Článek

Guido Teot: Americké oživení je velmi křehké

 
Americká centrální banka FED se podle očekávání mnoha analytiků před volbami zachovala zdrženlivě. Rozhodnutím nezvyšovat základní úrokovou sazbu se odsunulo možné zvýšení sazeb až na konec roku 2016. I když Janet Yellen ve svých komentářích v průběhu prázdnin naznačovala možné zvýšení sazeb, nakonec se aktuální situace zalekla a dala přednost tomu do ekonomiky nezasahovat.
25.09.2016 18:20 |

podobné články

Podobné články

Předseda Evropského soudu pro lidská práva Guido Raimondi navštívil Ústavní soud

 
Předseda Evropského soudu pro lidská práva (dále jen ESLP) Guido Raimondi přijel na pozvání Ústavního soudu do České republiky a dnes v jeho prostorách jednal se soudci Ústavního soudu. Spolu s ním přijeli také Aleš Pejchal, soudce Evropského soudu pro lidská práva zvolený za Českou republiku a Françoise Elens-Passos, vrchní tajemnice Evropského soudu pro lidská práva, jednání byl přítomen také Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský po přivítání hostů krátce pohovořil o současné situaci na Ústavním soudě a některých aktuálních otázkách, které při své rozhodovací činnosti řeší. Soudkyně Ústavního soudu Kateřina Šimáčková následně přednesla příspěvek na téma aplikace judikatury ESLP v rozhodovací praxi Ústavního soudu. Diskutovalo se také o vztahu judikatury ESLP a institutu obnovy řízení před Ústavním soudem a pan Guido Raimondi otevřel i téma aktuální situace ohledně Dodatkového protokolu č. 16 k Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod. Cílem tohoto protokolu je rozšíření poradní pravomoci ESLP na otázky práv a svobod chráněných Úmluvou a umožnění vnitrostátním „nejvyšším soudům“, aby si v konkrétním soudním sporu vyžádaly posudek ESLP k otázkám výkladu a použití Úmluvy. Ve hře je však zároveň otázka, které „nejvyšší soudy“ by mohly posudek žádat a odpověď na ni by měl nalézt každý smluvní stát. V České republice by tuto pravomoc mohl mít buď pouze Ústavní soud, nebo i Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud, předseda Ústavního soudu však nechtěl předjímat, jaké řešení by bylo pro Českou republiku nejvhodnější, to bude předmětem dalších jednání.
22.06.2017 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (27 článků)

Guido Teot: Bank of Japan a Fed

 
Takzvanou bankovní superstředu odstartovalo už rozhodnutí japonské centrální banky Bank of Japan. Ta ponechala úrokové sazby na současné úrovni.
21.09.2016 17:35 |

podobné články

Sdružení Oživení zkontroluje rizika korupce u sedmi měst a obcí

 
Sdružení Oživení prověří radnice sedmi měst a obcí s ohledem na to, nakolik na jejich úřadech hrozí korupce. Uskuteční u nich protikorupční audit a doporučí jim, jak s případným nebezpečím bojovat. Do projektu se zapojily například Karlovy Vary, Hodonín, Lanškroun nebo Černošice. Novinářům to ve čtvrtek na tiskové konferenci řekl předseda Oživení Štěpán Rattay.
13.10.2011 17:10 |

podobné články

Raiffeisenbank: Ve druhém pololetí by v regionu mělo dojít k oživení

 
Analytici Raiffeisen Bank International věří, že ve druhém pololetí by v regionu střední a východní Evropy mělo dojít k ekonomickému oživení. To platí i pro Českou republiku, kde však oživení ve druhé půlce roku pouze zmírní celkový roční pokles ekonomiky.
04.04.2013 20:15 |

podobné články

Občanské sdružení Oživení: Zpoplatnění podnětu k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže je protiústavní

 
Dne 1. 12. 2016 podalo občanské sdružení Oživení žalobu na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve věci zpoplatnění podání podnětu ve výši 10 000 Kč, který upozorňoval na pochybení v zadávacím řízení na provozování MHD v Třebíči. Poplatek považuje Oživení za protiústavní a žaluje ÚOHS za bezdůvodné obohacení. Případem se bude zabývat Městský soud v Brně.
05.12.2016 12:30 |

podobné články

Křehké oživení v USA

 
V současném uspořádání globální ekonomiky je možné pokládat vývoj v USA za klíčový. Právě tam současné hospodářské problémy začaly a k americkému oživení vzhlíží s nadějí nejen ekonomové ale především evropští a asijští exportéři. Převzato ze serveru Finance.cz
09.07.2009 10:00 |

podobné články

Velmi křehké vztahy na pohřbu Drhy (†73)

 
Po deseti letech se setkali protagonisté seriálu Velmi křehké vztahy. Bohužel při velmi smutné příležitosti – na pohřbu svého milovaného režiséra Vladimíra Drhy (†73), který před týdnem prohrál boj s rakovinou...
01.07.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Drha (22 článků)

Morávková měla 11 milenců - Dnes končí Velmi křehké vztahy

 
Daně Morávkové (38), která až donedávna v »primáckém« seriálu Velmi křehké vztahy (předtím Rodinná pouta) představovala mrchu Andreu Rubešovou, prošlo postelí jedenáct milenců! To je ale jen jedno z mnoha čísel, které se deníku Aha! podařilo získat před dnes večer vysílaným posledním dílem seriálu.
17.12.2009 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Dana Morávková (563 článků)

Vrátí se Velmi křehké vztahy: Prima chystá nové díly!

 
Fanoušci slavného seriálu Velmi křehké vztahy mohou jásat. Televize Prima totiž podle informací deníku Aha! právě vyjednává se scenáristkami o natáčení nových dílů.
10.03.2011 12:05 |

podobné články

Velmi křehké vztahy Alice Bendové

 
Velmi křehké vztahy. Tak by se dala nazvat současná situace mezi Alicí Bendovou a jejím manželem Václavem Bendou. Nejdříve bydlí spolu, poté spolu zase nebydlí, Benda má milenky a pár dní nato má milence Bendová. Jak to vlastně je? Kdo je ve vztahu intrikářem a kdo je obětí lží toho druhého? Situace se nápadně podobá nějaké zápletce ze slavného seriálu VKV, ale s jediným rozdílem. Ve vztazích Bendové se divák na rozdíl od seriálu nevyzná. Pojďme si tedy udělat malou rekapitulaci.
31.07.2011 18:05 |

podobné články

Lenka Termerová o rakovině, dceři Martě Issové i novém seriálu

 
Po skončení seriálu Velmi křehké vztahy se musela jedna z hlavních hvězd Lenka Termerová (65) zaměřit především na své velmi křehké zdraví. Herečka totiž bojovala se zhoubnou rakovinou prsu a svůj životní běh na dlouhou trať prozatím vyhrává. Nyní se za velké podpory dcery Marthy Issové (31) vrací na obrazovky v novém seriálu Doktoři z Počátků.
09.06.2013 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Martha Issová (278 článků) , Lenka Termerová (81 článků)

Sexbomba Alice Bendová: Opustil ji manžel, chystá se rozvod!

 
Sexy hvězda seriálu Velmi křehké vztahy Alice Bendová (37) zažívá hořké prozření, jak moc křehké mezilidské vztahy doopravdy jsou.
30.06.2011 09:40 |

podobné články

20 let české hudby: oživení a ochabnutí

 
Dvacet let dalo zdejší hudební scéně dvě rozdílné polohy: oživení a utlumení. Po revoluci už nemuseli čeští a slovenští hudebníci předstupovat před přehrávkové komise a kontrolovaným výkonem usilovat o zařazení do tříd, které určilo jejich výdělky. Začal rozhodovat trh.
11.11.2009 08:05 |

podobné články

Oživení: Chyby při zavádění opencard stály Prahu 43 milionů

 
Podle občanského sdružení Oživení přišlo hlavní město kvůli pochybení při zavádění karty opencard o 43 milionů korun. Informovala o tom v pátek Česká televize, která má výpočet k dispozici.
14.05.2010 19:35 |

podobné články

ECB: Ekonomické oživení eurozóny půjde jen pomalu

 
Hospodářské oživení eurozóny bude jen pomalé a nevyrovnané, s postupem času je třeba počítat i s rizikem vyšší inflace, byť v současné době růst cen ještě neznamená problém.
08.07.2010 17:50 |

podobné články

Globální ekonomické oživení bude pokračovat, shodla se G20

 
Členové G20 se na sobotním jednání v jihokorejském Gwangju shodli na tom, že globální ekonomické oživení bude pokračovat.
04.09.2010 13:00 |

podobné články

Portugalsko a Irsko táhnou eurozónu dolů, oživení příští rok zpomalí

 
Eurozóna se nyní zvolna dostává do podobných problémů, kam ji nedávno zavlekla krize v silně zadluženém Řecku. Oživení v eurozóně v příštím roce zpomalí na 1,4 procenta. Vyplývá to z průzkumu mezi zhruba 70 analytiky, které oslovila agentura Reuters.
08.09.2010 17:25 |

podobné články

Vítané oživení politické scény: Svobodův kulový blesk

 
Konečně se na dost vysoké úrovni stalo něco, co nevypadá jako dopředu zaplacené lidmi aspirujícími na titul skrytých pánů české politiky. I proto hodnotí Alexandr Mitrofanov v komentáři pro deník Právo kombinaci pražského primátora Bohuslava Svobody s TOP 09 jako vítané oživení naší politické scény.
25.11.2011 08:45 |

podobné články

Téma tripartity - oživení ekonomiky a minimální mzdu

 
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se dnes sejdou, aby spolu znovu jednali o opatřeních k oživení ekonomiky a ke snížení nezaměstnanosti. Tripartita by měla diskutovat i o růstu minimální mzdy. Zda stihne obě témata projednat, není jisté. Premiér totiž zasedání záhy opustí kvůli schůzce s prezidentem EU Hermanem Van Rompuyem. Odboráři jsou připraveni požádat okamžitě o mimořádné tripartitní jednání.
25.04.2013 06:10 |

podobné články