Článek

Faltýnkovo království. Do správy železnic si prosadil dalšího svého člověka

 
Správa železniční dopravní cesty se stává rajonem místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka. Jak píše server iHNed.cz, bez výběrového řízení do ní dosadil dalšího ze svých lidí.
21.04.2017 14:45 |

podobné články

Podobné články

Hrajte s Bleskem Křížovkami o 5 rodinných vstupenek do Království železnic!

 
Vyhrajte rodinnou vstupenku do Království železnic. Království železnic je mimořádný a prestižní projekt výstavby největšího modelového kolejiště nejen v ČR, ale i v celé střední a východní Evropě.
04.07.2012 09:00 |

podobné články

Ministr Žák na poslední chvíli prosadil novou radu správy železnic

 
Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák prosadil na středečním jednání vlády personální změny ve správní radě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Z rady vláda odvolala bývalého náměstka ministra dopravy Jiřího Žáka (ODS) a jmenovala čtyři nové členy.
04.12.2013 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (147 článků) , Jiří Žák (38 článků) , Jiří Žák (38 článků) , Jiří Žák (35 článků) , Zdeněk Žák (147 článků)

Jak se proměnila Praha a co je stejné? Expozice Království železnic!

 
Jak neuvěřitelně se za posledních 170 let proměnila Praha? Například Svatovítská katedrála na Hradě vypadala v roce 1830 úplně jinak, zato jiné části metropole jsou téměř stejné. V čem spočívá největší rozdíl? Samozřejmě v rozloze! Porovnávat současnou a minulou podobu hlavního města můžete na dvou modelech města, které jsou součástí expozice Království železnic.
23.08.2017 16:10 |

podobné články

Navštivte Království železnic a zahrajte si na strojvůdce!

 
Největší modelové kolejiště ve střední Evropě, simulátory, kde si můžete vyzkoušet práci strojvůdce či řidiče tramvaje, i unikátní model Prahy. To všechno uvidíte v Království železnic na pražském Smíchově! Na své si tu přijdou malí i velcí milovníci vlaků. Upřímně, kdo nechtěl řídit vlak?
24.08.2017 08:20 |

podobné články

Daniel Kurucz zvolen do vedení nejdůležitější evropské železniční organizace

 
Daniel Kurucz se stal členem vedení nejvlivnější evropské železniční organizace Společenství evropských železnic (CER). Do vrcholného orgánu CER – Management Committee – zvolilo Daniela Kurucze jednomyslně Valné shromáždění této organice. Stalo se tak na návrh nejsilnějších evropských železnic a jejich představitelů – šéfa německých železnic DB Rüdigera Grubeho a ředitele rakouských drah ÖBB Christiana Kerna, který je zároveň prezidentem CER.
01.10.2014 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Dan Kern (1 článek)

Ředitel správy železnic Surý z osobních důvodů rezignoval

 
Generální ředitel státní Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Surý k dnešku rezignoval na funkci. Vedly ho k tomu osobní důvody, oznámila ČTK mluvčí správy Kateřina Šubová.
28.02.2018 18:10 |

podobné články

Žák na poslední chvíli vyměnil ve správě železnic několik lidí

 
Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák prosadil na dnešním jednání vlády personální změny ve správní radě Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Z rady vláda odvolala bývalého náměstka ministra dopravy Jiřího Žáka (ODS) a jmenovala čtyři nové členy.
04.12.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Žák (147 článků) , Jiří Žák (38 článků) , Jiří Žák (38 článků) , Jiří Žák (35 článků) , Zdeněk Žák (147 článků)

Lidovecký Jurečka nesdílí Faltýnkovo nadšení pro služební zákon. Jako nejmenší zlo jej ale podpoří

 
Budoucí vládní strany ANO a KDU-ČSL se neshodnou na hodnocení služebního zákona. Zatímco podle předsedy lidoveckého poslaneckého klubu Mariana Jurečky představuje nejmenší zlo, podle šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka je morální povinností poslanců zákon přijmout. Informuje o tom server Novinky.cz.
13.01.2014 16:00 |

podobné články

Dostali jsme tip o Faltýnkovo rodinném klanu. Pravda je ale jiná, zjistili jsme ji

 
Na zaměstnávání rodinných příslušníků ve firmách jsou různé názory. Jedná-li se však o zaměstnávání v rámci politiky, může vše nabrat poněkud jiný rozměr. Může, ale nemusí. ParlamentníListy,cz dostaly tip, že jeden ze synů poslance ANO Jaroslava Faltýnka se stal aktuálně asistentem jinému z poslanců. Pochopitelně za ANO. Zjišťovaly tedy víc.
21.07.2014 21:00 |

podobné články

Ministerstvo chce pět miliard z železnic na silnice

 
Podle týdeníku Euro plánuje ministerstvo dopravy přesunout pětimiliardový finanční obnos z železnic na rozvoj a dostavbu silnic.
03.04.2011 21:10 |

podobné články

Vláda odpustila správě železnic část dluhu za 2,45 miliardy korun

 
Vláda odpustila Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) část dluhu ve výši 2,45 miliardy korun. Na svých webových stránkách to uvedl Úřad vlády. Správci železnic dluh zůstal po bývalé státní organizaci České dráhy. Podobnou účetní operaci, která je podle vedení SŽDC pouze formální a nemá na hospodaření společnosti vliv, schvaluje vláda každoročně.
16.10.2013 17:55 |

podobné články

NKÚ: Česko asi nestihne vyčerpat dotace EU na modernizaci železnic

 
Česká republika zřejmě nestihne vyčerpat evropské dotace na modernizaci železnic, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Ministerstvo dopravy podle něj o projektech mimokoridorových tratí rozhodovalo netransparentně a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) některé veřejné zakázky na dodatečné stavební práce zadala až poté, co byly tyto práce provedeny.
17.02.2014 08:50 |

podobné články

Politici a podnikatelé ČR a Číny jednají o budování silnic a železnic i o přílivu turistů

 
O budování silnic a železnic, spolupráci ve zdravotnictví či přílivu turistů začali dnes spolu v Praze jednat čeští a čínští politici a stovky podnikatelů z obou zemí. Čínská strana by stála také případně o dostavbu Temelína a Dukovan, pokud by se vypisoval nový tendr. Nedaleko Hradu, kde se dvoudenní Čínské investiční fórum koná, protestovali proti potlačování lidských práv v Číně aktivisté.
28.08.2014 20:05 |

podobné články

Babišovy noviny přemítají nad tím, kdo vlastně pozval do Prahy šéfa ruských železnic

 
Mezinárodní konference Let My People Live! měla nečekaného hosta, šéfa ruských železnic Vladimira Jakunina. Dnešní Lidové noviny pátraly po tom, kdo jej vlastně na konferenci pozval. Poukázaly přitom na fakt, že Jakunin je na sankčním seznamu USA kvůli ruské invazi na Krym, i na to, že Jakunina pojí s ruským prezidentem Putinem "kladný vztah".
27.01.2015 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (2992 článků)

Finanční úřad na nádraží? Správa železnic vymýšlí nová využití pro opuštěné budovy

 
Nádražní budovy a jejich prostory, pro které nemá Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) do budoucna využití, poslouží k jiným účelům. SŽDC například plánuje, že do budovy na prostějovském nádraží se přesunou policisté, v Teplicích pak chtějí železničáři na nádraží přesunout sídlo finančního úřadu. Na úterní tiskové konferenci to řekl náměstek generálního ředitele SŽDC Tomáš Drmola. Správa železnic nádraží koupila od Českých drah vloni. Letos do oprav plánuje vložit 600 milionů korun, do roku 2022 celkem 8,4 miliardy korun.
29.08.2017 18:05 |

podobné články

Šéf Správy železnic odvolal dva náměstky. Důvod objasní Dobeš

 
Pověřený ředitel Správy železniční dopravní cesty odvolal dva své náměstky. Konkrétně jde o Vladimíra Filipa a Vojtěcha Kocourka. Důvod odvolání ale mluvčí uvést nechtěl.
08.02.2012 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (957 článků)

Exšéf správy železnic prý způsobil škodu za 439 milonů. Je obžalován

 
Bývalý ředitel Správy železniční a dopravní cesty Jan Komárek byl obžalován kvůli nevýhodné smlouvě na nákup elektrické energie. Podle státního zastupitelství mohl způsobit škodu za 439 milonů.
29.02.2012 16:55 |

podobné články

Soud osvobodil exšéfa správy železnic Komárka

 
Pražský městský soud v úterý pravomocně osvobodil bývalého šéfa Správy železniční a dopravní cesty Jana Komárka. Podle státního zástupce Komárek uzavřel před několika lety nevýhodné smlouvy na nákup elektřiny, čímž mohl způsobit škodu nejméně 439 milionů korun. O úterním verdiktu informovaly dnešní Hospodářské noviny.
12.03.2014 06:50 |

podobné články

Soud osvobodil exšéfa správy železnic Komárka: Stát měl připravit o téměř půl miliardy!

 
Uzavřením nevýhodné smlouvy na nákup elektřiny měl před lety připravit stát o nejméně 439 milionů korun. Pražský městský soud však bývalého šéfa Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Jana Komárka osvobodil. O úterním verdiktu informovaly dnešní Hospodářské noviny.
12.03.2014 07:40 |

podobné články