Článek

FITES se nelíbí zasahování TV do uměleckých děl

 
Členům Filmového a televizního svazu (FITES) se nelíbí, že televize zasahují do vysílaných pořadů včetně filmů, a to i dokumentárních, svými programovými a dalšími, pro televize užitečnými informacemi.
27.05.2016 14:00 |

podobné články

Podobné články

Církve žádají Národní galerii o vydání 29 movitých uměleckých děl

 
Národní galerie v Praze dostala pět žádostí o vydání movitých uměleckých památek na základě zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Celkem jde o 29 uměleckých děl, některá z nich ale tvoří cykly. Například je to devět gotických deskových obrazů tvořících Vyšebrodský oltář, o který požádalo Cisterciácké opatství Vyšší Brod, nebo čtyři obrazy také z doby středověku, které jsou částí takzvaného Puchnerova oltáře a o něž požádal Rytířský řád Křižovníků s červenou hvězdou. 
10.10.2013 11:50 |

podobné články

NG eviduje pět žádostí od církví, chtějí vydat 29 uměleckých děl

 
Národní galerie v Praze dostala pět žádostí o vydání movitých uměleckých památek na základě zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi. Celkem jde o 29 uměleckých děl, některá z nich ale tvoří cykly. Například je to devět gotických deskových obrazů tvořících Vyšebrodský oltář, o který požádalo cisterciácké opatství Vyšší Brod, nebo čtyři obrazy také z doby středověku, které jsou částí takzvaného Puchnerova oltáře a o něž požádal Rytířský řád křižovníků s červenou hvězdou.
10.10.2013 11:50 |

podobné články

Hradec Králové: Město zpracovává pasport uměleckých děl

 
Na dvě stovky uměleckých děl jsou rozesety na veřejných prostranstvích Hradce Králové.
16.03.2011 13:25 |

podobné články

Exekuce uměleckých děl kvůli kauze Diag Human neplatí, soud jí zrušil

 
Okresní soud ve Vídni zrušil exekuci tří českých uměleckých děl zabavených kvůli sporu ČR s Diag Human, řekl dnes mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.
01.07.2011 15:35 |

podobné články

Galeriím hrozí nové církevní restituce uměleckých děl i budov

 
S možným přijetím církevního zákona, o němž bude Senát nejspíš rozhodovat v polovině srpna, se znovuobjevuje otázka, zda muzea a státní galerie nečeká další kolo restitucí týkající se nejen uměleckých děl, ale i budov, v nichž sídlí a mají vystaveny své sbírky.
23.07.2012 14:20 |

podobné články

Aukce uměleckých děl ArtForum/ICZ vynesla 416.000 korun pro postižené dětskou mozkovou obrnou

 
Pražská křižovatka – kostel sv. Anny se ve čtvrtek 7. března 2013 stala dějištěm konání v pořadí již patnáctého ročníku benefičního večera společnosti ICZ a galerie ArtForum. Jeho hlavní součástí byla dražba třicítky uměleckých děl předních českých výtvarníků a grafiků, jejíž výtěžek ve výši 416.000 korun putoval na konto Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně.
14.03.2013 13:20 |

podobné články

Advokát Miroslav Korecký: Proti padělatelům uměleckých děl stojí zdokonalující se věda

 
Sběratelé uměleckých děl od začátku tohoto roku utratili na českých aukcích přes 550 miliónů korun a za více než milión korun se prodalo rekordních 89 obrazů. S těmito úspěchy však souvisí i hrozba: zdařilé či méně zdařilé falzifikáty klasiků českého moderního umění.
18.07.2013 16:00 |

podobné články

Církve chtějí po Národní galerii více než pět stovek uměleckých děl

 
Církve žádají Národní galerii o vydání více než pěti stovek uměleckých děl. Jsou mezi nimi takové skvosty, jako například gotický obraz Madona z Veveří, cyklus devíti obrazů tvořících Vyšebrodský oltář, čtyři obrazy z Křížovnického oltáře a dva obrazy Petra Paula Rubense. Celkem církve podaly 34 žádostí.
09.01.2014 18:35 |

podobné články

Církve žádají více než pět set uměleckých děl z Národní galerie

 
Církve chtějí po Národní galerii vydání více než pěti stovek uměleckých děl. Jsou mezi nimi taková díla jako například gotický obraz Madona z Veveří, cyklus devíti obrazů tvořících Vyšebrodský oltář, čtyři obrazy z Křížovnického oltáře a dva obrazy Petra Paula Rubense. Celkem církve podaly 34 žádostí.
09.01.2014 22:05 |

podobné články

Galerie se vyjádří k restitucím; večer je projedná ČSSD a ANO

 
Národní galerie dnes bude informovat o tom, kolik žádostí o navrácení uměleckých děl dostala od církví v rámci restitucí. Podle dřívějších informací evidovala do 2. ledna 34 žádostí od církevních společností o vydání více než pěti stovek uměleckých děl. O prvních žádostech již rozhodla ve prospěch žadatelů.
16.01.2014 06:40 |

podobné články

Vlnas: Nejmenování stálého ředitele Národní galerie odrazuje sponzory

 
O problematice vydávání uměleckých děl církvím v rámci restitucí, o tom, že nejmenování řádného generálního ředitele odrazuje sponzory, nebo že celková hodnota uměleckých děl Národní galerie se odhaduje na 80 miliard korun. Nejen o tom se mluvilo v úterním vydání pořadu Hyde park na programu ČT24, jehož hostem byl pověřený generální ředitel Národní galerie Vít Vlnas.
21.01.2014 21:50 |

podobné články

Postižení dětskou mozkovou obrnou získali díky aukci uměleckých děl téměř milion

 
Na více než dvojnásobek loňské částky, rekordních 912.500 korun, se vyšplhala ve čtvrtek 6. března 2014 dražba třicítky uměleckých děl předních českých výtvarníků a grafiků, pořádaná ve spolupráci galerie ArtForum a společnosti ICZ ve prospěch Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně. Akce se zároveň stala historickým milníkem, kdy součet pomoci potřebným v rámci dosavadních šestnácti ročníků benefic poprvé překonal částku deset milionů korun.
11.03.2014 10:15 |

podobné články

Policisté nalezli umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty

 
V letošním roce se podařilo policistům odboru pátrání Útvaru služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR nalézt několik uměleckých děl nevyčíslitelné hodnoty. Na rozdíl od jiných druhů majetkové trestné činnosti vznikají krádežemi uměleckých děl škody, které jsou ve svých konečných dopadech nenahraditelné. Nejedná se jen o hodnotu tržní, ale zejména historickou. Další ztráty, které krádežemi vznikají, jsou způsobeny poškozením objektů nebo zdevastováním místa krádeže (např. zničení celého oltáře kvůli odcizení několika konkrétních dřevořezeb).
26.07.2014 01:10 |

podobné články

Historik klidní vášně: Nechte už té hysterie kolem ruského zasahování do voleb

 
Historik Jan Rychlík vyzval na svém blogu na serveru Aktuálně.cz k tomu, aby došlo ke skoncování s hysterií kolem ruského zasahování do voleb.
24.02.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rychlík (14 článků)

Transka del Rey? Slavná zpěvačka s odulým obličejem už plastiky nezapře! A to byla kdysi krásná!

 
Když se na scéně objevilo před pár roky jméno "Lana Del Rey":http://www.extra.cz/tema/lana-del-rey (29), bylo jasné, že půjde o hvězdu první kategorie. Její skladby okamžitě obsadily první místa hitparád a Lana se stala "světově uznávanou zpěvačkou":http://www.extra.cz/10-veci-ktere-jste-nejspis-vubec-netusili-o-americke-zpevacce-lane-del-rey.
12.01.2015 19:57 |

podobné články

Chcete nahou Kate Moss domů? Můžete si ji vydražit v aukci

 
Do proslulé londýnské aukční síně Christie’s přibyl další pěkný kousek - kolekce uměleckých aktů topmodelky Kate Moss  (39) . Soubor fotografií a uměleckých děl sběratele Gerta Elferinga čítá na padesát unikátních kousků mnohdy v životní či nadživotní velikosti.
25.09.2013 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Kate Moss (586 článků)

Vančurovu cenu má Svěrák, Havlovu Hollandová a Hulík

 
FITES ocenil mimořádné počiny v oblasti audiovizuálních děl .
19.01.2014 14:20 |

podobné články

Vančurovu cenu má Svěrák, Havlovu Hollandová a Hulík

 
FITES ocenil mimořádné počiny v oblasti audiovizuálních děl .
19.01.2014 14:25 |

podobné články

V Madridu byla ukradena díla Picassa a dalších malířů za 125 miliónů

 
Na madridském předměstí Getafe byla v sobotu ukradena dvacítka uměleckých děl mimo jiné Pabla Picassa, Fernanda Botera a Eduarda Chillidy. Oznámila to španělská média. Cena ukradených děl se odhaduje na pět miliónů eur (125 miliónů Kč).
02.12.2010 14:55 |

podobné články