Článek

Falešná Stossova směnka. Skandály v umění

 
Devatenáct let působil v Polsku geniální umělec pozdní gotiky Veit Stoss. Z Norimberka přijel do Krakova zřejmě jako třicátník někdy v roce 1477, a to kvůli své největší životní zakázce, třináctimetrovému dřevěnému oltáři pro kostel P. Marie na hlavním krakovském náměstí. Je to dodnes turistická atrakce Polska číslo jedna.
13.09.2015 11:30 |

podobné články

Podobné články

Ransdorfovy dluhy se vyšplhaly na 17 miliónů, objevila se nová směnka

 
Zadlužený europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) má další problém. Televize Nova ve čtvrtek uvedla, že se objevila další směnka, podle které dluží podnikateli Miroslavu Branovi sedm miliónů korun. Celkem by tak dlužil už 17 miliónů korun třem věřitelům.
26.04.2012 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloslav Ransdorf (585 článků)

Zlo jménem směnka! Stačí podpis a můžete přijít o miliony. RADY

 
Směnka umí pořádně zkomplikovat život. Pokud dokonce podepíšete bianco směnku, obrana před věřiteli téměř neexistuje. Co si počít se směnkou či půjčkami vám v on-line rozhovoru radili právníci Jiří Slováček a Petr Balabán.
31.10.2012 16:55 |

podobné články

Směnka na milion v kauze Toflova gangu je pryč, zmizela ze spisu u soudu v Brně

 
V kauze takzvaného Toflova gangu, který řeší Krajský soud v Brně, se údajně ztratila ze spisu směnka na milion korun. Soud směnku nenašel ani po několikaměsíčním pátrání a to je velký problém, protože policisté budou chtít škodu nahradit.
04.11.2013 10:45 |

podobné články

Češi na umění moc neslyší. Dávají přednost drahým restauracím a elektronice, tvrdí architekti

 
Klenuté prostory bývalého skladu pražského gymnázia obsadili architekti, designéři a umělci. Společně chtějí pomoci Čechům, jak zpříjemnit svůj životní prostor. "Navykli jsme si umění potkávat v galeriích, nad postel si však raději zavěsíme tapetu z Ikey. Máme rádi umění, ale umělce si do bytu nepouštíme," komentují zakladatelé platformy Kvalitář současnou společnost, která z našeho životního prostředí vylučuje umění autorské a hodnotné. Propojením architektury s designem, ale i výtvarným uměním se proto snaží vzbudit v Češích zájem o umění.
05.11.2015 13:15 |

podobné články

Skandály v umění: Zvrhlé umění

 
V neděli 18. července 1937 byla v Mnichově za účasti Adolfa Hitlera otevřena pompézní Velká německá umělecká výstava (Grosse Deutsche Kunstausstellung), která v Domě německého umění (dnes Haus der Kunst) představila 1188 uměleckých děl 557 vybraných malířů a sochařů, kteří vyhovovali idejím vládnoucí nacistické elity.
13.03.2016 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (638 článků)

V Ugandě zmizela banka, byla falešná

 
V ugandském pohraničním městečku Malaba zmizela banka. Otevřela před dvěma měsíci a byla falešná. Podvodníci si jejím prostřednictvím přišli v přepočtu na necelé dva milióny korun, uvedla ve čtvrtek BBC.
23.07.2009 18:55 |

podobné články

Elitní vojáci čelí podezření, že mají falešná maturitní vysvědčení

 
Několik elitních českých vojáků je podle televize Nova podezřelých z toho, že si obstarali falešná maturitní vysvědčení. Udělali to pravděpodobně proto, aby mohli zůstat na vysokých postech.
17.06.2010 20:45 |

podobné články

Zdrcená Jitka Asterová: Tvrdá manipulace a falešná smrt blízkého v rodině

 
Herečka a moderátorka Jitka Asterová (51) sice pravidelně navštěvuje důvěryhodné vědmy a kartářky, které ji varují, nad čím by se měla zamyslet a co jí případně hrozí, ale přiznává se, že před deseti lety na tuto svou vášeň pěkně dojela. Falešná kartářka si s ní totiž nepěkně zahrála a předpověděla jí netušenou smrt v rodině!
13.04.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Asterová (282 článků)

V Praze ŘÁDÍ falešná policistka! DEJTE SI NA NÍ POZOR! Víme, jak vypadá!

 
V Praze řádí falešná policistka, která okrádá obhodníky. Vydává se za kriminalistku Měnové policie a už z podnikatelů vylákala asi 25 tisíc korun. Útvar, který zastupuje, ovšem u policie vůbec neexistuje.
18.08.2011 22:20 |

podobné články

Tejc: Zpráva vlády o záchraně policie a hasičů je falešná

 
Tvrzení, že přidáním 900 mil. Kč do rozpočtu ministerstva vnitra na příští rok umožní zachování požadovaných činností policie a hasičského záchranného sboru je falešná a zavádějící.
19.08.2011 15:05 |

podobné články

To je nářez: Falešná transsexuální lékařka si do boků aplikovala směs cementu, olejů a lepidel. Zkoušela to i na jiných

 
Neuvěřitelný případ z „lékařských“ kruhů se udál v americkém městě Miami. Místo, kde se každý snaží vypadat dokonale, jistě dopomohlo k rozhodnutí šílené třicetileté Američance vydávat se za lékařku a praktikovat rádoby zkrášlující procedury přímo u ní doma. Na sliby úžasného pozadí po vzoru Jennifer Lopez se nechala zlákat i nejmenované žena, která si od falešné lékařky nechala vpíchnout do zadnice směs chemikálií, které jí způsobily vážné zdravotní komplikace. Tuto směs však předtím zkoušela aplikovat falešná lékařka i do svého těla a vytvořila si v poměru ke své drobné postavě skutečně obří boky a zadek.
21.11.2011 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jennifer Lopez (729 článků)

Falešná gynekoložka: Naordinovali jí vazbu!

 
Falešná gynekoložka Sandra Svobodová (27) alias Martin Sloboda, který před lety podstoupil operaci pohlaví, je ve vazbě. Soud ji (ho) tam poslal za to, že se vydávala za falešnou gynekoložku, která si otevřela ordinaci v jihočeské Bechyni.
20.01.2012 12:15 |

podobné články

Víme, jak se z muže stala falešná gynekoložka!

 
Falešná gynekoložka v Bechyni ordinovala na základě dobře vymyšleného podvodu. Ambulance byla povolena občanskému sdružení pražského gynekologa Václava Fišera. Ten však o tom nic neví.
21.01.2012 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Fišer (4 články)

Falešná kočička z Událostí Aneta Savarová: Nechala si změnit jméno!

 
Ve středu večer se prvně zahlásila z obrazovky: „Dobrý večer. Je 19 hodin a začínají Události, jasné a spolehlivé. Vítá vás Aneta Savarová.“ A pak referovala o krizi vlády, převozu zločince Pitra do Česka, amerických prezidentských volbách, pochybení policistů v kauze »namazánka« Janouška anebo diskriminaci Romů. Jen pár zasvěcených u televizí přitom v tu chvíli vědělo, jak falešná kočička k nim ve slušivém černém kostýmku promlouvá.
06.04.2012 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Savarová (101 článků)

Žena vystupovala jako falešná inspektorka a vybírala peníze

 
V Jesenici se objevila falešná inspektorka. Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje podnikatele, aby si na podobné případy dali pozor.
09.07.2012 23:15 |

podobné články

Falešná gynekoložka Svobodová: K soudu ji chtějí Češi i Slováci

 
Falešná gynekoložka Sandra (31) Svobodová, která se narodila jako muž, stane brzy před soudem. Známá podvodnice se bude zpovídat z řady činů, za které jí hrozí až 8 let vězení. Na svobodu se ale hned tak nepodívá. Až si odpyká trest v Česku, bude své podvody vysvětlovat na rodném Slovensku.
25.03.2013 06:30 |

podobné články

Falešná insolvenční správkyně lákala na Liberecku z lidí peníze

 
Falešná insolvenční správkyně vylákala na Liberecku z několika lidí desetitisíce korun. Před jejím působením varuje na svých internetových  stránkách  pražská insolvenční správkyně Helena Horová, jejíž jméno žena zneužila.
04.04.2013 18:30 |

podobné články

Falešná gynekoložka, která byla muž, u soudu: Na další stání již nepřijdu!

 
Bystrá, pohotová a důkladně připravená byla Sandra Slobodová (31), která se včera zpovídala před soudem. Na příští jednání ale už falešná gynekoložka, která byla dříve muž a v životě přelstila stovky lidí, nepřijde.
10.07.2013 18:05 |

podobné články

Falešná VyVolená Zdena: Thomase podvedla, teď ho líbá!

 
Jako neřízená střela řádila VyVolená Zdena (26) po propuštění z vily. Líbačku s neznámou kočkou v klubu následoval striptýz a osahávačka silikonů statným švihákem. Na silikonové samičce Zdeničce však není falešná jen polovina jejího těla, plný falši je i její vztah s VyVoleným Thomasem (38): Po sérii podvodů mu vyznala lásku na Facebooku!
24.09.2013 10:55 |

podobné články