Článek

Handicapovaní mohou při haváriích vody dostat pomoc ve dvoulitrových sáčcích

 
Usnadnit situaci handicapovaným lidem v metropoli při náhlých haváriích vody má projekt společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Držitelé průkazu TP, ZTP a ZTP/P by měli dostat pitnou vodu balenou ve dvoulitrových sáčcích až do bytu.
15.04.2016 07:40 |

podobné články

Podobné články

Indická Bombaj: Mléko z odpadní vody v sáčcích z popelnic

 
Čtyři muže v indické Bombaji zadržela policie poté, co se zjistilo, že na ulici prodávali mléko smíchané s odpadní vodou a balené v plastikových sáčcích posbíraných z popelnic. Informovala o tom dnes agentura AFP.
30.05.2012 08:40 |

podobné články

Postižený Tomáš: Sexuální asistentky nejsou prostitutky. Není to jen o orgasmu

 
Sexuální asistence pro handicapované lidi je v České republice téma, o kterém se nemluví. Sexualitu ale přitom handicapovaní prožívají stejně jako jiní. Na to chtěla upozornit dokumentaristka Dagmar Smržová ve svém filmu Miluj mě, když to dokážeš. V rozhovoru pro Blesk.cz rozkryla obtíže, se kterými se setkávají mladí muži při hledání fyzické lásky. Podle jednoho z protagonistů někdy handicapovaní neznají jiný dotek, než jen ty nejnutnější, když s nimi například manipulují lékaři. Někteří lidé přitom sami mnohdy nemohou masturbovat. Jak pomoci prolomit ledy?
05.11.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Smržová (2 články)

Handicapovaní sportovci jeli od pramenů Labe až do Děčína

 
Více než 400 kilometrů překonali handicapovaní bikeři od pramenů Labe až do Děčína. Mapovali bariéry na Labské stezce.
21.09.2010 17:40 |

podobné články

Handicapovaní demonstrovali v Praze a Brně proti sociální reformě

 
Handicapovaní lidé v úterý v Praze a Brně demonstrovali proti návrhu sociální reformy, kterou připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením ministra Jaromíra Drábka (TOP 09). Demonstrace organizovala Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP), které vadí, že reforma spíše než pomoci postiženým ušetří peníze státnímu rozpočtu.
22.03.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1069 článků)

ODS si na postižených reklamu nedělá, bránila svou stranu Filipiová

 
Handicapovaní lidé protestují proti vládním návrhům. Prý je poškodí. Senátorka za ODS Daniela Filipiová ale jejich teorie odmítá. Handicapovaní lidé se budou mít naopak lépe. Spolu s ní v sobotním Tahu dámou debatovaly socioložka Jiřina Šiklová a ekonomka Andrea Ferancová.
26.03.2011 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniela Filipiová (37 článků) , Jiřina Šiklová (98 článků)

Velebný ČSSD): Handicapovaní už bydlí

 
Projekt za necelých 58 milionů korun pomohl Moravskoslezskému kraji vybudovat tři střediska pro bydlení v Rýmařově, Vrbně pod Pradědem a Osoblaze. Handicapovaní tak našli střechu nad hlavou.
22.07.2016 20:55 |

podobné články

Zdraví ze sámošky: Vykurýrujte se kořením!

 
Jídlu dodávají chuť a vůni, ale ani jejich účinky na zdraví není radno podceňovat a přitom je zaručeně máte doma. A když ne, jsou k dostání v každém obchodu. Pokud máte pocit, že na vás »něco leze«, najdete v účinnou pomoc v sáčcích s kořením a díru do kapsy vám taková léčebná kůra neudělá.
15.10.2016 05:05 |

podobné články

Státní veterinární správa objevila neoznačené zmrazené drůbeží a vepřové maso

 
Veterinární inspektoři SVS zjistili v restauraci Peking v Praze 4 při běžné kontrole skladování 800 kg neoznačeného zmrazeného drůbežího a vepřového masa, u něhož nebyl doložen původ. Maso bylo balené v igelitových sáčcích a uložené v mrazícím boxu v zázemí restaurace. Dále bylo zjištěno skladování 12 ks chlazených kachen rovněž neznámého původu.
29.01.2017 21:40 |

podobné články

Ministr Brabec: Není vyloučeno, že kvůli suchu budou omezeny odběry vody občanům

 
V loňském roce zasáhlo Českou republiku extrémní sucho, z jehož následků se Česká republika ještě nestihla vzpamatovat. V důsledku vysokých teplot, nízkého úhrnu srážek a mírné zimy 2015/2016 je aktuální stav průtoků na některých vodních tocích i na 20 % běžných červnových hodnot. Celkem 36 % sledovaných vrtů a 48 % pramenů stále vykazuje silně až mimořádně podnormální hodnoty. Startovací pozice tak před letním obdobím není příznivá. Sucho postihuje nejenom přímo obyvatele v podobě úbytku vody ve studních nebo případnými omezeními využití pitné vody v domácnosti, ale je hrozbou i pro ekonomiku, zejména pro sektor zemědělství. Česká republika už v roce 2014 začala díky iniciativě ministra životního prostředí Richarda Brabce přijímat první opatření, která pomohou udržet vodu v krajině, zajistí zásoby pitné vody pro suchá období a připraví Českou republiku na případné krizové situace vzniklé nedostatkem vody.
18.06.2016 19:35 |

podobné články

MŽP spouští slibovaný program na boj se suchem za 300 milionů. Peníze půjdou na zdroje pitné vody v obcích

 
Ministerstvo životního prostředí nepolevuje v boji proti suchu. Po podpoře projektů řešících rekonstrukce úpraven vody a propojování vodárenských soustav, chytré hospodaření s vodou v obcích a zadržení vody v krajině přírodě blízkými opatřeními vyhlašuje MŽP program zaměřený na průzkum, posílení a budování zdrojů pitné vody. V praxi to znamená dotace na nové i průzkumné vrty řešící zdroje pitné vody v obcích, včetně jejich napojení na vodovodní řady.
12.07.2016 21:25 |

podobné články

Když už nezdravě, tak alespoň rozumně

 
Jídlo z činských restaurací, fastfoody a různé podniky, kde vaří nebo prodávají jídla celosvětové chuti, nejsou možná tím, co si o nich myslíte. V plastových boxech, papírových sáčcích a krabicích se totiž ukrývá pěkná dávka ...
20.04.2010 06:45 |

podobné články

Trendy v pohřbívání? Číňané ostatky svých blízkých házejí v sáčcích do moře

 
Ceny bydlení v Hongkongu patří k těm nejvyšším na světě, a to i pro mrtvé. Vzhledem k přeplněnosti hřbitovů a k drahotě pohřebních míst se stále více rodin na tomto území na jihu Číny rozhoduje pro pohřeb do moře, píše agentura AFP.
08.07.2012 11:30 |

podobné články

Komunistická nostalgie v praxi: Za vzpomínky na dětství se platí

 
Mléko v igelitových sáčcích, mýdlo s jelenem nebo voda po holení Pitralon. Když obchodní řetězec Lidl začal loni na jaře zařazovat do svých tematických týdnů retro nabídku, zboží s původními etiketami mizelo z regálů rychleji než dětské oblečení před začátkem školního roku.
06.10.2016 15:30 |

podobné články

Asijské bistro v Kyjově se může dočkat pokut v desítkách milionů, říkají veterináři

 
Dne 12. ledna 2017 provedly úřední veterinární lékařky Státní veterinární správy kontrolu v asijském bistru Panda v Kyjově. Během kontroly nalezly mražené kuřecí a kachní maso bez označení a v poškozených a roztrhaných sáčcích.
29.01.2017 18:30 |

podobné články

Krejčíře chtěla z basy dostat jeho matka! Za pomoc při útěku nabídla padesát milionů

 
Krejčířovi štěstí nepřeje! Jihoafričtí policisté zmařili jeho pokus o útěk z vězení. A to nejspíš už čtvrtý! Z basy se ho prý snaží dostat především jeho matka, která nabízí za pomoc při úteku syna 53 milionů korun! Loni proto prý do JAR přicestovali z Česka muži, kteří se měli pokusit zabít Krejčířovy vyšetřovatele a dostat jej z vězení.
28.09.2015 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Paul O'Sullivan (10 článků)

Peklo na dálnici. Desítky zraněných při haváriích 250 aut

 
Přes 60 lidí se v neděli večer zranilo při sérii hromadných nehod na německé dálnici A2 ve spolkové zemi Dolní Sasko.
20.07.2009 06:10 |

podobné články

Ve středu zahynulo na silnicích 9 lidí, letos nejvíce

 
Na silnicích v Česku ve středu zemřelo devět lidí, co do počtu obětí dopravních nehod se tak 9. únor stal nejtragičtějším od začátku roku. Druhý nejvyšší počet mrtvých při haváriích policisté zaznamenali ve středu 26. ledna, kdy při nich podle předběžných statistik zahynuli čtyři lidé.
10.02.2011 10:05 |

podobné články

Praha: Město určilo pravidla pro odtahy vozidel

 
Městská rada dnes projednala a schválila způsob, jakým budou zajištěny odtahy vozidel při komplexní údržbě komunikací (blokové čištění), zajištění tras pro průjezdy kolon státních návštěv a ústavních činitelů, haváriích inženýrských sítí (voda, plyn, kanalizace apod.) a při zajišťování sportovních a kulturních akcích.
10.05.2011 21:50 |

podobné články

Víkend na silnicích byl nejhorší v roce: 16 mrtvých

 
Uplynulý víkend byl na silnicích letošní nejtragičtější. V sobotu a neděli zahynulo při haváriích 16 lidí.
17.05.2009 10:55 |

podobné články