Článek

Expert: Mušky v Itálii a Chorvatsku můžou způsobit i zánět mozkových blan

 
Komáři v Česku můžou přenášet i exotické nemoci, jako je horečka dengue, pokud se nasají krve cestovatelů z postižených oblastí. A při cestách na dovolenou může hmyz způsobit dětem třeba zánět mozkových blan. Nejen o tyto poznatky se v rozhovoru pro Blesk.cz podělil MUDr. Rastislav Maďar, odborný garant center očkování a cestovní medicíny.
26.07.2015 05:35 |

podobné články

Podobné články

Zánět slepého střeva v těhotenství

 
Zánět slepého střeva je poměrně častým onemocněním, které když se léčí včas, je prakticky bezproblémové. V době těhotenství jsou na sebe ženy velmi opatrné a přejí si celé těhotenství zvládnout bez komplikací. Jednou z komplikací může být zánět slepého střeva. Jak probíhá léčba se dočtete v našem článku. Co je to slepé střevo? Slepé střevo je nespecifický zánět červovitého výběžku, který může vyústit až do života ohrožujícího stavu. Zánět slepého střeva může vzniknout v jakémkoliv věku. Ovšem nejčastější skupinou, která je ohrožena, jsou lidé od 5 – 30 let. Slepé střevo je malý orgán, který je součástí tlustého střeva a nachází se v pravé dolní části břicha. Problém pak nastává pokud se ucpe, buď stolicí nebo parazity, či velkými zbytky potravin, peckou nebo oříšky. Co způsobuje slepé střevo? Slepé střevo nemá pro trávení žádný význam a je spíše místem pro vznik zánětů a bolestí. V případě, když dojde k jeho poškození projevuje se bolestmi v pravém podbřišku. Ucpané střevo se zapálí a začnou se v něm usazovat bakterie. Infekce se ze slepého střeva může rozšířit, když slepé střevo praskne a bakterie se rozšíří do celé dutiny břišní. Projevy slepého střeva Projevy zánětu slepého střeva jsou různé, například u dětí je velmi těžké popsat projevy, jelikož děti je neumějí popsat a pojmenovat co je přesně bolí. Také při vyšetření v těhotenství může dojít k záměně projevů. výrazné bolesti břicha – pupek nebo pravá dolní část břicha, horečka, nechutenství, ztráta chuti k jídlu, nefouknuté břicho, průjem. Slepé střevo v těhotenství Zánět slepého střeva naštěstí není v těhotenství častou záležitostí a těhotenství nijak nezvyšuje riziko zánětu slepého střeva. Důležité je rychlé řešení, pokud se projeví, že se jedná o zánět slepého střeva je neodkladně podstoupit chirurgický zákrok. Zánět slepého střeva na začátku těhotenství Pokud dojde k zánětu slepého střeva na začátku těhotenství bolest... Čtěte více Příspěvek Zánět slepého střeva v těhotenství pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.01.2016 15:05 |

podobné články

Vilhelmová: Těžká nemoc! Zánět mozkových blan

 
HEREČKA měla zánět mozkových blan
29.11.2011 10:40 |

podobné články

Táňa Vilhelmová půl roku po zánětu mozkových blan: Nemoc znovu udeřila?!

 
Co se děje s Táňou Vilhelmovou (33)? Před více než půl rokem prodělala herečka zánět mozkových blan a vypadá to, že ani dnes není v pořádku. Připraví ji nakonec zákeřná nemoc o kariéru?!
13.02.2012 10:15 |

podobné články

Adélka (5) dostala zánět mozkových blan a ohluchla: V srpnu znovu uslyší!

 
Ze dne na den ztratila Adélka (5) kvůli zánětu mozkových blan sluch. Brzy však díky oboustrannému kochleárnímu implantátu, který jí jako první pacientce v Česku voperovali v Brně, uslyší.
01.08.2014 05:15 |

podobné články

Dívce (3) se zánětem mozkových blan už lékaři nedávali šanci

 
Šťastný konec jako z pohádky měl příběh Angličanky (3) postižené zánětem mozkových blan. Holčička upadla do kómatu a lékaři jí už nedávali naději, že se probere.
29.05.2009 05:05 |

podobné články

Jak poznat rozdíl mezi chřipkou a nachlazením

 
Pojmy chřipka a nachlazení se velmi často zaměňují. Mnoho lidí si také myslí, že je to jedno a totéž onemocnění. Mají sice mnoho společných příznaků, ale chřipka je mnohem nebezpečnější onemocnění. Neléčená chřipka vám může způsobit vážné zdravotní potíže, zápal plic, zánět srdečního svalu nebo mozkových blan, takže její včasné rozpoznání a léčba jsou velmi důležité.
19.11.2015 09:50 |

podobné články

Pozor, v Bačově slanině našli listerii. Nemáte ji doma?

 
V obchodních řetězcích Tesco a Globus byla k dostání slanina ze Slovenska, která obsahovala bakterii listerii. V úterý o tom informovala Státní veterinární správa (SVS). Bakterie mohou způsobit onemocnění listeriózu, která má nejčastěji podobu lehčí chřipky. Ve vážnějších případech ale mohou vyvolat zánět mozkových blan. Celkem se do Česka dostalo 230 kilogramů slaniny, oba dva řetězce je stáhly z nabídky.
28.11.2017 14:35 |

podobné články

Arcibiskup Duka požehnal novému gama noži

 
Pražský arcibiskup Dominik Duka ve středu požehnal novému gama noži v pražské Nemocnici Na Homolce. Je to přístroj, který se používá k léčbě zářením, a to zejména zhoubných i nezhoubných mozkových nádorů, mozkových cévních chorob či funkčních mozkových onemocnění, která vedou například k poruchám hybnosti či neztišitelným bolestem. Léčí se na něm i oční zelený zákal.
28.04.2010 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (818 článků)

Petra a Jiří Hnátovi: Lukáška bychom do ústavu NEDALI!

 
Manželé Petra (33) a Jiří (32) Hnátovi z Paběnic na Kutnohorsku jsou spolu 13 let, mají tělesně postiženého syna Lukáše (11) a zdravou dcerku Natálku (1,5). Lukáš se narodil předčasně ve 26. týdnu, nevážil ani kilo, a když byl v inkubátoru, dostal zánět mozkových blan. Už v kojeneckém věku začal mít pohybové problémy a dnes se neobejde bez berlí a invalidního vozíčku.
05.01.2011 02:00 |

podobné články

Zánět mozkových blan skolil za prázdniny více jak 400 lidí

 
Nejméně 435 pacientů, převážně dětí, v letošním roce zemřelo na encefalitidu v jedné z nejchudších oblastí Indie. Informoval o tom zpravodajský server CNN s odvoláním na indické zdravotní činitele.
18.10.2011 10:40 |

podobné články

Vážně nemocná Tatiana Vilhelmová: Nemohla jsem se ani hýbat!

 
Pro Tatianu Vilhelmovou (33) je rok 2011 naprosto přelomový. Nejen, že opustila manžela a otce svých dvou dětí a začala chodit se zpěvákem Vojtou Dykem (23), ale prodělala si navíc velmi vážný zánět mozkových blan, který ji na dva měsíce zcela vyřadil z provozu. Nemohla se dokonce ani hýbat!
28.11.2011 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Tatiana Vilhelmová (445 článků) , Vojtěch Dyk (702 článků)

Vilhelmová po nemoci mozku: Mám následky!

 
Herečka Tatiana Vilhelmová (32), která před nedávnem prodělala těžký zánět mozkových blan, má i po měsících náročné léčby následky.
10.12.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tatiana Vilhelmová (445 článků)

Táňa Vilhelmová: Není pravda, že chci rozeštvat Nightwork, Prachaře mám ráda

 
Táňa Vilhelmová  (33) byla v minulosti často obviňována z toho, že stojí za stále horšími vztahy mezi členy kapely Nightwork, jejímž lídrem je hereččin milenec Vojtěch Dyk  (26) . Teď se k tomu herečka, která nedávno prodělala těžký zánět mozkových blan , konečně vyjádřila. A tvrdí, že žádná zášť se rozhodně nekoná a ona má s kolegy svého přítele velmi přátelské vztahy.
14.12.2011 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (702 článků)

Nemoc může znovu udeřit! Dyk a Vilhelmová se bojí o dítě

 
Potvrzeno! Milenecký pár Tatiana Vilhelmová (34) a Vojta Dyk (27) čekají prvního potomka. Radost jim ale kazí nemoc, se kterou herečka před časem bojovala a musela kvůli ní na čas přestat pracovat – zánět mozkových blan. Právě to by mohlo těhotenství herečky velmi zkomplikovat.
07.11.2012 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Tatiana Vilhelmová (445 článků) , Vojtěch Dyk (702 článků)

Vilhelmová po těžké nemoci: Promluvila o boji o život!

 
Herečka Tatiana Vilhelmová (34) před rokem prodělala těžký zánět mozkových blan. O své nemoci ale doposud mlčela, a tak si jen málokdo dokázal představit, co všechno zakusila. Paradoxně jí ale boj o život zachránil vztah s Pavlem Čechákem (35), s nímž se krátce předtím rozešla.
20.11.2012 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Tatiana Vilhelmová (445 článků)

Nemocného chlapečka (1,5) odpojili lékaři od přístrojů: On pak začal sám dýchat!

 
Pro rodiče není větší rána než smrtelná nemoc malého dítěte. Malý Harrison Elmer z Velké Británie dostal zánět mozkových blan jako teprve třítýdenní novorozeně. Lékaři mu nedávali žádnou šanci na přežití a připravovali rodiče na nejhorší. Malý bojovník ale hrobníkovi utekl z lopaty.
03.08.2013 18:30 |

podobné články

Kate a William v slzách! Navštívili UMÍRAJÍCÍ děti

 
Princi Williamovi a Kate Middleton se tlačily slzy do očí, když se v Sydney setkali s devítiměsíčním umírajícím chlapečkem Maxem. Max je totiž stejně starý jako jejich syn George. Narodil se zdravý, ale před šesti týdny dostal zánět mozkových blan a jeho šance na přežití jsou malé.
19.04.2014 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Max George (4 články)

Paní Vlastě v roce 1945 penicilin od Američanů zachránil život… jako první v Československu

 
Na konci druhé světové války byl Vlastě Bělové (71) z Přeštic rok a umírala na zánět mozkových blan. Díky americkým vojákům přežila a stala se první Češkou léčenou penicilinem.
26.04.2015 18:50 |

podobné články

Bitva o život hvězdy ze seriálu Vinaři: Zánět mozkových blan a podezření na rakovinu plic!

 
Čtyřiačtyřicetiletý Tomáš Matonoha měl v mládí opravdu na mále. Kouslo ho totiž infikované klíště a on musel fofrem do špitálu. A k tomu se ještě přidalo podezření na rakovinu plic!
09.12.2015 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Matonoha (161 článků)