Článek

Fotky z Česka zaplavily jihokorejské metro. Turisty lákají památky i romantika

 
Cestující metra v jihokorejském Soulu se mohou od března do května kochat panoramatickými snímky Česka. Interiéry vagonů tam jsou polepeny fotografiemi Moravy, Českého Krumlova či Prahy. „Počty jihokorejských turistů každoročně dynamicky narůstají, v roce 2015 o téměř 32 procent,“ vysvětlila Blesk.cz mluvčí CzechTourism Martina Fišerová, proč kampaň spustili zrovna v Jižní Koreji.
04.03.2016 19:30 |

podobné články

Podobné články

KLDR nařídila „popravu“ bývalé jihokorejské prezidentky

 
Severní Korea ve středu oznámila, že vydala příkaz k „popravě“ bývalé jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje a šéfa jihokorejské rozvědky I Pjong-hoa za to, že prý zosnovali spiknutí s cílem zabít vůdce KLDR Kim Čong-una. Podle agentury Reuters vyzval Pchjongjang Jižní Koreu, aby mu oba bývalé činitele vydala.
29.06.2017 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1312 článků)

Zůstane-li metro v pondělí úplně stát, bude to poprvé v historii

 
Pokud by pražské metro zůstalo v pondělí část dne uzavřeno, bylo by to vůbec poprvé v historii. Metro sice již v minulosti několik kratších výpadků postihlo, ale v podobném rozsahu se zatím nic podobného nestalo. Generální ředitel Pražského dopravního podniku (DPP) Martin Dvořák v pátek uvedl, že se společnost pokusí zajistit, aby v pondělí metro alespoň v omezeném režimu fungovalo.
10.06.2011 17:55 |

podobné články

Dopravní podnik chce metro v provozu, odbory ho chtějí úplně zastavit

 
Pokud by pražské metro zůstalo v pondělí část dne uzavřeno, bylo by to vůbec poprvé v historii. Metro sice již v minulosti několik kratších výpadků postihlo, ale v podobném rozsahu se zatím nic podobného nestalo. Generální ředitel Pražského dopravního podniku (DPP) Martin Dvořák v pátek uvedl, že se společnost pokusí zajistit, aby v pondělí metro alespoň v omezeném režimu fungovalo.
10.06.2011 19:15 |

podobné články

NPÚ: Památky v hledáčku – fotografická soutěž cílící na chráněné památky pomůže vylepšit Wikipedii

 
Kulturní památky, kterých je v České republice přes 40 tisíc, jsou tématem fotografické soutěže Wiki miluje památky, jejíž třetí ročník proběhne v září 2014. Její účastníci focením chráněných památek dokumentují dnešní stav kulturního dědictví a zároveň doplňují největší světovou encyklopedii Wikipedii.
03.09.2014 20:10 |

podobné články

Facebook zaplavily fotky propadlého břicha! Lékaři varují před anorexií!

 
Lékaři varují před nebezpečným trendem ultra plochého bříška. Facebook zaplavily fotky, které v dívkách mohou rozvinout anorexii.
20.01.2014 09:55 |

podobné články

Útok na hotel v Egyptě: Ozbrojenci stříleli na autobus s turisty

 
Další útok na turisty v Egyptě! Skupina mužů dnes zaútočila u hotelu v egyptské Gíze ve chvíli, kdy před ním stál autobus přistavený pro turisty. Jeden z útočníků použil podle egyptských sdělovacích prostředků vzduchovku, ale nikomu se nic nestalo. Přední část hotelu a také autobus jsou lehce poškozeny. Zatímco policie tvrdí, že útočníci mířili na turisty, ministerstvo vnitra se domnívá, že terčem byli policisté.
07.01.2016 11:40 |

podobné články

A zas to pražské metro! Na stanici I. P. Pavlova probíhala divoká soulož ve fotokabince!

 
"Pražské metro":http://www.extra.cz/tema/prazske-metro skýtá evidentně hodně zábavy. Buď stvoří novou hvězdu Česka v podobě "šílené Julči":http://www.extra.cz/tema/julia-kuskova-klimova-1, nebo se v něm pohybují podivné masturbující existence či se rovnou dočkáme sexu. I když ne přímo v metru, ale před ním.
07.01.2014 18:15 |

podobné články

Do Úvalna lákají turisty: Postavili bludiště velké jako na Petříně, vstupuje se do něj skříní

 
Turisty z celého Česka chtějí nalákat do Úvalna. Postavili tam nové zrcadlové bludiště. To má 35 zrcadel a je tak stejně veliké jako bludiště na Petříně. Vstupné? Žádné!
31.01.2018 12:00 |

podobné články

Ostuda na Karlově mostě: Třískova (†80) smrt jako atrakce pro turisty. Lákají je cedulí…

 
Na jeho tragický odchod lákají jako na nějakou památku! Nejenže osudné místo, kde vyhasl život Jana Třísky (†80), chodí okukovat desítky lidí. Teď kousek od něj visí papírový poutač…
19.10.2017 05:00 |

podobné články

Jižní Koreu napadli kybernetičtí útočníci

 
Pravděpodobně kybernetický útok ochromil internetové stránky úřadů jihokorejské vlády, bank i webové portály. Oznámily to jihokorejské oficiální zdroje. Útok připomíná podobné útoky z poslední doby ve Spojených státech.
08.07.2009 10:15 |

podobné články

Počítačový útok ochromil servery v Jižní Koreji a USA

 
Pravděpodobně počítačový útok ochromil internetové stránky úřadů jihokorejské vlády, bank i webové portály. Oznámily to dnes jihokorejské oficiální zdroje.
08.07.2009 21:20 |

podobné články

Pátrací týmy vyzvedly záď záhadně potopené jihokorejské lodi

 
Pátrací týmy dnes na hladinu vyzvedly záď jihokorejské válečné lodi, která se po záhadném výbuchu potopila 26. března ve Žlutém moři.
15.04.2010 08:30 |

podobné články

Za incident s KLDR má být potrestáno i 25 jihokorejských činitelů

 
Svůj díl odpovědnosti za potopení jihokorejské vojenské lodi severokorejským torpédem nese i 25 vysoce postavených důstojníků jihokorejské armády, kteří by za to měli být potrestáni.
10.06.2010 11:20 |

podobné články

Válka na spadnutí? KLDR střílela na jihokorejské vojáky!

 
Severní Korea střílela v pátek přes hranici na jednotku jihokorejské armády.
29.10.2010 12:35 |

podobné články

Video: KLDR zaútočila na jihokorejský ostrov

 
Dva zabité jihokorejské vojáky a zranění osmnácti dalších si vyžádala rozsáhlá dělostřelecká přestřelka, kterou vyprovokovalo vojenské cvičení jihokorejské armády. Severní Korea na manévry v citlivé oblasti reagovala ostřelováním ostrova poblíž sporné hranice obou zemí. Na ostrově hořelo množství domů a civilní obyvatelstvo se snažilo uprchnout pomocí rybářských člunů do bezpečí.
24.11.2010 08:00 |

podobné články

VIDEO: Jihokorejské děti vyměnily volno za tvrdou dřinu a vojenský dril

 
Zimní prázdniny pro některé jihokorejské studenty neznamenají odpočinek, ale pot a slzy. Polonazí dělají kliky ve sněhu a poslouchají rozkazy nadřízených. Někteří jsou tu dobrovolně, jiné sem dali rodiče, aby se naučili poslušnosti.
08.01.2011 10:35 |

podobné články

Jihokorejské námořnictvo osvobodilo loď ze spárů pirátů, osm jich zabilo

 
Jihokorejské námořnictvo osvobodilo nákladní loď zajatou minulý týden v Indickém oceánu. Všech 21 členů posádky je v pořádku, při zásahu bylo zabito osm somálských pirátů, oznámil v pátek jihokorejský prezident I Mjong-bak.
21.01.2011 09:10 |

podobné články

Čínští rybáři ubodali důstojníka jihokorejské pobřežní stráže

 
Důstojník jihokorejské pobřežní stráže zemřel v pondělí na následky ubodání čínskými námořníky, které jihokorejská hlídka zadržela kvůli ilegálnímu rybaření v korejských vodách. Druhého pobodaného pohraničníka převezli do nemocnice, píše agentura AFP.
12.12.2011 08:35 |

podobné články

Proč v jihokorejské televizi stávkují

 
Koncem března vstoupili do stávky zaměstnanci některých veřejnoprávních i komerčních stanic v Korejské republice. KBS, MBC a YTN vysílají jen omezenou nabídku, diváci se nedočkali některý velice oblíbených seriálů a zprávy mají jen stručnou, zkrácenou podobu. Že by mělo dojít nějak rychle k uklidnění situace, je spíše nepravděpodobné. Nejde totiž o nějaký marginální spor, ale o nezávislost médií a také o takzvané padáky. K pochopení toho, co jsou, je třeba nejprve udělat krátký exkurs do mediální historie Jihokorejské republiky.
04.04.2012 06:40 |

podobné články