Článek

FilmAsia představí filipínskou a jihokorejskou kinematografii

 
Součástí jedenáctého ročníku festivalu FilmAsia bude historicky první rozsáhlejší přehlídka filipínského filmu v České republice. Od 4. prosince na ní bude uvedeno šest snímků. Představí se i šest jihokorejských filmů.
02.12.2015 12:40 |

podobné články

Podobné články

Filmasia nabídne akční thrillery i romantické filmy

 
Festival Filmasia přiveze do pražského Světozoru 28. listopadu až 2. prosince aktuální asijskou kinematografii. Zastoupeni jsou i akční matador Johnnie To a tvůrce romatických filmů Pang Ho Cheung.
25.11.2013 08:12 |

podobné články

Přehlídka asijských filmů Filmasia odkryje krásu filipínské kinematografie

 
Festival Filmasia loni oslavil deset let své existence, během kterých se stal nedílnou součástí prosincového kalendáře filmových fanoušků. Letos nabídne v pražských kinech Světozor a Lucerna od 4. do 9. prosince celkem dvanáct snímků z Jižní Koreje a Filipín. Právě filipínská kinematografie je přitom letos tou, kterou bude festival svým divákům odhalovat především.
02.12.2015 16:00 |

podobné články

KLDR označila jihokorejskou prezidentku za 'prostitutku Baracka Obamy'

 
KLDR tvrdě zaútočila jihokorejskou prezidentku, která o víkendu hostila prezidenta Baracka Obamu. Výbor pro mírové sjednocení Koreje označil Pak Kun-hje za "prostitutku v područí pasáka Baracka Obamy". Ve výpadu, který byl velmi drsně formulovaný i na obvykle značně vyhrocené severokorejské poměry, KLDR tepala vztah mezi "pánem a jeho loutkou" a pohrozila, že za něj Pak Kun-hje "draze zaplatí". 
28.04.2014 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2404 článků)

JE TO OBAMOVA PROSTITUTKA, zaútočila KLDR na jihokorejskou prezidentku

 
Sžíravý osobní útok na jihokorejskou prezidentku zveřejnila Severní Korea. Pak Kun-hje v něm označila za "prostitutku v područí svého pasáka Baracka Obamy.
28.04.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2404 článků)

Ozbrojenci z IS zaútočili na jihokorejskou ambasádu v Libyi

 
Při dnešním útoku skupiny ozbrojenců na jihokorejskou ambasádu v libyjském Tripolisu byli zabiti dva místní bezpečnostní strážci a nejméně jeden další zraněn. K útoku se později přihlásila radikální skupina Islámský stát, oznámila agentura AFP. Jihokorejské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že obětí se nestal žádný jihokorejský občan. O osudu útočníků zatím nejsou informace.
12.04.2015 16:51 |

podobné články

Asijský filmový festival zahájí kultovní Korejec Kim Ki-duk

 
V pražském kině Světozor zahájí Kim Ki-dukova novinka Pieta, oceněná Zlatým lvem v Benátkách, tradiční festival Filmasia. Proběhne 30. listopadu až 2. prosince.
21.11.2012 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ki-duk Kim (8 článků) , Kim Kim (1279 článků)

Filmasia skládá poklonu kronikáři pomsty a zvrácenosti

 
Festival asijských filmů slaví deset let existence. Jeho hlavním lákadlem je letos profil Parka Chan-wooka, ale i filmy Bonga Joon-hoa a Hajaa Mijazakiho.
30.11.2014 16:45 |

podobné články

Hlavně rakouské kinematografii bude věnována Letní filmová škola

 
Především rakouské kinematografii v historických souvislostech i prostřednictvím retrospektiv bude letos věnována Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Její 35. ročník se uskuteční od 24. července do 2. srpna. Je připravena i řada dalších filmových cyklů - Jiná Belgie, Zamrzlý obraz - film a komiks, Migrace jako syndrom.
13.05.2009 16:15 |

podobné články

Nekonečná životaschopnost české kinematografie

 
Když skončil státní monopol na československou kinematografii, filmaři se radovali, že ve svobodných podmínkách bude konečně možné svobodně točit. Mluvilo se o potřebě silných autorských výpovědí, otevření šuplíků mělo vydat poklady filmové scenáristiky. Ačkoli situace nebyla zdaleka připravena pro rychlou privatizaci, hlavní snahou bylo zbavit kinematografii státního vlivu.
16.11.2009 13:30 |

podobné články

Cinema Mundi: Více než 60 kinematografií světa v Brně

 
První ročník mezinárodního filmového festivalu Cinema Mundi představuje divákům v Brně v průběhu sedmi dnů nejlepší celovečerní filmy roku 2009 z šesti desítek národních kinematografií.
28.02.2010 02:25 |

podobné články

Juraj Herz přijel do Varů, převezme cenu za mimořádný přínos kinematografii

 
Režisér Juraj Herz dorazil ve čtvrtek odpoledne do Karlových Varech. V pátek před projekcí Petrolejových lamp převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos kinematografii.
08.07.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Juraj Herz (135 článků)

Miloš Forman dostane v Curychu cenu za celoživotní přínos kinematografii

 
Režisér Miloš Forman převezme na 6. ročníku Curyšského filmového festivalu cenu za celoživotní přínos kinematografii. Informuje o tom v pátek server Kanal8.de.
24.09.2010 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (287 článků)

Miloš Forman dostal v Curychu cenu za celoživotní přínos kinematografii

 
Režisér Miloš Forman převzal v sobotu na 6. ročníku Curyšského filmového festivalu cenu za celoživotní přínos kinematografii. Informuje o tom v neděli server Variety.
03.10.2010 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Forman (287 článků)

Besser chce od Novy a Primy půl miliardy na českou kinematografii

 
Půl miliardy korun by podle ministra kultury Jiřího Bessera měly přispívat televize Nova a Prima na českou kinematografii. Besser to ve čtvrtek řekl poslancům v reakci na nabídku vedení komerčních televizí, které minulý týden slíbily účast na financování české filmové tvorby. Stanice to podmínily tím, že stát neprodlouží vysílání reklamy ve veřejnoprávní České televizi kvůli podpoře filmu a kultury, jak to navrhl Senát ve své mediální novele.
20.01.2011 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Besser (317 článků)

Brno od pátku náleží evropské kinematografii

 
Brněnské kino Art od pátku náleží evropské kinematografii. Přemístila se tam přehlídka Dny evropského filmu, jejíž hlavní část tradičně hostila Praha. Brněnští filmoví fanoušci mohou vybírat ze 14 snímků. V běžné české distribuci se většina z nich neobjeví, a tak je festival jedinou příležitostí k jejich sledování na velkém plátně. Přehlídka v Brně potrvá do 26. dubna.
20.04.2012 11:10 |

podobné články

V Praze začnou dny severských a palestinských filmů

 
Dvě přehlídky zahraničních kinematografií začínají 4. října v Praze. Předpremiéra dánské tragikomedie Mazel zahájí v kině Evald šestý ročník festivalu severských filmů Nord fest. Prezentuje současnou skandinávskou kinematografii a potrvá do 10. října.
04.10.2012 10:35 |

podobné články

Architekt Karel Černý získá Českého lva za přínos české kinematografii

 
Českého lva za mimořádný přínos české kinematografii získá na sobotním slavnostním večeru architekt a výtvarník Karel Černý. V tiskové zprávě o tom ve čtvrtek informovali organizátoři výročních filmových cen.
28.02.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Černý (37 článků) , Karel Černý (38 článků) , Karel Černý (37 článků)

Ministr Balvín předá ceny za přínos v české kinematografii

 
V pražském kině Ponrepo se dnes večer budou udílet Ceny ministerstva kultury za přínos v oblasti kinematografie a audiovize pro rok 2013. Bývalý dlouholetý ředitel Národního filmového archivu Vladimír Opěla dostane cenu za celoživotní dílo a dlouhodobé zásluhy v péči o záchranu filmového kulturního dědictví. Režisér František Vláčil dostane in memoriam cenu za celoživotní filmovou tvorbu a mimořádný umělecký přínos české kinematografii. 
31.10.2013 07:10 |

podobné články

Osobnosti: František Vláčil (15 článků)

Začínají Vary: Přijede vykropená Geislerová i legenda rasismu a mlácení žen Gibson!

 
Tak a je to tady. "Ve Varech dnes začne další ročník":http://www.extra.cz/hlavni-hvezda-karlovarskeho-festivalu-zaslouzi-si-mel-gibson-cenu-za-prinos-svetove-kinematografii našeho nejprestižnějšího filmového festivalu, na který letos nikdo nechtěl přijet, tak bylo vzato zavděk aktuálně vůbec nejzatracovanějším idolem Hollywoodu, "milovníkem napadání žen a Židů":http://www.extra.cz/hlavni-hvezda-karlovarskeho-festivalu-zaslouzi-si-mel-gibson-cenu-za-prinos-svetove-kinematografii "Melem Gibsonem":http://www.extra.cz/tema/mel-gibson, kterému u pořadatelů vyžebral letenku a milost kamarád "John Malkovich":http://www.extra.cz/tema/john-malkovich.
04.07.2014 13:00 |

podobné články