Článek

Firma lihového bosse Březiny Morávia-Chem: Majetek putuje do konkurzu

 
Krajský soud v Brně v pátek vyhlásil konkurz na majetek společnosti Morávia-Chem, kterou tajně vlastnil zlínský podnikatel a údajný šéf lihové mafie Radek Březina.
12.09.2015 10:10 |

podobné články

Podobné články

Firma lihového kmotra Březiny je v konkurzu. Uspěla s tím až napopáté

 
Společnost Morávia-Chem šéfa 'lihové mafie' Radka Březiny je v konkurzu. Návrh na vyhlášení konkurzu podal jednatel firmy Radek Menšík už v dubnu. Letos na sebe podala Morávia-Chem celkem pět insolvenčních návrhů, úspěšná byla až s posledním.
12.09.2015 12:35 |

podobné články

Firma Morávia-Chem šéfa lihové mafie Březiny je v konkurzu

 
Krajský soud v Brně v pátek vyhlásil konkurz na majetek společnosti Morávia-Chem, kterou tajně vlastnil zlínský podnikatel a údajný šéf lihové mafie Radek Březina. Informace byla získána z insolvenčního rejstříku.
12.09.2015 10:40 |

podobné články

Únosy, mučení, miliardové podvody. Děsivý byznys "lihového kmotra"

 
Pořad České televize Reportéři ČT odvysílal dosud nezveřejněné stránky byznysu "lihového kmotra" Radka Březiny, který je za nelegální obchod pančovaného a smrtícího alkoholu dosud ve vazbě. Jenže pořad neodhaloval jen praktiky kolem samotného pančování alkoholu, šel i do minulosti Březiny, v níž se objevují nejenom další podvody v řádu miliard korun, ale i únosy, vydírání a mučení.
30.04.2013 16:50 |

podobné články

Bratr lihového bosse se může dostat na svobodu. Za 15milionovou kauci

 
Olomoucký krajský soud stanovil kauci pro propuštění bratra údajného lihového bosse Tomáše Březinu. Ten se z vazby může dostat, pokud složí sumu ve výši 15 milionů korun. Státní zástupce sdělil, že jsou důvody pro Březinovo držení oslabeny. Jedním ze zmíněných důvodů je, že Březina v trestním řízení s tzv. lihovou mafií spolupracuje.
19.05.2014 10:25 |

podobné články

Neznámá stránka byznysu lihového kmotra vyhrála v Jihlavě

 
Reportáž Dalibora Bártka, odvysílaná v pořadu Reportéři ČT, získala ocenění za nejlepší investigativní reportáž uplynulého roku. Cena Respektu udílená na Mezinárodním dokumentárním festivalu v Jihlavě připadla reportérovi České televize již podruhé. Loni soutěž vyhrál s reportáží Neznámá stránka byznysu lihového kmotra Radka Březiny. Letos zvítězil s reportáží, která rozkrývá další fakta Březinovy kauzy.
26.10.2014 13:45 |

podobné články

Soud obdržel reorganizační plán společnosti Via Chem Group

 
Krajský soud v Českých Budějovicích obdržel reorganizační plán společnosti Via Chem Group. Ten by mohl ukončit téměř pětileté trápení Via Chemu a jeho věřitelům zajistit padesátiprocentní návratnost pohledávek. To je mnohem více, než je běžné. Reorganizace umožní také další rozvoj ústecké chemičky Spolchemie, ve které Via Chem drží největší akcionářský podíl.
21.02.2018 17:00 |

podobné články

Soud poslal do vazby kvůli lihu všech sedm z 15 obviněných lidí

 
V kauze odhaleného nezdaněného lihu, ve které policisté po úterním zásahu obvinili 15 lidí, poslal dnes soud do vazby sedm osob. Vyhověl tak všem návrhům žalobců. Do vazební věznice zamířili jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga, žena zlínského podnikatele Radka Březiny Stanislava či bývalý šéf společnosti Morávia-Chem Radovan Dalajka. Mezi obviněnými je podle informací ČTK také Tomáš Březina a jeho bratr, hlava údajné lihové mafie Radek Březina. Tomu hrozí nejvyšší trest, až 16 let vězení. 
16.01.2014 10:35 |

podobné články

Zátah ÚOOZ v budově lihového bosse Březiny: Hledali zbraně a další líh!

 
Pyrotechnici, hasiči a záchranáři dnes zasahovali v 45. budově průmyslového areálu v centru Zlína, která patří údajnému šéfovi lihové mafie Radku Březinovi. Z neoficiálních informací a z okolností zásahu vyplývá, že policisté a pyrotechnici prověřovali, zda jsou v objektu zbraně a výbušniny a zda v něm případně není další nelegální líh.
20.02.2014 19:40 |

podobné články

Bratr lihového bosse Březiny je na svobodě. Pustili ho po složení kauce 15 milionů

 
Bratr údajného šéfa takzvané lihové mafie Tomáš Březina byl po půldruhém roce propuštěn z vazby. Rozhodl o tom olomoucký krajský soud v neveřejném jednání. Soud přijal kauci 15 milionů korun, kterou za muže obžalovaného v kauze nelegálního lihu složila jeho rodina.
28.05.2014 09:35 |

podobné články

Bratr lihového bosse Březiny jde na svobodu: Rodina zaplatila kauci 15 milionů!

 
Rok a půl strávil ve vazbě. Teď bratr údajného šéfa lihové mafie Tomáš Březina zaplatí za pobyt na svobodě astronomickou částku. Soud dnes přijal kauci 15 milionů korun, kterou za něj složila jeho rodina. Výše peněžité záruky je na tuzemské poměry vysoká. Soud Tomáši Březinovi zároveň zakázal vycestovat z republiky.
28.05.2014 10:15 |

podobné články

Babákovo bohatství: klientem Setuza i Via Chem

 
Poslanec Věcí veřejných Michal Babák daroval své straně šest milionů. Zbohatl prý díky auditorské firmě Bene Factum, v níž má podíl. Právě tato malá firma totiž podle MF Dnes získala velice lukrativní zakázky na audit např. od firem Via Chem či Setuza.
28.04.2011 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Babákovo bohatství: klientem Setuza i Via Chem

 
Poslanec Věcí veřejných Michal Babák daroval své straně šest milionů. Zbohatl prý díky auditorské firmě Bene Factum, v níž má podíl. Právě tato malá firma totiž podle MF Dnes získala velice lukrativní zakázky na audit např. od firem Via Chem či Setuza.
28.04.2011 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Šéf lihové mafie Březina u soudu popsal, jak šidil celníky

 
Falešná denaturace lihu se prý prováděla v areálu Morávia-Chem za dohledu celníků. Údajný šéf lihové mafie Radek Březina ve čtvrtek u soudu přiznal, že je dokázal na místě ošidit.
10.07.2014 12:10 |

podobné články

Lihový boss Březina u soudu prozradil fiktivní papírování s nemrznoucí směsí

 
Velmi důmyslný podvod na státu postavený na desítkách lidí popsal ve středu u Krajského soudu v Olomouci lihový boss Radek Březina. Tvrdí, že přes svou společnost Morávia Chem v Hrobicích na Zlínsku zabývající se výrobou a prodejem nemrznoucích směsí fiktivně denaturoval líh později prodávaný asi 35 odběratelům z likérek v Česku a na Slovensku.
10.12.2014 14:25 |

podobné články

Soud bude řešit další kauzu bývalého náměstka primátora Březiny

 
Obvodní soud pro Prahu 9 se dnes začne zabývat případem bývalého náměstka pražského primátora Karla Březiny (ČSSD). Podle žalobců pobíral od března 2007 do srpna 2011 neoprávněně plat za to, že byl předsedou dozorčí rady pražského dopravního podniku. Tuto funkci ale vykonávat nesměl, protože působil v dozorčí radě firmy Porcela Plus, na jejíž majetek byl vypsán konkurs. Březina podle obžaloby získal na odměnách minimálně 290.000 korun, hrozí mu až pětileté vězení.
20.03.2013 08:15 |

podobné články

To je síla: Tereze Vágnerové při pěveckém konkurzu vypadla čelist a musela do nemocnice. Máme foto!

 
To tu ještě nebylo. Zpěvačka Tereza Vágnerová na konkurzu na muzikál Fantom opery při závěrečném tónu árie Think of Me zůstala s otevřenou pusou. Doslova jí vypadla čelist. Nemohla ústa zavřít, cítila šílenou bolest. Na pomoc jí rychle přispěchal její přítel Filip Janeček, syn hudebního bosse Františka Janečka, který muzikál produkuje, a svoji partnerku odvezl ihned do nemocnice.
07.10.2013 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Filip (66 článků) , František Janeček (299 článků) , Tereza Vágnerová (52 článků) , František Filip (24 článků)

Amnestie zastavila proces v kauze Moravia banky. Žalobce se odvolal

 
Ostravský krajský soud v pondělí krach Moravia banky řešit nebude. Naplánované hlavní líčení bylo odročeno. Stíhání 15 manažerů bylo totiž kvůli novoroční amnestii prezidenta Václava Klause zastaveno. Státní zástupce Rostislav Bajger se ale proti tomu odvolal.
08.02.2013 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9025 článků)

Německo udělilo firmě Moravia Steel pokutu 260 milionů korun za kartelovou dohodu

 
Německý antimonopolní úřad udělil pokutu deset milionů eur (asi 260 milionů korun) české ocelárenské společnosti Moravia Steel. Úřad tak podle agentury DPA uzavřel případ vyšetřování dodávek kolejnic pro německého státního železničního přepravce Deutsche Bahn. Už loni kvůli údajné kartelové dohodě o cenách a zakázkách mezi výrobci a dodavateli kolejí úřad pokutoval ocelárenské koncerny ThyssenKrupp, Voestalpine a Vossloh. 
11.07.2013 13:45 |

podobné články

Metrostav: Jak se stavěl Aqualand Moravia

 
Největší aquapark na Moravě. První český termální komplex. Jeden z nejmodernějších zábavních parků v České republice. To vše a mnohé další patří na vizitku Aqualandu Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku. V srpnu letošního roku, kdy byl aquapark otevřen, se o tom přesvědčilo přes 120 000 návštěvníků.
17.09.2013 16:35 |

podobné články