Froome si podruhé podmanil Tour de France, z Čechů byl nejlepší Kreuziger

102. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France je minulostí. Podruhé v kariéře se z celkového vítězství raduje Brit Chris Froome. V závěrečné etapě s dojezdem na pařížské třídě Champs-Élysées se ve spurtu prosadil Němec André Greipel, který tak letos slavil čtvrtý triumf na "Staré dámě".
26.07.2015 20:50 |

Froome má triumf už skoro v kapse, Kreuziger klesl na páté místo

Britský cyklista Christopher Froome dojel ve 20. etapě Tour de France třetí a vítězství ve 100. ročníku Tour de France má před nedělním dojezdem na Champs-Elysées si prakticky zajistil vítězství ve 100. ročníku slavného závodu. Roman Kreuziger měl dva defekty, skončil desátý a celkově klesl ze čtvrté na pátou pozici.
20.07.2013 17:45 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Froome je na Tour i po dnešku první, Kreuziger pátý

Britský cyklista Christopher Froome skončil v dnešní časovce na Tour de France druhý za Němcem Tonym Martinem a upevnil si vedení v celkovém pořadí. Na Alberta Contadora najel více než dvě minuty a celkově je v čele o 3:25 minuty před Španělem Alejandrem Valverdem. Roman Kreuziger skončil v časovce šestnáctý a udržel si pátou pozici v průběžném pořadí.
10.07.2013 19:45 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Martin France (55 článků) , Martin Christopher (4 články) , Christopher Martin (2 články)

Tour skončila. Hrdiny jsou Froome, Quintana i Kittel, ten vyhrál čtvrtou etapu

Poslední etapu 100. ročníku Tour de France vyhrál ve spurtu pod světly na Champs-Elysées v Paříži německý cyklista Marcel Kittel. Celkově zvítězil Brit Chris Froome, Roman Kreuziger skončil pátý, což je nejlepší český výsledek v historii.
21.07.2013 22:10 |

Froome završil žlutý hattrick! Kreuziger se chvíli radoval z lepšího výsledku

Můžete s tím nesouhlasit, nemusí se vám to líbit, ale faktem zůstává, že britský cyklista Chris Froome vyhrál už potřetí slavnou Tour de France. Poslední etapa nejslavnějšího cyklistického závodu se nesla tradičně ve znamení "pohody a legrácek", ale závěrečný finiš si nenechal ujít Němec André Greipel, který jen těsně odolal útoku Petera Sagana a připsal si tak první letošní triumf na Staré dámě. Roman Kreuziger si díky lepšímu výběru místa v pelotonu polepšil o jednu příčku, ale vedení závodu nakonec udělilo všem jezdcům v cíli stejný čas a český zástupce v barvách Tinkoffu tak uzavírá elitní desítku.
24.07.2016 22:00 |

Vítěz Tour Froome pařil do půl 6, pak ovládl závod na 90 kilometrů

Necelých 24 hodin po zpečetění triumfu na třítýdenní Tour de France vyhrál Christopher Froome i kritérium v belgickém Aalstu. Osmadvacetiletý britský cyklista absolvoval pondělní závod ve žlutém trikotu šampiona Tour a 90 kilometrů zvládl v čase 2:02:26 hodiny.
23.07.2013 11:15 |

Ďábel Froome vyhrál na Mont Ventoux, Kreuziger dojel pátý

Britský cyklista Christopher Froome vyhrál horskou etapu na Mont Ventoux a zvýšil náskok v čele Tour de France na více než čtyři minuty.
14.07.2013 17:10 |

Cyklista Kreuziger se oženil, svatbu měl na hradě v Itálii

Nejlepší český cyklista na silnici Roman Kreuziger si v pátek nedaleko svého současného domova u italského jezera Lago di Garda vzal snoubenku Michaelu. Obřad v italštině se konal ve městečku Torri del Benaco. Další články k tématu: Kreuziger bude jezdit s Contadorem, jde do týmu Saxo Bank-Tinkoff Bank Totální hovadina, brání se Kreuziger nařčením, že nebojoval za Čechy Zklamaný Kreuziger. V paměti zůstávají jen medaile, řekl cyklista
07.10.2012 20:20 |

Sedmou etapu Tour vyhrál Froome, do žlutého jde Wiggins

Britský jezdec Chris Froome z týmu Sky ovládl sobotní sedmou etapu cyklistické Tour de France, která vedla z Tomblaine do La Planche des Belles Filles a měřila 199 kilometrů.
07.07.2012 18:35 |

Osobnosti: Chris Wiggins (1 článek)

Kostky, déšť a dva pády. Chris Froome na Tour skončil!

Cyklistická Tour de france přišla už v páté etapě o hlavního favorita. Loňský vítěz Chris Froome ve zkrácené etapě z Ypres do Arenbergu hned dvakrát upadl a 65 kilometrů před cílem jen nasedl do doprovodného vozidla a závod vzdal!
09.07.2014 16:00 |

Chris Froome loňský titul z Tour neobhájí, odstoupil již v páté etapě

Pro obhájce loňského vítězství Chrise Froomea skončila Tour de France už v páté etapě.  Britský cyklista dnes v dešti dvakrát upadl a ze závodu odstoupil. Froome měl pád již v úterý, kdy si sedřel levý bok a narazil zápěstí.
09.07.2014 16:05 |

Kostky, déšť a další pády. Chris Froome na Tour nečekaně skončil!

09.07.2014 16:10 |

Tour nemá svého lídra. Froome žlutý dres odmítl

Britský cyklista Chris Froome ukázal gesto v duchu fair-play když odmítl před dnešní sedmou etapou Tour de France žlutý trikot pro lídra závodu. Do čela průběžného pořadí se dostal ve čtvrtek poté, co kvůli zlomené klíční kosti odstoupil Němec Tony Martin. O Froomeově rozhodnutí informovala agentura AFP.
10.07.2015 10:51 |

Osobnosti: Tony Martin (3 články) , Tony Martin (12 článků) , Tony Martin (12 článků)

Kreuziger po nemoci zahájil přípravu na Tour de France

Nejlepší český cyklista Roman Kreuziger zahájil po nemoci rozhodující část přípravy na svůj vrchol letošní sezony. Tím bude start na červencové Tour de France, na níž chce jezdec stáje Liquigas při své třetí účasti potvrdit rostoucí výkonnost a po dvanáctém a devátém místě z předchozích ročníků si chce opět ve výsledkové listině polepšit.
11.05.2010 12:55 |

Kreuziger skončil čtvrtý v další horské etapě Tour de France

11.07.2010 19:30 |

Český cyklista Roman Kreuziger z Liquigasu obsadil čtvrté místo v druhé horské etapě Tour de France, což pro něj značí nejlepší dílčí umístění ve slavném závodu. V celkovém pořadí se tak posunul po osmém dnu na sedmou příčku.
12.07.2010 13:25 |

Tour de France: Kreuziger v náročné etapě klesl na čtvrté místo

Český cyklista Roman Kreuziger dojel v osmnácté etapě Tour de France na dvanáctém místě a klesl ze třetího na čtvrté místo průběžného pořadí závodu. Etapu vyhrál domácí jezdec Christophe Riblon, který byl v cíli víc než tři minuty před celkovým lídrem Christopherem Froomem, jemuž se ale i tak podařilo navýšit vedení v celkovém hodnocení na druhého Španěla Alberta Contadora již na více než pět minut.
16.07.2013 10:25 |

Kreuziger s Contadorem útočili na Frooma, vyhrál Costa

Šestnáctou etapu cyklistického závodu Tour de France vyhrál v sólovém úniku Portugalec Rui Alberto Costa. Jezdci z čela průběžného pořadí přijeli společně s jedenáctiminutovým odstupem na vítěze, takže Roman Kreuziger zůstal na průběžné čtvrté příčce a ve žlutém trikotu pro celkového lídra dál pojede Brit Christopher Froome.
16.07.2013 18:30 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Alberto Contador (98 článků)

Nenasytný Sagan ovládl další etapu. Kreuziger si polepšil

Peter Sagan je v životní formě! Slovenský cyklista to potvrdil druhým etapovým vítězstvím na letošní Tour de France. Za nim dojel Brit Chris Froome, který si druhým místem pojistil žlutý trikot pro vedoucího jezdce. Čech Roman Kreuziger na něj sice ztrácí téměř minutu a půl, po středeční 11. etapě se ale posunul do elitní desítky.
13.07.2016 21:40 |

Kreuziger po nejtěžším stoupání Tour de France vypadl z desítky

Český cyklista Roman Kreuziger vypadl po nejtěžší alpské etapě Tour de France z první desítky průběžného pořadí. Vyhrál Francouz Sandy Casar, do žlutého trikotu lídra se poprvé v kariéře oblékl Andy Schleck z Lucemburska.
14.07.2010 13:30 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků) , Andy Schleck (26 článků)