Článek

Felicite (64) pátrá po českých předcích!

 
Učí na univerzitě v irském Dublinu. Zájem o historii a rodinné kořeny ale přivedly Felicity Cable (64) do Holešova na Kroměřížsku. Zdarma pomáhá s dalšími sedmi cizinci čistit židovský hřbitov z 15. století a pátrá po svých českých předcích.
01.08.2016 12:15 |

podobné články

Podobné články

Genetici otestovali Čechy a Češky: Co dědíme po předcích?

 
Jste zdraví jako řípa, a přesto máte velké riziko, že onemocníte některou z nemocí. Proč? Jednoduše máte vlohy k určité chorobě zakódovány v genech – zdědili jste je po svých předcích. Odborníci včera představili ty, které nejčastěji hrozí chlapům v Česku. Jde o rakovinu prostaty, vysoký tlak krve, srdeční infarkt, mozkovou mrtvici, ale dvě třetiny jich mají i sklon k nadměrnému pití alkoholu...
10.05.2011 12:10 |

podobné články

Pátrejte po svých předcích! Historici připravili unikátní projekt. Jak je najdete?

 
Vojenský historický ústav společně s Národní knihovnou připravil unikátní projekt. Díky němu budete moci pátrat po svých předcích. V digitální kolekci tištěných pramenů je zpracováno více než 78 tisíc stran dokumentů z let 1914 - 1919. Přečtěte si, jak na to.
22.02.2014 17:30 |

podobné články

Jak získat majetek po předcích, ke kterému se nikdo nehlásí? POSTUP

 
Úřady evidují 92 tisíc nemovitostí, ke kterým se údajně nikdo nehlásí, nebo na katastrů nemovitostí nedoložil majitel všechny potřebné dokumenty. V Česku jsou stovky lidí, kteří v těchto seznamech našli majetek po svých předcích. Pokud to jste i vy, přinášíme vám návod, jak postupovat, abyste se k nemovitostem dostali.
27.03.2014 15:50 |

podobné články

Šimpanzi dědí intelekt z půlky po předcích. Jsou na tom lidé stejně?

 
Šimpanzi svou inteligenci dědí asi z poloviny po předcích a vnější vlivy tak hrají v jejím rozvoji zřejmě menší roli, než se dosud soudilo. Podle agentury DPA to vyplývá z výzkumu amerických vědců, jehož výsledky byly zveřejněny v odborném časopise Current Biology.
11.07.2014 08:20 |

podobné články

Děsivá pravda o předcích rozvádějící se Kocábové: Byli otrokáři!

 
Šokující skutečnosti, které Natálie Kocábová (31) zjistila během pátrání po svých vzdálených předcích, jí vrtají hlavou ještě dnes. Díky pořadu Tajemství rodu se dozvěděla, že její předchůdci byli otrokáři.
10.07.2015 19:40 |

podobné články

Halina Pawlowská: Bála jsem se, že budeme mít v rodině komunistu

 
Moderátorka a spisovatelka Halina Pawlowská je další osobností, která v novém dokumentu České televize odhaluje rodinná tajemství. Při pátrání po svých předcích zavítala mimo jiné na Ukrajinu, kde dokonce zkoušela dojit krávu. Další články k tématu: VIDEO: Pawlowská má už dvacátou knihu, Basiková ji křtila granulemi VIDEO: Halina Pawlowská dostala nové auto, nemá ale řidičák Pawlowská brzy provdá dceru. V knize jí radí, jak si udržet manželství Tereza pátrá a objíždí hřbitovy. V rodokmenu našla šperkaře i kojnou
13.03.2013 01:10 |

podobné články

Osobnosti: Halina Pawlowská (491 článků)

Bratr ministra zahraničí USA pátrá v Česku po předcích

 
Rodina Kerryů má hluboké kořeny v České republice. V současné době je na návštěvě generální ředitel amerického ministerstva obchodu, bratr ministra zahraničí Spojených států Cameron Kerry, který společně s manželkou míří do rodiště svého dědečka ve Slezsku. Právu při té příležitosti poskytl rozhovor.
13.10.2013 05:00 |

podobné články

Šokující odhalení: Princ Harry a jeho nová přítelkyně jsou bratranec a sestřenice

 
Již včera Super.cz informoval o nové přítelkyni prince Harryho Florence Brudenell-Bruce a jejích předcích modré krve. Mezi její příbuzné patří například sedmý Hrabě z Cardiganu James Thomas Brudenell, který je zároveň jedním z nejznámějších britských válečných hrdinů. Jenže tady spojitost mezi Harrym a překrásnou Florence nekončí. Nyní se přišlo i na to, že jsou vzdálenými příbuznými, a to bratrancem a sestřenicí.
30.06.2011 15:55 |

podobné články

Osobnosti: princ Harry (236 článků) , James Thomas (6 článků) , Bruce Thomas (1 článek)

Nechuť pracovat v pondělí ráno máme po předcích

 
Naprostá většina zaměstnaných přichází v pondělí ráno do práce bez úsměvu. Víme, proč!
26.07.2011 10:20 |

podobné články

Tady botanická zahrada, u telefonu Větvička

 
Celé dětství a dospívání má člověk na to, aby se srovnal se svým příjmením. Někomu se to nepodaří a po dosažení dospělosti si za tisícikorunový poplatek jméno po předcích změní. Panu Šourkovi či paní Šoustalové se nelze divit. Jiní si zase myslí, že když přečkají zlomyslné dětské rýmovačky a posměšky, budou mít nadosmrti pokoj. Ale často se mýlí, protože osud je zavede do zaměstnání a profesí, kde jejich jméno dostává nové souvislosti.
31.12.2011 07:15 |

podobné články

Autorka Harryho Pottera J.K. Rowling se rozhodla odhalit tajemství svého rodu. Co zjistila?

 
Je zřejmé, že autorka populární ságy o kouzelníkovi Harry Potterovi Joanne Kathleen Rowling (46) miluje záhady a tajemství. Jedno takové se teď rozhodla rozluštit i v reálném životě. Začala totiž pátrat po svých předcích.
04.02.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Harry Potter (1248 článků) , Joanne Rowling (61 článků)

William a Kate už mají jméno pro holčičku

 
Celý svět čeká, až britský princ William a jeho manželka, vévodkyně Kate oznámí, že čekají miminko. Už mají alespoň vybrané jméno. Až Kate otěhotní a bude-li to děvčátko, dostane jméno po předcích prince Williama. "Pokud to bude holčička, pojmenují ji po Alžbětě a Dianě," sdělil časopisu NOW zdroj z královského dvora.
14.06.2012 13:00 |

podobné články

Ondřej Brzobohatý má nového voříška: V předcích má jezevčíka, labradora, kokra a vlčáka

 
Muzikant a herec Ondřej Brzobohatý rozšířil rodinnou smečku. S manželkou Johankou si nechali jedno ze štěňat jejich fenky Aničky. Ta je typický voříšek a otec nového psíka byl prý nejvíc podobný kokršpanělovi.
24.08.2012 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Brzobohatý (622 článků)

Vídeň patří Schwarzenbergovi: Má tu palác, náměstí i kavárnu!

 
Tvrdí o sobě, že je Čech jako poleno. Ve Vídni ale má zázemí, o kterém by se leckomu mohlo zdát. Po předcích prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga (75) je totiž pojmenováno náměstí, které velikostí hrdě konkuruje pražskému »Václaváku«. A to není všechno!
25.01.2013 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3727 článků)

Nové knihy: Gary, Cimický, Svevo, Cameron

 
Nabídku začínáme románem francouzského prozaika Romaina Garyho a pokračujeme neobvyklou prózou Jana Cimického. Američan Christian Cameron zavede opět do doby Alexandra Velikého, Brit Simon Scarrow do Říma. Anglická autorka Anna Reidová do válečného Leningradu. Ženské čtenářky osloví Irka Cecelia Ahernová, o láskách mladých píše Ludomír Müller, o slavných předcích zase americký autor Louis Baldwin.
01.03.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Veliký (14 článků) , Jan Cimický (115 článků) , Cecelia Ahernová (3 články) , Anna Anglická (1 článek) , Christian Simon (1 článek)

Banga z Gipsy.cz: Sourozenci mají modré oči, nemáme jen romské předky

 
Zpěvák kapely Gipsy.cz Radek Banga se rozhodl pátrat po svých předcích. Při natáčení dokumentu České televize Tajemství rodu procestoval Česko i Slovensko, odkud pocházejí jeho prarodiče. Dozvěděl se také, co je příčinou modrooké "anomálie" v jejich rodině. Další články k tématu: Zpěvák Gipsy.cz Radek Banga se tajně oženil na zámku Romové mě často mají za exota, říká emancipovaný Cikán Patrik Banga Radoslav Gipsy Banga: Po celou základku jsem cítil ten smrad komunismu Rom - superhrdina? Směšné, řekl Banga z Gipsy.cz. A pak si na něj zahrál
03.04.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Radoslav Banga (12 článků) , Radoslav Banga (12 článků)

Vzácnou chorobu Lukáš zřejmě zdědil po dávných předcích: Trpí nemocí jako jediný Čech!

 
Velikou smůlu má v životě Lukášek Záboj (14) ze Zborovic na Kroměřížsku. Patří bohužel mezi pouhých 12 lidí na světě, kteří trpí zcela ojedinělou dědičnou poruchou metabolismu s názvem CDG - II syndrom. A je jediný v Česku. V září tuto smutnou diagnózu na základě DNA chlapce potvrdili vědci z nizozemské kliniky.
29.11.2013 12:10 |

podobné články

Vzácnou chorobu Lukáš zdědil po dávných předcích: Trpí nemocí jako jediný Čech!

 
Velikou smůlu má v životě Lukášek Záboj (14) ze Zborovic na Kroměřížsku. Patří bohužel mezi pouhých 12 lidí na světě, kteří trpí zcela ojedinělou dědičnou poruchou metabolismu s názvem CDG - II syndrom. A je jediný v Česku. V září tuto smutnou diagnózu na základě DNA chlapce potvrdili vědci z nizozemské kliniky.
29.11.2013 12:25 |

podobné články

Vzdálení příbuzní: Madonna a Camilla, Pitt a Obama, Bieber a Dion

 
Když se pořádně hledá v historii, mohou se objevit zajímavá rodinná spojení. Při pátrání po předcích genealogové objevili, že herec Johnny Depp je vzdálený příbuzný s britskou královnou Alžbětou II. a popová královna Madonna má zase společné předky s manželkou prince Charlese Camillou.
04.02.2014 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Johnny Depp (725 článků)