Článek

Hašek a jeho politická mystifikace

 
Politické a sociální Dějiny strany mírného pokroku v mezích zákona je název antologie textů Jaroslava Haška z doby kolem roku 1911, kterou nabízí znalec jeho díla Radko Pytlík (nakladatelství Emporius, 220 stran, 260 Kč).
02.02.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hašek (100 článků) , Jaroslav Hašek (100 článků)
Podobné články

Hašek (ČSSD): Nikoli mystifikace, ale lži jako politický nástroj

 
Tato vláda všem dokázala, že jejím hlavním motivem nebudou reformy a nesmiřitelný boj s korupcí, jak slibovali, ale novinka v politickém marketingu - mystifikace.
05.04.2011 15:20 |

podobné články

Paroubek: Mystifikace Miloše Zemana v přímém přenosu

 
Nově zvolený nástupce Václava Klause Miloš Zeman se v posledních dnech a týdnech opakovaně dopustil vážné mystifikace ve vztahu k mé osobě. A to ve chvíli, kdy se hovořilo o jeho odchodu z ČSSD v roce 2007. Je třeba proto uvést věci na pravou míru.
28.01.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků) , Miloš Zeman (20435 článků)

Kniha Bílej kůň, žlutej drak - záměrná mystifikace nebo reklama

 
Mystifikace i používání pseudonymů nejsou v literatuře ničím neobvyklým, a z tohoto hlediska není otázka autorství prózy Bílej kůň, žlutej drak, s nímž měla v soutěži zvítězit Lan Pham Thi, za niž se vydává Jan Cempírek, nijak mimořádná.
04.12.2009 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cempírek (6 článků)

"Klausův projev" na webu byla mystifikace, uvedl deník

 
Server Deník Referendum v pátek přiznal, že údajný únik novoročního projevu prezidenta Václava Klause byla mystifikace. Chtěl tak prý rozproudit diskusi o tom, zda by se měly Klausovy názory "vůbec akceptovat jako součást seriózní debaty".
01.01.2010 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Kalouskova úspěšná mystifikace vyvolala přestřelku s novinami

 
Přestřelku s některými novinami vyvolala mystifikace ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), který oznámil, že má k dispozici tajnou nahrávku ze schůzky šéfredaktorů devíti médií. Ta se uskutečnila v sídle Mladé Fronty Dnes v Praze na Smíchově v úterý večer, tedy ještě před tím, než koalice představila svou novou dohodu na změnách v DPH.
11.03.2011 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků)

Sazka prý záměrně vypouští mystifikace. Chce zjistit, kdo je vynáší

 
Vedení Sazky se prý nesnaží snížit hodnotu firmy jen proto, aby ji mohla lehce převzít investiční skupina Penta. To jen vypouští mystifikace, aby zjistila, kudy z ní unikají informace na veřejnost.
01.04.2011 12:10 |

podobné články

Kočí pokračuje v tradici: Nahrávka je mystifikace!

 
Situace na české politické scéně připomíná nekonečný špionážní seriál. Štěnice, tajné nahrávky, mystifikace, lhaní, puč... Komu ještě můžeme věřit? Poslankyně Kristýna Kočí se pokusila ve spolupráci s ODS a jejími kmotry o puč ve Věcech veřejných. Na akci společně pracovali tři čtvrtě roku. Vyplývá to z nahrávky zveřejněné serverem týden.cz. Kočí se teď brání. Dlouhodobá příprava nynější vládní krize byla mystifikací. Pokračuje tak v tradici, kterou založil ministr financí Miroslav Kalousek.
13.04.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6371 článků) , Kristýna Kočí (698 článků)

Nový národní sport politiků - mystifikace

 
V poslední době si politici v Česku osvojili zcela nový a na evropské poměry neotřelý prvek pro vnitřní i vnější komunikaci. Vypouštějí do oběhu údajně nepodložené informace, jakmile se ale kryté autentickou nahrávkou objeví v médiích, popřou je s tím, že si záměrně vymýšleli. Začali tomu říkat cílená lež, žert nebo mystifikace. Motivace politiků k podobným extempore se různí.
17.04.2011 17:45 |

podobné články

Dvořák (KSČM): Mystifikace jako univerzální výmluva

 
Ve slovníku našich současných politiků (i v chápání většiny veřejnosti), je mystifikace jen trochu salonnějším výrazem pro klam či lež. „Kdo lže, ten krade,“ říkalo se za mého mládí.
20.04.2011 21:20 |

podobné články

Česká televize: Národ mystifikace

 
Proč se Češi nechávají stále někým mystifikovat? Pohledem na události minulé i současné hledá odpověď režisér Richard Komárek v dokumentu Národ mystifikace.
11.07.2012 09:00 |

podobné články

Firma nabízející sperma celebrit byla mystifikace

 
Britská televize ITV se omluvila divákům za to, že naletěla organizátorům podniku, který nabízel britským ženám oplodnění od slavných sportovců, hudebníků a dalších celebrit. Pochybný nápad byl jen mystifikace. Zprávu po ITV převzalo ve středu několik britských listů a tiskových agentur. Další články k tématu: Britská firma nabízí sperma celebrit pro umělé oplodnění
19.10.2012 11:20 |

podobné články

Jednička ČSSD pro jižní Moravu Hašek: Lány byly moje životní politická chyba

 
Současným hejtmanem Jihomoravského kraje a lídrem ČSSD v krajských volbách je Michal Hašek (40). Ten na sebe upozornil během tzv. lánského puče po říjnových volbách v roce 2013, kdy popíral tajnou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Jako hlavní problém kraje Hašek vnímá infrastrukturu.
07.09.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2316 článků) , Miloš Zeman (20435 článků)

Hašek, Hašek a jejich dnešní velké premiéry

 
Předseda ČMFS Ivan Hašek dnes oznámí svou první nominaci jako reprezentační kouč. Hvězdný Dominik Hašek zase zažije obnovenou premiéru v brance Pardubic.
06.08.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (348 článků) , Ivan Hašek (180 článků)

Hašek zůstane hejtmanem. Složí poslanecký mandát!

 
Jihomoravský hejtman a poslanec za ČSSD Michal Hašek se vzdá poslaneckého mandátu. Zůstane hejtmanem. Hašek to dnes oznámil novinářům v Brně. Ve Sněmovně jej nahradí starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD). Hašek svým rozhodnutím naplnil slib, který dala ČSSD voličům, že nebude kumulovat funkce. Mezi funkcí hejtmana a poslance si mají vybrat ještě karlovarský Josef Novotný a Jiří Běhounek z Vysočiny.
23.04.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2316 článků)

Hašek zůstane jihomoravským hejtmanem, složí poslanecký mandát

 
Jihomoravský hejtman a poslanec za ČSSD Michal Hašek se vzdá poslaneckého mandátu a zůstane hejtmanem. Hašek to ve středu večer oficiálně oznámil a potvrdil tak informace ze středečního vydání deníku Právo. Ve Sněmovně ho nahradí starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD). Hašek hodlá opět kandidovat na předsedu Asociace krajů ČR, kterou vede od roku 2008.
23.04.2014 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2316 článků) , Vlastimil Hašek (29 článků)

Hašek po debaklu prý chystá návrat do Sněmovny. Sobotka: To jsme neřešili

 
Dosluhující jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se údajně nehodlá smířit s postem řadového zastupitele kraje a hlavně ztrátou hejtmanského platu. Podle informací Mladé fronty Dnes by se chtěl příští rok vrátit do Poslanecké sněmovny. List tvrdí, že o tom Hašek jednal už i s premiérem Sobotkou, předseda vlády to ale pro Blesk.cz odmítl. A odmítavě se vyjádřil i sám Hašek.
18.10.2016 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2316 článků)

Hašek se do vedení ČSSD nepohrne. „Odchod do opozice nás může pohřbít,“ tvrdí

 
Bývalý místopředseda ČSSD, bývalý poslanec a exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek nebude kandidovat do vedení ČSSD. Řekl to dnes ČTK. Hašek odešel z vedení strany před čtyřmi lety a letos na kandidátce chyběl. ČSSD v říjnových sněmovních volbách propadla a skončila až šestá, teď zvažuje odchod do opozice. Hašek ale varuje, že odchod do opozice může stranu také pohřbít.
03.11.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2316 článků)

Michal Hašek se vrací do Sněmovny. Bude dělat asistenta poslanci za 1000 měsíčně

 
Bývalý místopředseda ČSSD a exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek bude jako asistent pomáhat poslanci Jiřímu Běhounkovi (za ČSSD), který je zároveň hejtmanem Vysočiny. Hašek to uvedl na svém facebookovém profilu, měsíčně bude pobírat 1000 korun. Běhounek je po nedělním setkání širšího vedení strany jedním z možných kandidátů na nového předsedu ČSSD. Kandidaturu však podmínil návratem Haška, bývalého poslance Jeronýma Tejce a jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly. Hašek a Tejc se však do vedení vracet nehodlají.
22.11.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (657 článků) , Michal Hašek (2316 článků)

Brankář Dominik Hašek se prý chce vrátit do NHL

 
Hokejový brankář Dominik Hašek by se po čtyřech letech mohl vrátit do NHL. Sedmačtyřicetiletý gólman podle deníku Sport plánuje další návrat a jeho jednoznačnou prioritou je kanadsko-americká soutěž. Hrdina olympijských her v Naganu i jeho agent Rich Winter už údajně začal jednat s možnými zájemci o jeho služby, mezi kterými jsou prý Detroit a Buffalo. Tedy kluby, za které Hašek v minulosti chytal.
25.05.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (348 článků)