Froome poprvé v nesnázích, vyhrál Nibali. Kreuzigera zdržel defekt

Jednu z nejtěžších etap letošní Tour de France si podmanil loňský vítěz Vincenzo Nibali a posunul se na čtvrté místo v průběžném pořadí. Druhý do La Toussuire dorazil Kolumbijec Nairo Quintana a snížil náskok vedoucího Chrise Froomea o třicet vteřin. Brit však má k dobru před posledními dvěma etapami více než dvě a půl minuty.
24.07.2015 19:05 |

Osobnosti: Nairo Quintana (4 články)

Lopraise zdržel ve čtvrtek na Dakaru defekt, třetí místo si cenní

Aleš Loprais dojel ve čtvrtek na Rallye Dakar potřetí za sebou v etapě třetí, přesto si tohoto bronzu cenní nejvíce. Dokonce více než druhých pozic ze začátku slavné soutěže. Pilot Tatry totiž v průběhu etapy, která posádky už naplno zavedla do pouště Atacama, měl defekt a navíc "lehce" bloudil.
07.01.2011 10:45 |

Osobnosti: Aleš Loprais (64 článků)

Nibali vyhrál první etapu na Giru, novým lídrem je Arroyo

Cyklista Vicenzo Nibali dnes vyhrál po sólovém úniku poprvé v kariéře etapu na Giru d'Italia a postaral se o třetí italské vítězství na domácím závodě za sebou. Ve 14. etapě přišel o růžový trikot lídra Australan Richie Porte, jehož v čele vystřídal Španěl David Arroyo.
23.05.2010 10:40 |

Slovák Velits vyhrál časovku na Vueltě, do čela se vrátil Nibali

Slovenský cyklista Peter Velits vyhrál 17. etapu Vuelty, kterou byla časovka na 46 km v Peňafielu. Celkového pořadí znovu vévodí Ital Vincenzo Nibali. Jeho týmový kolega Roman Kreuziger obsadil 74. místo.
16.09.2010 03:45 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (326 článků)

Vueltu vyhrál Ital Nibali, k triumfu mu pomohl i Kreuziger

Cyklista Vincenzo Nibali vyhrál jako první Ital po 20 letech Vueltu.
19.09.2010 18:15 |

Osmou etapu Tour vyhrál Francouz Kadri, druhý dojel Contador, třetí vedoucí Nibali

Osmou etapu Tour de France vyhrál po sólovém úniku domácí cyklista Blel Kadri. Žlutý trikot pro celkového lídra uhájil Ital Vincenzo Nibali, který dnes dojel třetí, tři vteřiny za konkurentem v boji o prvenství Španělem Albertem Contadorem a 2:20 minuty za vítězným Kadrim.
12.07.2014 18:55 |

"Žralok" Nibali slaví triumf na Tour, debutant König sedmé místo

Ital Vincenzo Nibali vyhrál poprvé Tour de France, český cyklista Leopold König skončil při své premiéře ve slavném závodě sedmý. Poslední etapu ovládl Němec Marcel Kittel, který byl stejně jako loni nejrychlejší v hromadném spurtu na Champs-Elysées v Paříži.
27.07.2014 20:05 |

Aňa Geislerová: Až měsíc po natáčení jsem se vrátila do reality

Držitelka Českých lvů za výkony ve filmech Kráska v nesnázích, Želary, Štěstí a Návrat idiota patří mezi nejvýznamnější a nejčastěji obsazované současné české herečky. V roce 2007 byla vybrána mezi evropské herecké talenty Shooting Stars na 57. Berlinale. Ve filmu Nevinnost, který natočil Jan Hřebejk a minulý čtvrtek uvedl do českých film s podtitulem „Lásky se nikdy nezbavíš“, hraje Lídu, švagrovou Tomáše, která po nemocnicích pořádá vystoupení pro nemocné děti. „S Aňou se známe dvacet let od Pějme píseň dohola a už jsme spolu pracovali. U Krásky v nesnázích jí moje metoda ptaní se, co bychom mohli změnit, nějakou dobu nevyhovovala. Tady jsme naopak při natáčení spolu věci domýšleli a spolupráce byla fantastická. Její postava je nesmírně zajímavá, protože dlouho nevíme, jakou má v příběhu funkci. Nejdřív jsem ji chtěl do role Tomášovy manželky Milady, která byla původně hlavní ženskou postavou, ale když jsme scénář přepsali, Aňa vycítila, že v Lídě se víc uplatní,“ říká Jan Hřebejk. „Díky Krásce v nesnázích jsme věděli, že se na Aňu můžeme spolehnout, že takovou složitou figuru jako je Lída ztvární dobře,“ dodává Petr Jarchovský.
25.01.2011 00:15 |

Osobnosti: Jan Hřebejk (318 článků) , Petr Jarchovský (69 článků)

Ďábel Froome vyhrál na Mont Ventoux, Kreuziger dojel pátý

Britský cyklista Christopher Froome vyhrál horskou etapu na Mont Ventoux a zvýšil náskok v čele Tour de France na více než čtyři minuty.
14.07.2013 17:10 |

Tour skončila. Hrdiny jsou Froome, Quintana i Kittel, ten vyhrál čtvrtou etapu

Poslední etapu 100. ročníku Tour de France vyhrál ve spurtu pod světly na Champs-Elysées v Paříži německý cyklista Marcel Kittel. Celkově zvítězil Brit Chris Froome, Roman Kreuziger skončil pátý, což je nejlepší český výsledek v historii.
21.07.2013 22:10 |

Týmovou časovku vyhrál na Giru Liquigas a do čela jde Nibali

Týmovou časovku ve 4. etapě Gira d'Italia vyhráli cyklisté Liquigasu. Do růžového trikotu pro vedoucího jezdce se převlékne lídr této stáje Ital Vincenzo Nibali. Kazašský tým Astana s dosavadním vedoucím mužem Alexandrem Vinokurovem ztratil na pátém místě 38 sekund.
12.05.2010 18:35 |

Osobnosti: Alexandr Vinokurov (15 článků)

Nibali završil na Giru italský hattrick, Porte přišel o celkové vedení

Cyklista Vicenzo Nibali vyhrál po sólovém úniku 14. etapu na Giru d'Italia a postaral se o třetí italské vítězství na domácím závodě za sebou. O růžový trikot lídra Australan Porte, jehož v čele vystřídal Španěl Arroyo.
22.05.2010 19:00 |

Pravý král Gira. Nibali potvrdil svůj triumf v mrazivé etapě

Italský cyklista Vincenzo Nibali vyhrál v hustém sněžení předposlední 20. etapu Gira d'Italia a symbolicky tím potvrdil své celkové vítězství. V závěrečné nedělní etapě s cílem v Brescii se už pořadí téměř jistě měnit nebude, na své rivaly má lídr týmu Astana náskok téměř pět minut.
25.05.2013 19:15 |

Druhou etapu Tour ovládl Nibali a oblékl se do žlutého

Druhou etapu Tour de France s cílem v Sheffieldu vyhrál italský cyklista Vincenzo Nibali a oblékl se do žlutého trikotu lídra závodu. Bývalý šampion z Vuelty a Gira d'Italia si připsal první etapové vítězství na Tour v kariéře.
06.07.2014 18:15 |

Slzy a zoufalství v cíli: Defekt rozhodl o výsledku ženského MS v Novém Městě

Defekt těsně před cílem a prohraný spurt připravili Polku Maju Wloszczowskou o medaili v závodě žen na světovém šampionátu horských kol. Zvítězila Dánka Annika Langvadová před Američankou Leou Davisonovou, bronz získala Kanaďanka Emily Battyová. Bikerka Kateřina Nash dojela sedmá. Nevyšel jí sice útok na vytouženou medaili, ale poprvé v kariéře se na světovém šampionátu umístila v první desítce.
02.07.2016 17:55 |

Sedmou etapu Tour vyhrál Froome, do žlutého jde Wiggins

Britský jezdec Chris Froome z týmu Sky ovládl sobotní sedmou etapu cyklistické Tour de France, která vedla z Tomblaine do La Planche des Belles Filles a měřila 199 kilometrů.
07.07.2012 18:35 |

Osobnosti: Chris Wiggins (1 článek)

Vítěz Tour Froome pařil do půl 6, pak ovládl závod na 90 kilometrů

Necelých 24 hodin po zpečetění triumfu na třítýdenní Tour de France vyhrál Christopher Froome i kritérium v belgickém Aalstu. Osmadvacetiletý britský cyklista absolvoval pondělní závod ve žlutém trikotu šampiona Tour a 90 kilometrů zvládl v čase 2:02:26 hodiny.
23.07.2013 11:15 |

Froome završil žlutý hattrick! Kreuziger se chvíli radoval z lepšího výsledku

Můžete s tím nesouhlasit, nemusí se vám to líbit, ale faktem zůstává, že britský cyklista Chris Froome vyhrál už potřetí slavnou Tour de France. Poslední etapa nejslavnějšího cyklistického závodu se nesla tradičně ve znamení "pohody a legrácek", ale závěrečný finiš si nenechal ujít Němec André Greipel, který jen těsně odolal útoku Petera Sagana a připsal si tak první letošní triumf na Staré dámě. Roman Kreuziger si díky lepšímu výběru místa v pelotonu polepšil o jednu příčku, ale vedení závodu nakonec udělilo všem jezdcům v cíli stejný čas a český zástupce v barvách Tinkoffu tak uzavírá elitní desítku.
24.07.2016 22:00 |

Nibali jde na Tour zpět do žlutého, König dojel osmý

Po horské 10. etapě Tour de France získal zpátky žlutý dres lídra Ital Vincenzo Nibali a úspěšný den prožil také Leopold König, který obsadil osmé místo.
14.07.2014 19:00 |

Nibali se vrátil do čela, König byl v horské etapě Tour osmý

Po horské 10. etapě Tour de France získal zpátky žlutý dres lídra Ital Vincenzo Nibali a úspěšný den prožil také Leopold König, který obsadil osmé místo. Český cyklista a lídr stáje NettApp se posunul v průběžném pořadí na 21. příčku. Nejtěžší etapový závod dnes přišel o další z hvězd Alberta Contadora, jenž si poranil při pádu ve sjezdu koleno.
14.07.2014 19:40 |