Článek

Hasiči suplují sanitky, zraněným pomáhají stále častěji

 
Dopravní nehoda s několika zraněnými, muž zavalený ve výkopu nebo například pracovní úraz na stavbě. Ve všech těchto případech nebudou možná poskytovat první pomoc záchranáři, ale hasiči. Na podobné situace se proto pečlivě připravují.
07.10.2016 15:00 |

podobné články

Podobné články

Místo hřbitovů hlídají strážníci obchodní centra. Suplují tu ochranku

 
Policisté čím dál častěji chodí hlídat do obchodních center. Že jde spíše o soukromé objekty, jejich vedení odmítá. Strážníci zde pomáhají ochrance a v některých případech ji spíše suplují. Obchodníci za to nic neplatí.
12.05.2012 21:25 |

podobné články

Při nehodě sanitky a osobního vozu se zranili dva lidé

 
Na křižovatce ulic Benátská, Na Slupi a Vyšehradská došlo v úterý dopoledne ke střetu osobního vozidla tovární značky VW Passat a sanitky. Vozy se střetly čelně. Na místo zamířily posádky RZP a RV ZZS hl.m. Prahy, jednotka HZS Praha a policisté. Nehoda se stala u místního oddělení policie Nové Město, policisté proto okamžitě vyběhli a začali pomáhat zraněným. K nehodě zamířili také policisté pracující tou dobou na spisech a zástupce vedoucího oddělení.
23.09.2014 11:25 |

podobné články

Napůl slepý řidič sanitky stanul před soudem

 
Napůl slepý byl řidič sanitky, která před necelým rokem bourala na Náchodsku. Při nehodě zemřel jeden pacient, druhý pak podlehl v nemocnici těžkým zraněním. Dnes byl řidič sanitky Karel Květ před soudem.
18.05.2010 19:05 |

podobné články

Tvůrce první televizní Sanitky režisér Jiří Adamec se pustil do Sanitky 2!

 
Seriál Sanitka 2 režiséra Filipa Renče (48) v pátek v České televizi definitivně skončil. Co na něj říká tvůrce Sanitky z roku 1983, režisér Jiří Adamec (65)? „Pro mě to je obyčejný seriál. Má podle mého jen jednu prioritu, a to, že jde o je nejdražší seriál v dějinách televize,“ řekl deníku Aha! Adamec, kerý se tak nepřímo pustil do Renče.
01.12.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (159 článků) , Filip Renč (502 článků)

Moravskoslezský kraj daruje městské nemocnici čtyři sanitky

 
Čtyři sanitky daruje kraj Městské nemocnici Ostrava, v níž budou vozy zajišťovat rychlou zdravotnickou pomoc. Sanitní vozy vyřadila letos ze svého užívání díky obměně vozového parku Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje. Nyní o sanitky v pořizovací hodnotě 8,7 milionů korun projevila zájem právě Městská nemocnice Ostrava. Dnes krajští zastupitelé dar nemocnici schválili.
29.06.2016 13:05 |

podobné články

Pomoc pro Ukrajince chystá Praha i Univerzita Karlova

 
Vedení Prahy se rozhodlo pozvat na návštěvu předáka ukrajinské opozice a poskytnout materiální a technickou pomoc občanům Ukrajiny. Zároveň umožní zraněným léčit se v pražských nemocnicích. Konkrétní jméno a kroky město teprve upřesní. Rozhodla o tom na jednání rada hlavního města. Již na začátku února radní Prahy schválili finanční pomoc zraněným 500.000 korun.
21.02.2014 14:50 |

podobné články

Ministr Pelikán poděkoval za odvahu zraněným z útoku při exekuci

 
Ministr Robert Pelikán poděkoval za odvahu zraněným z útoku na vykonavatele soudního exekutora v Ostravě, sejde se s nimi osobně
21.07.2016 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (288 článků)

Záchranáři vyhodili pacienta ze sanitky a nechali ho ležet na silnici!

 
Na otřesný případ upozornili hasiči, kteří byli případem šokováni. Zdravotníci naložili do sanitky pětapadesátiletého muže, když jim ale pacient ve voze zemřel, vyhodili ho na silnici.
06.08.2013 22:05 |

podobné články

Dobrovolní hasiči pomáhají vybrat miliony nepoužívaných elektrospotřebičů z českých domácností

 
Podle průzkumů kolektivních systémů ELEKTROWIN a ASEKOL se v českých domácnostech nachází přes 63 milionů elektrospotřebičů. Z nich 9 milionů lidé vůbec nepoužívají. Zapomínají přitom, že i elektro lze třídit a recyklovat. Jiní mají naopak ztížené podmínky a staré spotřebiče tak skladují doma. Se sběrem proto již třetím rokem významně pomáhají i dobrovolní hasiči.
03.10.2013 11:50 |

podobné články

Sbíráte víčka PET lahví pro nemocné děti? TADY JE VYMĚNÍTE ZA PENÍZE!

 
Stále častěji pomáhají lidem v nouzi diváci TV Nova a čtenáři TN.cz pomocí sbírek víček od PET lahví. Ty je možné ve speciálních sběrnách vyměnit za peníze, které poté pomáhají lidem v nouzi. Redakce TN.cz nyní přináší přehled míst, kde vám za víčka peníze vymění.
29.10.2013 15:35 |

podobné články

NABOURAL DO SANITKY, která vezla sraženého chodce

 
Do vozu pražské záchranné služby nabouralo ve čtvrtek odpoledne na pražském Smíchově osobní auto ve chvíli, kdy se sanitka vracela se zraněným od jiné nehody. Místo je s opatrností průjezdné, zjistil Mediafax na místě.
07.04.2011 17:55 |

podobné články

Hromadná nehoda na D10 u Boleslavi. Saniťák měl smyk, šest aut se klouzalo s ním

 
Namrzlá dálnice D10 u Mladé Boleslavi ve směru na Turnov dala při nedělním ránu řidičům zabrat. Mezi 48. a 52. kilometrem tu bouralo hned sedm aut, jak Blesk.cz potvrdila mluvčí středočeské policie Lucie Nováková. Vše zřejmě začalo nehodou sanitky, která dostala smyk. Její řidič je taky jediným zraněným z celé kalamity.
20.11.2016 09:00 |

podobné články

Server: Uprchlíci nám pomáhají. Vážně, to není vtip. Přečtěte si, jak

 
Uprchlíci pomáhají Čechům, Moravanům a Slezanům. Nevěříte? Tak se podle serveru Faktor S Týdne.cz máte zeptat našich zemědělců. Právě těm prý uprchlíci pomáhají, protože mají zájem o české maso. Nejen pro uprchlíky nakupují především hovězí maso Turci a neváhají přitom pořádně provětrat peněženky.
23.12.2016 20:10 |

podobné články

Pokračování Sanitky má další trhlinu

 
Budoucnost seriálu Sanitka 2 je stále mlhavější. Nad režisérem Jiřím Adamcem visí otazník a jasně slíbenou roli nemají ani tváře notoricky spojené s původním seriálem. Producent Ján Kováčik má totiž sen udělat z pokračování Sanitky akční seriál.
01.04.2010 05:15 |

podobné články

Sexuální výchova v Polsku: Odborníky suplují kněží!

 
Úroveň sexuální výchovy v silně katolickém Polsku není na dobré úrovni. Často ji totiž vyučují nekvalifikované osoby, které do výuky vnáší svůj vlastní pohled na problematiku. Je-li tou osobou například katolický duchovní, je jasné, že jeho přístup k problému bude odlišný od přístupu fundovaného sexuologa.
12.09.2010 14:45 |

podobné články

Tričko Pavla Kotyzy jako reklamní médium: šance hlavně pro české startupy

 
V souvislosti se sociálními sítěmi se často mluví o změně, kdy tradiční média suplují lidé. Mluvíme-li o reklamě, zde se lidé stávají médii – tedy nosiči reklamy. Tomuto trendu odpovídá také celý ekosystém, který kolem sledování, měření a správy uživatelského obsahu nebo měření reputace sociálních profilů vznikl.
11.01.2012 07:20 |

podobné články

Experimenty Nečase a Peake už konečně skončí, hrozí vládě Hašek

 
Slova vládních politiků o bezhlavém utrácení levicových hejtmanů odmítl na úterní tiskové konferenci šéf Asociace krajů ČR a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Podle Haška kraje několik let nuceně suplují svými penězi vládu.
17.07.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2257 článků)

Zelení suplují práci úřadů

 
Občané jiných členských států EU pobývající v ČR mají právo hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu (EP). Často si toho ale ani nejsou vědomi a státní správa je nijak neinformuje o podmínkách, které musí splnit.
02.04.2014 17:35 |

podobné články

Lachnit: Pomozte, stát to neumí

 
Stejně jako vy, i já se každodenně setkávám s nějakou sbírkou. Některé se pravidelně opakují, jiné se stejně pravidelně obměňují. Některé jsou úspěšné, jiné méně. Všechny mají ovšem jeden znak společný. Suplují nefungující systém. Státu nebo společnosti.
20.05.2014 11:30 |

podobné články