Článek

František Škvrnda: Zostrenie informačnej vojny proti Rusku

 
Začneme pateticky – zraky a sluchy sveta sa znovu upierajú k Moskve. Všetok pátos sa stratí, keď zistíme, čo sa dnes za tým skrýva. Nejde o nijakú kultúrnu či umeleckú záležitosť, ale o šírenie negatívneho obrazu Ruska, ktorý má vyústiť do jeho diskreditácie.
17.10.2016 11:55 |

podobné články

Podobné články

František Škvrnda: Zostrenie sýrskej krízy

 
Možnosť riešiť sýrsku krízu iným spôsobom, ako si svet pod „americ­kou čižmou“ zvykol v poslednom štvrťstoročí, sa naskytla v septem­bri 2013. Vtedy sa najmä vďaka akti­vitám ruskej diplomacie podarilo od­vrátiť chystaný vojenský zásah USA proti Sýrii.
02.11.2016 15:50 |

podobné články

Vláda připravuje zákon zavádějící obdobu povinné vojny

 
Vláda se chystá zavést obdobu povinné vojny. V české armádě sice slouží dvacet tisíc profesionálů, v případě ohrožení státu by ale navíc potřebovala desítky tisíc záložáků. Nyní je ale nemá kde vzít. Kabinet proto počítá s tím, že by armáda měla mít možnost zahájit výcvik záložáků s dostatečným předstihem. Informují o tom páteční Hospodářské noviny.
13.06.2014 08:05 |

podobné články

František Škvrnda: Dva mesiace pred...

 
Svet už dlhé desaťročia – možno odvtedy, ako v ňom začal dominovať obraz vnucovaný americkými médiami, minimálne však od rozpadu bipolarity – každý štvrtý rok s nevšedným záujmom sleduje kampaň pred voľbami prezidenta USA, ktoré majú mnoho dopadov. Ešte väčší záujem o ne je v prípade, ak sa končí druhé volebné obdobie prezidenta, ktorý už znovu zvolený nemôže byť.
16.09.2016 14:45 |

podobné články

František Škvrnda: Meniaca sa politická atmosféra v Nemecku

 
Zjednotenie Nemecka (ktorého rýchlosť britskí, ale najmä francúzski politici príliš nevítali, možno cítili, či priam sa obávali, že sa tam ešte zvýši vplyv USA a to netušili zánik ZSSR) z neho urobilo najvplyvnejší štát Európskych spoločenstiev, neskôr EÚ. Súčasné Nemecko predstavuje aj svojrázny barometer trendov a tendencií v európskej politike, ktoré sa prejavujú najmä v ekonomickej oblasti, ale majú aj sociálne a kultúrne súvislosti. Predpovede politickej atmosféry však ani v Nemecku nie sú také jednoduché, ako predpovede vývoja atmosférického tlaku.
29.09.2016 13:45 |

podobné články

František Škvrnda: Riešenie ukrajinskej krízy

 
Téma Ukrajiny sa v komplikovanej medzinárodnopolitickej situácii ostatných mesiacov napriek svojej zložitosti a rozsiahlosti akoby strácala z popredia mediálno-politickej pozornosti. Zatieňuje ju sýrska kríza, migračná vlna do EÚ, potenciálny terorizmus, ale aj brexit a možno i dramatická a špinavá prezi­dentská kampaň v USA.
10.11.2016 14:40 |

podobné články

František Škvrnda: Pre koho sú výsledky volieb v USA šokom?

 
Niekoľko kritických ľavicových poznámok o dopadoch a súvislostiach.
14.11.2016 14:05 |

podobné články

František Škvrnda: O Donaldovi Trumpovi, USA a svete

 
V elitách USA (a im slúžiacich a obdivujúcich ich kruhoch) rastie počet neúspešných i temných postáv. Až sa zdá, že dochádza k napĺňaniu najhorších vízií V. Pareta a C. W. Millsa o úpadku a nebezpečenstve konania elít. Sme si vedomí paradoxnosti spojenia názorov týchto dvoch odlišných postáv sociálneho myslenia, ale ide o ďalší dôraz nezvyčajnosti (deformácie) a malej vypočítateľnosti vývoja súčasného sveta.
22.01.2017 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (2455 článků)

František Škvrnda: NATO a Európa

 
Situácia, ktorá sa vytvorila po voľbe D. Trumpa za prezidenta USA, naznačuje dynamizáciu úpadku politických elít nielen v USA ale aj na celom Západe.
05.02.2017 16:50 |

podobné články

František Škvrnda: Turecká neznáma

 
V strachu, ktorý zachvátil „úniové“ neoliberálno-globalistické elity z toho, čo bude po nástupe D. Trumpa, sa znovu zvýšila agresívna rusofóbia. Mediálno-politicky sa na okraj pozornosti dostal aj problém Turecka, ktoré sa už dlhší čas vzďaľuje od Západu, čo sa prejavuje aj v narastajúcich komplikáciách jeho vzťahov s EÚ.
20.03.2017 14:40 |

podobné články

Papež František normálně nabral do svého exkluzivního papamobilu stopaře a pěkně ho povozil! Podívejte se na to!

 
Papež František prostě není jako žádný jiný "papež":http://www.extra.cz/tema/papez-frantisek. Stačí se podívat na všechno, co udělal v poslední době: Nejprve objal a políbil těžce znetvořeného muže a "obrázek z toho proběhl celým světem":http://www.extra.cz/dojemny-obrazek-papez-frantisek-objal-a-polibil-tezce-znetvoreneho-muze. Pak se ukázalo, že je něco jako superhrdina a v přestrojení se po nocích plíží z Vatikánu do ulic Říma, aby dával "jídlo bezdomovcům":http://www.extra.cz/papez-frantisek-je-neco-jako-superhrdina-v-prestrojeni-se-plizi-z-vatikanu-a-dava-jidlo-bezdomovcum. Nebo "osobně zavolal jeptiškám":http://www.extra.cz/tomu-rikame-pech-zivota-papez-osobne-volal-jeptiskam-k-novemu-roku-ty-prosvihly-telefonat-kvuli-modlitbe, aby jim popřál vše nejlepší do nového roku.
09.01.2014 19:35 |

podobné články

A tyhle ženy slouží dobru? Irské jeptišky údajně pohřbívaly stovky dětí do odpadní jímky!

 
Katolická církev "se poslední dobou snaží":http://www.extra.cz/celosvetove-silenstvi-jmenem-papez-frantisek-mezi-lidmi-je-tak-obliben-ze-ho-namalovali-na-zed-jako-komiksoveho-superhrdinu, seč to jen jde. "Papež František":http://www.extra.cz/tema/papez-frantisek (77) žehná nesezdaným párům, podporuje homosexualitu, tvrdě trestá zneužívání a reorganizuje celou církev. "Dokonce byl zvolen":http://www.extra.cz/papez-frantisek-se-stal-podle-vlivneho-casopisu-time-osobnosti-roku-6-duvodu-proc-je-tento-muz-verejnosti-tak-oblibeny významnými periodiky "jako osobnost":http://www.extra.cz/svet-ma-novou-hvezdu-nejstylovejsim-a-nejlepe-oblekanym-muzem-roku-jen-ten-u-nehoz-by-vas-to-vubec-nenapadlo-papez-vali nebo "muž roku":http://www.extra.cz/rockeri-nechapou-papez-frantisek-se-usmiva-z-obalky-kultovniho-casopisu-rolling-stone.
05.06.2014 18:20 |

podobné články

Generál Kostelka, exministr obrany: Putinova popularita je obrovská, opozice slabá. Rusové přežijí sankce i o chlebu a vodě. Zatvrdí se a nikdo s nimi nehne

 
Expert přes leteckou bezpečnost, exministr obrany a bývalý velvyslanec v Rusku Miroslav Kostelka upozornil, že obviňování ruského prezidenta Vladimira Putina z viny za sestřelení malajsijského letadla jeho postavením v Rusku neotřese. „Spoléhat na to, že se objeví nějaká velmi silná vnitřní opozice v Rusku, je podle toho, jak jsem situaci v Rusku znal a jak ji trochu stále ještě sleduji, v současné době fikcí. Popularita Putina byla v červnu kolem sedmdesáti tří procent. Rusové jsou lidi, kteří přežijí o chlebu a vodě. Takže se spíš bojím, že sankce budou kontraproduktivní,“ vysvětlil přední český odborník v otázkách vojenské bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz svůj postoj k tragédii na Ukrajině, hledání viníků i přitvrzení sankcí vůči Rusku ze strany Evropy.
23.07.2014 09:05 |

podobné články

Papež František je něco jako superhrdina! V přestrojení se plíží z Vatikánu a dává jídlo bezdomovcům!

 
O krásných činech, které "papež":http://www.extra.cz/tema/papez František činí, jsme už "mnohokrát psali":http://www.extra.cz/tema/papez. A teď musíme přidat další. Papež František totiž skutečně není jako ostatní papežové, kteří se jenom vozili v papamobilu a mávali na lidi. František se snaží skutečně pomáhat. Skoro jako nějaký "superhrdina":http://www.extra.cz/tema/superhrdina z komiksů.
04.12.2013 14:25 |

podobné články

Papež František je drsňák! Nechce jezdit neprůstřelným papamobilem, neuvěříte proč!

 
"Papež František opět dokazuje":http://www.extra.cz/papez-frantisek-je-neco-jako-superhrdina-v-prestrojeni-se-plizi-z-vatikanu-a-dava-jidlo-bezdomovcum, že je jedním z nejlepších papežů. Nejen za poslední dobu, možná vůbec v celé historii papežství. V rozhovoru pro španělské noviny La Vanguardia totiž prozradil, proč ho "nejspíše nikdy neuvidíme v neprůstřelném papamobilu":http://www.extra.cz/papez-frantisek-normalne-nabral-do-sveho-exkluzivniho-papamobilu-stopare-a-pekne-ho-povozil-podivejte-se-na-to, který neustále využívali jeho předchůdci.
18.06.2014 13:41 |

podobné články

Populární, ne populistický papež: Proč František patří k nejvlivnějším lidem planety

 
Papež František má status globální celebrity. Potvrdil to letošní žebříček nejvlivnějších lidí na světě, ale i jeho nedávná návštěva Afriky. Mše v keňském hlavním městě Nairobi se zúčastnilo neuvěřitelných 400 tisíc lidí, čekajících mnoho hodin v prudkém dešti a blátu na to, aby mohli papeže zahlédnout a poslechnout si jeho poselství. Tisíce z nich zpívaly, tancovaly, mávaly žlutými vatikánskými vlajkami a skandovali: "Papež František! Papež František!"
04.12.2015 21:01 |

podobné články

Návrat povinné vojny: Vzpomínáte na NEJZNÁMĚJŠÍ HLÁŠKY?

 
V posledních dnech se vážně mluví o znovuzavedení povinné vojenské služby. Mnoho lidí s tím souhlasí, mnoho je proti. Na vojnu však většina lidí, kteří ji prožili, vzpomíná s úsměvem.
18.06.2014 10:10 |

podobné články

U Jílkové dnes večer čekejte Stropnického, Čunka a známého umělce, který rozjíždí diskuzi už teď, před vysíláním

 
Rozhodně proti znovuzavádění povinné vojny pro každého je příslušník aktivních záloh v hodnosti majora, člen komise pro přípravu Bílé knihy o obraně, ale také filmový režisér a producent Václav Marhoul. Dnes večer bude jako jeden z hostů pořadu České televize Máte slovo s Michaelou Jílkovou obhajovat tento názor důvody poukazujícími na nesmyslnost takového kroku.
30.10.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Marhoul (34 článků) , Michaela Jílková (405 článků)

Plyn a byznys: Britové byli přistiženi, že tajně dojednávali, aby se jich sankce proti Rusku nedotkly

 
Jak je to s případnými tvrdými sankcemi proti Rusku za jeho agresi vůči Ukrajině? Britské listy nabízí překlad článku z The Guardian, kde se píše, že ministři EU se rozdělili na „jestřáby a holubice“. Server také předkládá překlad dokumentu, který jasně dokladuje, že Británie hledá cesty, jak zabránit, aby se jí sankce namířené proti Rusku dotkly. V dokumentu se praví, že „Británie by neměla nyní podporovat obchodní sankce, ani by neměla uzavřít londýnské finančnické centrum Rusům."
04.03.2014 09:00 |

podobné články

Válka Západu proti Rusku do posledního Ukrajince, nákup zbraní, přenesení války na ruské území... Spencerová analyzuje nejnovější dění

 
„Západ proti Rusku… až do posledního Ukrajince“ – tak nazvala analytička zpravodajských zdrojů Tereza Spencerová svoji poslední analýzu dění kolem Ruska a Ukrajiny uveřejněnou na internetovém serveru Literárních novin. Poukazuje v ní na to, že rozkol Evropské unie se kvůli Ukrajině a dodávkám zbraní prohlubuje, ačkoliv prý není jasné, kdo všechno je opravdu připraven zahájit válku proti jadernému Rusku.
27.02.2015 09:56 |

podobné články