FOTO Tak běžel Petr Vabroušek nejmrazivější maraton na světě

Úspěšný triatlonista a maratonec Petr Vabroušek ovládl po maratonu na Antarktidě i závod na opačném konci zeměkoule.
20.04.2015 09:31 |

Osobnosti: Petr Vabroušek (16 článků)

Maraton v třiašedesáti kolech! Vabroušek v nákupním centru skončil druhý

V sobotu se nejlepší český triatlonista Petr Vabroušek zúčastnil již pátého ročníku závodu s názvem Budějovický Mercury maraton. A v nákupním centru na jihu Čech doběhl v netradičních podmínkách druhý.
30.01.2012 15:20 |

Vabroušek se na ironmanu v Austrálii blýskl pátým místem

Petr Vabroušek patří mezi světovou elitu ironmanu a v závodě v Cairns na severovýchodním pobřeží Austrálie to opět dokázal. V nabité konkurenci skončil pátý, když 3,8 kilometru plavání, 180 kilometrů na kole a závěrečný běžecký maraton zvládl za 8:40:00.
03.06.2012 18:30 |

Petr Vabroušek: Stý Ironman v životě!

Jeden z nejlepších českých triatlonistů na dlouhých tratích Petr Vabroušek (37) půjde o víkendu v americkém Texasu svůj stý závod na ironmanské vzdálenosti (3,86 km plavání, 180,25 km kolo a 42,195 km běh) v kariéře!
22.05.2011 12:10 |

Ironman Petr Vabroušek: Srazilo ho auto!

Skřípění brzd, rána, rozmlácené kolo a cyklista v bezvědomí. Takhle to vypadalo ve středu na rušné zlínské ulici. Tím závodníkem byl Petr Vabroušek, nejlepší český triatlonista na dlouhé trati. Den před 39. narozeninami a týden před odletem na havajského Ironmana ho srazila nepozorná řidička.
29.09.2012 12:15 |

Triatlonista Vabroušek zvítězil v České Lípě a ztvrdil svůj triumf v Českém poháru

Petr Vabroušek, legenda českého i světového triatlonu, ovládl čtvrtý podnik letošního ročníku Ford Czechman Tour a díky třetímu prvenství v řadě si zajistil i celkový triumf v Českém poháru.
09.07.2011 20:15 |

Triatlonista Vabroušek vyhrál v Piešťanech závod Slovakman 226

Český triatlonista Petr Vabroušek zvítězil ve slovenských Piešťanech v závodě Slovakman 226, který sestával z 3,8 km plavání, 180 km jízdy na kole a 42,2 km běhu.
07.08.2011 11:25 |

Vabroušek skončil na IRONMANOVI na Havaji třicátý. Slavný závod přinesl traťový rekord Alexandera

Triatlonista Petr Vabroušek skončil na Ironmanovi na Havaji třicátý. Nejslavnějšího závodu se zkušený český závodník zúčastnil potřinácté v řadě a tento výsledek je jeho čtvrtým nejlepším umístěním.
09.10.2011 13:35 |

Vabroušek skončil na Ironmanovi šestý. "Útočil jsem na čtvrté místo, ale pak jsem vařil," přiznal

Petr Vabroušek jako úřadující vítěz Světového poháru v dlouhém triatlonu absolvoval letos svého prvního Ironmana. Na Novém Zélandu v závodě Challenge Wanaka doběhl šestý v čase 9:15:21. Vyhrál Australan Aaron Farlow, mezi ženami triumfovala domácí Gina Crawfordová.
21.01.2012 13:55 |

ICE RUNNER – Ledový běžec! Triatlet Vabroušek trénoval v mrazáku a na Antarktidě zářil

Nejlepší český ironman Petr Vabroušek je světovým unikátem nejen v tom, že během roku zvládne více než deset dlouhých triatlonů, ale také v tom, že si jako první podmanil dvě velké závodní výzvy na Antarktidě.
07.12.2013 08:05 |

Český triatlonista vyhrál nejstudenější maraton světa

Petr Vabroušek, zlínský rodák ale predevším jeden z našich nejúspěšnějších triatlonistů, vyhrál maraton na severním pólu. Po Antarktidě, kde zvítězil před dvěma lety, si tak mohl připsat další prvenství v extrémních podmínkách.
12.04.2015 13:21 |

Česko má za sebou nejmrazivější noc, na Jizerce bylo -25 stupňů

Dosud nejmrazivější noc letošní zimy má zřejmě Česko za sebou. Teplota v noci po celé zemi se v průměru držela okolo patnácti pod nulou. V Jizerských horách na Jizerce dokonce naměřili pětadvacet stupňů pod bodem mrazu. Další dny a noci už by ale tak chladné být neměly.
26.01.2014 09:25 |

Nejmrazivější zima? Naprostý nesmysl, říká klimatolog

Hlavní klimatolog Českého hydrometeorologického ústavu Jan Pretel označil předpověď svého polského kolegy Michala Kowalowského, který prohlásil, že Evropu zasáhne nejmrazivější zima tisíciletí, za naprostý nesmysl.
08.10.2010 05:00 |

Nejmrazivější noc zimy bude ze soboty na neděli

Nejmrazivější noc letošní zimy bude ze soboty na neděli, na horách může rtuť klesnout pod 40 stupňů. Mráz ale udeří i v nižších polohách, například v Praze může být v neděli ráno až minus 25 stupňů Celsia.
09.02.2012 10:35 |

NEJMRAZIVĚJŠÍ noc letošní zimy. Teploty klesly na -30 °C

Nejmrazivější noc letošní zimy má za sebou Liberecký kraj a Jihočeský. V obou naměřili téměř mínus 30 stupňů Celsia.
26.01.2013 08:35 |

Nejmrazivější letošní noc je za námi, v Jizerských horách bylo 25 pod nulou!

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc v letošním roce. Na třetině měřicích stanic teploty klesly pod minus 15 stupňů Celsia. Jizerka v Jizerských horách hlásí kolem minus 25 stupňů.
26.01.2014 09:15 |

Britský astronaut se stal nejrychlejším mimozemským běžcem maratonu. Běžel na ISS, připoutaný k pásu

První Evropan zaběhl londýnský maraton s časem tři hodiny 35 minut, a to na stovky kilometrů vzdálené vesmírné stanici. Stal se tak nejrychlejším mimozemským maratonským běžcem a byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů. Zatímco on běžel ve vesmíru v trenkách a tílku, jeho dva kolegové z vesmírné agentury běželi v Londýně v replikách astronautského obleku. Jonny Scott se tak stal nejrychlejším maratoncem ve skafandru.
25.04.2016 13:05 |

Majitel stáje F1 běžel maraton v kostýmu motýla

O tom, že Londýnský maraton není pouze o vítězích a poražených, se přesvědčili fanoušci, kteří fandili u trati jednoho z nejslavnějších vytrvalostních závodů na světě.
26.04.2010 14:05 |

Kuriózní účastník londýnského maratonu: Ve vesmíru ho běžel i astronaut Tim Peake!

Londýnský maraton, který dnes v 11:00 SELČ odstartoval v britské metropoli, běžel ve vesmíru zároveň s jeho účastníky i britský astronaut Tim Peake. Na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) ovšem musel využít běžeckého pásu a kvůli gravitaci byl k němu připoután ve zvláštním postroji.
24.04.2016 16:05 |

Triatlonista Petr Vabroušek vyhrál maraton v Antarktidě

Své vítězství v devátém ročníku závodu navíc korunoval traťovým rekordem. Trať dlouhou 42.195 metrů zvládl v čase 3:34:47 hodiny, kterým o více než šest minut překonal loňský výkon Brita Andrewa Murrayho.
21.11.2013 16:17 |