Článek

Hašek a jeho politická mystifikace

 
Politické a sociální Dějiny strany mírného pokroku v mezích zákona je název antologie textů Jaroslava Haška z doby kolem roku 1911, kterou nabízí znalec jeho díla Radko Pytlík (nakladatelství Emporius, 220 stran, 260 Kč).
02.02.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Hašek (86 článků) , Jaroslav Hašek (86 článků)
Podobné články

Hašek (ČSSD): Nikoli mystifikace, ale lži jako politický nástroj

 
Tato vláda všem dokázala, že jejím hlavním motivem nebudou reformy a nesmiřitelný boj s korupcí, jak slibovali, ale novinka v politickém marketingu - mystifikace.
05.04.2011 15:20 |

podobné články

Paroubek: Mystifikace Miloše Zemana v přímém přenosu

 
Nově zvolený nástupce Václava Klause Miloš Zeman se v posledních dnech a týdnech opakovaně dopustil vážné mystifikace ve vztahu k mé osobě. A to ve chvíli, kdy se hovořilo o jeho odchodu z ČSSD v roce 2007. Je třeba proto uvést věci na pravou míru.
28.01.2013 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8471 článků) , Miloš Zeman (16401 článků)

Kniha Bílej kůň, žlutej drak - záměrná mystifikace nebo reklama

 
Mystifikace i používání pseudonymů nejsou v literatuře ničím neobvyklým, a z tohoto hlediska není otázka autorství prózy Bílej kůň, žlutej drak, s nímž měla v soutěži zvítězit Lan Pham Thi, za niž se vydává Jan Cempírek, nijak mimořádná.
04.12.2009 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cempírek (6 článků)

"Klausův projev" na webu byla mystifikace, uvedl deník

 
Server Deník Referendum v pátek přiznal, že údajný únik novoročního projevu prezidenta Václava Klause byla mystifikace. Chtěl tak prý rozproudit diskusi o tom, zda by se měly Klausovy názory "vůbec akceptovat jako součást seriózní debaty".
01.01.2010 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8471 článků)

Kalouskova úspěšná mystifikace vyvolala přestřelku s novinami

 
Přestřelku s některými novinami vyvolala mystifikace ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), který oznámil, že má k dispozici tajnou nahrávku ze schůzky šéfredaktorů devíti médií. Ta se uskutečnila v sídle Mladé Fronty Dnes v Praze na Smíchově v úterý večer, tedy ještě před tím, než koalice představila svou novou dohodu na změnách v DPH.
11.03.2011 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5960 článků)

Sazka prý záměrně vypouští mystifikace. Chce zjistit, kdo je vynáší

 
Vedení Sazky se prý nesnaží snížit hodnotu firmy jen proto, aby ji mohla lehce převzít investiční skupina Penta. To jen vypouští mystifikace, aby zjistila, kudy z ní unikají informace na veřejnost.
01.04.2011 12:10 |

podobné články

Kočí pokračuje v tradici: Nahrávka je mystifikace!

 
Situace na české politické scéně připomíná nekonečný špionážní seriál. Štěnice, tajné nahrávky, mystifikace, lhaní, puč... Komu ještě můžeme věřit? Poslankyně Kristýna Kočí se pokusila ve spolupráci s ODS a jejími kmotry o puč ve Věcech veřejných. Na akci společně pracovali tři čtvrtě roku. Vyplývá to z nahrávky zveřejněné serverem týden.cz. Kočí se teď brání. Dlouhodobá příprava nynější vládní krize byla mystifikací. Pokračuje tak v tradici, kterou založil ministr financí Miroslav Kalousek.
13.04.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (5960 článků) , Kristýna Kočí (695 článků)

Nový národní sport politiků - mystifikace

 
V poslední době si politici v Česku osvojili zcela nový a na evropské poměry neotřelý prvek pro vnitřní i vnější komunikaci. Vypouštějí do oběhu údajně nepodložené informace, jakmile se ale kryté autentickou nahrávkou objeví v médiích, popřou je s tím, že si záměrně vymýšleli. Začali tomu říkat cílená lež, žert nebo mystifikace. Motivace politiků k podobným extempore se různí.
17.04.2011 17:45 |

podobné články

Dvořák (KSČM): Mystifikace jako univerzální výmluva

 
Ve slovníku našich současných politiků (i v chápání většiny veřejnosti), je mystifikace jen trochu salonnějším výrazem pro klam či lež. „Kdo lže, ten krade,“ říkalo se za mého mládí.
20.04.2011 21:20 |

podobné články

Česká televize: Národ mystifikace

 
Proč se Češi nechávají stále někým mystifikovat? Pohledem na události minulé i současné hledá odpověď režisér Richard Komárek v dokumentu Národ mystifikace.
11.07.2012 09:00 |

podobné články

Firma nabízející sperma celebrit byla mystifikace

 
Britská televize ITV se omluvila divákům za to, že naletěla organizátorům podniku, který nabízel britským ženám oplodnění od slavných sportovců, hudebníků a dalších celebrit. Pochybný nápad byl jen mystifikace. Zprávu po ITV převzalo ve středu několik britských listů a tiskových agentur. Další články k tématu: Britská firma nabízí sperma celebrit pro umělé oplodnění
19.10.2012 11:20 |

podobné články

Jednička ČSSD pro jižní Moravu Hašek: Lány byly moje životní politická chyba

 
Současným hejtmanem Jihomoravského kraje a lídrem ČSSD v krajských volbách je Michal Hašek (40). Ten na sebe upozornil během tzv. lánského puče po říjnových volbách v roce 2013, kdy popíral tajnou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Jako hlavní problém kraje Hašek vnímá infrastrukturu.
07.09.2016 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2257 článků) , Miloš Zeman (16401 článků)

Hašek, Hašek a jejich dnešní velké premiéry

 
Předseda ČMFS Ivan Hašek dnes oznámí svou první nominaci jako reprezentační kouč. Hvězdný Dominik Hašek zase zažije obnovenou premiéru v brance Pardubic.
06.08.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (335 článků) , Ivan Hašek (179 článků)

Hašek zůstane hejtmanem. Složí poslanecký mandát!

 
Jihomoravský hejtman a poslanec za ČSSD Michal Hašek se vzdá poslaneckého mandátu. Zůstane hejtmanem. Hašek to dnes oznámil novinářům v Brně. Ve Sněmovně jej nahradí starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD). Hašek svým rozhodnutím naplnil slib, který dala ČSSD voličům, že nebude kumulovat funkce. Mezi funkcí hejtmana a poslance si mají vybrat ještě karlovarský Josef Novotný a Jiří Běhounek z Vysočiny.
23.04.2014 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2257 článků)

Hašek zůstane jihomoravským hejtmanem, složí poslanecký mandát

 
Jihomoravský hejtman a poslanec za ČSSD Michal Hašek se vzdá poslaneckého mandátu a zůstane hejtmanem. Hašek to ve středu večer oficiálně oznámil a potvrdil tak informace ze středečního vydání deníku Právo. Ve Sněmovně ho nahradí starosta Znojma Vlastimil Gabrhel (ČSSD). Hašek hodlá opět kandidovat na předsedu Asociace krajů ČR, kterou vede od roku 2008.
23.04.2014 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2257 článků) , Vlastimil Hašek (28 článků)

Hašek po debaklu prý chystá návrat do Sněmovny. Sobotka: To jsme neřešili

 
Dosluhující jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se údajně nehodlá smířit s postem řadového zastupitele kraje a hlavně ztrátou hejtmanského platu. Podle informací Mladé fronty Dnes by se chtěl příští rok vrátit do Poslanecké sněmovny. List tvrdí, že o tom Hašek jednal už i s premiérem Sobotkou, předseda vlády to ale pro Blesk.cz odmítl. A odmítavě se vyjádřil i sám Hašek.
18.10.2016 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2257 článků)

Dělá problém Klausovi i Topolánkovi. Politická korektnost

 
K pojmu a k podpoře fenoménu „politické nekorektnosti“ se hlásí současný prezident Václav Klaus i expremiér Mirek Topolánek. Co to ale je politická nekorektnost? Nejstručněji se dá definovat jako opak a odpor k tomu, co hlásá takzvaná politická korektnost.
22.05.2011 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8471 článků) , Mirek Topolánek (1782 článků)

Jirsa (ODS): Politická korektnost je jedním z hlavních důvodů neřešitelnosti současné evropské krize

 
Již před deseti lety napsal britský novinář Anthony Browne knihu "Úprk rozumu", aneb "Politická korektnost a smrt veřejné rozpravy v Británii". Kniha mimo jiné popisuje, jak politická korektnost vedla k tvorbě ghett, z nichž se dnes rekrutují muslimští teroristé.
30.01.2015 21:41 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Browne (1 článek)

Exministr Vondra ostře: Politická korektnost nás dusí. Pelikán je hipster!

 
Dusí Evropu politická korektnost? Exministr obrany je jednoznačně přesvědčen, že ano, a že je to problém. Zastáncem politické korektnosti je ministr spravedlnosti Robert Pelikán, kterého Vondra označil za hipstera. Filosof Daniel Kroupa k tomu dovysvětlil, kde se politická korektnost vzala. Své k tématu řekl i bývalý polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski. Ten se zastal Německa.
07.12.2015 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Robert Pelikán (288 článků)