Článek

GLOSA Televize není punk, Kmeny to nebudou mít snadné

 
Dokumentární cyklus o městských subkulturách Kmeny je pro televizi zvláštní sousto. Těžko říct, jestli ho diváci přijmou.
04.03.2015 13:41 |

podobné články

Podobné články

Probuďte v sobě rebelku: Punk je opět trendy!

 
Větu "Punk's not dead" (tedy punk nezemřel) pustila do světa v 80. letech skupina Exploited, jako název svého alba, a brzy se stala heslem celého Punkového hnutí. A víte co? Punk vážně nezemřel! Vrací se totiž v podobě letošní zimní kolekce.
15.11.2013 08:56 |

podobné články

Vladimir 518: Kniha Kmeny je hodně velkorysé dílo

 
V současném světě je skoro nemožné někam nepatřit. Zvláště mluvíme-li o světě mladých lidí v dnešním postindustriálním městě. Pro sociální skupinu, kterou spojuje stejný zájem, styl oblékání i názory se vžil pojem subkultura. A právě subkultury alias kmeny mapuje rozsáhlá publikace nazvaná Kmeny. Zásluhu na tom, že byla vytvořená, má především rapper, multimediální umělec a výtvarník Vladimir 518.
15.12.2011 08:30 |

podobné články

RECENZE: Kniha Kmeny 0 je podrobnou sociologickou mapou

 
Ojedinělou publikaci vytvořil výtvarník a rapper Vladimir 518 se svým autorským kolektivem. Publikace Kmeny 0 navazuje na knihu Kmeny (2011), která se zabývá popisem subkultur naší doby. Byla vyprodána během jednoho týdne.
07.01.2014 13:45 |

podobné články

Roboti a vítězové cen Grammy Daft Punk konečně odhalili svou identitu. Stálo to za to překvapení?

 
Francouzští "Daft Punk":http://www.extra.cz/tema/daft-punk, duo nejslavnějšího elektronického hudebního projektu současnosti, si zakládají na svém maskování futuristických robotů. Image, kterou si vytvořili již v době svého prvního alba Homework, si pečlivě střeží, a tak je kromě propagačních materiálů a koncertů nezahlédnete "v civilu" ani na takových událostech, jako je předávání cen Grammy.
31.01.2014 10:35 |

podobné články

Jedenáct dokumentaristů míří hluboko do džungle subkultur

 
Česká televize připravuje na příští jaro šestnáctidílný seriál natočený na základě populárních knih Kmeny a Kmeny 0.
07.08.2014 13:25 |

podobné články

Kmeny budou diváky frustrovat, předpovídá Vladimír 518

 
Jaký bude nový dokumentární seriál České televize podle knižního hitu mapujícího život v subkulturách? A proč se budou Kmeny vysílat až po dvaadvacáté hodině?
01.10.2014 08:15 |

podobné články

Kmeny, ve kterých žijeme

 
Je možná trochu nefér psát o knížce, která se čerstvě vyprodala, nota bene o titulu, který se her dotýká jen okrajově, ale pokud si v úctyhodném počinu nazvaném KMENY nalistujete kapitolu MMORPG, budete mít spolu s námi jasno – tenhle literární, respektive spíš fotodokumentární, počin nelze na Games opominout. OK, na rovinu přiznáváme, že teď trochu nadržujeme...
18.12.2011 12:50 |

podobné články

Melodie v mobilu rozpoutala válku. Mezi papuánskými kmeny

 
Papuánské kmeny se utkaly v bitvě vedené mačetami a zápalnými šípy. Důvodem bylo vyzvánění mobilního telefonu, informuje ve čtvrtek agentura AFP.
18.11.2010 15:35 |

podobné články

Jemenská vláda se dohodla s kmeny na příměří

 
Jemenská vláda se dohodla s ozbrojenými kmeny, které požadují odchod prezidenta Alího Abdalláha Sáliha, na příměří. Informuje o tom v sobotu agentura Reuters s odvoláním na zdroj seznámený s průběhem rozhovorů.
28.05.2011 22:15 |

podobné články

Etiopie: To jsou místa, kterým vládnou opice, nebo místní děsivé kmeny

 
Láká vás divočina? Kmeny, které žijí tak jako před tisíci lety? Příroda, která vám svou krásou vezme dech? Ano? Pak se vydejte do Etiopie. Země, která tak trochu neprávem stojí na okraji zájmu turistů. Přitom cesta po stopách lidstva může být pořádně dobrodružná!
05.03.2012 00:10 |

podobné články

Podívejte se, jak pašují cigarety! Kmeny stromů naládovali tabákem

 
Cigarety se dají schovat evidentně úplně všude. I když tyto stromy vypadají, že by měly sloužit pouze ke stavbě srubů, jejich pravé bohatství se skrývá uvnitř. Duté kmeny byly plné cigaret!
30.06.2013 11:50 |

podobné články

Unikátní nález: Kmeny staré 15 milionů let!

 
Objev, který nemá podle některých badatelů v Čechách obdoby, udělali geologové v Mydlovarech na Českobudějovicku. Odkryli kmeny stromů z třetihor. Nalezené fosilie jsou staré 15 miliónů let!
22.03.2014 12:05 |

podobné články

Klausův Jakl: Nás neohrožuje žádné vnější nebezpečí. Rusy už bohužel nezajímáme. Naše armáda už neexistuje, je z ní sbor pro boj s kmeny v pralese

 
VÝCHOD ZÁPAD? Podle bývalého tajemníka prezidenta Klause Ladislava Jakla Václav Havel žádnou politiku na ochraně lidských práv nestavěl – jen na svých frázích o lidských právech. Nás dle něho neohrožuje žádné vnější nebezpečí, ale naše domácí snaha dovést každý cizí nesmysl k absurditě. Nehrajme si na velmoc, která chce peskovat cizí národy a bojovat někde proti domorodcům v pouštích. Hajme si své. Možná naše armáda už vlastně neexistuje. Máme z ní expediční sbor pro boj s divokými kmeny kdesi v pralese a téměř ztratila schopnost bránit naše vlastní území proti blízkému nebezpečí.
05.03.2015 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4440 článků) , Václav Klaus (8470 článků)

Gossip: punk odešel na diskotéku

 
Nevíte, kde skončil punk? Podle některých umřel, podle jiných ještě není dead. Možná, že všichni punkeři skončili na diskotéce, kde hraje skupina Gossip v čele s politicky angažovanou lesbičkou Beth Ditto. Zajděte tam také, je s nimi docela sranda.
09.07.2009 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Beth Ditto (24 článků)

Punk není mrtev, potvrdilo vystoupení Exploited na Antifestu

 
Hlavní hvězdou punkového Antifestu, který se konal od pátku do noci na neděli v Jaroměři, byli britští Exploited. V přídavku zahráli svou legendární píseň Punk´s Not Dead, která přesně vystihovala realitu. Antifest doslova vstal z mrtvých, uskutečnil se po roční pauze a dvě tisícovky diváků potvrdily, že rozhodnutí oživit jej, bylo správné.
02.08.2009 16:05 |

podobné články

Strahov rozpálí berlínský punk´n´roll

 
Veteráni berlínské punk´n´rollové scény Church Odf Confidence vystoupí v sobotu večer v pražském klubu 007 na Strahově.
02.05.2009 12:25 |

podobné články

Plexis: Když máš punk v srdci, nevymažeš ho

 
V pátek 6.11. pořádají Plexis v pražském KC Vltavská party ke svému pětadvacetiletému výročí. Sezvali si na ni družinu ikon tuzemského punk rocku. Baskytarista a zpěvák Petr Hošek k tomu řekl pár vět.
06.11.2009 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Hošek (6 článků)

The Clash albem London Calling otevřeli punk dalším vlivům

 
Jednou z nejznámějších kapel první vlny punku v 70. letech byli britští The Clash. Pouhých deset let existence z nich učinilo legendu, nejspíš i díky nadhledu, se kterým dokázali otevřít punk dalším vlivům - reggae, ska, r&b; a dalším. Nejvíce se tak stalo na albu London Calling, které je pokládáno za jedno z nejlepších alb historie. Od jeho vydání uplyne v pondělí 30 let.
13.12.2009 13:00 |

podobné články

Videa přibližují barvitou historii punku

 
Punk nebyla jen hudba, ta tvořila jen jednu ze součástí tohoto kontrakulturního hnutí, které se objevilo v polovině sedmdesátých let. Důležitou roli hrál i vzhled, mnohdy podobně provokující establishment jako přímočará vzteklá hudba popírají všechny zažité úzy. I proto jsou videozáznamy prvních punkových koncertů cenné a zajímavé. Navíc ukazují, že tehdy punk nebyl zdaleka tak uniformní ani zvukově ani co do image.
31.03.2010 09:30 |

podobné články