Článek

Fotky zlodějů nezveřejňovat, trvá na svém Němcův úřad

 
Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) trvá na svém, že lidé nemají právo zveřejňovat fotografie zlodějů, kteří je okradli. Nesouhlasí proto s rozhodnutím Městského soudu v Praze, který se zastal obchodníka, jenž umístil na internet fotku zloděje. Podle úřadu by fotky zlodějů měla zveřejňovat pouze policie.
27.05.2015 13:50 |

podobné články

Podobné články

Zákaz zveřejňování zlodějů: Ministři se rozčílili a šéf úřadu nám zdůvodnil, proč na zákazu trvá

 
Obec Kravaře na Českolipsku má zaplatit pokutu třicet tisíc korun za to, že na svém webu zveřejnila jména obecních zlodějů. Pokutu udělil Úřad na ochranu osobních údajů, podle kterého není možné zloděje takto postihovat.
18.09.2013 12:55 |

podobné články

Pospíšil chce jako ministr spravedlnosti zvážit osud Vesecké

 
Budoucí ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) chce hned po svém příchodu do úřadu udělat personální audit a také prověřit výběrová řízení v resortu za poslední rok. Tedy za dobu, kdy mu vládla Daniela Kovářová, spojovaná s někdejším ministrem Pavlem Němcem a jeho lidmi. Pospíšil se podívá na Němcův vliv v resortu a zváží osud nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké.
01.07.2010 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1849 článků) , Jiří Pospíšil (1849 článků) , Daniela Kovářová (199 článků)

Babiš koupil Mafru, vydavatele MF Dnes a Lidových novin

 
Miliardář Andrej Babiš koupil tuzemskou mediální skupinu MAFRA, která vydává celostátní deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny a provozuje řadu dalších médií. Uzavření dohody s dosavadním vlastníkem mediálního domu, německou společností Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft, oznámila společnost v tiskové zprávě. Obě strany se zároveň dohodly o transakci nezveřejňovat další podrobnosti. Prodej ještě musí schválit antimonopolní úřad.
26.06.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13092 článků)

Andrej Babiš všechny zaskočil. Nekoupil Ringier, ale MAFRU

 
Miliardář Andrej Babiš koupil tuzemskou mediální skupinu MAFRA, která vydává celostátní deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny a provozuje řadu dalších médií. Uzavření dohody s dosavadním vlastníkem mediálního domu, německou společností Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft, oznámila společnost v dnešní tiskové zprávě. Obě strany se zároveň dohodly o transakci nezveřejňovat další podrobnosti. Prodej ještě musí schválit antimonopolní úřad.
26.06.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13092 článků)

Úřad zakázal odhalit jména zlodějů. Je tu bordel, ozvalo se a zlobí se i ministr

 
Obec Kravaře na Českolipsku musí kvůli rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů zaplatit 30 tisíc korun pokutu, neboť na svém webu zveřejnila jména obecních zlodějů. Řada oslovených politiků si ale myslí, že by se měla změnit legislativa, neboť občané mají mít právo vědět, kdo je okrádá.
17.09.2013 20:20 |

podobné články

Úřad zakázal odhalit jména zlodějů. Je tu bordel, ozvalo se a zlobí se i ministr

 
Obec Kravaře na Českolipsku musí kvůli rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů zaplatit 30 tisíc korun pokutu, neboť na svém webu zveřejnila jména obecních zlodějů. Řada oslovených politiků si ale myslí, že by se měla změnit legislativa, neboť občané mají mít právo vědět, kdo je okrádá.
18.09.2013 18:20 |

podobné články

Doktor Macek se rozzlobil kvůli ochraně zlodějů

 
Obec Kravaře na Českolipsku musí zaplatit pokutu třicet tisíc korun za to, že na svém webu zveřejnila jména obecních zlodějů. Pokutu udělil Úřad na ochranu osobních údajů, podle kterého není možné zloděje takto postihovat. Nad rozhodnutím šéfa úřadu Igora Němce udělit tuto sankci kroutí hlavou i někdejší politik Miroslav Macek.
20.09.2013 10:20 |

podobné články

Tichý (Svobodní): Stavební úřad jako partner stavebníků

 
V Česku trvá stavební řízení dlouho. Hodně dlouho. Ví to každý člověk, který o stavební povolení někdy žádal a všimla si toho dokonce i Světová banka. Ve svém žebříčku Doing Business umístila ČR na 165. místo ze 185 hodnocených zemí. To znamená, že jsme na tom hůře, než 90 % zemí světa. Průměrně trvá vyřízení celé žádosti 247 dnů. V Dánsku trvá vyřízení stejné věci 64 dnů.
11.04.2018 11:05 |

podobné články

Starostové si před volbami pokryli záda. Mohou utajit část majetku

 
Strach z nezájmu kandidovat v podzimních komunálních volbách se pokouší zmírnit novela zákona o střetu zájmů. Její nová podoba, kterou předložil STAN a schválila Sněmovna, znamená možnost nezveřejňovat v majetkovém přiznání všechna data o svém vlastnictví. Zákon nyní míří do Senátu.
20.04.2018 14:25 |

podobné články

Obec zveřejnila jména zlodějů. Teď musí zaplatit tučnou pokutu

 
Obec Kravaře na Českolipsku musí zaplatit pokutu 30 tisíc korun, protože na svých internetových stránkách zveřejnila jména zlodějů. Dnes tom rozhodl Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Radnice tím přitom chtěla snížit kriminalitu a informovat své občany o lidech, kteří v obci škodí.
13.09.2013 20:55 |

podobné články

Proč tajíte slavné činy odměněných úředníků, ironizují HN

 
Hospodářské noviny, které si již delší dobu věnují odměnám vysokých státních úředníků, se v komentáři pozastavují nad tím, proč nezveřejňovat, za co který úředník kolik dostal. Vždyť přece musel udělat něco záslužného.
22.08.2011 10:15 |

podobné články

Zastupitelé, pozor, co říkáte. Soud podpořil zveřejnění nahrávek

 
Městský soud v Praze zasáhl do sporu ohledně toho, zda zveřejňovat či nezveřejňovat videozáznamy z jednání zastupitelstev. Ve sporu obce Psáry s Úřadem pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) uveřejňování nahrávek podpořil.
11.06.2013 08:25 |

podobné články

Dvě podezřelá úmrtí v blízkosti Babiše, napsal Jakl. Prý mu radili to nezveřejňovat

 
Ladislav Jakl publikoval svou domněnku. Myslí si, že ministr financí Andrej Babiš stojí za podezřelými úmrtími dvou lidí, kteří mu byli jak profesně, tak i osobně blízcí. Údajně zemřeli na „smrtelnou nemoc, které se říká ‚moc toho vědět‘“.
27.08.2015 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13092 článků)

Bruselský zátah se proměnil v kočičí ofenzívu! Lidé na Twitteru tak pomáhali v boji proti teroristům

 
Belgičané během protiteroristického zásahu v Bruselu zaplavili internetovou komunikační síť Twitter fotografiemi a krátkými videi koček. Nečekaně a s humorem tak od nedělního večera reagovali na výzvu policie nezveřejňovat podrobnosti o operaci, během níž bylo zatčeno nejméně 16 lidí.
23.11.2015 17:30 |

podobné články

František Socha: Karel na Hrad

 
Při diskusích s přáteli se nestačíme divit, co se u nás děje, kde se bere ta zloba a nenávist. A proč vůbec dávají média prostor scestným názorům některých jedinců, kteří patří na psychiatrii. Nejlépe je si jich nevšímat, jejich výkřiky nezveřejňovat.
23.12.2016 20:50 |

podobné články

Babiš příštím premiérem? Nemyslím si, říká Marek Benda. Lidem, kteří věří, že bohatý člověk nebude krást, podle něj chybí vzdělání

 
FENOMÉN BABIŠ- NADĚJE, NEBO HROZBA? „Dovedete si představit, že by ve francouzských či německých automobilkách nebo bankách, kde tyto státy mívají své podíly, zveřejňovaly své obchodní smlouvy?“ podivuje se služebně nejstarší poslanec parlamentu ČR Marek Benda (ODS) nad tvrdou kritikou novely zákona, která umožňuje státním firmám nezveřejňovat své důležité komerční listiny. „To neexistuje ani v hodně otevřených severských zemích. Když jsme je tam seznamovali s naší dosavadní praxí se zveřejňováním smluv, tak se na nás dívali, jestli jsme se náhodou nezbláznili,“ dodává ještě ke svému stanovisku.
10.04.2017 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Marek Benda (515 článků)

Pravda o vraždě JFK: »Nezveřejňovat!« tlačí na Trumpa tajné služby

 
Na prezidenta USA Donalda Trumpa (71) tlačí ze všech stran, ať odtajní vše o záhadném atentátu na Johna F. Kennedyho (†46). Výjimkou jsou jen tajné služby, jejichž apel naopak zní ponechat klíčové informace o vraždě v utajení.
28.10.2017 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3862 článků) , John Kennedy (98 článků) , John Kennedy (98 článků)

Úřad práce ČR chyboval ve více než stomilionovém tendru

 
Úřad práce ČR chyboval ve více než stomilionovém tendru na zlepšení politiky zaměstnanosti v projektu Absolventi a praxe. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze, Úřad práce musí nabídky firem posoudit znovu. Vyplývá to z informací na webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, Úřad práce se proti němu neodvolal.
17.07.2013 10:35 |

podobné články

Úřad práce chyboval ve více než stomilionovém tendru

 
Úřad práce ČR chyboval ve více než stomilionovém tendru na zlepšení politiky zaměstnanosti v projektu Absolventi a praxe. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze, Úřad práce musí nabídky firem posoudit znovu. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, Úřad práce se proti němu neodvolal. 
17.07.2013 10:45 |

podobné články