Článek

Halíku, ty nikdy prezidentem nebudeš. Dohra sledovaného pořadu ČT

 
Tomáš Halík v pátečním Interview ČT24 promluvil o tom, že se u nás katolická církev odklání od cesty milosrdenství, kterou ukazuje papež František, a je stále zbytečně fascinována tématy sexuální etiky. V reakci na jeho slova vydala Česká biskupská konference na svém webu prohlášení, ve kterém zdůraznila, že Halíkova slova nejsou oficiálním stanoviskem katolické církve a jde o jeho osobní názor.
25.04.2016 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (390 článků)
Podobné články

Byzantský katolický patriarchát: Čiňte pokání a věřte evangeliu - Hereze synkretismu, část 5

 
První Boží přikázání zní: „Já Hospodin jsem tvůj Bůh… Nebudeš mít jiných bohů mimo mne. Neučiníš sobě rytiny ani jakého podobenství těch věcí, které jsou na nebi svrchu, ani těch, které jsou na zemi dole, ani těch, které jsou u vodách v podzemí. Nebudeš se jim klanět, ani po nich toužit. Neboť já jsem Hospodin, Bůh tvůj…“ (Dt 5,6-9)
17.03.2017 15:15 |

podobné články

Halíku, jste neznaboh. Nemluvíte za Církev, vrací Hájek úder za Klause

 
Modernistický kněz Tomáš Halík v pátečním Právu ostře napadl prezidenta republiky Václava Klause za jeho pozitivní vztah ke Katolické církvi a nepřímo i vrcholné představitele Církve v ČR včetně arcibiskupa Dominika Duky, který je znám svými přátelskými vztahy s prezidentem.
30.09.2011 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8852 článků) , Tomáš Halík (390 článků)

Halíku, jste neznaboh. Nemluvíte za Církev, vrací Hájek úder za Klause

 
EXKLUZIVNĚ. Modernistický kněz Tomáš Halík v pátečním Právu ostře napadl prezidenta republiky Václava Klause za jeho pozitivní vztah ke Katolické církvi a nepřímo i vrcholné představitele Církve v ČR včetně arcibiskupa Dominika Duky, který je znám svými přátelskými vztahy s prezidentem.
30.09.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8852 článků) , Tomáš Halík (390 článků)

Dohra po milování je důležitá jako předehra. Ale jen pro ženy!

 
Více než polovina mužů po orgasmu vystřelí z postele nebo se odvalí na bok a přestane se ženě věnovat. Více než polovina mužů jsou totiž mizerní milenci. Pro ženu je dohra – mazlení a laskání po souloži – stejně důležitá jako předehra. Třetinu celkového uspokojení ze sexu tvoří právě tato aktivita po orgasmu.
23.09.2016 15:10 |

podobné články

Dramatická dohra Výměny manželek: Opilost, oplzlé narážky a dům plný alkoholu!

 
Tak tohle byla hodně vyhrocená Výměna plná překvapení. Nenatáčelo se pouze u nás, ale dokonce v Irsku, kde žila druhá rodina. Každopádně na obě vyměněné manželky čekalo jedno překvapení za druhým. Jaká byla vlastně dohra už tak dramatické Výměny?
09.02.2017 12:20 |

podobné články

Matějka (Svobodní): Pane Tomáši Halíku, ne Klausovy, ale Vaše názory zavání fašismem

 
Tomáš Halík jako zastánce demokracie a svobody slova a projevu souhlasil se zákazem Dělnické strany a je za něj rád.
01.03.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (390 článků)

Hájek: Halíku, urazil jste arcibiskupa Duku. Požehnané Vánoce!

 
Vzájmné popichování hradního vicekancléře Petra Hájka a religionisty Tomáše Halíka pokračuje. Spor komentoval již i pražský arcibiskup Dominik Duka. Ten je přesvědčen, že by se filozof Tomáš Halík měl s Petrem Hájkem usmířit. Na slova Duky reagovali oba dva.
15.12.2011 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (390 článků) , Dominik Duka (750 článků)

Halíku, tohle nám neříkejte. Šéf památníku v Lidicích se zlobí kvůli Sudeťákům

 
JINÝMA OČIMA Někdejší blízký spolupracovník prvního polistopadového prezidenta Václava Havla, kněz Tomáš Halík rozlítil představitele Památníku Lidic i členy Českého svazu bojovníků za svobodu, když podpořil sponzorské snahy sudetských Němců spojené s chystanou vzpomínkovou akcí u příležitosti vyhlazení obce Lidice nacisty.
21.05.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4687 článků) , Tomáš Halík (390 článků) , Václav Český (419 článků)

Otče Halíku, nelžete a nešiřte islámskou propagandu, píše bývalý muslim

 
Kněz Tomáš Halík nejprve okomentoval kritiku ze strany muslimek, které nemohou v pražské škole v Ruselské ulici nosit své šátky. Podle něj se šátek nosit nesmí, ale za to srp a kladivo ano. Vzápětí se ozval bývalý muslim Lukáš Lhoťan, který kněze vyzval, aby o tomto problému nelhal.
20.11.2013 14:47 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (390 článků)

Šokující volby na Slovensku inspirovaly Martu Kubišovou: Pane Tomáši Halíku...

 
REVUE Co si myslí někdejší čeští prezidentští kandidáti o volbě hlavy státu na Slovensku? „I u nás určitě vstane mnoho nepolitických mesiášů, co se budou ucházet o funkci prezidenta republiky. Myslím si, že je to trend, který nabývá na síle,“ varovala třeba Jana Bobošíková. Vítězství Kisky ji prý nijak nepřekvapilo, neboť už z nálady Slováků se dalo zachytit, že to bude porážka premiéra Roberta Fica.
31.03.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Marta Kubišová (388 článků) , Jana Bobošíková (598 článků) , Robert Fico (723 článků)

Halíku, kde jsi? Na tohle nemáš koule? Bloger pátrá po mediální hvězdě, která se po útocích islamistů náhle odmlčela

 
V posledních dnech, kdy celý svět šokovaně sleduje vražedné útoky ve Francii, v mediálním světě překvapivě chybí lidé, kteří se jinak rádi prezentují před kamerami. Bylo by prý velmi zajímavé například zjistit, kam zmizel kněz a podle některých příští prezidentský kandidát Tomáš Halík. A proč najednou národu nemá co říct.
09.01.2015 21:12 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (390 článků)

Pane Halíku, to se vám asi nepovedlo: Podívejte se, kde všude s Vámi nesouhlasí

 
Teolog a katolický kněz Tomáš Halík vyvolal „odsouzením“ karikatur francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo bouřlivou reakci. Proti jeho slovům se ve středečním tisku vymezuje pestrá paleta osobností a nezahálí ani internet.
14.01.2015 08:12 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (390 článků)

Bývalá tvář ČT udeřila na Sorose a říká: Svět pánů Bursíků, Halíků, mladšího Stropnického, aktivistů Kliniky... To není svět, který bych chtěl pro své děti!

 
ROZHOVOR „Díky“ politické korektnosti se v médiích prakticky neobjevily názory běžných švédských občanů na teroristický útok ve Stockholmu. Podle poslance za hnutí ANO Zdeňka Soukupa nejde jen o informační embargo. Soukup se rovněž vyjadřuje k rozhovoru s Emirem Kusturicou a srovnává jej s brilantním výkonem, který před nějakou dobou podal Michal Kubal při interwiew s Bašárem Asadem. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz se dále bývalý novinář, nyní člen výboru PS pro evropské záležitosti vyjadřuje k podle něj nešťastnému uvolnění bezvízového styku s Ukrajinou a Gruzií, hovoří o Turecku a v neposlední řadě pochybuje, jaký by měla u nás přínos z Budapešti přenesená Sorosova Středoevropská univerzita, která neguje soukromé vlastnictví a „vymývá mozky“ mladým lidem…
09.04.2017 14:15 |

podobné články

Zdeněk Zbořil: A co Havel, když tedy zápach cigaret a chlastu, pane Halíku? Víte, znal jsem rodinu Petra Pitharta

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Hadi s lákavými jablky a jedovatými sliby? Doktor Zdeněk Zbořil reaguje na slova profesora Tomáše Halíka úvahou o tom, kdo by to mohl být: „Ti, kteří nám zase něco slibují, když jim pomůžeme vyhnat Andreje Babiše, a dokonce i sesadit prezidenta a nahradit je třeba panem Horáčkem nebo Miroslavem Kalouskem?“ S odkazem na interview v Lidových novinách dává Zbořil ale Halíkovi za pravdu v tom, že dnes český prezident musí mít velkou míru statečnosti, protože nejen v České republice, ale i v zahraničí přibývá lidí, kteří se opravdu „neštítí ničeho“. V pravidelném hodnocení uplynulých dnů také podotýká, že „při vylučovací mánii ČSSD nebude mít možná za dva tři měsíce už ani kdo kandidovat“.
22.05.2017 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (10885 článků) , Petr Pithart (171 článků) , Tomáš Halík (390 článků) , Miroslav Kalousek (6281 článků)

Václav Klaus znovu prezidentem. Ale jo, ODS... Zajímavá dohra včerejšího pořadu ČT

 
Zásadní střet o vyjádření bývalého prezidenta Václava Klause pro pořad Interview ČT24 spolu svedli političtí komentátoři a publicisté Karel Hvížďala a Petr Žantovský, kteří oba v minulosti napsali s Václavem Klausem knihu. Zcela se rozcházeli v pohledu na Klausovu kritiku deseti let Česka v Evropské unii, jeho hodnocení dění na Ukrajině, ale i v tom, zda by mohl ještě pomoci ODS nebo zda by mohl kandidovat v příští přímé prezidentské volbě.
23.04.2014 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8852 článků) , Petr Václav (723 článků)

Jeden z nejuznávanějších herců Dustin Hoffman slaví 75

 
VIDEO. "Kdyby bůh řekl - už nikdy nebudeš hercem, ale jazzovým muzikantem, vzal bych to," prohlásil jednou americký filmový a divadelní herec a režisér Dustin Hoffman, který 8. srpna oslaví pětasedmdesátiny.
07.08.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Dustin Hoffman (65 článků)

Zaprášené zločiny: Stejně jí zabiju, řekl u soudu neúspěšný vrah! (1976)!

 
Nedokázal se smířit s rozchodem a jednou své přítelkyni řekl: »Když nechceš mě, nebudeš mít nikoho!«. Jeho partnerka A. Z. na výhrůžku zapomněla. Když mu ale v lednu 1976 oznámila, že se s ním definitivně rozchází a už žádné zpět nikdy nebude, A. U. vzal nůž s 10cm ostřím a začal ženu bodat.
20.10.2012 05:15 |

podobné články

Jaroslava »Šneka« Krále srdeční vada nezlomila: Na kole chce objet zeměkouli!

 
A pak že se sny neplní… Plzeňan Jaroslav Král (39), přezdívaný Šnek, nesměl jako kluk téměř nic. Narodil se se srdeční vadou a lékařské prognózy zněly jasně a nemilosrdně: „Smiř se s tím, že nikdy nebudeš moci sportovat.“ „Byl jsem tak trošku invalidní dítě. Nezvládal jsem jakoukoliv fyzickou námahu. Třeba vyjít do prvního patra nebo si jít zaběhat, bylo nemyslitelné,“ popisuje své potíže Jaroslav. Přesto se nevzdal, zdravotní problémy zázračně překonal a teď se chystá objet na kole celou zeměkouli!
06.05.2013 05:15 |

podobné články

Ornello, podívej se, co ty nikdy dělat nebudeš! Silikonová Feuereislová má sebevědomí topmodelky a útočí na Štikovou

 
Majitelka nepřehlédnutelného dekoltu Eva Feuereislová (24) se po reality show VyVolení opravdu činí. Její vylepšené tělo se stává vyhledávaným věšákem, a navíc se dostala do povědomí kolegyně z českého šoubyznysu, s níž teď vede válku.
15.04.2014 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Ornella Štiková (993 článků)