Článek

„Facebook odposlouchává s naším svolením.“ Mikrofon jako hrozba ve vašem mobilu

 
Váš mobil má všechny potřebné údaje k tomu, aby vám poslal smskou výhodnou nabídku k narozeninám, doporučil nové plavky na dovolenou nebo řekl, kam jít na koncert. Facebook a Google navíc můžou odposlouchávat váš celodenní pohyb a zjistit, co právě děláte. Sami často sdělujeme osobní údaje tím, že je svěříme internetovým dotazníkům.
22.06.2016 20:35 |

podobné články

Podobné články

V Česku někdo lidem odposlouchává telefony. Ani policie neví, kdo to je

 
V Česku kdosi neznámý nelegálně odposlouchává telefony. Policisté zjistili, že v zemi fungují minimálně dvě speciální zařízení k odposlechu. A možná je jich i deset. Policie ale neví, kdo je vlastní, ani kde jsou.
14.05.2012 18:35 |

podobné články

Le Monde odhalil: Francouzská justice odposlouchává Sarkozymu telefon

 
Francouzská justice od loňska odposlouchává telefon bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho. Napsal to dnes francouzský deník Le Monde, podle něhož se bezprecedentní odposlechy týkají podezření, že na Sarkozyho prezidentskou kampaň přispěl v roce 2007 i někdejší libyjský diktátor Muammar Kaddáfí. 
07.03.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Nicolas Sarkozy (304 článků) , Muammar Kaddáfí (143 článků)

Moderátor v živém přenosu omylem hodil svůj mikrofon ledním medvědům

 
Kanadskému moderátorovi počasí Tomu Brownovi se o víkendu podařilo v přímém televizním přenosu utopit svůj mikrofon. V Torontu je již tradicí, že lidé v zoologické zahradě krmí lední medvědy dýněmi. O to se Brown také pokusil, a to přímo během živého vysílání. S poslední dýní, kterou moderátor házel medvědům do vody, mu však vypadl i jeho mikrofon.
05.11.2010 07:21 |

podobné články

Komunista Filip vypnul Kalouskovi ve sněmovně mikrofon

 
Poslanci se ve sněmovně pěkně pohádali o historii Evropy a západních hodnotách. Dokonce se dostali až k tomu, kdy a vlastně proč začala v Evropě druhá světová válka. Hádka se nakonec vyostřila natolik, že předsedající schůze Vojtěch Filip (KSČM) vypnul mikrofon šéfovi klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi. „Je mi líto, přihlásil jste se k faktické poznámce a za vámi je celá řada přihlášených,“ řekl Filip ostře Kalouskovi, který za bušení lavic svou řeč sice domluvil, ale již mimo mikrofon. Poslanci přitom projednávali asociační smlouvu mezi Evropskou unií a Ukrajinou. Bod ale nakonec přerušili.
12.02.2015 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6348 článků) , Vojtěch Filip (962 článků)

UFO a bombardování Ruska: Když mikrofon prozradí víc, než politici chtěli

 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov (65) ve středu na tiskové konferenci zřejmě zapomněl, že je mikrofon zapnutý, a ulevil si nadávkou „debilové“. Není ovšem jediný politik, který doplatil na „zrádný“ mikrofon. Podívejte se, jak se ztrapnili ostatní politici světového kalibru.
16.08.2015 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (122 článků)

Špehovací taktiky FBI: Dokáže na dálku aktivovat mikrofon mobilů s Androidem!

 
Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) využívá při odposleších i nejmodernější technologie. Jeho technici jsou schopni nabourat se do chytrého telefonu s operačním systémem Android a aktivovat na dálku jeho mikrofon, informoval list Wall Street Journal.
10.08.2013 08:25 |

podobné články

Facebook představil aplikaci Home, prostředí vašeho mobilu změní v sociální síť

 
Spekulace o dlouho připravovaném Facebook telefonu se ukázaly jako liché. Šéf sociální sítě Mark Zuckerberg namísto toho v Kalifornii představil novou aplikaci, která z vašeho mobilu s operačním systémem Android udělá ze sociální sítě hlavní prostředí.
05.04.2013 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Mark Zuckerberg (173 článků)

Leze vám do telefonu? Nenechte si to líbit

 
Mobil je oázou vašeho soukromí. Vaše kontakty, zprávy, výpisy hovorů... Jste svobodná duše a je jen vaše věc, co se ve vašem mobilu skrývá. Má váš partner problém to akceptovat? Přistihli jste ho, jak slídí ve vašem telefonu? Není to jen neetické, ale dokonce nezákonné. Máte plné právo se bránit!
21.06.2013 11:51 |

podobné články

Co může udělat s vaším vztahem Facebook?

 
Vy, váš přítel a Facebook. Fantastická trojka, nebo dva lidé a vetřelec? Přečtěte si, jak se Facebook může na vašem vztahu podepsat!
13.05.2013 14:20 |

podobné články

Konec trápení při hledání toalet. Pomůže vám WC kompas v mobilu

 
Znáte to: jdete po městě a začne se vám chtít na záchod. Jenže kde nějaký je? Trápení vám může ulehčit WC kompas. Ten si otevřete v mobilu a hned vidíte toalety ve vašem okolí.
19.12.2016 08:05 |

podobné články

VIDEO: Ostuda ve Snídani s Novou! Moderátor zapomněl na mikrofon a za kamerou mluvil jako dlaždič!

 
U všedního a klidného pořadu jako je Snídaně s Novou se ráno člověk těžko pobaví. V pondělí ráno ale divákům padaly panty na podlahu. Petr Říbal (31) si během přenosu chtěl slovně ulevit kvůli technickým komplikacím, ale zapomněl na zapnutý mikrofon.
17.10.2017 22:05 |

podobné články

Internet v mobilu využívá zhruba každý pátý Čech

 
Internet v mobilu v tuzemsku používá zhruba každý pátý Čech a podíl uživatelů stále roste. V současnosti má internet v mobilu 2,26 milionu uživatelů z celkem 13,4 milionu v tuzemsku aktivních SIM karet.
05.05.2011 11:15 |

podobné články

Pražská radnice analyzuje data ze sledování mobilů, festival vidělo čtvrt miliónu lidí

 
Přestože je po volbách, sledování tzv. domicilu mobilů okolo říjnového festivalu světel Signal pobouřilo pražského zastupitele Bohumila Zoufalíka, volebního exlídra Hlavu vzhůru v Praze. O měření návštěvnosti Prahy prostřednictvím mobilů informovalo Právo s tím, že neodporuje ochraně osobních údajů.
08.11.2013 16:51 |

podobné články

Zákazníci MOBILU OD ČEZ se nemusí obávat vysokého účtu za volání ze zahraničí

 
Skupina ČEZ nabízí výhodné volání ze zahraničí jen za 2,20 Kč za minutu, zákazníci MOBILU OD ČEZ se tak nemusí obávat, že je letos volání z dovolené vyjde draho. Nabídka výhodného volání ze zahraničí platí po celou letní sezónu od 15. června do 15. září, a to automaticky pro všechny zákazníky MOBILU OD ČEZ v rámci celé Evropské unie a na dalších územích patřících do takzvané zóny 1.
25.06.2015 16:01 |

podobné články

Jak vydělat pořádný balík peněz? Stačí mít bledě modrou zmrzlinu a nazvat ji Facebook!

 
"Facebook":http://www.extra.cz/tema/facebook znají všude na světě. Používá ho neuvěřitelné množství lidí a hodnota této firmy je údajně už přes 100 miliard dolarů. Není tedy divu, že toho názvu využívá spousta podnikatelů, co se chtějí přiživit. Stejně jako jeden chorvatský prodejce zmrzliny, který objevil bledě modrou zmrzlinu a prostě ji nazval Facebook. A vydělal pořádný balík!
03.09.2013 22:30 |

podobné články

Daniel Hůlka má kvůli bolestem problém udržet mikrofon

 
Zpěvák Daniel Hůlka (41) stále trpí kvůli skřípnutému nervu krutými bolestmi zad. Jsou tak silné, že ke konci svého vánočního koncertu už v pravé ruce málem neudržel mikrofon.
15.12.2009 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (638 článků)

Trapas Gordona Browna: Zradil ho mikrofon

 
Britský premiér Gordon Brown si ve středu utrhl pořádnou ostudu. Po předvolebním výstupu si zapomněl vypnout televizní mikrofon a ten pak během soukromého rozhovoru zaznamenal, jak jednu z voliček označil za "bigotní ženu"!
28.04.2010 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Brown (40 článků) , Gordon Brown (25 článků)

Bosák s Táborským nechali zapnutý mikrofon

 
AUDIO - Stane se to spoustě komentátorů. Většinou to je celkem sranda – a leckdy se člověk dozví i zajímavé pravdy. Jaromíru Bosákovi a Vladimíru Táborskému se to přihodilo při zápase Mladá Boleslav– Slavia. Po konci poločasu zůstal zapnutý mikrofon na komentátorském stanovišti a diváci portálu tipovani.cz mohli poslouchat jejich přestávkovou analýzu...
24.11.2010 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Bosák (18 článků)

Dívence selhal při zpěvu hymny mikrofon, publikum ji za ni dozpívalo

 
Osmiletá Elizabeth Hughesová měla minulý pátek svou velkou premiéru. Nadaná zpěvačka měla poprvé zpívat americkou hymnu na začátku utkání hokejového týmu AHL Norfolk Admirals. Jenže technická chyba způsobila, že jí mikrofon během zpěvu vypadl. Publikum ji však podrželo.
14.01.2011 17:00 |

podobné články