Francouz Zarco je novým mistrem světa kategorie Moto2

Mistrovství světa silničních motocyklů kategorie Moto2 zná čtyři závody před koncem sezóny jméno nového šampiona pro rok 2015. Ještě před startem nedělní Velké ceny Japonska se jím stal pětadvacetiletý Francouz Johann Zarco, který je tak zároveň historicky nejúspěšnějším francouzským závodníkem. Loňský šampion Esteve Rabat, jediný jezdec, jenž ještě mohl Zarka předstihnout, vzdal nedělní start kvůli zranění.
09.10.2015 11:01 |

VC Valencie: Mistrem světa do 125 ccm Terol, Abraham upadl

Velkou cenu Valencie silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm vyhrál Viňales, mistrem světa je ale Terol. Ve třídě Moto2 vyhrál Ital Pirro, mistrem světa už byl před tímto závodem Bradl. Karel Abraham jel ještě v posledním kole závodu MotoGP na čtvrtém místě, ale upadl a skončil osmý.
06.11.2011 13:10 |

Osobnosti: Karel Abraham (343 článků)

Lorenzo je mistrem světa v MotoGP, Elías v Moto2

Španělští motocykloví jezdci Jorge Lorenzo a Toni Elías si dnes v Malajsii zajistili tituly mistrů světa ve svých třídách. Lorenzo má po třetí příčce z okruhu v Sepangu nedostižný náskok v královské kubatuře Moto GP, Elías ovládl premiérový ročník Moto2.
10.10.2010 11:35 |

Osobnosti: Toni Elías (3 články) , Jorge Lorenzo (51 článků)

Francouz Fourcade je mistrem světa ve sprintu biatlonistů

Francouz Martin Fourcade se stal v sobotu v německém Ruhpoldingu mistrem světa v biatlonovém sprintu na 10 kilometrů, druhý skončil Nor Emil Hegle Svendsen, třetí místo obsadil Carl Johan Bergmann ze Švédska.
03.03.2012 14:50 |

Osobnosti: Emil Hegle Svendsen (10 článků) , Martin Fourcade (25 článků)

Espargaró má titul v Moto2, Kornfeil se posunul do desítky v Moto3

Španělský motocyklový jezdec Pol Espargaró se stal mistrem světa v silniční kubatuře Moto2.
27.10.2013 11:15 |

Kornfeil skončil v MS jedenáctý, mistrem světa kategorie Moto3 je Viňales

Novým mistrem světa Moto3 je Španěl Maverick Viňales, který vyhrál dramatickou závěrečnou Velkou cenu Valencie.
10.11.2013 12:41 |

Vyhozený Pešek se dál uchází o angažmá v Moto2

Motocyklový závodník Lukáš Pešek, který v polovině září přišel o místo v týmu Matteoni, stále shání angažmá ve třídě Moto2 mistrovství světa silničních motocyklů.
27.09.2010 13:05 |

Osobnosti: Lukáš Pešek (92 článků)

Pešek se vrátí do šampionátu Moto2 v katarském týmu

Motocyklový jezdec Lukáš Pešek se vrátí do mistrovství světa a příští rok bude startovat v kategorii Moto2 v barvách katarského týmu QMMF Racing.
12.11.2010 13:45 |

Historický úspěch slovenské cyklistiky! Novým mistrem světa je Peter Sagan

Slovenský cyklista Peter Sagan je novým mistrem světa v silničním závodu s hromadným startem. Fenomenální spurter, který na letošní Tour de France získal přezdívku "věčně druhý", o svém vítězství rozhodl nástupem dva a půl kilometru před cílem. Nejlepším ze sedmi českých zástupců byl Karel Hník, který obsadil 41. místo.
27.09.2015 22:10 |

Osobnosti: Karel Nový (147 článků)

Vyhrát skupinu je parádní vizitka, míní Francouz. Ale na konci jsme se klepali

V závěru utkání se Švýcary dostal podle svých slov – s nadsázkou samozřejmě – gólman Pavel Francouz málem infarkt. Soupeř totiž z jasně vyhraného duelu udělal drtivým tlakem při hře bez brankáře drama, snížil z 2:5 na 4:5 a čeští reprezentanti nakonec nebyli v poslední minutě daleko tomu, aby ztratili výhru a tím pádem i jistotu celkového triumfu ve skupině mistrovství světa, kterou už měli téměř v kapse. Francouz ale společně s bránící pěticí úsilí Švýcarů přestál bez 5. inkasované branky a nakonec si mohl oddechnout.
17.05.2016 16:30 |

Osobnosti: Pavel Francouz (23 článků)

Abraham s Pešekem při premiéře třídy Moto2 bodovali

Historicky prvním vítězem v Moto2 se stal Japonec Šoja Tomizawa.
11.04.2010 22:35 |

Osobnosti: Šoj Tomizawa (3 články)

Moto2: Pešek je zraněný, jeho start v Jerezu je ohrožen

Motocyklový jezdec Lukáš Pešek se zotavuje z nepříjemného pádu, který měl o víkendu při testování na Lausitzringu, a jeho start v zahajovacím závodě španělského mistrovství Moto2 v Jerezu je ohrožen.
12.04.2011 15:55 |

Španěl Marc Marquez vyhrál GP Francie ve třídě Moto2

Španělský závodník Marc Marquez vyhrál v neděli Velkou cenu Francie v Le Mans ve třídě Moto2
15.05.2011 13:40 |

Španěl Marquez vyhrál Velkou cenu Nizozemska v Moto2

Vítězem sobotního závodu Moto2 na motocyklové Velké ceně Nizozemska v Assenu se stal Španěl Marc Marquez před Kenanem Sofuoglem z Turecka a Britem Bradley Smithem.
25.06.2011 15:45 |

Osobnosti: Bradley Smith (2 články)

ON-LINE GRAND PRIX ČR: Dramatický závod Moto2 ovládl Ital Iannone

V ON-LINE reportáži jste mohli sledovat závod Moto2, který se jel v rámci motocyklové Grand Prix České republiky.
14.08.2011 12:05 |

Vážná havárie v testech Moto2! Španěl (21) je po pádu v KÓMATU

Španělský motocyklový jezdec Álec Mariňelarena se vážně zranil při pádu během dnešního testování na okruhu v Le Castellet a musel být uveden do umělého spánku. Oznámili to zástupci týmu Tech3 Racing, jejichž barvách měl jednadvacetiletý mladík v letošní sezoně v kategorii Moto2 závodit.
28.02.2014 13:45 |

Španělští motocykloví jezdci Jorge Lorenzo a Toni Elías si dnes v Malajsii zajistili tituly mistrů světa ve svých třídách.
10.10.2010 10:40 |

Motocyklista Zarco vytlačil soupeře v drsném souboji z trati a přišel o vítězství

Motocyklista Jakub Kornfeil dojel ve VC Katalánska v závodě do 125 ccm na desátém místě. Po penalizaci Francouze Zarca vyhrál lídr šampionátu Španěl Terol.
05.06.2011 13:00 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (156 článků)

Francouz Jean-Yves Blondeau: Kolečkový šílenec! Jel 116 km/hod. po břiše!

Odvážný a patrně také šílený je Francouz JeanYves Blondeau (42). Cvok, říkájí mu Rollerman. A hlavně připomíná obřího barevného brouka. Je to blázen? Sebevrah? Nebo jen člověk, který si vymyslel svůj sport? Francouz se ve svém speciálním obleku s jedenatřiceti kolečky spustil po břiše z kopce v provincii Chunan v Číně.
30.07.2012 05:15 |

Furch, Francouz… A dál? Nemůžu ani naznačit, ošívá se Francouz

Na šampionátu se v českém dresu představili ve 2 zápasech už 2 gólmani. Dominik Furch v pátek famózně vychytal výhru 3:0 nad Rusy, o den později stanul v brankovišti Pavel Francouz a přispěl k úspěchu s Lotyši v nájezdech. Po dnešním volnu čeká národní tým zítra večer duel s neoblíbenými Švédy. Kdo bude chytat proti nim? Toť otázka… Otázka, na níž od nikoho kompetentního z české reprezentace nedostanete odpověď.
08.05.2016 16:40 |

Osobnosti: Dominik Furch (16 článků) , Pavel Francouz (23 článků)