Článek

Feng-šuej: Vše, co jste nevěděli a báli se optat!

 
Co všechno víte o feng-šuej? Jde o 1000 let starý životní styl, který je známý po celém světě a který k nám dorazil až z daleké Číny. Pokud máte tedy pocit, že váš život potřebuje uklidit a nastavit na nová pravidla, bude feng-šuej tou správnou volbou právě pro vás.
18.08.2016 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Feng Feng (36 článků)
Podobné články

Symbolika barev a jejich použití: Vylaďte si barvy v interiéru podle učení feng-šuej!

 
Tradiční čínské umění "feng-šuej":http://www.extra.cz/tema/feng-suej věnuje působení barev na lidský organismus zvláštní pozornost. "Barvy":http://www.extra.cz/tema/barvy vyzařují energie, které při správném užití v interiéru *(ať už jde o barvu stěn, nábytku, nebo doplňků)* umožňují harmonické plynutí životodárné síly "čchi":http://www.extra.cz/tema/cchi.
19.10.2014 22:15 |

podobné články

Hubněte podle feng-šuej, Kobzanové golf prospívá

 
3. díl: Pokud jste podle feng-šuej voda jako Diana Kobzanová, musíte se vzdát sladkostí, slaného a studených pochutin. Kila pak půjdou dolů snadněji. A pokud jste jako Ilona Csáková kov a stále marně svádíte boj s kily, zkuste vypustit mléčné výrobky.
24.03.2011 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (480 článků)

Zhubněte podle feng-šuej, Gottové hrozí jojo efekt!

 
2. díl: Pokud jste „ohniví“ jako Ivana Gottová, dejte si jakékoliv červené potraviny, ovšem zapomeňte na červené víno. Nebo Marta Jandová jako element dřevo nesmí ostrá a studená jídla, naopak může kyselé. Vylaďte také svou vnitřní energii podle feng-šuej a kila půjdou dolů.
23.03.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Marta Jandová (885 článků)

Feng-šuej jako cesta k harmonii: 15 kroků k tomu, aby vám u vás doma bylo dobře

 
Předpokládáme, že jste už o feng-šuej slyšeli. Jedná se o tradiční čínské učení, které se snaží nastolit harmonii a umožnit ničím nerušený tok energie čchi. Pracuje s polaritou jingu a jangu a pěti elementy, kterými jsou voda, dřevo, země, oheň a kov. Pracuje i s barvami, tvary, materiály, vůněmi a zvuky. Zkuste pustit čínskou filozofii i k vám domů, třeba se vám najednou bude prostě lépe žít.
06.10.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Feng Feng (36 článků)

Nedaří se vám v lásce? Zkuste feng-šuej

 
Když si správně uklidíte a vyladíte ložnici, potkáte toho pravého nebo zachráníte vztah, který za moc nestojí. Že je to nesmysl? Podle učení feng-šuej je to opravdu možné.
10.07.2011 07:10 |

podobné články

Devět zahradních zón podle Feng-Šuej

 
Správě rozdělená zahrada se přirozeně dělí na oblasti s různými významy. Zásady feng šuej dokáží taková místa správně vybrat a doporučit, co se do nich nejlépe hodí.
16.09.2011 00:20 |

podobné články

Osobnosti: Feng Feng (36 článků)

Feng-šuej v ložnici: Aby to klapalo i po svatbě

 
Ve feng-šuej se svatba považuje za jednu z nejvýznamnějších životních událostí. Číňané proto dodržují mnoho svatebních obřadů a rituálů,...
21.05.2012 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Feng Feng (36 článků)

Jak do domu dostat štěstí? Poradí feng-šuej

 
Pravidla feng-šuej jsou často velmi logická a pochopitelná. Samotná nauka má široký záběr. Zabývá se bydlením, prostory a životem komplexně,...
04.06.2012 00:05 |

podobné články

Harmonický domov: očista prostoru podle feng-šuej (II. část)

 
V minulém článku o učení feng-šuej jsme vám poskytli několik tipů, jak očistit energii v prostoru. Dnes pro vás máme pokračování v podobě...
08.11.2012 00:05 |

podobné články

Přichází bouřlivý rok koně. Co to pro nás znamená?

 
Konflikty, přírodní katastrofy, krize v Asii a nové problémy kanadského popového zpěváka Justina Biebera. To všechno předpovídají hongkongští mistři feng-šuej pro rok koně, který podle čínského kalendáře přijde 31. ledna. Feng-šuej je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Štěstěnu předpovídá s pomocí dat a klasických čínských textů a snaží se jí napomáhat "správným" rozmístěním objektů či načasováním. 
30.01.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1379 článků) , Feng Feng (36 článků)

10 kroků k lásce podle feng-šuej: Trápí vás samota a toužíte po opravdovém vztahu? Máte ho mít!

 
Cílem tradičního "čínského učení":http://www.extra.cz/cinsky-horoskop-2014-co-muzeme-ocekavat-od-roku-dreveneho-kone-bude-to-jizda feng-šuej je dosažení harmonického plynutí energie čchi. Všechno, co nás obklopuje, má vliv na naše zdraví, práci, úspěch, majetek, ale i vztahy a lásku.
09.03.2014 22:55 |

podobné články

Zlepšete milostný život podle feng-šuej

 
Feng-šuej stále zůstává fenoménem především při zařizování interiérů našich bytů či domů. A s tím souvisí celá řada věcí –...
09.05.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Feng Feng (36 článků)

Zlepšete milostný život podle feng-šuej

 
Feng-šuej stále zůstává fenoménem především při zařizování interiérů našich bytů či domů. A s tím souvisí celá řada věcí –...
21.05.2014 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Feng Feng (36 článků)

Princeznička bude kašlat na protokol, ale rodině přinese štěstí, říká mistr feng-šuej

 
Malá britská princezna, která se narodila v sobotu princi Williamovi a jeho manželce Kate, bude mít silnou a tvořivou vůli, svobodného ducha a vdechne královské rodině novou energii. Předpovídají to alespoň hongkongští mistři dávného čínského umění feng-šuej.
04.05.2015 12:35 |

podobné články

Slastný polibek – 8 věcí, které jste o něm nevěděli!

 
Polibek – pro někoho naprosto obyčejná věc, pro jiného důkaz lásky a důvěry mezi dvěma lidmi. Ať už pro vás polibek znamená cokoli, existují věci, které jste o něm možná nevěděli. Pojďte si společně s námi užít dnešní článek, ve kterém vám nejzajímavější fakta o polibku představíme. Nechte se překvapit, nechte se udivit, nechte se pobavit. Není totiž polibek jako polibek a ačkoli si možná myslíte, že jej znáte od A po Z, následující řádky vás pravděpodobně přesvědčí o úplném opaku. Začínáme! Polibek a co jste o něm možná nevěděli: Nejdelší polibek V Guinessově knize rekordů je zapsán nejdelší polibek. Záznam pochází z roku 2004 a o onen nejdelší polibek se postarala italská dvojice. Pár se vydržel nepřetržitě líbat dlouhých 38 hodin a 18 minut. Vědní obor Věděli jste, že existuje obor, který se zabývá líbáním? Ačkoli to zní neuvěřitelně, tento vědní obor se jmenuje filematologie. Trojice polibků Že se různě ve světě lidé zdraví polibkem není nic, co by vás překvapilo. Tento zvyk se drží především ve Francii. O zajímavost se ale postarali Nizozemci, kteří se zdraví třemi políbeními na tvář. Proč? Aby skončili na té tváři, na které začali. Doba strávená líbáním Kolik času byste si tipli, že strávíte líbáním? Statistiky mají na tuto otázku jasnou odpověď. V průměru líbáním strávíte celí dva týdny svého života. Zajímavé, viďte? Pověstný francouzský polibek Francouzský polibek znají snad všichni. Až na Francouze. Je to sice překvapení, neboť by člověk řekl, že když se polibku říká francouzský, měli by jej Frantíci znát, ale není tomu tak. Oni sami takový polibek popisují jako polibek jazyky. Polibek ve tmě Další zajímavostí je, že lidský mozek má takovou vlastnost, díky které najdete rty toho druhého i v naprosté tmě. V Nepálu se nelíbají Kdo by to byl řekl – v Nepálu se lidé vůbec nelíbají! Proč?... Čtěte více Příspěvek Slastný polibek – 8 věcí, které jste o něm nevěděli! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
07.08.2015 08:30 |

podobné články

Vše, co jste nevěděli o Titaniku a báli jste se zeptat: Filmový trhák slaví 20 let!

 
Před dvaceti lety jste poprvé mohli zhlédnout opravdu dojemný biják. Titanic v režii Jamese Camerona chytnul za srdce snad všechny. V hlavních rolích ústředního páru Jacka Dawsona a Rose DeWitt Bukater byli k vidění Kate Winslet (42) a Leonardo DiCaprio (43). A co jste o slavném filmu nevěděli?
20.12.2017 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Kate Winslet (246 článků) , James Cameron (174 článků) , Jack Dawson (2 články)

Rána plná energie a úsměvu

 
Víte o tom, že jediná pozitivní myšlenka po probuzení může změnit celý váš den? Zkuste to! Důvodů na to, proč být šťastný a pozitivně naladěný hned z rána, je mnoho. Krásný slunečný den, vidina čerstvé ranní kávy a vydatné snídaně nebo pohled na blízkého člověka spícího po vašem boku. Na to, abyste váš den začali příjemně naladění, svěží a s úsměvem, má vliv i místnost, ve které spíte. Principy zdravého spaní, učení feng-šuej, naše bydlení určitě ovlivňují, ale zamysleli jste se nad tím, jak je na tom nábytek ve vaší ložnici?
02.05.2014 09:05 |

podobné články

Dva váleční veteráni spolu na JIP: Setkání po 72 letech!

 
K nesmírně dojemnému, i když čistě náhodnému setkání dvou vojenských veteránů po dlouhých letech došlo v jedné jihočínské nemocnici. Čuang Šuej-fa (88) a Lin Šuej-šou (90) spolu sloužili v zákopech 2. světové války, ale pak na sebe ztratili kontakt. Na dlouhých 72 let! Teď se vedle probudili na jednotce intenzivní péče.
21.05.2017 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Lin Lin (53 článků)

Uspořádejte si zahradu ve stylu feng šuej, I. díl

 
Starodávné čínské umění dokáže udělat ze zahrádky místo k odpočinku i meditaci.
14.07.2009 07:10 |

podobné články