Článek

Gregory Porter i Wynton Marsalis míří do Brna

 
Americký zpěvák a držitel Grammy Gregory Porter zavítá 8. března do brněnského Bobycentra, kde vystoupí jako jedna z hvězd 15. ročníku JazzFestu Brno.
21.12.2015 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Wynton Marsalis (3 články)
Podobné články

Bluesová hvězda Gregory Porter vystoupí v Praze dvakrát za jeden večer

 
Američan Gregory Porter vystoupí v úterý v Lucerna Music Baru dvakrát. Pro velký zájem zazpívá od 19:30 a hned ve 22:00 se na pódium vrátí. Porter zaznamenal loni v Americe raketový nástup a dnes platí za největší mladou pěveckou hvězdu blues.
09.10.2012 09:25 |

podobné články

Gregory Porter: Prohibice by mi nevadila

 
Americký jazzový zpěvák Gregory Porter vystoupí v úterý v rámci festivalu Struny podzimu na dvou koncertech v Lucerna Music Baru v Praze. Podle svých slov se těší na zdejší atmosféru starých evropských měst.
09.10.2012 16:50 |

podobné články

Jazzový zpěvák Gregory Porter chce zasáhnout srdce posluchače

 
V pražském Paláci Žofín vystoupí ve čtvrtek americký jazzový zpěvák Gregory Porter, jehož sametový baryton si podmanil tuzemské posluchače už loni. Na Jarním Gala pro Struny podzimu ho kromě jeho kapely budou doprovázet i varhaník Ondřej Pivec a smyčcový Epoque Quartet.
13.03.2013 09:40 |

podobné články

Nová alba: Gregory Porter, Traktor nebo Tremonti

 
Tento týden přináší řadu desek, které je dobré nepřehlédnout. Jazzman Gregory Porter je jistota, moravská kapela Traktor vlastně také. Tremonti přitahují vkusným rockem a třeba Rufus Wainwright zase tím, jak nápaditě pracoval s tématy od Shakespeara.
11.05.2016 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Rufus Wainwright (13 článků)

Do Brna míří Porter i Mehldau

 
Pianista Brad Mehldau, skvělý zpěvák Gregory Porter či varhanní trio Larry Goldings, Peter Bernstein a Bill Stewart - to jsou hvězdy mezinárodního festivalu Jazzfest Brno. Ten začne už 6. března a končí 25. května.
30.01.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Brad Mehldau (5 článků) , Bill Stewart (1 článek) , Peter Bernstein (1 článek) , Bill Stewart (1 článek) , Larry Gregory (1 článek)

Nová alba: Dream Theater, The Kooks, Wynton Marsalis i Eric Clapton

 
Začíná podzimní albová žeň. Ti nedočkaví si pospíšili, a tak se na světový i náš trh derou počiny pro příznivce rocku, blues, ozvěn starých hudebních časů i pocitového šansonu v nádherné češtině.
14.09.2011 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Eric Clapton (53 článků) , Wynton Marsalis (3 články)

Marsalisova dokonalost bere dech

 
Po třinácti letech se vrátil do Prahy americký jazzový trumpetista Wynton Marsalis a ve vyprodané Smetanově síni se svým Lincoln Center Jazz Orchestra (LCJO) připravil ve středu dvouhodinovým koncertem pražskému publiku vrcholný zážitek.
12.07.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Wynton Marsalis (3 články)

Ženě měl típat cigaretu o ruku a přejet nohu. Trump přišel o dalšího poradce „násilníka“

 
Tento týden přišel prezident Donald Trump hned o dva své poradce. Nejdříve rezignoval Rob Porter a poté také David Sorensen. Muži byli obviněni z násilí, kterého se měli dopustit na svých bývalých ženách. Porter měl v Bílém domě na starosti třídění dokumentace směřující k podpisu prezidenta. Sorensen psal projevy. Oba muži obvinění popírají a tvrdí, že se nikdy žádného násilí nedopustili, proti nim stojí ale výpovědi jejich exmanželek.
10.02.2018 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3866 článků) , Rob David (1 článek) , David Porter (1 článek)

Dana Syrová: Donátoři podporují festival

 
Jarní gala Strun podzimu se odehraje ve čtvrtek na pražském Žofíně. Představí se na něm americký jazzový zpěvák Gregory Porter. Výtěžek z prodeje vstupenek je určen na podporu a rozvoj mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu. O tom hovoří Dana Syrová, výkonná ředitelka Strun podzimu.
13.03.2013 11:50 |

podobné články

Bolestné setkání s královnou Alžbětou: Malá Maisie Gregory dostala pohlavek od salutujícího vojáka

 
Bolestný konec mělo pro malou Maisie Gregory setkání s britskou královnou. Tu šestiletá holčička vítala ve velšském Cardiffu, kam hlava státu přijela na vojenskou přehlídku. Poté co královně s úměvem na tváři předala kytičku, ji udeřil do hlavy salutující voják.
12.06.2015 05:40 |

podobné články

100 let Gregory Pecka (†87)! Život mu prodloužili v karlovarské nemocnici!

 
Sta let by se dnes dožil legendární americký herec Gregory Peck (†87), který byl v roce 1996 hlavní hvězdou Karlovarského filmového festivalu. Právě tady musel být urgentně hospitalizován a podstoupil operaci, která mu tehdy zachránila život...
05.04.2016 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Gregory Peck (7 článků)

Gregory Alan Isakov přijíždí do Prahy. Lístky zmizely nečekanou rychlostí

 
Folkový zpěvák Gregory Alan Isakov se vrací do Prahy. Jeho fanoušci ho mohli slyšet naposledy na podzim, kdy jel turné společně s proslulým Passengerem. Ovšem lidé z něj byli natolik nadšení, že se rozhodl odstartovat vlastní šňůru. V Praze tak vystoupí v klubu La Loca 13. března.
12.03.2017 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Alan Gregory (2 články)

Fanoušci indie folku řičeli blahem. Gregory Alan Isakov se vrátil do Prahy

 
Milovníci indie folku měli svůj večer. Gregory Alan Isakov vystoupil v pondělí v klubu La Loca. Americký zpěvák bavil svou zasněnou hudbou fanoušky přes dvě hodiny, a to s kapelou, sám i při duetu s předskokanem.
14.03.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Alan Gregory (2 články)

Zemřel známý komik Dick Gregory: Kandidoval i na prezidenta USA

 
Ve věku 84 let zemřel v sobotu americký komik a aktivista Dick Gregory. Patřil k prvním černošským komikům, kteří v 60. letech prolomili rasové bariéry a pravidelně vystupovali před bělošským publikem. O Gregoryho smrti informovala dnes agentura AP s odvoláním na jeho syna.
20.08.2017 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Dick Gregory (1 článek)

Nová CD - Britney Spearsová, W. Nelson & W. Marsalis i Within Temptation

 
Jménem tohoto týdne je někdejší popová princezna Britney Spearsová, z dalších novinek jmenujme například společný projekt Willie Nelsona a Wyntona Marsalise Celebrating The Genius of Ray Charles, nebo The Unforgiving Within Temptation.
30.03.2011 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Britney Spears (796 článků) , Ray Charles (7 článků) , Willie Nelson (4 články) , Charles Ray (8 článků)

Anna Maria Jopek zazpívá na Colours of Ostrava a říká: Otevřenost mysli musíte tvrdě trénovat

 
Polské zpěvačce Anně Marii Jopek se podařilo vystoupat až na vrchol jazzového olympu. Společnou desku s ní natočil Pat Metheny, na alba si zve muzikantská esa, jako jsou Branford Marsalis či Richard Bona. Pravidelně koncertuje od Ameriky po Japonsko.
16.07.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Bona (3 články) , Pat Metheny (5 článků) , Branford Marsalis (1 článek)

Kostnice za 30 milionů má být novým lákadlem Brna

 
Jak dostat do Brna turisty, jak zastavit jejich ubývající počty? To jsou otázky, které už léta trápí vedení Brna. Tentokrát se rozhodli zastupitelé pro vskutku radikální krok. Za víc než 30 milionů zpřístupní pozůstatky brněnských občanů, které jsou uloženy v kostnici, jež začíná u paty chrámu svatého Jakuba. Investice by měla zvednout turistickou atraktivnost města a záměr se dočkal i podpory primátora Brna Romana Onderky (ČSSD).
21.04.2011 13:05 |

podobné články

Magistrát města Brna: Zadání důležitých změn územního plánu může připomínkovat veřejnost

 
Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna zveřejnil formou veřejné vyhlášky návrh zadání změn Územního plánu města Brna (ÚPmB) celoměstského významu (41. a 42. soubor). Návrh zadání je vystaven na webových stránkách města www.brno.cz – Územní plán – Pořizované změny ÚPmB a na úřední desce Magistrátu města Brna. K tomuto návrhu zadání změn může uplatnit připomínky každý, a to do 25. září 2015. Způsob uplatnění připomínek je popsán veřejnou vyhláškou. Odbor územního plánování a rozvoje MMB je připraven odpovědět i na případné dotazy veřejnosti.
29.08.2015 11:31 |

podobné články

Nadace sv. Františka: Do Indie odjel už 31. kontejner se zdravotnickým materiálem

 
V pořadí již 31. kontejner se zdravotnickým materiálem určeným pro chudé a malomocné v Indii vypravila ve středu 27. července 2016 z Brna Nadace sv. Františka z Assisi. Dodávku v hodnotě zhruba 3,9 milionu korun obdrží indické sestry - Misionářky lásky, které pomáhají nejchudším a nejubožejším, a pokračují tak v odkazu blahoslavené Matky Terezy z Kolkaty. S nakládkou se začalo v noci na 27. července v Červeném Kostelci, odtud putoval kontejner do Brna, kde byl plně naložen. Z Brna míří do přístavu Bremerhavenu, kde bude naložen na loď EUGEN MAERSK a poté popluje po moři více než měsíc do přístavu v indické Kolkatě.
27.07.2016 20:10 |

podobné články