Hejnová a Veselý si v pohodě zajistili finále, tyčkař Balner skončil sedmý

Zcela suverénně si pro finálovou účast na atletickém mistrovství světa v Pekingu doběhla překážkářka Zuzana Hejnová. Obhájkyně titulu i přes vypuštěný závěr dosáhla nejrychlejšího semifinálového času 54,24 sekundy. Do bojů o medaile postoupil i další zlatý medailista z předloňské Moskvy oštěpař Vítězslav Veselý.
24.08.2015 17:06 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

HMS: Straková a tyčkař Balner jsou ve finále, Bába vypadl

Výškařka Iva Straková a tyčkař Michal Balner se na halovém mistrovství světa v atletice v Dauhá probojovali do finále. Straková výkonem 192 centimetrů vyrovnala své letošní maximum.
12.03.2010 15:25 |

Osobnosti: Iva Straková (4 články)

Český tyčkař Michal Balner: Skončil v krvi!

Risk je zisk, říká se. Ale neplatí to vždy! Český tyčkař Michal Balner (28) kupříkladu chtěl český rekord, v Doněcku atakoval laťku položenou ve výšce 582 cm!
14.02.2011 12:10 |

Tyčkař Balner dostal měsíční distanc za pozitivní trest na marihuanu

Tyčkař Michal Balner dostal ve čtvrtek z důvodu porušení antidopingových pravidel při soutěži měsíční distanc od disciplinární komise Českého atletického svazu.
07.10.2010 20:30 |

Tyčkař Kudlička a oštěpař Veselý jsou ve finále OH

Tyčkař Jan Kudlička postoupil do olympijského finále. V londýnské kvalifikaci dnes nemusel zdolat limit 570 centimetrů, k postupu mu nakonec stačilo skočit 550 cm na první pokus. Neuspěly naopak půlkařka Lenka Masná, kladivářka Kateřina Šafránková ani oštěpař Petr Frydrych. Vítězslav Veselý a Jakub Vadlejch budou bojovat o oštěpařské finále ve druhé kvalifikační skupině.
09.08.2012 09:25 |

Osobnosti: Vítězslav Veselý (85 článků) , Jan Kudlička (15 článků) , Lenka Masná (11 článků) , Kateřina Šafránková (4 články) , Jakub Vadlejch (9 článků)

Balner a Ptáčníková vyhráli exhibiční Pražskou tyčku

Favorité Michal Balner a Jiřina Ptáčníková vyhráli podle očekávání Pražskou tyčku, devatenáctý ročník exhibičního závodu v dolní části Václavského náměstí. Skvělým výkonem se blýskl zejména Balner, který překonal 572 cm, což je víc než jeho osobní rekord. Rekordní zápisy se však při exhibicích neuznávají. Ptáčníková zvítězila skokem přes 440 cm.
24.06.2010 12:45 |

Tyčkař Kudlička postoupil do finále, dál jde i Svoboda

Naopak další tyčkař Balner neuspěl
29.07.2010 13:02 |

Tyčkař Kudlička vyhrál na MS kvalifikaci, Balner a Kubista končí

Tyčkař Jan Kudlička postoupil na mistrovství světa v atletice v Moskvě do pondělního finále, v kvalifikaci překonal 565 centimetrů a podělil se o první místo s Francouzem Lavilleniem.
10.08.2013 11:55 |

Osobnosti: Jan Kudlička (15 článků)

Český tyčkař Michal Balner si výkonem 572 cm na Pražské tyčce zlepšil osobní maximum.
23.06.2010 21:30 |

Hejnová a Veselý vládnou svým disciplínám v Diamantové lize

Překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý jsou po mítinku v Oslu ve svých disciplínách nadále nejlepšími atlety v Diamantové lize. Bronzová olympijská medailistka potvrdila svou letošní neporazitelnost a vyhrála ve svém nejlepším výkonu sezony 53,60 sekundy. Veselý předvedl v druhé sérii hod 85,96 metru, který nikdo z jeho soupeřů nepřekonal.
14.06.2013 11:00 |

Tyčkaři Kudlička a Balner budou v Pekingu skákat ve finále

Finále mužské tyčky bude mít na mistrovství světa v Pekingu dvojnásobné české zastoupení. Jan Kudlička i rekordman Michal Balner skočili v kvalifikaci limit 570 centimetrů.
22.08.2015 16:46 |

MS v atletice: Překážkářka Hejnová je v semifinále, tyčkař Kudlička devátý

Suverénním způsobem si na trati 400 metrů překážek pro postup doběhla česká medailová naděje Zuzana Hejnová, která vyhrála svůj rozběh. Do finále nepostoupil koulař Marcell
29.08.2011 07:40 |

Osobnosti: Zuzana Hejnová (151 článků)

Tyčkař Balner skončil šestý, běžec Holuša je ve finále

Český běžec Holuša postupem mezi nejlepších osm zaznamenal největší úspěch kariéry. Nedařilo se sprinterce Lucii Škrobákové, ani české štafetě čtvrtkařů.
13.03.2010 12:25 |

Osobnosti: Lucie Škrobáková (13 článků)

Hejnová poběží o medaile, Rosolovou uhasila diskvalifikace

Zuzana Hejnová poběží v úterý olympijské finále na 400 metrů překážek, Denisa Rosolová do boje o medaile kvůli diskvalifikaci nezasáhne. Hejnová ve svém semifinále doběhla na druhém postupovém místě v letošním maximu 53,62, Rosolová by do finále díky času 54,87 rovněž patřila, ale podle rozhodčích porušila na trati pravidla tím, že její přetahová noha minula překážku.
07.08.2012 09:30 |

Překážkář Svoboda je v semifinále, Bába balí kufry

Postup do finále si zajistila tyčkařka Jiřina Ptáčníková, tyčkař Balner i výškařka Straková. Denisa Rosolová a Pavla Rybová na HMS končí.
12.03.2010 17:40 |

Osobnosti: Pavel Svoboda (317 článků) , Pavel Svoboda (316 článků) , Pavel Svoboda (317 článků) , Pavel Svoboda (317 článků)

Hejnová o medaili před ME nemluví: "Nechci to zakřiknout"

Atletka Zuzana Hejnová letos prohrála s evropskou soupeřkou na trati 400 metrů překážek jen jednou, ale před mistrovstvím Evropy mírní optimismus. Letos posunula český rekord na hodnotu 54,13 sekundy, přesto jejím hlavním cílem v Barceloně je "pouze" postup" do finále. O medaili příliš nemluví, ačkoliv je v kontinentálních tabulkách roku druhá. "Nechci to zakřiknout," říká Hejnová.
23.07.2010 18:05 |

BOLT přijel ve formuli! Viděl i triumfy Hejnové a Veselého

Překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý jsou po mítinku v Oslu ve svých disciplínách nadále nejlepšími atlety v Diamantové lize. Hejnová potvrdila svou letošní neporazitelnost a vyhrála ve svém nejlepším výkonu sezony 53,60 sekundy. Veselý zvítězil hodem dlouhým 85,96 metru.
13.06.2013 22:30 |

Powell vyhrál stovku dvakrát, vítězství si připsali i Hejnová a Veselý

Jamajčan Asafa Powell původně na Zlaté tretře neměl do závodu na 100 metrů vůbec nastoupit, nakonec ho ale běžel hned dvakrát. O vítězství pro české barvy se postarali překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpař Vítězslav Veselý.
27.06.2013 21:30 |

Osobnosti: Asafa Powell (38 článků) , Vítězslav Veselý (85 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

Mistři světa Veselý a Hejnová jsou nominováni na nejlepší atlety Evropy

Mistři světa Vítězslav Veselý a Zuzana Hejnová byli nominováni na ocenění pro nejlepšího atleta a atletku Evropy za letošní rok. Oštěpařský šampion i letos neporažená česká rekordmanka v běhu na 400 metrů překážek figurují ve dvanáctičlenných výběrech, které dnes zveřejnila Evropská atletická asociace. Fanoušci mohou pro nominované závodníky hlasovat na facebooku EAA od soboty 7. září.
03.09.2013 15:30 |