Článek

FOTO 60 ročníků Ábíčka. Také jste lepili papírové modely?

 
Na legendárním časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců vyrostly generace dětí. Zavzpomínejte na jeho papírové modely a komiksy.
13.05.2015 12:02 |

podobné články

Podobné články

Michael Rada: Už jsi čet, Mladý Svět?

 
Ptali jsme se za dob mého mládí spolužáků a kamarádů, protože na rozdíl od Sedmičky Pionýrů, či Ábíčka, to bylo moderní, dnes byste řekli „IN“ čtivo. Dnes, v době, kdy papírové noviny a časopisy z velké míry nahradila obrazovka a internet, bych očekával, že ty co zůstali na papíře, budou plné kvalitního obsahu.
20.10.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (990 článků)

Praha může do 14 dnů místo Opencard vydávat papírové kupony

 
Praha má připravenu krizovou variantu, podle níž by do 14 dní od pokynu rady mohla začít místo Opencard vydávat papírové průkazky a kupony. Z materiálů, které má ČTK k dispozici, vyplývá, že papírové průkazky by měli dostat cestující, kterým skončí platnost Opencard, a také noví žadatelé o jízdní doklad. Ostatní by zatím dál jezdili na Opencard. Praha se tak připravuje na možnost, že se s vlastníkem práv k systému Opencard, firmou eMoneyServices (EMS), nedohodne na další spolupráci. Dnes v noci však dojednali, že EMS zaručí provoz karet do konce června. Praha ale musí začít platit dluhy.
03.06.2014 09:20 |

podobné články

Opencard nahradí papírové průkazky

 
Praha má v záloze připravenou krizovou variantu, podle níž by do 14 dní od pokynu rady mohla začít místo Opencard vydávat papírové průkazky a kupony. Papírové průkazky by měli dostat cestující, kterým skončí platnost Opencard, a také noví žadatelé o jízdní doklad.
03.06.2014 09:50 |

podobné články

Přechod z opencard na papírové kupóny by stál Prahu 16 miliónů

 
Pokud by se Praha rozhodla, že zruší elektronickou jízdenku opencard a zavede zpět papírové kupóny, vyšlo by ji to na 16 miliónů korun. Plyne to z výpočtů, které si hlavní město nechalo udělat. Opencard za papírové kupóny by si muselo vyměnit 900 000 lidí.
28.05.2014 17:41 |

podobné články

BMW M Performance – rozšíření o řadu 1 je za dveřmi

 
Pokud jste nebyli poslední měsíc mimo galaxii, určitě jste zaznamenali zavedení nové produktové řady BMW M Performance. Modely této řady mají kombinovat výkonnost čistokrevných M modelů a zároveň co možná nejmenší spotřebu a emise. Již jsme vám podrobně představili modely M550d xDrive, BMW M550d xDrive Touring, BMW X5 M50d a BMW X6 M50d. Nyní se podívejte na nové video, které předznamenává premiéru dalšího přírustku - z jedničkové řady. Zatím ale nevíme co bude pod kapotou a neznáme tedy ani modelové označení. Auto bude mít podle videa M sportovní bodykit, výkonnější brzdy s červenými třmeny a speciální kola - tedy stejné typ úprav jako ostatní modely M Performance. Interiér by se měl odlišovat například jinou řadící pákou nebo novými koberečky a exkluzivním označením logy M Performance.
16.02.2012 13:50 |

podobné články

Tvůrce slavného "ábíčka" nechápe: Vůdcové nás podvedli, tak proč lidi nejdou do ulic?

 
ROZHOVOR O násilí, lžích, podrazáctví, zabíjení a negaci psát nechci. Nicméně současní politici už asi dávno zapomněli, o čem četli v „ábíčku“, jinak by se takhle nechovali. Už nemají v hlavě Strážce nebo komiks o Malém bohovi a Kruanovi. Mají tam osobní zájmy. Letitý šéfredaktor časopisu ABC Vlastislav Toman se pro ParlamentníListy.cz rozpovídal o politice.
03.08.2013 07:10 |

podobné články

Papírové obaly od vajec do papíru nepatří! Přehled nejčastějších omylů při třídění odpadu

 
Dvě třetiny Čechů umí podle nejnovějšího průzkumu třídit odpad. Je jasné, že sklo patří do zelených kontejnerů, papír do modrých a plast do žlutých. Jenže, co když to není až tak průkazné? Věděli jste, že papírové obaly od vajec do papíru rozhodně nepatří?
17.03.2014 15:35 |

podobné články

Dneska to složte! Je Den origami!

 
Kdo by neznal papírové skládačky nejrůznějších tvarů a barev? Papírové umění origami dnes slaví mezinárodní den! A jak jinak to oslavit, než skládáním papíru. Věděli jste, že tvořením origami zaženete stres a pomáhá se soustředit? Tak do toho! A zkuste s námi složit třeba žábu. Kam ta vaše doskočí?
11.11.2014 14:20 |

podobné články

Milion Pražáků poběží pro papírové jízdenky: Horor Opencard řeší i důchodci-elektrikáři!

 
Godzilla, monstrum, upíři, netvoři... V amerických filmech ničily města všelijaké potvory. Česko má však také svůj krvežíznivý přízrak. Jmenuje se Opencard. Místo krve však saje peníze. Stála už 1,35 miliardy Kč a nyní reálně hrozí, že v Praze způsobí chaos. Alespoň v MHD. Právě kvůli ní se totiž bude muset milion Pražanů možná vydat zpátky pro papírové kupony...
04.06.2014 18:10 |

podobné články

Až čtvrt milionu aut v ohrožení. Pokud je majitelé nenahlásí, papírově zaniknou

 
Na konci měsíce může papírově zaniknout až 250 tisíc aut v Česku. Pozor si musí dát především motoristé, kteří je dali do depozitu před 30. červnem 2013. Ale také v pozdějších případech dočasného vyřazení mají lidé povinnost nahlásit údaje o vozidlu, jinak majitelům hrozí finanční sankce ve výši až 50 tisíc korun.
14.12.2015 05:15 |

podobné články

Pálená taška Tondach: 4 modely pro vaši novou střechu!

 
Osobitý vzhled a odolnost, přestože se jedná o 100% přírodní materiál – díky těmto vlastnostem je tradiční pálená střešní taška od výrobce TONDACH dlouhodobě oblíbená a žádaná. Teď na podzim, kdy je stále ještě nadmíru vhodné počasí pro rekonstrukce, někteří prodejci nabízejí vybrané modely pálené tašky za zvýhodněné ceny. A o jaké modely tašek se jedná?
06.10.2015 00:20 |

podobné články

Dům vláčků v OC Petřiny zkrachoval: Modely chce majitel prodat

 
Oblíbené modely malých vlaků v OC Petřiny v Praze 6 uvidíte do posledního února. Dům vláčků totiž zkrachoval. I když si Pražané precizní modely vláčků oblíbili, za podle nich drahé vstupné platit nechtěli.
24.02.2017 15:05 |

podobné články

Dívky z papírové desetikoruny spolu přátelí dodnes

 
Dívky z československé papírové desetikoruny, Martu Cisárikovou a Margitu Hlaváčikovou, znal v Československu každý, protože bankovkou se platilo celých 27 let, od roku 1961 až do roku 1988.
06.07.2009 13:15 |

podobné články

Rekordní let papírové vlaštovky trval bezmála půl minuty

 
Nový rekord v délce letu papírové vlaštovky - letadélka nahlásil do Guinnessovy knihy rekordů japonský inženýr Takuo Toda, a to 26,1 sekundy. Toda je na házecí letadélka specialista a drží i absolutní světový rekord u vlaštovky vylepšené lepicí páskou. Ten je ještě delší a činí 27,9 sekundy.
30.12.2009 20:45 |

podobné články

Papírové stěhování lidí před volbami poslance štve, ale nic s tím nenadělají

 
Účelové papírové stěhování občanů před volbami, které režírují například podnikatelé či místní politici, je poslancům nepříjemné, ale nic s tím nezmohou.
16.10.2010 05:05 |

podobné články

Zahoďte papírové mapy! Navigace vás provedou skutečnou krajinou

 
Papírové mapy jsou mrtvé. Technologie změní navigace v třírozměrné pomocníky, které vás provedou skutečnou krajinou.
20.05.2011 01:45 |

podobné články

Piráti nainstalovali do metra papírové turnikety. Lidé se smáli

 
Česká pirátská strana (ČPS) se rozhodla připravit Pražany na znovuzavedení turniketů do metra. Obsadila vytíženou stanici I.P.Pavlova a nainstalovala zde papírové turnikety. Lidé na akci reagovali víceméně blahosklonně.
13.09.2011 10:35 |

podobné články

Do zahrady sídla vlády házeli lidé papírové vlaštovky s výzvou k demisi

 
Několik aktivistů z hnutí Okupujte v úterý naházelo papírové vlaštovky se vzkazy adresovanými vládě do zahrady Strakovy akademie. Kabinet premiéra Petra Nečase vyzvali k odstoupení, vláda je podle nich zkorumpovaná a jedná ve prospěch bohaté menšiny na úkor ostatních občanů. Žádný politik se ovšem v té době na zahradě neobjevil.
21.08.2012 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9189 článků)

Časopis Newsweek po téměř osmdesáti letech v papírové podobě končí

 
Americký časopis Newsweek na konci letošního roku přestane vycházet v papírové podobě. Časopis je na trhu od února 1933 a nyní bude předplatitelům k dispozici už jen digitálně. Oznámila to dnes šéfredaktorka a spoluzakladatelka společnosti The Newsweek Daily Beast Tina Brownová.
18.10.2012 14:05 |

podobné články