Článek

Faraon Tutanchamon byl pohřben s plnou erekcí

 
Ačkoli nebyl faraon Tutanchamon z historického hlediska nijak významný, pro egyptology je cenný především tím, že jeho mumie patří k těm nejzachovalejším z objevených. Pomáhá tak získávat cenné informace o pohřbívání faraonů. Mladý Tutanchamon byl do svého sarkofágu uložen s plnou erekcí, která s jeho tělem svírala úhel devadesát stupňů.
02.09.2015 17:00 |

podobné články

Podobné články

Tutanchamon byl mumifikován se ztopořeným penisem jako bůh Osiris

 
Egyptologové si dlouho lámou hlavu nad tím, proč byl faraón Tutanchamon pohřben s tolika anomáliemi. Krom toho, že tento historicky poměrně nevýznamný faraón neměl srdce, balzamovali ho se ztopořeným penisem. Pohlavní úd byl vztyčen a udržen v úhlu devadesát stupňů k tělu.
09.01.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Tutanchamon (16 článků)

Slavný faraon Tutanchamon: Byla to lidská »zrůdička« počatá sourozenci!

 
Britská televize BBC ve svém dokumentu provedla rekonstrukci jednoho z nejslavnějších faraonů lidských dějin. Tutanchamona vzkřísili tvůrci programu pomocí počítačové techniky, která se opírala o nejmodernější výzkumy nejzachovalejších ostatků egyptských vládců. Ačkoli z hlediska své vlády tento faraon moc významný nebyl.
21.10.2014 16:00 |

podobné články

Tutanchamon: Testy otcovství!

 
Starověký egyptský vládce Tutanchamon se podrobil testům otcovství. Respektive egyptští vědci hledali jeho rodiče.
17.02.2010 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Tutanchamon (16 článků)

89 let od objevení hrobky Tutanchamona: Smrtící kletba stále děsí!

 
Tři tisíce let v doslova hrobovém tichu v egyptském Údolí králů. Tak odpočíval faraon Tutanchamon. Včera to bylo přesně 89 let, kdy britský amatérský archeolog Howard Carter prorazil zeď do hrobky a učinil objev nesmírného významu.
27.11.2011 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tutanchamon (16 článků) , Howard Carter (6 článků)

Serge Grimaux: Faraón zůstane v Praze do září

 
Výstava Tutanchamon – jeho hrob a poklady, která se koná v Praze na Výstavišti, bude prodloužena. Hovoří o tom její producent Serge Grimaux.
06.06.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Tutanchamon (16 článků)

Den, který otřásl archeologií a proslavil mladého panovníka

 
Není známější hrobky, než této. Ač se její dlouholetý obyvatel a faraon z 18. dynastie Tutanchamon nedožil ani dvaceti let, jeho jméno znají i ti, kdo se o historii příliš nezajímají.
16.02.2018 13:50 |

podobné články

Hosni Mubarak: Poslední egyptský faraón?

 
Dvaaosmdesátiletý egyptský prezident Hosni Mubarak sedí u moci již třicet let. Ani když jeho zemí zmítá revoluce a demonstranti křičí: „Pryč s Mubarakem!“, své židle se nehodlá vzdát. Možná kvůli ješitnosti či dlouhotrvající vládě ho mnozí nazývají faraón Mubarak.
31.01.2011 20:10 |

podobné články

Režisér Otakar Vávra bude pohřben na Olšanských hřbitovech

 
Režisér Otakar Vávra, který zemřel minulý týden ve věku 100 let, bude pohřben na pražských Olšanských hřbitovech, řekla režisérka Jitka Němcová, která byla jeho manželkou. Bude pohřben vedle svého bratra spisovatele Jaroslava Raimunda Vávry, kterého měl rád, uvedla Němcová. Veřejné rozloučení s legendou české kinematografie nechystá; nechce oznámit datum ani místo posledního rozloučení.
19.09.2011 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Vávra (97 článků) , Jitka Němcová (51 článků)

Režisér Otakar Vávra bude pohřben v rodinném kruhu bez účasti veřejnosti

 
Režisér Otakar Vávra, který zemřel minulý týden ve věku 100 let, bude pohřben na pražských Olšanských hřbitovech. Oznámila to jeho manželka, režisérka Jitka Němcová. Vávra bude pohřben vedle svého bratra spisovatele Jaroslava Raimunda Vávry, kterého měl podle Němcové velmi rád. Veřejné rozloučení s legendou české kinematografie ale nechystá. Nechce oznámit datum ani místo posledního rozloučení.
19.09.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Vávra (97 článků) , Jitka Němcová (51 článků)

Otázka dne zní: Souložili byste s egyptským faraonem Tutanchamonem?! Už víme, jak vypadal, a není to pěkné!

 
O "egyptském vládci a faraonovi Tutanchamonovi":http://www.extra.cz/tomu-se-rika-laska-k-vozu-brazilsky-milionar-pohrbiva-sve-bentley-chce-ho-uctit-jako-egyptskeho-faraona, který byl nalezen ve zlaté kobce, se dříve mluvilo jako o překrásném muži, protože si všichni mysleli, že ta rakev, ve které byl pohřben, byla vypracována podle jeho tváře. Odborníci ale provedli takzvanou virtuální pitvu a zjistili, že Tutanchamon nebyl ani trošku krásný. "Spíše naopak":http://www.extra.cz/6-duvodu-proc-to-maji-osklive-holky-v-zivote-mnohem-jednodussi.
02.11.2014 16:16 |

podobné články

Hrajte s Blesk Vaše recepty o 22 balíčků Clavin® ULTRA!

 
Statistiky tvrdí, že problémy s erekcí má každý druhý muž po čtyřicítce. Pokud máte i vy potíže s nedostatečnou erekcí, pak si v lékárně pořiďte osvědčený přípravek na podporu erekce - Clavin® ULTRA! Jde o nejžádanější, mimořádně silný  a účinný přípravek na zkvalitnění erekce, který napomáhá prokrvení penisu. Umožňuje pevnou erekci s rychlým nástupem a také delší trvání erekce.
04.07.2012 00:20 |

podobné články

POTVRZENO: Porno zlepšuje erekci mužů!

 
Psychiatři a sexuologové z Los Angeles a Montrealu se rozhodli podrobit experimentálnímu přezkoumání teorii o zhoubném vlivu porna na mužskou erekci. Podle některých psychologů a psychiatrů totiž sledování porna způsobuje mužům potíže s erekcí a také znecitlivuje jejich psychiku tak, že už je nevzrušují reální partneři a sex s nimi. Jenže podle výsledků nové studie je to spíš naopak.
18.03.2015 17:05 |

podobné články

Kratší penisy se zvětší v erekci až dvojnásobně, delší jen o polovinu

 
Muži s delším penisem v klidovém stavu – tzv. vystavovatelé – se v pánských sprchách rádi předvádějí. Jejich pohlavní úd i neztopořený dělá dojem. Jenže v erekci nemusí být o nic větší než penis tzv. skrývače. Ten má v klidovém stavu penis menší, jenže v erekci se zvětší téměř dvojnásobně.
29.10.2015 10:00 |

podobné články

Pánové, činky do ruky! Posilování zvyšuje sexuální výkonnost a erekci

 
Muži často spoléhají na různé preparáty a zázračné přípravy, když potřebují posílit svou erekci a sexuální výkonnost. Nejspolehlivějším lékem na poruchy ztopoření jsou ale jednoduše fyzický pohyb a štíhlá postava. A všichni pánové, kteří začnou posilovat, zaznamenají zlepšení kondice penisu – tvrdší erekci a delší výkonnost.
12.05.2016 11:05 |

podobné články

Utrpení mladého cyklisty: Po pádu z kola měl 50 dnů silnou erekci!

 
Irský cyklista (22) měl během své jízdy bolestivou nehodu. Sklouznul ze sedátka a plnou vahou dopadl svým penisem na štangli. Poranil si kořen penisu ukrytý v hrázi a choulostivé zranění zapříčinilo několik týdnů trvající erekci.
14.01.2014 16:50 |

podobné články

Utrpení mladého cyklisty: Po pádu z kola měl 50 dnů silnou erekci!

 
Irský cyklista (22) měl během své jízdy bolestivou nehodu. Sklouznul ze sedátka a plnou vahou dopadl svým penisem na štangli. Poranil si kořen penisu ukrytý v hrázi a choulostivé zranění zapříčinilo několik týdnů trvající erekci.
14.01.2014 17:55 |

podobné články

Francie pohřbívá atentátníky. Jeden z nich už byl v tichosti uložen do neoznačeného hrobu

 
Jeden z atentátníků na redakci francouzského týdeníku Charlie Hebdo Chérif Kouachi bude pohřben v muslimské sekci hřbitova na pařížském předměstí Gennevilliers. Druhý z bratrů Said byl podle listu Le Parisien pohřben v tichosti v pátek v Remeši. Pohřbu byla přítomna policie, terorista byl uložen do neoznačeného hrobu. Bratři zabili 7. ledna v redakci 12 lidí.
17.01.2015 12:42 |

podobné články

Usáma byl pohřben do moře!

 
Usáma bin Ládin byl pohřben, informují v pondělí televize ABC a webový portál deníku The New York Times.
02.05.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Usáma bin Ládin (321 článků)

V USA pohřben "symbol hrdinství" Ctirad Mašín. Obřadu se zúčastnil i Vondra

 
Český protikomunistický odbojář Ctirad Mašín byl dnes s vojenskými poctami pohřben v americkém Clevelandu ve státě Ohio. Smutečního obřadu se kromě Mašínova bratra Josefa, který byl rovněž členem jejich protikomunistické skupiny, jejich sestry Zdeny, příbuzných a českých i amerických přátel zúčastnil český ministr obrany Alexandr Vondra.
25.08.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1124 článků) , Josef Mašín (96 článků)