Článek

Gorila Moja má nařízenou antikoncepci!

 
»Stopku« na mláďata dostala první česká gorilka Moja (11), která žije ve španělském Cábarcenu. Vzorně vychovává svou první dceru Duni (3). Další ale zatím mít nesmí.
29.09.2016 13:00 |

podobné články

Podobné články

Gorila Moja čeká v březnu prvního potomka

 
Spekulace v táborech gorilích fanoušků se potvrdily. Moja je březí. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a kurátor savců Pavel Brandl obdrželi jen stručný e-mail ze španělského Cabárcena, kde má Moja svůj domov od listopadu loňského roku, v němž stálo: „Skvělá zpráva pro všechny! Moja je březí!“
12.09.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bobek (114 článků)

Moja do Španělska neodjede! Je nemocná a má rýmu

 
Gorila Moja, která měla za 24 hodin opustit Českou republiku a letět za svým budoucím potenciálním partnerem do Španělska, zatím zůstává v Zoo Praha. Moja začala být apatická, má rýmu a je u ní podezření na virózu horních cest dýchacích, informovala v neděli mluvčí Zoo Jana Ptačinská Jirátová.
16.10.2011 12:00 |

podobné články

Moja bere antikoncepci: Samec Richard se s ní chce pářit

 
VIDEO: Pětiletá gorilka Moja roste jako z vody a už se mění v dospělou samici. Všiml si toho i její tatínek Richard, který se čím dál častěji snaží o milostné hrátky. Aby lidoopí slečna kvůli otcovým choutkám nemusela pražskou zoo opouštět, začali jí chovatelé dávat do pití antikoncepci.
09.08.2010 07:20 |

podobné články

Gorila Moja se dnes stěhuje do Španělska

 
Dva týdny před sedmými narozeninami zamíří dnes z ruzyňského letiště v Praze za novou rodinou první gorila narozená v Česku - populární Moja. Odlet do Španělska speciálem ČSA je naplánován na poledne a bude se vší slávou - tedy i tiskovou konferencí chovatelů na letišti.
29.11.2011 09:35 |

podobné články

Gorila Moja se stěhuje: Podívejte se na její domov

 
Oblíbená gorila Moja se přestěhovala do Španělska. Podívejte se, kde bude nyní žít. Ten veliký samec s šedivým hřbetem, je její nový manžel.
30.11.2011 05:10 |

podobné články

Gorila Moja ve Španělsku porodila potomka

 
Osmiletá gorila Moja, která pochází z pražské zoologické zahrady, v úterý odpoledne porodila potomka. Dvouhodinový porod se odehrál ve španělském Cabarcenu, kam byla převezena před rokem a půl. Otcem se stal samec Niky, který byl od začátku první gorilou narozenou v Praze okouzlen.
16.04.2013 16:35 |

podobné články

Pražská i španělská zoo se radují: Gorila Moja už je máma!

 
Pražskou zoo a zoo ve španělském Cabárcenu zachvátilo nadšení. Milovaná gorila Moja porodila zdravé mládě!
16.04.2013 16:10 |

podobné články

Gorila Moja (8) je mámou! Porodila ve španělském Cabárcenu!

 
Byl to hlavní důvod, proč odešla z Prahy… Aby měla konečně svoji vlastní rodinu a mládě! Když přišla zpráva ze španělské zoo, že je Moja (8) březí, všichni se radovali. Ještě větší radost měli ale dnes – nejznámější pražská gorila porodila svého prvního potomka!
16.04.2013 18:50 |

podobné články

Gorila Moja (8) je mámou! Porodila ve španělském Cabárcenu!

 
Byl to hlavní důvod, proč odešla z Prahy… Aby měla konečně svoji vlastní rodinu a mládě! Když přišla zpráva ze španělské zoo, že je Moja (8) březí, všichni se radovali. Ještě větší radost měli ale dnes – nejznámější pražská gorila porodila svého prvního potomka!
16.04.2013 23:15 |

podobné články

Gorila Moja po pěti letech v cizině: Chovatele z Prahy poznává i teď

 
Gorila Moja ve Španělsku, kam byla převezena z pražské zoologické zahrady před pěti lety, dospěla, ale povaha jí zůstala. Podle chovatele Marka Žďánského, který se o ni staral v Česku, je stále pro každou legraci. Ačkoliv Žďánský je nyní spolumajitelem potravinářské firmy, každý rok Moju v parku Cabárceno navštěvuje. Naposledy tam byl v říjnu.
29.11.2016 17:15 |

podobné články

5 skutečných důvodů, proč by ženy neměly brát hormonální antikoncepci!

 
"O hormonální antikoncepci se toho napsaly už stohy":http://www.extra.cz/11-veci-ktere-se-holkam-zmeni-v-momente-kdy-vysadi-antikoncepci. Jedni ji vyzdvihují do nebe, hájí její klady a přednosti, druzí na ni svalují téměř všechny hříchy moderního světa. Důvodů, proč antikoncepci brát nebo nebrat, je samozřejmě celá řada a "každá žena by se měla rozhodnout na základě vlastního uvážení":http://www.extra.cz/damy-uzivate-antikoncepcni-pilulky-dele-nez-tri-roky-hrozi-vam-oslepnuti a pečlivém zohlednění všech možných rizik.
13.09.2014 10:41 |

podobné články

Exkluzivní foto ze Španělska: Březí gorilka Moja pořád šplhá do větví!

 
Nastávající gorilí maminka Moja (7) ve španělském přírodním parku Cabárceno jen kvete. Deník Aha! získal její exkluzivní fotografie – Moja i s rostoucím bříškem pořád šplhá ve větvích stromů, které tak ráda likviduje!
21.09.2012 12:15 |

podobné články

Moja bude mít sourozence. Bude to kluk, nebo holka?

 
Gorila Kijivu z pražské zoo je potřetí březí. Miláčci zoo Tatu a Moja tak budou mít dalšího sourozence.
21.01.2010 11:05 |

podobné články

Gorila Moja: Hurá, zůstává!

 
Moja, první gorilí mládě narozené v Česku, oslaví začátkem prosince sedmé narozeniny ještě v Praze! Má rýmu, a tak byl odložen její dnešní plánovaný převoz do nového domova v přírodním parku ve španělském Cabárcenu.
17.10.2011 12:11 |

podobné články

Sbohem! Gorilka Moja odletěla do Španělska, převozu se bránila

 
Prvorozená pražská gorila Moja v úterý odletěla z ruzyňského letiště do Španělska. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí ČSA Hana Hejsková, let vrtulového stroje ATR-42 podle ní pilotuje viceprezident společnosti pro letový provoz Marek Týbl.
29.11.2011 07:40 |

podobné články

Gorila Moja vyrazila z pražské zoo do Španělska

 
Gorilí samice Moja v úterý odpoledne odcestovala z Prahy do Španělska. Se symbolem pražské zoo se přišel rozloučit i primátor metropole Bohuslav Svoboda. Letadlo by mělo přistát v severošpanělském městě Cabarcén v úterý v podvečer. Odletu předcházely potíže s uspáním a následným umístěním zvířete do speciálního boxu.
29.11.2011 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Svoboda (694 článků)

Pražská gorilka Moja (7) je březí, otěhotněla ve Španělsku

 
Samička Moja (7), první gorila nížinná odchovaná v České republice, je březí! Zpráva přišla ze slunného Španělska, kam byla 29. prosince loňského roku převezena.
12.09.2012 10:10 |

podobné články

"Pražská" gorila Moja porodila ve Španělsku! Má své první miminko

 
Moja, která se narodila jako první mládě gorily v zajetí v Česku, právě porodila. Oznámil to ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.
16.04.2013 16:15 |

podobné články

Moja ve Španělsku nezapomněla na svůj domov: Miluje češtinu!

 
Je to přesně rok a půl, co opustila nejznámější pražská gorila Moja (8) brány pražské zoo a odjela do Španělska. Jak se v tamější zahradě změnila? Jak vychovává své první mládě? To zjišťoval ředitel pražské zoo Miroslav Bobek s chovatelem Vítkem Lukášem.
07.05.2013 05:20 |

podobné články