Froome završil žlutý hattrick! Kreuziger se chvíli radoval z lepšího výsledku

Můžete s tím nesouhlasit, nemusí se vám to líbit, ale faktem zůstává, že britský cyklista Chris Froome vyhrál už potřetí slavnou Tour de France. Poslední etapa nejslavnějšího cyklistického závodu se nesla tradičně ve znamení "pohody a legrácek", ale závěrečný finiš si nenechal ujít Němec André Greipel, který jen těsně odolal útoku Petera Sagana a připsal si tak první letošní triumf na Staré dámě. Roman Kreuziger si díky lepšímu výběru místa v pelotonu polepšil o jednu příčku, ale vedení závodu nakonec udělilo všem jezdcům v cíli stejný čas a český zástupce v barvách Tinkoffu tak uzavírá elitní desítku.
24.07.2016 22:00 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Tour nemá svého lídra. Froome žlutý dres odmítl

Britský cyklista Chris Froome ukázal gesto v duchu fair-play když odmítl před dnešní sedmou etapou Tour de France žlutý trikot pro lídra závodu. Do čela průběžného pořadí se dostal ve čtvrtek poté, co kvůli zlomené klíční kosti odstoupil Němec Tony Martin. O Froomeově rozhodnutí informovala agentura AFP.
10.07.2015 10:51 |

Osobnosti: Tony Martin (3 články) , Tony Martin (12 článků) , Tony Martin (12 článků)

Froome je na Tour i po dnešku první, Kreuziger pátý

Britský cyklista Christopher Froome skončil v dnešní časovce na Tour de France druhý za Němcem Tonym Martinem a upevnil si vedení v celkovém pořadí. Na Alberta Contadora najel více než dvě minuty a celkově je v čele o 3:25 minuty před Španělem Alejandrem Valverdem. Roman Kreuziger skončil v časovce šestnáctý a udržel si pátou pozici v průběžném pořadí.
10.07.2013 19:45 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Martin France (54 článků) , Martin Christopher (4 články) , Christopher Martin (2 články)

Froome má triumf už skoro v kapse, Kreuziger klesl na páté místo

Britský cyklista Christopher Froome dojel ve 20. etapě Tour de France třetí a vítězství ve 100. ročníku Tour de France má před nedělním dojezdem na Champs-Elysées si prakticky zajistil vítězství ve 100. ročníku slavného závodu. Roman Kreuziger měl dva defekty, skončil desátý a celkově klesl ze čtvrté na pátou pozici.
20.07.2013 17:45 |

Cyklista Kreuziger se oženil, svatbu měl na hradě v Itálii

Nejlepší český cyklista na silnici Roman Kreuziger si v pátek nedaleko svého současného domova u italského jezera Lago di Garda vzal snoubenku Michaelu. Obřad v italštině se konal ve městečku Torri del Benaco. Další články k tématu: Kreuziger bude jezdit s Contadorem, jde do týmu Saxo Bank-Tinkoff Bank Totální hovadina, brání se Kreuziger nařčením, že nebojoval za Čechy Zklamaný Kreuziger. V paměti zůstávají jen medaile, řekl cyklista
07.10.2012 20:20 |

Nenasytný Sagan ovládl další etapu. Kreuziger si polepšil

Peter Sagan je v životní formě! Slovenský cyklista to potvrdil druhým etapovým vítězstvím na letošní Tour de France. Za nim dojel Brit Chris Froome, který si druhým místem pojistil žlutý trikot pro vedoucího jezdce. Čech Roman Kreuziger na něj sice ztrácí téměř minutu a půl, po středeční 11. etapě se ale posunul do elitní desítky.
13.07.2016 21:40 |

Bardet rozhodl o vítězství ve sjezdu, Froome si v klidu hlídá žlutý trikot

Francie slaví druhý etapový úspěch na Tour de France. Postaral se o něj Romain Bardet. Na čele se nic nemění, ve žlutém v pohodě jede Chris Froome, pro kterého dnes opět odvedl velké penzum práce Leopold König.
23.07.2015 19:01 |

Osobnosti: Leopold König (25 článků)

Ďábel Froome vyhrál na Mont Ventoux, Kreuziger dojel pátý

Britský cyklista Christopher Froome vyhrál horskou etapu na Mont Ventoux a zvýšil náskok v čele Tour de France na více než čtyři minuty.
14.07.2013 17:10 |

Tour skončila. Hrdiny jsou Froome, Quintana i Kittel, ten vyhrál čtvrtou etapu

Poslední etapu 100. ročníku Tour de France vyhrál ve spurtu pod světly na Champs-Elysées v Paříži německý cyklista Marcel Kittel. Celkově zvítězil Brit Chris Froome, Roman Kreuziger skončil pátý, což je nejlepší český výsledek v historii.
21.07.2013 22:10 |

Froome si podruhé podmanil Tour de France, z Čechů byl nejlepší Kreuziger

102. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France je minulostí. Podruhé v kariéře se z celkového vítězství raduje Brit Chris Froome. V závěrečné etapě s dojezdem na pařížské třídě Champs-Élysées se ve spurtu prosadil Němec André Greipel, který tak letos slavil čtvrtý triumf na "Staré dámě".
26.07.2015 20:50 |

Quintana předvedl velký útok, Froome ale o žlutý trikot nepřišel

O vítězi letošního ročníku Tour de France je rozhodnuto. Kolumbijec Nairo Quintana  sice snížil ztrátu na vedoucího Chrise Froomea na minutu a dvanáct sekund, ale je prakticky vyloučené, aby Brita v nedělním rovinatém dojezdu do Paříže o triumf připravil. Už proto, že se na žlutý trikot v poslední etapě tradičně neútočí.
25.07.2015 17:55 |

Osobnosti: Nairo Quintana (4 články)

Tohle jen tak neuvidíte! Froome přišel o kolo a do cíle běžel

Nebývalý pohled se naskytl divákům v závěrečném stoupání 12. etapy Tour de France. Britský cyklista Chrise Froome musel chvíli běžet bez kola, o které ho připravila srážka s motocyklem. Za kuriózní výklus málem zaplatil žlutým dresem.
14.07.2016 18:10 |

Kreuziger s Contadorem útočili na Frooma, vyhrál Costa

Šestnáctou etapu cyklistického závodu Tour de France vyhrál v sólovém úniku Portugalec Rui Alberto Costa. Jezdci z čela průběžného pořadí přijeli společně s jedenáctiminutovým odstupem na vítěze, takže Roman Kreuziger zůstal na průběžné čtvrté příčce a ve žlutém trikotu pro celkového lídra dál pojede Brit Christopher Froome.
16.07.2013 18:30 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Alberto Contador (98 článků)

Contador uhájil na Tourmaletu žlutý trikot, Kreuziger je devátý

Španělský cyklista Alberto Contador udržel v královské etapě Tour de France žlutý trikot a udělal důležitý krok k třetímu celkovému vítězství.
22.07.2010 18:15 |

Osobnosti: Alberto Contador (98 článků)

23.07.2010 09:30 |

První kopce zamíchaly pořadím na Tour. Belgičan sebral Saganovi žlutý trikot

Cyklisté ve středu ochutnali první kopce a jak se dalo očekávat, slovenský spurter Peter Sagan ztratil žlutý trikot. V další etapě ho poveze Belgičan Greg van Avermaet, který pátou etapu vyhrál po úniku a favoritům nadělil kolem pěti minut. Čech Roman Kreuziger dojel s odstupem 5:18 a propadl se průběžně z šestého na 18. místo.
06.07.2016 18:10 |

Tour: Francouz Fedrigo dominoval desáté etapě, Kreuziger neztratil

Rinaldo Nocentini stále drží žlutý trikot. Kreuziger zůstává stále na 14. příčce, protože opět do cíle dojel s hlavním pelotonem.
12.07.2009 17:15 |

Kreuziger už je dvanáctý, žlutý trikot drží Contador

Kreuziger si polepšil o čtyři místa, vyhrál Astarloza
21.07.2009 17:55 |

Skvělý Kreuziger se dostal do nejlepší desítky Tour

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil ve 20. etapě Tour de France sedmé místo a díky tomu se v celkovém pořadí posunul na devátou příčku. Žlutý trikot udržel Alberto Contador ,který míří za celkovým vítězstvím.
25.07.2009 17:00 |

Kreuziger na Tour upadl, ztratil tři minuty. Sedmou etapu ovládl Cavendish

Ve finiši sedmé etapy Tour de France zvítězil Brit Mark Cavendish ze stáje HTC a získal své sedmnácté vítězství na Tour. Žlutý trikot pro celkového lídra uhájil popáté v řadě Nor Thor Hushovd, který dojel v čelní skupině. Roman Kreuziger ztratil po pádu tři minuty a v průběžném pořadí klesl na 57. příčku.
08.07.2011 19:15 |