Článek

Exploze konzulátu v egyptské Káhiře: Zemřel jeden člověk, další jsou zraněni

 
Budovu italského konzulátu v centru Káhiry v sobotu vážně poškodil výbuch nálože ukryté v autě. S odvoláním na bezpečnostní zdroje o tom informovala egyptská tisková agentura MENA.
11.07.2015 08:50 |

podobné články

Podobné články

Exploze u italského konzulátu v Káhiře. Minimálně jeden mrtvý a několik dalších zraněných

 
Nejméně jednoho mrtvého a čtyři zraněné si podle agentury AFP vyžádala exploze, která vážně poškodila budovu italského konzulátu v centru Káhiry. Zatím není jasné, kdo má útok na svědomí. Výbušniny nastražené v autě explodovaly v době, kdy byl konzulát zavřený.
11.07.2015 09:11 |

podobné články

V Káhiře létají molotovy, u pláže golfové míčky

 
V Káhiře lítají kameny, v Sharm el-Sheikh golfové míčky. V Káhiře policisté rozstřikují slzný plyn, v Sharm el-Sheikh zahrádkáři travní postřiky. V Káhiře leží na ulicích zranění, ve čtyři sta kilometrů vzdálené Hurghadě turisti na pláži. Je to zvrácené? To jsou dvě tváře Egypta dnešní dnů.
05.02.2011 11:30 |

podobné články

Za Kramného se přimlouvali v egyptské Káhiře čeští diplomati! Jaký je výsledek?

 
Petr Kramný nedostane povolení opustit Egypt před koncem vyšetřování smrti jeho ženy a dcery. Uvedlo to ministerstvo zahraničí. Nepomohlo ani jednání českého konzulátu v Káhiře s tamním prokurátorem.
27.08.2013 19:15 |

podobné články

Zaměstnanci amerických konzulátů v Rusku přišli o parkování. USA chtějí vysvětlení

 
Pracovníci amerických konzulátů v Rusku a velvyslanectví v Moskvě přišli o parkovací místa před budovami, kde sídlí jejich kanceláře. Mluvčí americké ambasády to sdělila ruským novinářům. Před velvyslanectvím byla zrušena tři parkovací místa, možnost pohodlného parkování ztratili i pracovníci konzulátů v Petrohradě, Jekatěrinburgu a Vladivostoku.
16.09.2017 10:25 |

podobné články

Egyptské síly při střelbě na auta turistů z Mexika zabily 12 lidí

 
Egyptské bezpečnostní síly v neděli v poušti západního Egypta omylem zabily 12 lidí a deset jich bylo zraněno při střelbě na konvoj automobilů se skupinou mexických turistů a jejich egyptských průvodců. Policisté a vojáci si turisty spletli s džihádisty, které egyptské síly v této oblasti pronásledují, oznámilo dnes egyptské ministerstvo vnitra. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto útok odsoudil a vyzval egyptské úřady, aby případ důkladně vyšetřily.
14.09.2015 07:11 |

podobné články

Tisíce lidí demonstrují v Káhiře proti výjimečnému stavu

 
Tisíce lidí se dnes podle televize Al-Arabíja shromáždily na náměstí Tahrír v Káhiře na demonstraci proti zákonu o výjimečném stavu. Nové egyptské úřady se chystají kritizované opatření z doby svrženého prezidenta Husního Mubaraka zpřísnit po útoku na izraelské velvyslanectví, při kterém byli minulý týden o víkendu tři lidé zabiti, a asi tisíc utrpělo zranění.
16.09.2011 19:10 |

podobné články

V centru Vídně vybouchl dům. Jeden člověk zemřel, další jsou zranění

 
Nejméně jednoho mrtvého si vyžádal silný výbuch, který dnes dopoledne vážně poškodil jeden z domů na proslulé vídeňské nákupní třídě Mariahilfer Strasse. V troskách by prý nadále mohl být jeden člověk, zranění utrpělo nejméně pět lidí. Příčina exploze, která zdemolovala krov a horní dvě patra budovy, není známá. 
26.04.2014 16:15 |

podobné články

V Káhiře zemřel po bombovém atentátu policejní generál

 
Při bombovém útoku v Káhiře zemřeli dva lidé a nejméně sedm jich je zraněno. Jedním z mrtvých je i brigádní generál egyptské policie. Cílem útoku byl pravděpodobně policejní vůz. S odvoláním na místní televizi o tom informovala agentura Reuters.
02.04.2014 15:30 |

podobné články

Bangkokem otřásla exploze. Jeden člověk zemřel

 
Exploze bomby otřásla v neděli centrem Bangkoku, zemřel jeden člověk a zraněno bylo nejméně deset osob.
25.07.2010 19:55 |

podobné články

V Káhiře se očekává další demonstrace za reformy, v Libyi boje

 
V egyptské metropoli Káhiře se dnes čeká tradiční páteční demonstrace za pokračování politických reforem následujících po pádu prezidenta Husního Mubaraka. V sousední Libyi pokračují boje mezi vládními jednotkami a oddíly povstalců, jejichž cílem je v současnosti ovládnutí strategických bodů.
04.03.2011 08:35 |

podobné články

Opravdu hrůzostrašná fotogalerie: Nevinnou ženu zabila v Káhiře policie střelou přímo do hlavy

 
Jedna jediná střela vypálená z policejní zbraně bude mít v egyptské Káhiře nejspíš velkou dohru. Během demonstrace k výročí povstání proti bývalému prezidentovi Husní Mubarakovi došlo k tragédii, která připravila o život nevinnou ženu a nejspíš vyvolá další nepokoje.
25.01.2015 19:12 |

podobné články

V Káhiře hoří sídlo vládní strany, v ulicích je armáda

 
V egyptské metropoli Káhiře pokračují tvrdé protivládní protesty. Lidé zůstali v ulicích i po setmění, kdy podle nařízení prezidenta Husního Mubaraka začal platit zákaz vycházení. Demonstranti požadující Mubarakův odchod zapálili sídlo vládní Národní demokratické strany.
28.01.2011 19:15 |

podobné články

Prohlášení MZV ČR k teroristickému útoku v Káhiře

 
Česká republika ostře odsuzuje včerejší barbarský útok na pokojné shromáždění v Katedrále Sv. Marka v egyptské Káhiře. Rodinám a přátelům všech obětí vyjadřujeme upřímnou soustrast, zraněným přejeme co nejrychlejší uzdravení.
12.12.2016 17:20 |

podobné články

Sexuolog Uzel: Před 20 lety jsme v Káhiře varovali před rozdílnou plodností. Tam zakazovali kondomy, všechny děti prý byly chtěné. Dnes přelézají v Evropě drátěné ploty. Řízená invaze

 
ROZHOVOR Sexuolog Radim Uzel nevěří na spiklenecké teorie, ale invaze cizinců je podle něho řízená. Základní chybou je rozdíl plodnosti v rozvojových a vyspělých zemích. Vymírání Evropy a populační exploze třetího světa nemohla mít jiné následky. Čeká nás zhouba. Říkal jsem to již před dvaceti lety na konferenci v Káhiře, ale tam katolíci brojili proti potratům, anikoncepci a kondomům. Teď to máme, rozčiluje se Uzel.
04.11.2015 20:06 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (86 článků)

Češi v Mexiku se bojí prasečí chřipky! Úředníci zamkli budovu konzulátu!

 
AKTUALIZOVÁNO: Svět ovládá panika! Strach má jméno prasečí chřipka. V Mexiku virus zabil přes 100 lidí, 1300 je nakaženo. Vystrašení jsou i úředníci českého konzulátu, kteří zamkli budovu a nechali na holičkách asi 500 českých turistů, kteří v zemi pobývají!
27.04.2009 11:32 |

podobné články

Světové poklady v ohrožení! Vandalové napadli egyptské muzeum

 
Vandalové v egyptské Káhiře vnikli při nepokojích do Egyptského muzea, kde zničili dvě mumie. Jaké další poklady muzeum skrývá?
30.01.2011 13:35 |

podobné články

Egyptské síly vyhánějí islamisty z Káhiry

 
Egyptské ozbrojené síly dnes ráno začaly s pomocí slzného plynu vyhánět stoupence sesazeného prezidenta Muhammada Mursího z obou jejich tábořišť v centru metropole Káhiry. Krátce poté se objevily protichůdné informace o počtu obětí zásahu. Egyptské úřady podle agentury DPA oznámily, že o život přišlo sedm lidí, včetně dvou policistů, a desítky osob utrpěly zranění. Podle svědků citovaných agenturami Reuters a AFP zahynulo nejméně 15 lidí, islamistické Muslimské bratrstvo podporující Mursího hovoří dokonce o 30 obětech.
14.08.2013 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků)

Odveta Kanadě: Zrušení konzulátu v Montrealu

 
Česká diplomacie se chystá zrušit generální konzulát v kanadském Montrealu. Za zrušením konzulátu je kromě snahy oplatit Kanaďanům zavedení víz také hledání úspor v rozpočtu ministerstva zahraničí.
05.10.2009 08:55 |

podobné články

Schwarzenberg šetří. Česko uzavře šest ambasád a konzulátů

 
Šest zastupitelských úřadů chce ministerstvo zahraničí uzavřít v první vlně rušení českých velvyslanectví a konzulátů ve světě. České zastoupení nejdříve zmizí z Afriky a Latinské Ameriky, informoval ve středu první náměstek ministra zahraničí Jiří Schneider poslance.
11.08.2010 15:50 |

podobné články