Froome nepotřebuje doping. I bez něj je výjimečný

Mimořádné výkony dvojnásobného vítěze Tour de France Chrise Frooma vyvolávají otázku, zda si k nim britský cyklista nepomáhá použitím nedovolených prostředků. V pátek zveřejněné výsledky nezávislých testů však hovoří ve Froomův prospěch, protože potvrdily, že Brit má výjimečnou aerobní kapacitu, tedy schopnost zužitkovat přijímaný kyslík.
04.12.2015 16:45 |

Bardet rozhodl o vítězství ve sjezdu, Froome si v klidu hlídá žlutý trikot

Francie slaví druhý etapový úspěch na Tour de France. Postaral se o něj Romain Bardet. Na čele se nic nemění, ve žlutém v pohodě jede Chris Froome, pro kterého dnes opět odvedl velké penzum práce Leopold König.
23.07.2015 19:01 |

Osobnosti: Leopold König (20 článků)

Tohle jen tak neuvidíte! Froome přišel o kolo a do cíle běžel

Nebývalý pohled se naskytl divákům v závěrečném stoupání 12. etapy Tour de France. Britský cyklista Chrise Froome musel chvíli běžet bez kola, o které ho připravila srážka s motocyklem. Za kuriózní výklus málem zaplatil žlutým dresem.
14.07.2016 18:10 |

Froome překonal exotickou nemoc a nyní vévodí Vueltě

Aktuální lídr průběžného pořadí cyklistické Vuelty Chris Froome může po překonání exotické choroby zvané schistosomóza opět naplno závodit.
30.08.2011 20:05 |

Sedmou etapu Tour vyhrál Froome, do žlutého jde Wiggins

Britský jezdec Chris Froome z týmu Sky ovládl sobotní sedmou etapu cyklistické Tour de France, která vedla z Tomblaine do La Planche des Belles Filles a měřila 199 kilometrů.
07.07.2012 18:35 |

Osobnosti: Chris Wiggins (1 článek)

Froome je na Tour i po dnešku první, Kreuziger pátý

Britský cyklista Christopher Froome skončil v dnešní časovce na Tour de France druhý za Němcem Tonym Martinem a upevnil si vedení v celkovém pořadí. Na Alberta Contadora najel více než dvě minuty a celkově je v čele o 3:25 minuty před Španělem Alejandrem Valverdem. Roman Kreuziger skončil v časovce šestnáctý a udržel si pátou pozici v průběžném pořadí.
10.07.2013 19:45 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (324 článků) , Martin France (53 článků) , Martin Christopher (4 články) , Christopher Martin (2 články)

Ďábel Froome vyhrál na Mont Ventoux, Kreuziger dojel pátý

Britský cyklista Christopher Froome vyhrál horskou etapu na Mont Ventoux a zvýšil náskok v čele Tour de France na více než čtyři minuty.
14.07.2013 17:10 |

Nepodvádím! zuří Froome, jehož obviňují z dopingu

Suverénní lídr 100. ročníku slavného cyklistického závodu Tour de France Christopher Froome se během volného dne ohradil proti spekulacím, že by za jeho výkony mohlo být užívání nepovolených látek.
15.07.2013 15:25 |

Froome má triumf už skoro v kapse, Kreuziger klesl na páté místo

Britský cyklista Christopher Froome dojel ve 20. etapě Tour de France třetí a vítězství ve 100. ročníku Tour de France má před nedělním dojezdem na Champs-Elysées si prakticky zajistil vítězství ve 100. ročníku slavného závodu. Roman Kreuziger měl dva defekty, skončil desátý a celkově klesl ze čtvrté na pátou pozici.
20.07.2013 17:45 |

Osobnosti: Roman Kreuziger (324 článků)

Tour skončila. Hrdiny jsou Froome, Quintana i Kittel, ten vyhrál čtvrtou etapu

Poslední etapu 100. ročníku Tour de France vyhrál ve spurtu pod světly na Champs-Elysées v Paříži německý cyklista Marcel Kittel. Celkově zvítězil Brit Chris Froome, Roman Kreuziger skončil pátý, což je nejlepší český výsledek v historii.
21.07.2013 22:10 |

Vítěz Tour Froome pařil do půl 6, pak ovládl závod na 90 kilometrů

Necelých 24 hodin po zpečetění triumfu na třítýdenní Tour de France vyhrál Christopher Froome i kritérium v belgickém Aalstu. Osmadvacetiletý britský cyklista absolvoval pondělní závod ve žlutém trikotu šampiona Tour a 90 kilometrů zvládl v čase 2:02:26 hodiny.
23.07.2013 11:15 |

Froome: Armstrong by měl říci vše, pomohl by cyklistice

Vítěz letošního 100. ročníku Tour de France Chris Froome vyslovil v rozhovoru pro zpravodajskou stanici Sky Sports News přání, aby Lance Armstrong prozradil úplně všechno ze své dopingové minulosti. Odhalení detailů systematického dopingu, který byl označen za mimořádně propracovaný, by podle osmadvacetiletého britského profesionála cyklistice pomohlo.
14.11.2013 22:11 |

Osobnosti: Lance Armstrong (127 článků) , Chris Armstrong (2 články)

Kostky, déšť a dva pády. Chris Froome na Tour skončil!

Cyklistická Tour de france přišla už v páté etapě o hlavního favorita. Loňský vítěz Chris Froome ve zkrácené etapě z Ypres do Arenbergu hned dvakrát upadl a 65 kilometrů před cílem jen nasedl do doprovodného vozidla a závod vzdal!
09.07.2014 16:00 |

Chris Froome loňský titul z Tour neobhájí, odstoupil již v páté etapě

Pro obhájce loňského vítězství Chrise Froomea skončila Tour de France už v páté etapě.  Britský cyklista dnes v dešti dvakrát upadl a ze závodu odstoupil. Froome měl pád již v úterý, kdy si sedřel levý bok a narazil zápěstí.
09.07.2014 16:05 |

Kostky, déšť a další pády. Chris Froome na Tour nečekaně skončil!

09.07.2014 16:10 |

Tour nemá svého lídra. Froome žlutý dres odmítl

Britský cyklista Chris Froome ukázal gesto v duchu fair-play když odmítl před dnešní sedmou etapou Tour de France žlutý trikot pro lídra závodu. Do čela průběžného pořadí se dostal ve čtvrtek poté, co kvůli zlomené klíční kosti odstoupil Němec Tony Martin. O Froomeově rozhodnutí informovala agentura AFP.
10.07.2015 10:51 |

Osobnosti: Tony Martin (3 články) , Tony Martin (12 článků) , Tony Martin (12 článků)

Froome si pohlídal vedení, historické vítězství slaví stáj z Afriky

Britský cyklista Stephen Cummings z týmu MTN-Qhubeka se postaral o zápis do historie. Díky jeho triumfu ve čtrnácté etapě Tour de France se poprvé raduje z vítězství na "Staré dámě" stáj z afrického kontinentu. Svou dominanci v průběžném pořadí potvrdil Chris Froome . Češi se výrazněji neprosadili.
18.07.2015 18:31 |

Froome si podruhé podmanil Tour de France, z Čechů byl nejlepší Kreuziger

102. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France je minulostí. Podruhé v kariéře se z celkového vítězství raduje Brit Chris Froome. V závěrečné etapě s dojezdem na pařížské třídě Champs-Élysées se ve spurtu prosadil Němec André Greipel, který tak letos slavil čtvrtý triumf na "Staré dámě".
26.07.2015 20:50 |

Získá Froome double? Po triumfu na Tour jej čeká španělská Vuelta

Získat double z Tour i Vuelty v jednom roce se pokusí britský cyklista Chris Froome. Na start třítýdenního závod ve Španělsku se postaví necelý měsíc po svém trimfu na "Staré dámě".
10.08.2015 18:55 |

Froome si na časovce vyšperkoval náskok a už vymýšlí vítězný proslov

Horskou časovku Tour de France ovládl britský favorit Chris Froome. Zvýšil svůj náskok už na téměř čtyři minuty, takže si v podstatě už může připravovat děkovnou řeč vítěze 103. ročníku slavného závodu.
21.07.2016 19:25 |