Článek

Fotografka: "Poté, co jsem se pokusila o sebevraždu, dokumentovala jsem samu sebe v psychiatrické léčebně."

 
Děsivé a fascinující zároveň. Tak na člověka působí série fotografií Laury Hospes. Bylo jí dvacet let a studovala na vysoké škole fotografii, byla mladá, plná života a vypadalo to, že jí nic nechybí. Takových příběhů ostatně známe mnoho. Všechny jsou si v jedné věci podobné, hlavními hrdiny těchto příběhů jsou lidé, kteří vypadají navenek jako spokojení, uvnitř jsou ale rozedraní na kousky.
04.09.2015 13:01 |

podobné články

Podobné články

Fotografka si udělala legraci ze Zemanova portrétu a zažila peklo. Takto se chovají prezidentovi příznivci, líčí její příběh Pavel Šafr

 
Fotografka Iva Mažgutová se prý zdravě naštvala, když viděla oficiální portrét prezidenta Miloše Zemana a porovnala ho s tím, jak prezident skutečně vypadá. Na vyretušovaném portrétu je prezident hubenější a má ruce i vlasy mladíka.Tvář na oficiálním portrétu neodpovídá ani věku ani životnímu stylu prezidenta. Ale to ještě není nic v porovnání s vlnou vzteku, které fotografka čelila, když vytvořila neretušovaný portrét prezidenta.
28.11.2015 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (20433 článků)

Fotografka Leibovitz: Dluží půl miliardy!

 
Americká fotografka celebrit Annie Leibovitz má velké problémy. Pokud nesplatí do úterý půjčku ve skoro půl miliardy korun, může přijít o autorská práva ke svým fotografiím.
05.09.2009 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Annie Leibovitz (14 článků)

Západní vidění Indie je zjednodušené, říká oceněná fotografka Berndorffová

 
Mezi oceněnými v prestižní fotografické soutěži Czech Press Photo je i Kamila Berndorffová, která získala cenu časopisu Digifoto. Tato jihočeská fotografka patří mezi úspěšné autory této soutěže již několik let a svou tématickou oblastí zaměřenou na fotografování života lidí v Indii je jednou z nejoriginálnějších autorek v Česku.
26.11.2009 10:55 |

podobné články

Zemřela fotografka Běla Kolářová

 
Ve věku 87 let zemřela v pondělí v Praze vdova po Jiřím Kolářovi Běla Kolářová, vynikající česká fotografka a výtvarnice.
14.04.2010 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kolář (26 článků)

Křehká duše chtěla klid, říká o Mukovi jeho fotografka

 
Šok a obrovská ztráta. Tak mluví o nečekané smrti Petra Muka jeho přátelé. Řadí se mezi ně i fotografka Lenka Hatašová, která zpěvákovi připravila fotografie k poslední desce V bludišti snů. "Chtěl najít klid pro tu svou křehkou duši," říká.
25.05.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Muk (386 článků)

Fotografka Tereza: Svléká ženy v podchodech!

 
ROZHOVOR: Říká si Tereza (35) z Davle, protože právě v této obci u Prahy prožila své dospívání a doteď se tam vrací. Fotit začala jako samouk v roce 1993. Už o tři roky později ale nadějná fotografka uspořádala výstavu. Líbí se jí nahá ženská těla a vybrané modelky svléká třeba v podchodech.
15.10.2010 17:35 |

podobné články

Fotografka ze Schindlerova seznamu zkolabovala na výstavě

 
Měl to být slavnostní okamžik, místo toho se vernisáž fotografií změnila v drama. Jejich autorka, fotografka Zuzana Mináčová (79), která přežila koncentrační tábor díky Schindlerovu seznamu, při zahájení výstavy zkolabovala. Než přijela záchranka, o Mináčovou se postarali návštěvníci vernisáže, včetně Juraje Jakubiska a Miroslava Donutila.
11.11.2010 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Donutil (330 článků) , Juraj Jakubisko (139 článků)

Americká fotografka: Sexuální peklo v zajetí Kaddáfího vojáků

 
Libyjští vojáci ji osahávali po celém těle. Hladili ji po vlasech a donekonečna opakovali: "Dnes v noci zemřeš." Americká fotografka a vítězka Pulitzerovy ceny Lynsey Addario prožila v rukou Kaddáfího vojáků šest dní hrůzy.
22.03.2011 19:30 |

podobné články

Kamarádky svlékám pomalu, říká fotografka Tereza

 
Fotografka, která si říká Tereza z Davle (35) a fotí téměř výhradně ženské akty a nyní nově i portréty, připravila další výstavu svých prací v Leica Gallery Praque. Jmenuje se Grandhotel a potrvá od 8. dubna do 1. května. Sama Tereza by se ovšem fotit nahá nenechala, protože se prý stydí, ale ostatní ženy svléká ráda.
08.04.2011 05:25 |

podobné články

Tato postarší fotografka pracuje zásadně nahoře bez, svlékla se už i u soudu

 
Fotografka Holly Van Voast se v poslední době stává jedním z nejznámějších naháčů New Yorku. Tato dáma totiž s velkou oblibou fotí na Times Square, Staten Islandu a mnoha dalších frekventovaných místech tohoto velkoměsta oblečená jen do půli těla.Van  Voast navíc obvykle nosí také nalepený pánský knírek.
31.10.2011 20:25 |

podobné články

Angelina Jolie je velmi tichá, říká fotografka Liba Taylor

 
Fotografka českého původu Liba Taylor se při práci seznámila i s hollywoodskou hvězdou Angelinou Jolie. Nejdřív vůbec nevěděla, kdo to je. Pak se s ní ale spřátelila a v Show Jana Krause prozradila, jaká herečka je. Zavzpomínala i na detaily jejího rozvodu s hercem Thortonem.
25.11.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2043 článků) , Jan Kraus (1019 článků)

Zemřela fotografka Dagmar Hochová

 
Ve věku 86 let zemřela slavná česká fotografka Dagmar Hochová. V úterý to oznámila kurátorka Marie Klimešová. Hochová proslula snímky dětí z 50. a 60. let, v nichž zachycovala dětské hry, věk vypadaných mléčných zubů, shrnutých punčocháčů, rádiovek a tepláků. Dva roky zasedala za Občanské fórum v parlamentní lavici. Obdržela medaili Za zásluhy.
17.04.2012 17:05 |

podobné články

Nádherné fotky: Britská fotografka pořizuje snímky surfařů. Fotí přímo pod desetimetrovými vlnami!

 
Na jednu stranu krásný život v ráji, na druhou hrátky se životem. Britská fotografka Lucia Griggi (30) se potápí u souostroví Fidži, kde fotí surfaře podplouvající až 10 metrů vysoké vlny.
18.04.2013 07:30 |

podobné články

Legendární fotografka hip hopu a graffiti Martha Cooper přijede do Prahy!

 
Ve věku 72 let Ve svém věku stále leze po střechách a s nadšením a skromností sobě vlastní dokumentuje současné graffiti, streetart a život na ulici. Nestárnoucí fotografka Martha Cooper vystaví své fotografie v pátek v Praze.
24.04.2013 17:45 |

podobné články

Fotografka Lenka Bláhová: Vyděsilo mě, kolik jsem na sebe prozradila

 
Znepokojivé portréty tajemných žen, které pohlcuje bílá barva, vystavuje v pražském Kafkově domě fotografka, studentka opavského Institutu tvůrčí fotografie i dvojnásobná maminka Lenka Bláhová (35). Právě její snímek se stal ústředním motivem festivalu Prague Photo, který končí tuto neděli.
26.04.2013 15:35 |

podobné články

Neobyčejné fotky malých dětí: Kontroverzní fotografka používá lehce kruté metody pro perfektní záběry

 
Umělecká fotografka Jill Greenberg je opravdu drsná žena, která by pro dokonalý záběr byla schopná udělat cokoliv. Přestože tvoří skutečně nádherné snímky, mnozí ji odsuzují za její kontroverzní metody, které v ateliéru používá.
26.05.2013 15:00 |

podobné články

Fotografka filmových hvězd pokřtila ve Varech svou knihu

 
Dlouholetá fotografka Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Zuzana Mináčová představila v neděli v srdci akce - v hotelu Thermal - svou vzpomínkovou knihu Život fotografky. Za kmotry jí šli umělecká poradkyně Eva Zaoralová, výkonný ředitel Kryštof Mucha i ředitel Slovenského filmového ústavu Peter Dubecký.
01.07.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Mucha (12 článků)

Dokonalá záměna: Partneři si mění oblečení a fotí vtipné snímky

 
Kanadská fotografka Hana Pesut začala v roce 2010 fotit partnerské dvojice v zajímavých pozicích, nechala je totiž proměnit si oblečení. Zábavné snímky z projektu Switcheroo se natolik ujaly, že fotografka v jejich pořizování pokračuje i po třech letech.
21.10.2013 13:10 |

podobné články

Sebevražda? Britská módní fotografka zemřela po pádu z okna

 
Ve věku 46 let v Paříži ve středu zahynula britská módní fotografka Kate Berryová. Dcera herečky Jane Birkinové podle policejních zdrojů, které citují francouzská média, zemřela po pádu z okna svého pařížského bytu ve čtvrtém patře. 
12.12.2013 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jane Birkin (10 článků)