Michaela Nováková.
24.10.2011 09:40 |

podobné články

Řidiči autobusů zahájili stávku v pěti krajích a v Č. Lípě

 
Řidiči linkových autobusů od dnešní půlnoci stávkují kvůli nízkým mzdám. Stávka vyhlášená jako celostátní nakonec zřejmě postihne pět krajů, ale ve větším rozsahu pouze Jihomoravský kraj. Tam dnes zřejmě nevyjedou spoje na 67 autobusových linkách z 225, částečně pojedou na 61 linkách. Spoje MHD v Brně a linky z Brna do okolních vesnic s označením do čísla 99 pojedou bez omezení. V ostatních krajích se čekají protesty pouze lokální.
06.04.2017 06:25 |

podobné články

Moderní soupravy jezdí již na 15 dálkových linkách

 
České dráhy v Jízdním řádu 2017 nasadí moderní vlakové soupravy již na 15 hlavních dálkových linkách včetně sedmi linek rychlíkových. Moderní vozy tak obsluhují již více než polovinu dálkových spojů. Tyto vozy jsou charakteristické moderním interiérem s polstrovanými sedačkami, elektrickými zásuvkami pro napájení drobné elektroniky cestujících, podstatná část z nich je klimatizovaná a postupně je do nich dosazována také Wi-Fi pro připojení k internetu. Na dalších pěti linkách jezdí modernizované motorové a přípojné vozy.
26.01.2017 16:56 |

podobné články

Netolický povede Pardubický kraj jako nejmladší hejtman v historii

 
Novým hejtmanem Pardubického kraje se stal Martin Netolický (ČSSD). Do čela kraje jej na dnešním ustavujícím zasedání zvolili krajští zastupitelé. Třicetiletý Netolický je nejmladším hejtmanem v historii krajských samospráv.
02.11.2012 14:30 |

podobné články

Hejtman Netolický prosazuje zrušení příplatku pro cestující z Letohradska a Králicka

 
hejtman Pardubického kraje Martin Netolický využije k jedné z cest do Pardubic ranní spoj Českých drah. Důvodem jsou stížnosti řady cestujících na zavedení povinné rezervace míst v ranním spoji EX 456 Ostravan.
10.01.2017 16:15 |

podobné články

Hejtman Netolický: Je třeba už konečně přestat s vytvářením klišé, že jenom pravice hospodaří odpovědně a levice to neumí

 
Nejmladší hejtman v historii krajských samospráv Martin Netolický (ČSSD) považuje změnu volebního systému spíše za alibismus ze strany zákonodárného sboru, kdy se zbavil zodpovědnosti za pravomoc, která měla být pro něj spíše vyznamenáním. Svěřil se ale i se svým názorem na současnou politickou scénu a prozradil své cíle, které má jako hejtman Pardubického kraje.
20.02.2013 07:35 |

podobné články

Hejtman Netolický prosazuje rozšíření rizikových úseků na I/35. Ministerstvo zadá studii

 
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s náměstkem ministra dopravy Tomášem Čočkem ohledně výstavby rychlostní silnice R35, u které se odhaduje dokončení prvních dvou úseků z Opatovic nad Labem do Ostrova v roce 2019. Hejtman zároveň projednával možnosti zlepšení propustnosti a bezpečnosti na stávající silnici I/35.
11.05.2015 15:57 |

podobné články

Díky státním maturitám máme lepší srovnání úrovně jednotlivých škol, říká hejtman Netolický

 
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a radní pro oblast školství Bohumil Bernášek navštívili Gymnázium v České Třebové, kde, stejně jako na dalších středních školách, probíhají ústní maturitní zkoušky. Hejtman se tak vrátil na místa, která dobře zná. V roce 2001 totiž zdejší gymnázium úspěšně dokončil.
24.05.2017 16:40 |

podobné články

Při srážce mikrobusu s vlakem zemřelo 13 lidí

 
Třináct lidí v pátek zemřelo na severovýchodě Rumunska při srážce mikrobusu s vlakem. Mezi nimi jsou dvě děti. Další tři osoby utrpěly vážná zranění.
14.08.2009 20:15 |

podobné články

Žáci prchali z hořícího mikrobusu. Zachránili si tak život

 
Jen rychlý útěk zachránil 15 žáků a učitele před požárem mikrobusu, ve kterém cestovali v Ostřeticích na Klatovsku.
20.04.2010 08:25 |

podobné články

Osmnáct mrtvých po srážce mikrobusu s kamionem!

 
V centrálním Polsku došlo dnes ráno (úterý) k nehodě mikrobusu s kamionem. Na místě zemřelo 16 lidí, další dva lidé zemřeli v nemocnici.
12.10.2010 10:00 |

podobné články

Pět Čechů z havarovaného mikrobusu v Řecku se domů vrátí v sobotu

 
Pět českých turistů z havarovaného mikrobusu v Řecku, kteří byli v pátek propuštěni z nemocnice, se vrátí domů v sobotu. Agentuře Mediafax to v pátek řekla asistentka velvyslankyně v Aténách Štěpánka Klusáková.
16.09.2011 23:05 |

podobné články

Po VÁŽNÉ NEHODĚ mikrobusu zůstali tři lidé v NEMOCNICI

 
Po nehodě mikrobusu, která se stala v pátek večer u Hranic, jsou tři muži s vážným zraněním ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Agentuře Mediafax to řekl mluvčí nemocnice Egon Havrlant.
24.09.2011 18:25 |

podobné články

Řidič mikrobusu vyjel do protisměru a sestřelil náklaďák. Šest zraněných!

 
AKTUALIZOVÁNO. Třiatřicetiletý řidič mikrobusu dnes ráno mezi Třebichovicemi a Hrdlívem na Kladensku pravděpodobně nezvládl řízení a vjel do protisměru, kde se střetl s nákladním autem. Při nehodě bylo lehce zraněno šest lidí.
24.10.2011 10:35 |

podobné články

Otřesný případ: Řidič vyhodil děvče z vozu na mráz. Muselo pak jít sedm hodin pěšky

 
Řidič linkového mikrobusu v Moskvě, který v pondělí vyhnal devítileté děvče z vozu na mráz, čelí nyní trestnímu stíhání a hrozí mu až dva roky za mřížemi. Školačka po vystoupení z mikrobusu musela jít pěšky sedm hodin, než jí pomohla policie. Případ vzbudil v Rusku značnou pozornost.
12.03.2013 11:35 |

podobné články

DRAMA ČEŠEK v Pakistánu: Z mikrobusu je unesli před zrakem policisty! Co s nimi bude?

 
Dvě české turistky prožívají v Pakistánu, ve středu je totiž unesli neznámí ozbrojenci. K únosu došlo nedaleko hranic s Íránem. Obě Češky měly jet v mikrobusu v doprovodu policisty, jenže toho ozbrojenci vyhodili ven. Spekuluje se, že únosci je převezli do Afghánistánu.
14.03.2013 07:30 |

podobné články

Tragická nehoda: Minibus se srazil s náklaďákem. Šest dětí zemřelo

 
Srážka mikrobusu s kamionem v západní Francii si dnes vyžádala smrt šesti dětí. Další tři lidé včetně řidiče mikrobusu utrpěli zranění. Uvedla to agentura AFP s odvoláním na místní policii.
11.02.2016 12:30 |

podobné články

Nehoda mikrobusu s kamionem má už 8 obětí: Máma nám nebrala telefon. Měli jsme tušení, pláčou děti Aleny

 
Mikrobus vracející se z Rakouska, se v sobotu ráno srazil s českým kamionem. Nehodu nepřežilo šest ošetřovatelek a řidič mikrobusu. Jedna cestující byla převezena do nemocnice, kde dnes podlehla svým zraněním.
15.10.2017 10:45 |

podobné články

Nehoda mikrobusu s kamionem, při které zahynulo 8 lidí: Tři scénáře, co se mohlo stát

 
K tragické nehodě došlo v sobotu ráno. Mikrobus, který se vracel z Rakouska, se na Slovensku srazil s českým kamionem. Sedm lidí z mikrobusu zahynulo na místě, osmá později v nemocnici. Co stálo za strašlivou nehodou?
16.10.2017 20:10 |

podobné články