Článek

Exploze roztrhala dům v Paříži: Úřady evakuovaly obyvatele

 
Francouzskou metropolí dnes otřásl výbuch, úřady evakuovaly obyvatele, zraněno bylo minimálně pět lidí. Evropské bezpečnostní složky jsou po nedávných teroristických útocích v Belgii v pohotovosti. Podle prvních zpráv ale v tomto případě o terorismus zřejmě nejde, příčinou výbuchu byl pravděpodobně požár, při němž začal hořet i plynový sporák.
01.04.2016 13:10 |

podobné články

Podobné články

Kostarická sopka Arenal je opět aktivní, úřady evakuovaly turisty

 
Známá kostarická sopka Arenal se opět probudila k životu a ze svého kráteru chrlí lávu, popel a jedovaté plyny. Úřady již evakuovaly turisty z Národního parku Arenal, ve kterém se stejnojmenná sopka nachází.
25.05.2010 02:45 |

podobné články

Španělsko v jednom ohni. Úřady evakuovaly již 2000 obyvatel

 
Španělské úřady evakuovaly asi 2000 lidí kvůli lesním požárům, které od pondělí zuří asi 60 kilometrů západně od Madridu. Agentuře AFP to řekl mluvčí záchranářů. Podle místní vlády citované agenturou DPA se oheň vzňal současně na šesti různých místech, a šlo tak o dílo žhářů.
28.08.2012 12:30 |

podobné články

Supertajfun bičuje Filipíny. Úřady evakuovaly milion lidí

 
Nejsilnější světový tajfun letošního roku dnes udeřil na centrální část Filipín. Vyžádal si zatím tři mrtvé, ničil domy, ochromil dopravu a způsobil výpadek elektřiny v celé jedné provincii. Úřady preventivně evakuovaly milion lidí. 
08.11.2013 10:56 |

podobné články

Hurikán Matthew: Blíží se k Haiti, na Kubě úřady evakuovaly statisíce lidí

 
Střed hurikánu Matthew se přesouvá Karibským mořem na sever a blíží se k Haiti. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) ho doprovází vítr o rychlosti až 230 kilometrů za hodinu. Jamajka snížila stupeň varování a nejhoršímu se zřejmě vyhne. Z východní části Kuby, kam byl měl hurikán druhé nejvyšší kategorie rovněž dorazit, už úřady evakuovaly přes 300 tisíc lidí. Dosud si hurikán vyžádal tři oběti.
04.10.2016 07:15 |

podobné články

Filipíny evakuovaly pobřeží. K Manile míří tajfun

 
Filipíny dnes evakuovaly oblasti na východním pobřeží, zrušily přívozní plavby a uzavřely školy v částech hlavního ostrova Luzon. Připravují se tak na blížící se tajfun Rammasun. Ten zatím podle agentury Reuters drží přímý směr na hlavní město Manilu.
15.07.2014 12:20 |

podobné články

Exploze na lodi roztrhala turisty: 2 mrtví a 13 zraněných na Bali

 
Exploze, požár a nářek zraněných, kterým výbuch utrhal končetiny. Smrtí nejméně dvou osob a zraněním 13 dalších skončila lodní nehoda u indonéského ostrova Bali. Na plavidle krátce po vyplutí explodoval motor.
15.09.2016 09:10 |

podobné články

Tři kamerunské ovce roztrhala dvojice psů

 
Krušné chvíle prožívá v těchto dnech chovatel kamerunských ovcí Ladislav Nováček z Heraltic na Třebíčsku. Dvojice toulavých bernských salašnických psů mu totiž roztrhala jeho malé stádečko. Jako zázrakem přežil beran, kterého psi ale rovněž zle potrhali, a dvě malá jehňata. Tři ovce útok nepřežily.
21.06.2010 22:45 |

podobné články

Poštolka vlétla oknem do bytu a roztrhala morče! Zbyla jen prázdná klec!

 
Ke kurióznímu případu vyjížděli strážníci v Ústí nad Labem. Otevřeným oknem tam do jednoho z bytů vlétla poštolka, která uvnitř roztrhala morče zavřené v kleci.
20.06.2014 17:45 |

podobné články

Pyrotechnika roztrhala bomba: Lidi si to točili na video!

 
Po malých krůčcích se blížil k podezřelému balíku, v němž byla uložena bomba. Egyptský policista byl oblečen do speciálního obleku, ale ten ho neuchránil. Bomba ho roztrhala a tlaková vlna zranila tři další lidi. Operaci, která skončila tragédií, si točili na mobily nejméně čtyři lidé.
07.01.2015 11:56 |

podobné články

Pomsta dědicům! Rakouská seniorka roztrhala skoro milion eur

 
Rakouská penzistka těsně před svou smrtí roztrhala bankovky v hodnotě skoro jednoho milionu eur. Podle listu Kurier tak učinila pravděpodobně proto, aby se pomstila svým dědicům.
08.11.2015 08:30 |

podobné články

Chlapce (†5) roztrhala smečka problémových psů: Pokousali i sousedku majitele

 
Tragédie, která stihla rodinu z Lužce nad Cidlinou, patrně nemá obdoby. Teprve pětiletého chlapečka na návštěvě u známých roztrhala smečka problémových psů. Místní si na ně stěžují již delší dobu. Policie celou věc dál vyšetřuje.
19.09.2016 12:35 |

podobné články

Taxikář si chtěl udělat selfie se zraněným medvědem: Šelma ho roztrhala na kusy!

 
Na internetu se objevilo děsivé video, které ukazuje, že je lepší nechat divoké zvíře na pokoji. Přesvědčil se o tom indický taxikář, který si chtěl vyfotit selfie se zraněným medvědem. Šelma ho ale roztrhala na kusy.
05.05.2018 10:05 |

podobné články

Krvavá exploze roztrhala 230 lidí. Jde o největší útok v Somálsku v historii

 
Počet mrtvých po sobotních útocích v somálské metropoli Mogadišu vystoupil na 189, oznámila v neděli policie a nemocniční zdroje. Podle agentury DPA už počet obětí dokonce přesáhl 230, zraněných je více než 300. Somálské úřady uvedly, že jde o nejtragičtější útok, jaký byl v zemi kdy spáchán.
15.10.2017 15:10 |

podobné články

Německý autobus hrůzy: Syrští migranti se porvali jako zvěř. Neuniklo ani batole

 
V neděli ráno evakuovaly úřady v německém Augšpurku přes padesát tisíc lidí kvůli likvidaci nevybuchlé bomby ze druhé světové války. Vedle této události však museli místní obyvatelé čelit násilí ze strany migrantů.
29.12.2016 06:55 |

podobné články

MASAKR V THAJSKU! Cestu do oblíbené země si rozmyslete! V letoviskách další exploze, úřady hlásí několik mrtvých. Zabíjeli místní muslimové? Nebo je to práce mafie?

 
AKTUALIZUJEME: Hua Hin je thajské přímořské letovisko, které se nachází na jihozápadě země. Právě zde bouchly ve čtvrtek dvě nálože. Teror ale nekončí! Úřady hlásí další exploze a další mrtvé. Podle místních úřadů snad výbuchy nesouvisí s islámským terorismem a jde o místní sabotáž.
12.08.2016 07:45 |

podobné články

Z těch záběrů jde strach! Sopka Puyehue se probudila k životu!

 
Na 3500 lidí evakuovaly v sobotu úřady v jižním Chile kvůli erupci sopky Puyehue. S odvoláním na místní úřady to uvedla agentura AFP. Podle tiskových agentur zatím nejsou informace o tom, že by byl v souvislosti s erupcí nikdo zraněn.
05.06.2011 07:00 |

podobné články

Obří smrtící cyklón Phailin má rekordní rozměry a demoluje zemi! Milion (!) lidí musel pryč

 
Indii zasáhl nejsilnější cyklon od roku 1999. Úřady před ním evakuovaly přes milion obyvatel z pobřežních oblastí států Urísa a Ándhrapradéš. Úřady začínají počítat první oběti.
12.10.2013 21:20 |

podobné články

Konec příměří? Doněckem otřásla silná exploze!

 
Východoukrajinským Doněckem, považovaným za baštu proruských separatistů na východě Ukrajiny, dnes otřásla mohutná exploze. Rebelové mluví o zásahu raketou, ukrajinská armáda se od exploze distancovala.
20.10.2014 21:30 |

podobné články

Exploze v kanálu na Manhattanu vystřelila do výšky 4,5 metru kovové poklopy

 
Začalo to nenápadným čouzením z kanálu. Po chvíli se ale ozvala ohlušující exploze a z podzemí vyšlehly plameny. Exploze na newyorském Manhattanu vystřelila do výšky 4,5 metru těžké kovové poklopy kanálů. Kdyby někoho při dopadu na zem zasáhly, bylo by po něm.
17.08.2015 14:50 |

podobné články