Článek

Genocida, které si nikdo nevšímá

 
Už přes 150 tisíc lidí muselo letos opustit své domovy. Úmyslně založené požáry denně zničí až tři vesnice a v uprchlických táborech se šíří spalničky. Myslíte si, že je řeč o Sýrii, Jemenu či Libyi? Kdepak, jde o Darfúr, oblasti na západě Súdánu, kde od roku 2003 stále probíhá první genocida 21. století. V posledních týdnech dosáhlo násilí na civilním obyvatelstvu rozsahu, které nemá od začátku tohoto desetiletí obdoby. 
22.06.2015 20:56 |

podobné články

Podobné články

Před 20 lety skončila Rwandská genocida - pětkrát horší než holokaust

 
Rwandská genocida bývá označována jako poslední genocida ve 20. století. Ve Rwandě zmasakrovali hutuští extremisté za 100 dní od 6 dubna do 18. července 1994 na 800 tisíc menšinových Tutsiů a umírněných Hutuů. Zabito bylo podle odhadů na 20 procent obyvatel země převážně rwandských Tutsiů. Každou minutu bylo průměrně zabito sedm lidí - podle francouzského historika Gérarda Pruniera to bylo pětkrát horší masakrování lidí než při nacistickém holokaustu. 
16.07.2014 14:05 |

podobné články

Číp (KSČM): Arménská genocida

 
Jak jistě mnozí z nás postřehli, je poslední dobou v médiích často užíván pojem arménská genocida. Jedná se o označení vyvraždění přibližně 1,5 milionu Arménů Turky v letech 1915 až 1918.
14.06.2016 07:40 |

podobné články

Petr Hampl o nebezpečích dneška: Fašisté typu Člověka v tísni se čím dál více radikalizují. Už se ani nesnaží zastrašování oponentů skrývat. Genocida, vláda anticivilizačních extremistů

 
ROZHOVOR „Je znát, že v české společnosti přibývá nervozity. A není divu. Stále více lidí si uvědomuje, že to, co probíhá v bývalé západní Evropě, není žádné obohacení, nýbrž genocida původního obyvatelstva,“ tvrdí sociolog Petr Hampl s tím, že Češi si uvědomují neochotnost politické třídy české země bránit. Podle něj pak mají tendenci reagovat jako každý, kdo je zahnaný do kouta, tedy iracionálně a agresivně. Hampl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň řekl, že se jim nelze divit a odpovědnost padá právě na politiky a multikulturní intelektuály.
11.12.2017 19:10 |

podobné články

Sexy mladá holka se prochází po ulici a nikdo si jí nevšímá. Jenže je nahá!

 
Lidské oko jde hrozně jednoduše oklamat, o tom se sami můžete přesvědčit v tomto videu. Po ulicích New Yorku se procházela krásná mladá slečna, za níž se ale nikdo neotočil, rozhodně ne víc, než by bylo obvyklé.
16.11.2014 20:46 |

podobné články

Terorismus je hra, na které někdo vydělává. Rada senátora Kubery do nového roku

 
ROZHOVOR „Do nového roku mám jediné předsevzetí. Nikdy nebudu hlasovat pro zákon jakkoliv omezující svobodu,“ řekl senátor, občanský demokrat Jaroslav Kubera, podle něhož nám svoboda protéká mezi prsty, nikdo si toho nevšímá a nikomu to nevadí. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyzval, aby si ji lidé nenechali vzít pod záminkou terorismu, což je jen hra, na které někdo vydělává. A co by popřál vládní koalici? Ještě více konfliktů, ale prý to zvládne sama i bez něj.
31.12.2016 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (590 článků)

Doktor Macek cituje Putinova slova, která vyděsila svět. A přidává další zásadní zprávy, kterých si prý nikdo nevšímá

 
Miroslav Macek objevil zdaleka nejdůležitější zprávu, která přišla v souvislosti se současným děním na Ukrajině. Samozřejmě byla zapadlá a týkala se ruského plynárenského gigantu Gazprom. Kromě toho bývalý místopředseda ODS nabídl svým čtenářům kompletní prohlášení Vladimira Putina, které tak vyděsilo západní politiky.
02.09.2014 11:45 |

podobné články

Oni staví pro naše děti školu, jásá imigrantka v německém táboře. Ještě ale netuší, že...

 
Ekonomické migranty v Německu čeká pouze letenka domů. Akorát to zatím nevědí. Do kasáren v německém Bambergu svážejí ekonomické migranty autobusy z celého Bavorska. Prvních pár set už je na místě a moc se jim tu líbí, nikdo si však nevšímá cedule, na které je napsáno „repatriační zařízení“. Informuje New York Times.
29.09.2015 17:06 |

podobné články

Peklo má dnes zelenou barvu. Markéta Šichtařová s chotěm sepsali varování před nastupující totalitou, které si nikdo nevšímá

 
Ekonomové Vladimír Pikora a Markéta Šichtařová popsali na svém blogu své partnerské začátky před 22 lety. Tehdy na diskusi studentů popisovali Dánům a Holanďanům, jak by jednou chtěli vstoupit do EU a že je nutné bojovat proti komunistům. „Tou dobou pro nás ještě byla EU vzor a čeští komunisté nejkrystaličtější zlo. Za těch 22 let je vše obráceně,“ uvedli ekonomové.
03.02.2017 13:50 |

podobné články

3 NEJUFŇUKANĚJŠÍ modelky českého šoubyznysu za rok 2016: Jedna je rozmazlená, druhá neschopná a třetí chudinka!

 
Existuje řada "celebrit", mezi které patří zejména modelky, moderátorky a holky, jejichž povolání je "přítelkyně", které se naoko tváří, že všechen ten mediální humbuk je otravuje. Přitom své sociální sítě zásobují věcmi, bez kterých by se jejich fanoušci určitě obešli. Častokrát fňukají nad naprostými nesmysly, které obyčejný člověk přehlíží a nijak si jich nevšímá. Tohle jsou tři nejufňukanější české celebrity, které si často protiřečí a nevidí do vlastních úst!
02.01.2017 19:55 |

podobné články

Hodně alkoholu? Hrozí vám demence

 
Že alkohol likviduje mozkové buňky, je stará známá pravda. Nikdo si toho ale příliš nevšímá a opojným účinkům nejrůznějších drinků holduje...
11.05.2009 12:30 |

podobné články

O diskriminaci handicapovaných se nemluví, stěžuje si Krása

 
Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása se pozastavuje nad vášnivou obhajobou homosexuální menšiny. V této souvislosti poukazuje na fakt, že v ČR jsou dlouhodobě diskriminováni občané se zdravotním postižením, ale nikdo si toho nevšímá. Nelibost nad postiženými vyjádřili např. obyvatelé města Zubří.
13.08.2011 14:45 |

podobné články

„Zmrzlého“ bezdomovce v Brně si oficiální místa nevšímají

 
Heršpická ulice v jižní části Brna, čtyřproudový přivaděč od jihu. Na lavičce pod zastávkovým přístřeškem tam sedí zmrzlý bezdomovec. Nikdo si ho nevšímá už dlouhou řadu týdnů. Kolem sebe má naházené tašky a krabice se starými hadry. Jeho schoulená postava vynikla v úterý ráno na jasném slunci, do obličeje pod kloboukem však vidět není.
03.01.2012 22:20 |

podobné články

Opičky atletů pro kamery, okusování medaile…Otázky a detaily z olympijských her

 
Největší pozornost během olympijských her se vždycky věnuje medailovým výkonům, neuvěřitelným návratům či mučivým porážkám. Ale co detaily, kterých si nikdo moc nevšímá? Zpravodajský server BBC News se zaměřil na méně sledované otázky a zajímavosti letošní olympiády.
07.08.2012 12:00 |

podobné články

Paroubek: Kolosální neschopnost Nečasovy vlády, pokles českého hospodářství se prohlubuje

 
Politické strany se hádají navzájem s církvemi návdavkem a prakticky nikdo si nevšímá další velmi negativní zprávy o vývoji českého hospodářství za druhé čtvrtletí a první pololetí tohoto roku. První čísla ČSÚ hovoří o meziročním poklesu dokonce o 1,2 %.
14.08.2012 19:50 |

podobné články

Sankce nás mohou postihnout mnohem hůř, než si myslíme. Poslanec Úsvitu upozorňuje na zásadní problém, kterého si nikdo nevšímá

 
Poslanec za hnutí Úsvit Milan Šarapatka odhalil vážnou trhlinu ve strategii premiéra Bohuslava Sobotky, který se snaží vyvléci Českou republiku z vybraných unijních sankcí a uchránit zisky českých exportérů. I kdyby prý čeští podnikatelé do Ruska nakonec vyváželi, banky jim peníze v důsledku jiných sankcí peníze stejně nevyplatí.
13.09.2014 15:05 |

podobné články

Zoufalé divadlo na videu: Holka chytla šílený hysterák kvůli tomu, že nebude na Facebooku

 
Moderní člověk je sebevědomý jen do doby, než mu dojde baterka u mobilu. Jak pak dokážou někteří lidé vyvádět, na to se podívejte ve videu. Kromě té hysterky se soustřeďte i na její okolí. Vždyť on si jí nikdo nevšímá?!
10.07.2015 22:36 |

podobné články

Pět fíglů, které zabírajú na muže

 
Pořád si vás nevšímá? Zřejmě děláte něco špatně. Poradíme vám, co dělat, aby se nakonec on nemohl nabažit vás.
18.06.2013 14:20 |

podobné články

Zachraňte Melanii Trumpovou!

 
Záběry na americkou první dámu Melanii Trumpovou vzbudily u některých lidí obavy, zda je se svým manželem šťastná nebo zda jejich manželství vůbec nějak funguje. Internet zaplavily fotografie, které dokazují, že si Trump své ženy příliš nevšímá a nechová se k ní zrovna nejlépe. Někteří dokonce s první dámou soucítí, její manželství přece musí být doslova peklo' Jenže soucit s Melanií ve skutečnosti není příliš na místě.
26.01.2017 15:45 |

podobné články

Rázný předák důchodců: Co nám vzala pravice, už nám nikdo nevrátí. To byla málem genocida. Okradli nás, vyškrtli nás

 
Stovky tisíc seniorů u nás žijí v materiální bídě. O obrovské devastaci legislativy hovoří představitelé organizací, které se věnují seniorům nebo osobám se zdravotním postižením. Kabinet Bohuslava Sobotky je pro ně sice příslibem lepších časů, ovšem změny jsou pomalejší, než čekali.
17.06.2014 16:30 |

podobné články