Článek

Filmovka láká na Kaurismäkiho i Čechy točící v britském exilu

 
Finsko, severská sci-fi, Aki Kauriskmäki nebo český exilový film - to jsou témata Letní filmové školy v Uherském Hradišti, která se koná od 24. července do 1. srpna.
19.05.2015 13:31 |

podobné články

Podobné články

Výstava připomene Mnichov a exil tisíců lidí

 
Podpis mnichovské dohody, odchod tisíců lidí do exilu a projekt Památníku československého exilu připomene výstava, která ve středu začne v Modřanech, v budově budoucí radnice Prahy 12. Expozice se jmenuje Drama jedné noci - odchod Jaromíra Weinbergera do exilu a zobrazuje jeho obývací pokoj v okamžiku příprav na cestu do exilu.
25.09.2013 08:50 |

podobné články

V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové

 
„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).
21.11.2016 22:20 |

podobné články

Filmovka v Hradišti: Orson Welles, Hitchcock i Hrušínský

 
Letní filmová škola Uherské Hradiště proběhne 24. července až 1. srpna. Nabídne také retrospektivu Alfreda Hitchcocka a Orsona Wellese představí u příležitosti jeho 100. narozenin.
25.06.2015 14:36 |

podobné články

Osobnosti: Alfred Hitchcock (89 článků) , Orson Welles (32 článků)

USA: Nepokoje by mohl ukončit odchod Kaddáfího do exilu

 
Odchod libyjského vůdce Muammara Kaddáfího do exilu je jednou z možností, jak ukončit rozsáhlé nepokoje v Libyi. Prohlásil to v pondělí mluvčí Bílého domu.
28.02.2011 17:00 |

podobné články

Janukovyč z exilu žádá referendum o regionech namísto voleb

 
Svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč z ruského exilu vyzval Ukrajince, aby namísto předčasných prezidentských voleb uspořádali referendum, které by rozhodlo o postavení každého regionu v rámci země. O Janukovyčově výzvě dnes informovala ruská agentura ITAR-TASS. 
28.03.2014 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Janukovyč (379 článků)

Sex v exilu: Snowden žije v Moskvě se svůdnou přítelkyní!

 
Edward Snowden, který rozpoutal největší novodobý skandál kolem amerických bezpečnostních služeb, si v moskevském exilu užívá romantiku a sex! V ruském hlavním městě s ním totiž žije jeho sexy přítelkyně, tanečnice u tyče Lindsay Mills.
11.10.2014 11:00 |

podobné články

Česko by se nemělo prodávat za dobré vztahy s Čínou, řekl šéf tibetského exilu

 
Česko by nemělo prodávat své hodnoty kvůli dobrým vztahům s Čínou. Na konferenci Forum 2000 to v pondělí řekl tibetský exilový premiér Lozang Sanggjä. Nejvyšší politický představitel tibetského exilu považuje dubnovou deklaraci Prahy a Pekingu, ve které Česká republika slíbila nezpochybňovat územní celistvost Číny a nepodporovat nezávislost Tibetu, za ironickou.
13.10.2014 20:05 |

podobné články

Sochař Jan Kratochvil: To, co říkal Klaus o tlusté čáře za minulostí, je nesmysl

 
ROZHOVOR Součástí brněnského Roku smíření je od 7. května výstava Život ve stínu šibenice uspořádaná v Křížové chodbě Nové radnice. Za její realizací stojí sochař Jan Kratochvil, který se více než pětadvacet let zabývá mapováním historie a v roce 2007 v Brně otevřel soukromé Muzeum exilu. Motivovala ho k tomu i rodinná tradice, je totiž synem Josefa Kratochvila, který se účastnil druhého odboje, osvobozování republiky a po roce 1948 působil v exilu.
09.05.2015 14:35 |

podobné články

Silničáři opraví část ulice Československého exilu. Dostane nový asfalt a značení

 
V úterý 15. března zahájí Technická správa komunikací hlavního města Prahy rekonstrukci části ulice Československého exilu. Jedná se o další etapu souvislé údržby komunikace, která začne 50 metrů od křižovatky s ulicí Generála Šišky k východnímu vjezdu do ulice Petržílova na Praze 12. Celková délka opravy je 1,3 kilometru a potrvá necelé dva měsíce.
14.03.2016 10:35 |

podobné články

ÚSTR: Výstava o československém exilu 20. století

 
Jakým způsobem ovlivnil exil v letech 1914 až 1989 statisíce lidských osudů? Kdo byli významní českoslovenští exulanti a do jaké míry jsme dnes již zapomněli na fenomén exilu v dobách nesvobody? Tato témata zpracovali autoři venkovní expozice Československý exil 20. století, která byla zahájena na Jungmannově náměstí v Praze.
01.10.2016 10:15 |

podobné články

Úspěšný Regionální operační program Střední Čechy rozdělil za sedm let na více než tisícovku projektů téměř 15 miliard korun

 
Regionální operační program (ROP) Střední Čechy patří k jedněm z nejúspěšnějších v historii čerpání pomoci České republiky od Evropské unie. V programovém období v letech 2007 až 2013 proplatil ROP Střední Čechy příjemcům dotací částku převyšující 14,9 miliardy korun. V procentuálním vyjádření to je 100,3 % přidělené alokace. „Zatímco celá řada jiných českých fondů měla problém vyčerpat přidělené peníze, středočeský operační program nejenže bezezbytku využil veškeré svěřené prostředky, ale v konečném zúčtování jsme částku v povolené toleranci i přečerpali,“ zdůraznil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který je zároveň i předsedou výboru Regionální rady Regionu soudržnosti střední Čechy.
18.07.2016 14:55 |

podobné články

Berezovského záhadná smrt vzrušuje média i veřejnost. Vražda na objednávku?

 
Záhadná sobotní smrt někdejšího nejbohatšího Rusa a "šedé eminence Kremlu", ruského oligarchy Borise Berezovského (67) v britském exilu, je v centru pozornosti ruských i britských médií. Oligarchovi přátelé hovoří o třech možných verzích: infarktu, sebevraždě i vraždě, třebaže britská policie podle detektiva Kevina Browna nenalezla důvody, aby z úmrtí podezírala nějakou "třetí stranu".
25.03.2013 15:25 |

podobné články

Podezření: Fingoval miliardář Berezovskij (†67) smrt za pomoci MI5 a Izraele?

 
 V britském exilu žijící ruský miliardář a věčný kritik Vladimíra Putina Boris Berezovskij (†67) zemřel v březnu tohoto roku a jeho smrt nikdy nebyla řádně objasněna.
30.09.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Boris Berezovskij (12 článků)

Petr Nečas tajně vyfocen. Na schůzce s někým, kdo se bojí Babiše

 
U podnikatele Františka Savova, který je v Česku stíhaný za krácení daní a legalizaci výnosů z trestné činnosti, se dveře jeho londýnského sídla netrhnou. Naznačuje to server Neovlivní.cz, podle něhož měl Savova v britském exilu vedle bývalého prezidenta Václava Klause několikrát navštívit i expremiér Petr Nečas.
23.06.2015 09:36 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (8384 článků) , Petr Nečas (9177 článků)

Britney odvážně přiznala retuš. I s důkazy!

 
Celebrity a průmysl točící se kolem nich neustále předhazují publiku neskutečná, dokonalá těla.
14.04.2010 14:30 |

podobné články

Mexická armáda zabila 15 údajných členů drogového gangu

 
Patnáct předpokládaných členů drogového gangu zabili v úterý v západním Mexiku vojáci při čtyřicetiminutové přestřelce. Jde o zatím poslední střet mezi drogovými kartely a bezpečnostními silami v nekonečné válce točící se kolem lukrativního obchodu s narkotiky.
16.06.2010 09:20 |

podobné články

Tom Cruise se vrací po letech do Prahy

 
Americký herec a producent Tom Cruise patří už 25 let mezi největší hollywoodské hvězdy, přestože mu zatím uniká oscarové ocenění. V polovině 90. let patřil mezi první americké superstar točící v Praze. I když tehdy při vzniku akčního snímku Mission Impossible nešlo všechno hladce, stalo se město i díky Cruisovi oblíbeným cílem zahraničních filmařů. Po letech jsou staré spory zapomenuty a herec se nyní do Prahy vrátil.
20.09.2010 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (845 článků)

Sexy tanečky! V USA proběhlo mistrovství v tanci u tyče

 
Nádherné ženy točící se kolem tyče a vzduch nabitý sexuálním napětím. To mohli zažít návštěvníci mistrovství USA v takzvaném "pole dance" (česky tanec u tyče). Opravdové profesionálce nestačí jen vrtět zadkem, musí zvládnout neskutečné akrobatické kousky. Podívejte se...
07.05.2011 05:10 |

podobné články

John s Bártou ministry asi neudrží. Půjdou z kola ven a zabrání volbám

 
Budoucnost Věcí veřejných v koalici s TOP 09 a ODS je nejistá. Zatímco TOPka jasně dala najevo, že se jí aféry točící se okolo VV a jejich nahrávek silně nelíbí, Radek John jedním dechem požaduje dodatek ke koaliční smlouvě a druhým dodává, že premiér Nečas nedrží slovo. Mají Věci Veřejné vůbec ještě šanci udržet se, byť pouze dvěma ministry, v koaliční vládě? Podle oslovených politologů asi těžko, VV budou muset stůj co stůj vládu opustit. Předčasné volby si ale dovolit nemohou. Stejně jako zbytek koalice včetně TOP 09, která by ze současné krize vyvázla s nejmenšími šrámy.
16.05.2011 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2457 článků)