Článek

Filip (KSČM): Politik, který neplní sliby a ztráta mandátu! Novela o přeběhlictví je na pořadu dne

 
Situace kolem hnutí Úsvit, jehož členové mezi sebou vedou ostrou mediální válku, hnutí se rozpadá a dá se očekávat, že členové založí stranu novou, nebo přeběhnou do jiných stran, je opět smutným důkazem toho, jak české politice chybí možnost, jak se suverén, tedy občan, může domoci vypovězení zmocnění, které učinil odevzdáním hlasu ve volbách, bránit.
31.03.2015 10:01 |

podobné články

Podobné články

Věrnost straně. Komunistický zákaz přeběhlictví poslanci neodmítli

 
Návrh KSČM trestat přeběhlictví nebo odsouzení za úmyslný trestný čin ztrátou mandátu, prošel prvním kolem sněmovního projednávání. K jeho shození ze stolu chybělo ČSSD a ODS deset hlasů, hnutí ANO se totiž zdrželo hlasování. Novela tak zamíří do sněmovního ústavně právního výboru.
01.04.2015 18:26 |

podobné články

Sněmovna zamítla návrh KSČM proti přeběhlictví

 
Poslanci dnes již v prvním čtení zamítli ústavní novelu KSČM proti takzvanému přeběhlictví zákonodárců. O zániku mandátu by podle návrhu rozhodoval Nejvyšší správní soud, odvolací institucí měl být Ústavní soud. Komunisté jsou ale prý odhodláni normu předložit znovu.
22.03.2013 14:35 |

podobné články

Ústavní novela KSČM proti přeběhlictví u vlády asi narazí

 
Zřejmě se záporným stanoviskem vlády budou zákonodárci projednávat ústavní novelu KSČM proti takzvanému přeběhlictví poslanců a senátorů. O mandát by mohli podle předlohy přijít také v případě jejich pravomocného odsouzení k nepodmíněnému trestu za úmyslný trestný čin. Novelu prosazovali komunisté i v minulém volebním období, tehdejší Sněmovna ji loni v březnu zamítla už v úvodním čtení.
27.05.2014 06:40 |

podobné články

Bakala prodejem RPG Bytů znovu naštval Zemana: Nejdřív hyena, teď neplní sliby

 
Nejdřív ho označil za lidskou hyenu kvůli uprchlíkům, teď se prezident do miliardáře opřel znovu. Neplní prý své sliby. Původně měl totiž byty prodat nájemníkům za zvýhodněné ceny, což se nestalo. Teď se ale prý nájemníci bytů, které Zdeněk Bakala prodal zahraniční společnosti Round Hill Capital, nemusejí ničeho obávat (na lepší ceny sice můžou zapomenout), dosavadní smlouvy jim ale zůstanou.
06.08.2015 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Bakala (277 článků)

Filip považuje zisk tří mandátů za úspěch komunistů

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip považuje zisk tří europoslaneckých mandátů za úspěch své strany. Umístění Kateřiny Konečné na první místo kandidátky bylo podle něj dobrým krokem. Příští europoslankyně představuje novou generaci komunistů, zdůraznil Filip.
26.05.2014 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (232 článků) , Vojtěch Filip (1015 článků)

Strana jako firma: Za přeběhlictví hrozí poslancům ANO pokuta

 
Hnutí ANO chce předejít přeběhlictví. Pokud by poslanci zvolení za tohoto sněmovního nováčka přešli k jinému klubu, hrozí jim pokuta ve výši měsíčního platu. Podle serveru Aktuálně.cz to vyplývá z etického kodexu, který podepsali všichni poslanci zvolení za ANO. Pokutu by hnutí věnovalo na dobročinné účely. Podle kodexu musí poslanci také část náhrad posílat na činnost klubu.
04.11.2013 13:50 |

podobné články

VV dodatkem zmírnily smlouvu o přeběhlictví, posílily roli Ústavy

 
Poslanci Věcí veřejných podepisují dodatek ke smlouvě, která je zavazovala k poslušnosti vůči stranickým orgánům pod hrozbou pokuty sedmi miliónů korun. Smlouva měla předcházet přeběhlictví, po jejím neplánovaném zveřejnění však vzbudila nelibost, jelikož Ústava stanoví, že se má poslanec řídit pouze svým svědomím. Dodatek potvrzuje nadřazenost Ústavy nad stanovami strany.
12.10.2010 12:00 |

podobné články

Paroubek odmítl ´ubohé nařčení´ kolegů z ČSSD z přeběhlictví

 
Poslanec a bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek v tiskové zprávě rozhodně odmítl nařčení z přeběhlictví od svých kolegů ze sociální demokracie a nepotvrdil, že by chtěl změnit stranický dres. ČSSD připomněl, že se podle něj neumí chovat ke svým bývalým předsedům.
20.05.2011 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3428 článků)

John: ČSSD považuje přeběhlictví zřejmě za standard

 
"ČSSD osvojením poslance Humla prokázala, že odmítání přeběhlictví bylo pouhou licoměrností a lživým slovíčkařením," uvedl předseda strany Radek John.
30.08.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Ministr Koníček tvrdě kritizuje Sobotku, srovnal ho s Kalouskem

 
Za nesmyslná a pokrytecká označil dnes ministr práce a sociálních věcí v demisi František Koníček slova šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky o přeběhlictví. Kritizoval také údajnou "vnitřní politickou korupci" a Sobotku srovnal s Kalouskem. Předseda sociální demokracie hovořil ve čtvrtek o přeběhlictví jako o podvodu na voliče a uvedl, že z ČSSD odcházejí ti, kteří v ní neuspěli.
30.08.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: František Koníček (71 článků) , Bohuslav Sobotka (9472 článků)

Zeptali jsme se Karolíny Peake na navrhovaný zákaz přeběhlictví. Zde máte rozhořčenou odpověď

 
Vláda neschválila návrh komunistických poslanců začít trestat takzvané přeběhlictví poslanců a senátorů. Podle návrhu ústavní novely by zákonodárce mohl přijít o svůj mandát v případě, že by porušil slib, nebo přešel do jiného klubu či jiné politické strany. „Já nevím, proč toto komunisté vyžadují. Mají zřejmě představu, že řízení Poslanecké sněmovny a jejích klubů bude více autoritářské,“ reagoval na aktivitu rudých zákonodárců pro ParlamentníListy.cz poslanec Stanislav Huml.
28.05.2014 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Huml (465 článků) , Karolína Peake (1607 článků)

Poslanci VV vyměnili sliby za koryta, kontruje Paroubkův nový muž Škárka

 
Nezařazený poslanec Jaroslav Škárka (dříve VV) se netají bližší spoluprací s Paroubkovými národními socialisty. Uvažuje i o vstupu do této strany. V takovém případě ale rázně odmítá jakákoli slova o přeběhlictví. Za přeběhlíky naopak v rozhovoru pro Novinky označil stávající poslance VV, kteří prý zradili své sliby.
27.01.2012 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Škárka (521 článků)

Factum Invenio přisuzuje vítězství a 70 mandátů ČSSD

 
Ve volbách do Poslanecké sněmovny by v dubnu byla nejúspěšnější ČSSD, která by získala 70 mandátů, druhá ODS by měla 53 mandátů a třetí KSČM 30 mandátů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Factum Invenio.
14.04.2010 18:00 |

podobné články

Šimůnek (KSČM): KSČM získala v Chomutově a Bílině nejvíce mandátů

 
O víkendu proběhly dodatečné volby a opakované hlasování v 15 obcích ČR. Pozornost byla upřena na hlasování ve dvou městech, v Chomutově a Bílině. Mezi politickými stranami při součtu obdržených mandátů z obou těchto měst jasně zvítězila KSČM, která získala v Chomutově a Bílině dohromady 15 mandátů a porazila tak své největší soupeře. Hnutí ANO získalo v obou městech 11 a ČSSD 7 zastupitelů.
01.02.2015 20:56 |

podobné články

Poslanci zřejmě pozmění novelu o ztrátě mandátu kvůli odsouzení

 
Poslanci možná budou měnit ústavní novelu předsedkyně Sněmovny Miroslavy Němcové (ODS), aby k důvodům pro zánik mandátu poslanců a senátorů přibylo jejich pravomocné odsouzení k nepodmíněnému trestu. Podle jednoho z námětů, který padl při jednání ústavně-právního výboru, by ztráta mandátu nebyla automatická. Stvrzovala by ji komora zřejmě třípětinovou většinou.
20.04.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1376 článků)

To Sobotka má problém! Vojtěch Filip se rozjel na rozhlasových vlnách

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu rázně odmítl tezi, že by aktuální vládní krize ležela na bedrech toliko ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO). Problém má podle šéfa komunistů celá koaliční vláda KDU-ČSL, ČSSD a ANO, jelikož neplní to, co voličům slibovala. Filip je přesvědčen, že koaliční poslanci jaksi na voliče zapomněli.
09.05.2017 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1015 článků)

Šéf KSČM Filip: Komunisté jsou připraveni převzít moc

 
Předseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že KSČM je personálně i programově připravena na převzetí exekutivní moci a záleží pouze na voličích, jakou jí dají důvěru. Strana nepodporuje znárodňování, nýbrž zakládání státních podniků ve strategických oblastech. Komunisté jsou stále pro rozpuštění NATO. Filip prozradil i to, co se bude dít na sjezdu KSČM.
16.04.2012 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1015 článků)

Klímek (KSČ 21): Filip "odklonil" 100 miliónů korun. Bude dále předsedou KSČM?

 
Když jsem 9. února 2015 v kulturním domě v Ostravě na setkání s občany poslouchal Filipa, jak se chlubí, jak chtěli soudruzi z Komunistické strany Číny poslat na účet KSČM 100 miliónů Kč a jak jim to Filip vymluvil, že se nenechá zavřít za vlastizradu, nechápal jsem, proč takové nesmysly plácá. Dnes už to vím. Filip poučen problémy s tunelováním při prodeji neprodeji sídla KSČM na Politických vězňů, kde KSČM přišla o desítky miliónů, zvolil jinou taktiku.
14.05.2016 06:10 |

podobné články

Filip chtěl ve sněmovně projednávat zrůdnosti kolem církevních restitucí. Snůška lží, zuřil ministr Herman a nakonec připomínal Hitlera

 
Ve sněmovně to dnes ještě před schvalováním pořadu schůze mezi poslanci pěkně vřelo. Do vlasů si vjeli předseda KSČM Vojtěch Filip a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Filip totiž chtěl, aby poslanci zařadili do programu hned tři body týkající se řešení majetkových restitucí církvím. „Cisterciácké opatství nerespektuje zákon o tzv. majetkovém vyrovnání církví a domáhá se vydání majetku, který byl finančně oceněn a za nějž finanční náhrada již byla vyplacena,“ zlobil se Filip. To ale označil Herman za „snůšku lží“. „Toto bych nazval přímo chucpe!“ obořil se Herman na Filipa. To ale není vše, co si ti dva řekli...
04.04.2017 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1015 článků) , Daniel Herman (596 článků) , Daniel Herman (1053 článků)