Fantastický Koudelka! Český skokan ovládl závod Světového poháru ve Wisle

Český skokan na lyžích Roman Koudelka vyhrál popáté v kariéře závod Světového poháru. O bod druhý skončil v polské Wisle Nor Kenneth Gangnes, třetí místo obsadil nestárnoucí Japonec Noriaki Kasai. Až pátý byl suverénní vládce letošní sezony Peter Prevc.
04.03.2016 23:10 |

Osobnosti: Roman Koudelka (121 článků) , Noriaki Kasai (4 články) , Peter Prevc (1 článek)

Vítr povolil ve Wisle jen jedno kolo, Koudelka skončil 12.

Další závod Světového poháru skokanů na lyžích ve Wisle ovlivnil silný vítr. Ten nakonec povolil pouze první kolo, ve kterém si Roman Koudelka doskočil pro 12. místo. Druhý Čech na startu Lukáš Hlava skončil až na konci páté desítky. Zkrácený závod vyhrál vítěz Turné čtyř můstků Rakušan Stefan Kraft.
15.01.2015 21:02 |

Osobnosti: Roman Koudelka (121 článků) , Lukáš Hlava (35 článků)

Skokan Koudelka slaví třetí triumf! Ovládl závod v Engelbergu

Skokan na lyžích Roman Koudelka potvrdil, že patří mezi nejužší světovou špičku. Po sobotním druhém místě český reprezentant ovládl nedělní závod Světového poháru ve švýcarském Engelbergu a připsal si třetí triumf v sezoně i kariéře.
21.12.2014 19:46 |

Osobnosti: Roman Koudelka (121 článků)

Koudelka naplno trénuje. Skokan věří v účast na ZOH

Skokan na lyžích Roman Koudelka se po pauze opět vrátí do reprezentačního týmu pro závody Světového poháru. O místo v nominaci na olympijské hry bude skákat ve čtvrtek ve Wisle a v páteční kvalifikaci, případně v nedělním závodu v Zakopaném. Po polských dílech SP vynechá klání v Japonsku a rád by trénoval. Ve hře je také jeho účast ve Willingenu na přelomu ledna a února, posledních závodech před OH v Soči.
14.01.2014 20:30 |

Skokan Koudelka má problémy s páteří. Zmešká začátek Světového poháru

Skokan na lyžích Roman Koudelka má problémy s krční páteří a bude chybět při úvodních závodech Světového poháru o víkendu v Klingenthalu. O jeho budoucnosti v olympijské sezoně by se mělo rozhodnout v nejbližších dnech, neboť je neustále v péči lékařů včetně fyzioterapeuta Pavla Koláře. Kvůli potížím Koudelka netrénuje už pět týdnů.
19.11.2013 15:01 |

Poláci kralovali Wisle, Koudelka skončil desátý

Můstek Adama Malysze v polské Wisle, dějiště první letní Grand Prix letošní sezóny, byl svědkem naprosté dominance domácích závodníků nad zbytkem startovního pole. Poláci po jasném vítězství v pátečním závodu týmů získali i první dvě místa v sobotním individuálu.
02.08.2015 08:21 |

Osobnosti: Adam Malysz (13 článků)

Koudelka si v Trondheimu zlepšil chuť. Byl sedmý

Český skokan Roman Koudelka si po nejhorších výsledcích v sezóně v Lahti a Kuopiu vylepšil chuť v norském Trondheimu, kde si doskočil pro sedmé místo (126,5 a 128 metrů). Závod vyhrál Němec Severin Freund (135 a 139 metrů) a je tak v čele celkového pořadí Světového poháru. Koudelka je v průběžném pořadí pátý.
13.03.2015 10:15 |

Skokan Koudelka přišel po 10. místě v Ruce o vedení v SP

Skokan na lyžích Roman Koudelka na triumf z úvodního závodu Světového poháru nenavázal. Ve finském zimním středisku Ruka skončil desátý a přišel o žlutý dres pro lídra seriálu. Ten nově patří Švýcaru Simonu Ammanovi, který ovládl obě kola a suverénně vyhrál.
28.11.2014 20:13 |

Koudelka si poprvé doskočil pro vítězství ve Světovém poháru

Český skokan na lyžích Roman Koudelka vůbec poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru, jako první Čech po Jakubu Jandovi. Pod můstkem v Klingenthalu  zažil chvíle neskutečného napětí.
23.11.2014 19:11 |

Osobnosti: Jakub Janda (294 článků) , Roman Koudelka (121 článků)

Koudelka znovu útočil na 'bednu', ve Willingenu byl šestý

Po bronzu a zlatu v Sapporu útočil skokan na lyžích Roman Koudelka na stupně vítězů také v dalším závodě Světového poháru. V německém Willingenu nakonec obsadil šesté místo a v průběžném pořadí seriálu udržel čtvrtou příčku. Závod ovládl Polák Kamil Stoch.
30.01.2015 22:11 |

Osobnosti: Roman Koudelka (121 článků) , Kamil Stoch (11 článků)

Skokan Koudelka byl druhý ve Willingenu, nejlépe v kariéře

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil druhé místo v závodu Světového poháru ve Willingenu a zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře. Dvaadvacetiletý reprezentant, jenž se dostal na stupně vítězů poprvé v sezoně a podruhé v kariéře, nestačil v Německu pouze na Nora Anderse Bardala.
12.02.2012 17:30 |

Osobnosti: Roman Koudelka (121 článků) , Anders Bardal (9 článků)

Skokan Matura skončil ve Světovém poháru v Japonsku na osmém místě

Skokan na lyžích Jan Matura skončil na děleném osmém místě v dnešním dílu Světového poháru v japonském Sapporu a potřetí v sezoně se dostal do elitní desítky. Závod, v němž chyběla většina skokanů ze světové špičky, opanovali Slovinci - vyhrál Peter Prevc před Jernejem Damjanem. Třetí byl domácí skokan Noriaki Kasai.
25.01.2014 15:45 |

Osobnosti: Peter (8 článků) , Jan Matura (48 článků) , Jernej Damjan (1 článek) , Noriaki Kasai (4 články)

Skokan na lyžích Koudelka byl v Zakopaném pátý

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v sobotním závodě letní Grand Prix v polském Zakopaném pátou příčku. V průběžném pořadí poháru se posunul o jedno místo a je šestý. Do druhého kola z českých skokanů prošel ještě Jakub Janda, který skončil šestnáctý. Závod vyhrál s náskokem sedmi bodů Rakušan Gregor Schlierenzauer.
22.08.2009 22:55 |

Osobnosti: Jakub Janda (294 článků) , Gregor Schlierenzauer (18 článků) , Roman Koudelka (121 článků)

Skokan Koudelka neudržel páté místo, v Lahti skončil dvanáctý

Skokan na lyžích Roman Koudelka neudržel pátou příčku z úvodního kola závodu Světového poháru v Lahti a skončil dvanáctý.
13.03.2011 18:50 |

Skokan Koudelka na nejlepší nestačil, v Ruce skončil šestý

Skokan na lyžích Roman Koudelka sice v druhém závodu Světového poháru v Ruce vylepšil páteční desáté místo, ale ve finském zimním středisku na nejlepší znovu nestačil. Po šesté příčce patří českému reprezentantovi  v průběžném pořadí seriálu třetí pozice.
29.11.2014 21:46 |

Koudelka si v Sapporu doskočil pro třetí místo

Skokan na lyžích Roman Koudelka se v závodě Světového poháru v Sapporu vrátil na stupně vítězů, vybojoval si bronzovou příčku. Překonali ho jen první Slovinec Peter Prevc a rakouský skokan Stefan Kraft.
24.01.2015 14:12 |

Sedmé místo? To je bomba, říká spokojený skokan Koudelka

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v celkovém hodnocení Světového poháru na sedmém místě. Je to nejlepší české umístění od roku 2006, kdy Jakub Janda celý seriál vyhrál.
22.03.2015 16:11 |

Koudelka v Harrachově upadl, jeho start je ohrožen

Aktuálně nejlepší český skokan na lyžích Roman Koudelka měl při druhém dnešním tréninku na závod Světového poháru v Harrachově vážný pád a byl odvezen na vyšetření do nemocnice.
08.12.2011 23:25 |

Čtvrtý Koudelkův triumf! Český skokan vyhrál závod v Sapporu

Skokan na lyžích Roman Koudelka slaví svůj čtvrtý triumf v závodě Světového poháru. V japonském Sapporu vyhrál před Polákem Kamilem Stochem a Slovincem Peterem Prevcem a ještě vylepšil sobotní třetí místo.
25.01.2015 09:22 |

NEČEKANÝ ÚSPĚCH: Skokan Koudelka si dolétl v Harrachově pro BRONZ

Český skokan na lyžích Roman Koudelka zazářil na domácí půdě, když v Harrachově skončil třetí. Závod vyhrál Thomas Morgenstern.
09.01.2011 16:45 |

Osobnosti: Thomas Morgenstern (25 článků) , Roman Koudelka (121 článků) , Wolfgang Loitzl (1 článek)